DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #5706  autor: max000
 18 maja 2005, 17:28
Mam SE k500i i mam go w supermixie.
I chodzi o to czy można zrobić coś żeby mieć na wyświetlaczy stan konta bo mam tylko tam w menu->ustawienia->połączenia->czas i koszt->koszty połączeń.

Wchodzenie tam troche czasu trwa i jest to troche niewygodne. W innych telefonach chyba stan konta jest na wyświetlaczu...

A i jeszcze 1 pytanie czy da się coś zrobić żeby smsy nie były naliczane pakietami ("włącz i wyłącz telefon opłata za sms i mms"). Bo pisze pisze bo jest kasa a ty nagle wyłączam,włączam i kilka złotych na koncie :-D

 #5720  autor: sokolowiak
 19 maja 2005, 08:45
Niestety, Super MIX Plus wraz z telefonem SE 500i nie oferuje wyświetlania stanu konta na wyświetlaczu. Nie jest to zależne od samej karty SIM. Wszystkie telefony SE wyświetlają stan konta wyłącznie w menu telefonu, taka jest ich wada lub zaleta jak kto woli. Druga kwestia: Naliczanie opłat za SMS/MMS i GPRS w MixPlusie zawsze odbywa się tak jak w kartech SimPlus ponieważ Mix Plus korzysta wyłącznie ze starej platformy SimPlusa. Kiedy należność za wiadomości lub pakietową transmisję danych jest równa lub przekroczy 2,5 zł konto jest aktualizowane a Ty dostajesz smsa z prośbą o wyłączenie i włączenie telefonu. W chwili obecnej nie można w MIXPlusie zmienić formy naliczania opłat za wiadomości ponieważ karty MixPlus podobnie jak karty Sami Swoi nie są obsługiwane przez nową , zarezerwowaną dla Simplusa platformę. Kod *101*11*99# na tych kartach nie działa. Skutkuje to negatywnie także na dowolność wyboru aparatu. MixPlus nie będzie obsługiwany przez wszystkie nowe NOKIE oraz wybrane modele innych aparatów.

 #5723  autor: max000
 19 maja 2005, 09:43
Dobra dzięki za odpowiedz przynajmniej wiem że jest co 2,50zł to liczone :D

 #5734  autor: Piotr
 19 maja 2005, 15:11
sokolowiak pisze:MixPlus nie będzie obsługiwany przez wszystkie nowe NOKIE oraz wybrane modele innych aparatów.
Czy przez analogię mam rozumieć, że podoba sytuacja ma miejsce np. w przypadku kart Sami Swoi, których nie obsłużą nowe aparaty :shock:

Jeżeli jest możliwość to prosił bym o kilka modeli NOKII, które nie obsługują takowych kart.

Pozdrawiam.

 #5741  autor: WitekT
 19 maja 2005, 17:38
3200, 3220, 3230, 3650, 3660, 5140, 6220, 6230 , 6600, 6810, 6820, 7200, 7600, 7610, 7650, N-GAGE, N-GAGE QD, 2650, 5140, 6260, 6630, 6670, 6170 + wszystko nowsze.

 #5748  autor: max000
 19 maja 2005, 19:51
Oj to się troche wkopałem mam niecały miesiąc a za ok. rok mam zamiar komórke zmienić .... :( jak nie podej dzie to lipa... 5140 napisłeś 2x

 #5751  autor: WitekT
 19 maja 2005, 22:40
Niezłe masz oko z tą 5140. ;)

 #5755  autor: Piotr
 20 maja 2005, 10:16
No to mnie panowie zbiliście rasowo po cycach :(
A jak wygląda sprawa działania SS na innych markach telefonów np. SIEMENS?

PS. Czy Polkomtel nic nie zamierza robić w tej kwesti tj. że nie na wszystkich aparatach śmigają Sami Swoi? Może mają w planach wprowadzenie tej całej nowej platformy?

Pozdrawiam.

 #5758  autor: sokolowiak
 20 maja 2005, 10:25
No tak już jest z tym Plusem. Uruchamia nową platformę i jednocześnie ogranicza ją wyłącznie do Simplusa. A Ci którzy mając już nowoczesny aparat skusili się na ofertę MixPlusa lub SS bo jest taniej mogą się pożegnać ze swoim aparatem bo karty SIM działać w nim nie będą. W sumie to nielogiczne bo wystarczyłoby tylko uruchomić tę usługę. Kożdy kto chce wpisuje kod *101*11*99# i już może kożystać z każdego dostępnego w Polsce aparatu, ale nie...... Polkomtel wychodzi z innego założenia. Po co ma ktoś kożystać z na przykład z NOKII 6230 w MIX Plusie jak może z 3310. Prawda jest taka, że stara platforma jest o kant d@@y potłuc. Już nie będę poruszał kwestii ciągłego wyświetlania się stanu konta na ekranie, bo to rzecz gustu. ( Mnie osobiście kiedyś to bardzo denerwowało). Natomiast kwestia naliczania opłat za SMS, MMS i GPRS jest nie do przyjęcia. Ciągłe wyłączanie i włączanie aparatu jest denerwujące samo w sobie i wynika z przestarzałości starej platformy. Była to bowiem jedna z pierwszych platform prepaid które zakładały wyłącznie obsługę połączeń głosowych. Nic poza tym. dopiero rozwuj GSM sprawił, że konieczne były zmiany w oprogramowaniu, ale epoki kamienia łupanego nie przeskoczy, więc pojawiają się kwiatki w postaci - KONTO ZAKTUALIZOWANE WYŁĄCZ I WŁĄCZ APARAT, A JAK NIE TO ZA CHWILĘ SAM NIE BĘDZIESZ WIEDZIAŁ ILE MASZ KASY NA KONCIE. Moim zdaniem stara platforma powinna zostać już wycofana a SS i MixPlusy powinny dostać tę samą możliwość co simPlusy przejścia na nową platformę. Rozliczającą opłaty na bieżąco i z dokładnością do 1 gr. Nie rozumiem trzymania ludzi na siłę w starej platformie. Myślę, że Plus dojrzeje niebawem do tej decyzji, bo znacznie ułatwiłaby ona korzystanie z telefonu wielu ludziom. Poza tym umożliwia w końcu dodawanie do kart SIM numerów PIN2 i PUK2 co wykluczała stara platforma. Czego sobie i Państwu życze. MIŁEGO DNIA

 #5760  autor: Piotr
 20 maja 2005, 10:37
Dobrze piszesz. Jednak Polkomtel jak to wiemy z doświadczenia działa w niektórych kwestiach dość opieszali i chyba dużo jeszcze wody musi w Wiśle upłynąć za nim się doczekamy nowej platformy w MIXie czy Sami Swoim.
Przyglądając się jeszcze baczniej tej sytuacji dochodzę do wniosku, że prędzej nową platformę otrzymają abonenci Mixów niż SS gdyż ci drudzy to chyba towar mniej wartościowy. Szkoda, że mamy do czynienia z dyskryminacją. Chyba w POLKOMETELU klient i klient ma zupełnie inne znaczenie.

Pozdrawiam.

 #5762  autor: sokolowiak
 20 maja 2005, 10:56
Piotrze, zawsze będziesz miał mozliwość przejścia do EASY w SimPlusie. Tam połączenia do Plusa i stacjonarnych będziesz miał za 25 groszy. zaledwie 1 grosz więcej niż w SS, a smsy tańsze o całe 23 grosze w ramach sieci Plus GSM. Co prawda w pakietach po 6 zł każdy, ale Plusów jest więcej niż SS :-) Może warto spróbować??? Pamiętaj nową platformę w Sim Plusie aktywujesz kodem *101*11*99# Po 5 sekundach dostajesz smsa z OSTATNIA prośbą o wyłączenie i włączenie aparatu. Po przelogowaniu limit zostaje zdjęty, następuje odblokowanie PIN2 i PUK2 a karta zachowuje się dokładnie tak jak w POPie. Po każdej rozmowie dostajesz tylko SMS klasy 0 z informacją: Czas rozmowy: xxG xxM xxS, koszt xx,xx PLN, aby sprawdzić aktualny stan konta wpisz *100#

 #5763  autor: Piotr
 20 maja 2005, 10:58
I po przez te pakiety oferta SIMPLUSa jest dla mnie do bani. W Sami Swoi bez żadnych dodatkowych opłat, pakietów i innych pierdółek mam połączenia na stajonarki po 24gr i to mi się podoba.

To chyba będzie na tyle :wink: