DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #723738  autor: tylrog
 08 cze 2014, 19:38
Witam

Posiadam nokię 515 dual sim. Na początku (tj. miesiąc temu) bateria trzymała mi 3 dni na dwóch kartach (play i nju). Obecnie jest to jeden dzień. Najnowsze oprogramowanie 10.34. Wykonuję bardzo niewiele rozmów - 30 minut tygodniowo. Czy macie podobny problem? A może znacie jakieś rozwiązanie problemu.

Telefon był kupiony ze względu na wytrzymałą (według producenta) baterię.

Aha obecnie testuję ten fon tylko na jednej karcie z play.

 #724871  autor: greenrs
 12 cze 2014, 23:07
Leżący telefon nie ma prawa rozładować się w jeden dzień. A z tego co piszesz, tak to wygląda. Jest jeszcze na gwarancji, więc może warto skorzystać z tej furtki :wink:

 #725068  autor: tylrog
 13 cze 2014, 22:35
Po kilku dniach testów na jednej karcie sim wytrzymuje 3-4 dni. Według producenta ma trzymać do 22 dni. Czyli coś tu nie gra.
Greenrs: Jak nic nie pomoże, będę korzystał z serwisu. Chociaż nt. Regenersis nie mam dobrego zdania więc będę próbował jak najdłużej w czasie odwlec serwis.
Calm7: Będę musiał spróbować zmienić ładowarkę. Może akurat coś pomoże.

 #725280  autor: tylrog
 14 cze 2014, 23:17
Ok, mam już inną ładowarkę. Jak tylko fon zdechnie zabieram się za testy. Dam znać za jakiś czas czy to pomogło.

 #725499  autor: Precelos
 15 cze 2014, 22:56
tylrog pisze:Według producenta ma trzymać do 22 dni. Czyli coś tu nie gra.
wszystko gra, po prostu nie wierz w dane producenta
bateria trzyma ok 3-5 dni, jak dojdziesz do 7 dni to jest cud

Obrazek

 #725567  autor: Niezgodna7
 16 cze 2014, 10:06
Czuwanie a używanie - to dwa różne światy, nie łączmy ich.
*
Zapewne 20 dni wytrzyma na czuwaniu, więc dane producenta są zbliżone do realu.
**
Tylrog.
Nową ładowarką ładuj od pustego (jak niemal sam się wyłączy) do pełna, na wyłączonym (a jak musi czuwać, to go nie obciążaj).

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #725619  autor: lluukk
 16 cze 2014, 14:03
podępnę się z małym OT.
czy przez gniazdo usb do lumii można podłączyć zestaw słuchawkowy ?
;)

lluukk

 #727712  autor: tylrog
 25 cze 2014, 21:31
Ok, sprawa rozwiązana. Problemem nie była ładowarka - używałem oryginalną a potem zgodnie z zaleceniem inną (ja użyłem samsungowej).

Problemem był program systemowy POWIADOMIENIA. Miał on ustawione powiadomienia na różne aplikacje i cały czas działał w tle. Nawet jeżeli transmisja była wyłączona cały działał i drenował baterię.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem.