DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1170857  autor: stan789
 05 maja 2024, 22:44
Burito Sprawdzałem. W PL 2.1 jest możliwość skorzystania z roamingu krajowego ale bez transmisji danych. Tylko voice i sms, więc jeżeli bywasz w miejscach gdzie brakuje zasięgu p4 i zależy ci na internecie to nie zmieniaj na tę taryfę.
 #1171217  autor: kompleksowy
 12 maja 2024, 16:32
Cześć
Koledzy mam pytanie: czy można przenieść do tej trafy numer z innej sieci - Vectra w abonamencie? Na infolinii powiedziano mi że nie można już włączy tej oferty ?
 #1171220  autor: Remington
 12 maja 2024, 17:04
@kompleksowy
Co w tej ofercie jest takiego na czym Ci zależy? Przypuszczam, że coś co znajdziesz bez problemu w innej nadal oferowanej taryfie.
 #1171223  autor: KC-KARLOS
 12 maja 2024, 17:36
Pewnie by chciał mieć rok ważności konta, bo ona występuje na taryfie PNK 2.1 PL. Tak naprawdę nie ma tam nic ciekawego (paczki dodatkowego neta, pakiety cykliczne S,M,L,XL / UA: M,L,XL i brak roamingu krajowego [który i tak jest powoli wygaszany], no i szybszy net niż w Vectrze). Ale do Vectry ta opcja to nie ma podjazdu. Żadnego.
Pakiet S za 30 zł: 30 GB i no-limity (bez 5G, poza 30 GB lejek 32 kbps w tej taryfie). Tymczasem Vectra to samo oferuje o 10,01 zł TANIEJ. Ten sam zasięg. Lejek 1 mbps po wykorzystaniu. Prosta i przyjazna oferta. Tylko mało uważna osoba taki fakt będzie ignorować, bo Vectra pokazuje, że nie trzeba podpisywać umowy 2 letniej, aby mieć fajne warunki (choć to się teraz naprawdę opłaca, w dobie zmieniającej się dynamicznie oferty na kartę).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1171226  autor: kompleksowy
 12 maja 2024, 18:06
Zauważałem dzisiaj na innym numerze który mi pozostał w Play (do internetu) że taryfa Play Na Kartę PL 2.1 posiada Cykliczny stan nielimitowany i 1 GB za 19 zł. To taki stary RMB - coś czego szukałem u innych.
Da się przejść z zewnątrz do PNK PL 2.1 ?
 #1171228  autor: KC-KARLOS
 12 maja 2024, 18:11
kompleksowy: z zewnątrz - nie. Wewnątrz: tak. Ja bym nie przepłacał. 10 vs 30 GB (Vectra). Dla niepotrzebujących dużej ilości neta, są inne, ciekawe oferty, również na kartę (np. Fakt Mobile [limiter wydatków do 15 zł/mc za minuty i smsy, 1 GB neta kupujesz już za 3 zł, mies. wychodzi 18 zł, czyli TANIEJ] - też w ramach PLAY).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1171231  autor: Remington
 12 maja 2024, 18:21
kompleksowy pisze:
12 maja 2024, 18:06
Zauważałem dzisiaj na innym numerze który mi pozostał w Play (do internetu) że taryfa Play Na Kartę PL 2.1 posiada Cykliczny stan nielimitowany i 1 GB za 19 zł. To taki stary RMB - coś czego szukałem u innych.
Da się przejść z zewnątrz do PNK PL 2.1 ?

Dlatego właśnie pytałem, że jest to taryfa legacy - nieboszczyk utrzymywany pod respiratorem. To samo będziesz mieć w Fakt Mobile za 18 zł (minuty i SMS-y za nie więcej niż 15 zł + cykliczny pakiet 1GB za 3 zł), do tego RWK po każdym doładowaniu, roaming za granicą i brak problemów z roamingiem krajowym.
 #1171235  autor: kompleksowy
 12 maja 2024, 20:02
Panowie dziękuję za odpowiedz
Dla niepotrzebujących dużej ilości neta, są inne, ciekawe oferty, również na kartę (np. Fakt Mobile [limiter wydatków do 15 zł/mc za minuty i smsy, 1 GB neta kupujesz już za 3 zł, mies. wychodzi 18 zł, czyli TANIEJ] - też w ramach PLAY).
To samo będziesz mieć w Fakt Mobile za 18 zł (minuty i SMS-y za nie więcej niż 15 zł + cykliczny pakiet 1GB za 3 zł), do tego RWK po każdym doładowaniu, roaming za granicą i brak problemów z roamingiem krajowym.
Jest jedno ale ... nie ma mms'ów
Przeniesienie MNP - w punkcie - do Play na Kartę Start, następnie migracja do PnK PL 2.1.
@babciagienia1p
Czyli zaskoczy ? Z Vectry do Play na Kartę Start a potem jakiś kodem do PNK PL 2.1 ? Na pewno przejdzie ?
 #1171236  autor: KC-KARLOS
 12 maja 2024, 20:15
kompleksowy: jak chcesz mmsy, to włącz pakiet "kompleksowy" (Twój nick zobowiązuje). Za 25/mc masz rozmowy, sms,mms + 10 GB + limit GB w roamingu UE. Masz prawie komplecik, jedynie nie ma wstępu do 5G.
Tutaj w Vectrze masz dużo lepszą ofertę, za to samo masz taniej o 5 zł/mc, dostajesz jeszcze więcej neta w roamingu UE, niż na kartę.
Czyli zaskoczy ? Z Vectry do Play na Kartę Start a potem jakiś kodem do PNK PL 2.1 ? Na pewno przejdzie ?
Tak, przejdzie. Tylko po co?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1171241  autor: kompleksowy
 12 maja 2024, 21:56
odpowiedz jest prosta .... bo zależy mi aby pakiet miał małą ilość danych i no limit

to jeszcze dwa pytania:
1. Co to jest roaming krajowy ?
2. Podacie kod jakim się przechodzi do PnK PL 2.1 ?
 #1171244  autor: babciagienia1p
 12 maja 2024, 22:17
@kompleksowy
1) Korzystanie z BTS-ów Orange w sytuacji kiedy są kłopoty z zasięgiem lub konfiguracją BTS-ów Playa.
babciagienia1p pisze:
04 maja 2024, 10:54
Według regulaminu, w którym roi się od błędów, PnK PL 2.1 nie ma RK. Cały regulamin jest jednym błędem.
Praktycy twierdzą, że RK jest, więc chyba jest...

2)
babciagienia1p pisze:
14 kwie 2024, 14:27
*163*66#.

Jeśli nie da się kodem *163*66# bezpośrednio z taryfy, w której jesteś, to np. z PnK 2.1 (do niej *163*99#), z PnK (*163*6#), z PnK RWK (*163*2#), z odNOW-y (*163*20#).
 #1171245  autor: Remington
 12 maja 2024, 22:30
Dla pełnego obrazu warto i ten post przytoczyć:
stan789 pisze:
05 maja 2024, 22:44
Burito Sprawdzałem. W PL 2.1 jest możliwość skorzystania z roamingu krajowego ale bez transmisji danych. Tylko voice i sms, więc jeżeli bywasz w miejscach gdzie brakuje zasięgu p4 i zależy ci na internecie to nie zmieniaj na tę taryfę.
 #1171248  autor: babciagienia1p
 12 maja 2024, 22:43
Warto, żeby @kompleksowy cofnął się o jedną - dwie strony i przeczytał całość dyskusji, bo są tam sprzeczne informacje.
Kiedyś w RK Orange było ograniczenie prędkości transmisji do 3 Mbps. Może stąd wrażenie, że nie ma transmisji danych w RK?
Ogólnie, przy obecnej ilości BTS-ów Playa, RK jest potrzebny jak piąte koło u wozu. Mnie przeszkadza...
 #1171249  autor: Remington
 12 maja 2024, 22:56
Chciałbym potwierdzić, ale nie mogę. Kilka dni temu w Wielkopolsce na A2 trafiłem kilka miejsc gdzie telefon przełączył się na roaming Orange. Co ciekawe trzymał on potem nawet w Poznaniu (czyli tam gdzie jako pierwszy został on zablokowany).
 #1171250  autor: KC-KARLOS
 12 maja 2024, 23:00
PNK 2.1 PL jest mało opłacalną taryfą (chyba, że komuś zależy na rocznej ważności i cennikowym lejkiem 32 kbps, który chroni przed ekstra kosztami przy przekroczeniu GB z pakietów cyklicznych np. S/M/L/XL, które są w każdej taryfie, oprócz Faktu, Virgin i taryf netowych), Fakt jest dobry dla tych, co nie chcą dużo neta, ale wolą rozmawiać i pisać SMSy. Brak MMSów? Są one po 15 gr/szt. (najtaniej na rynku) - mało kto je teraz wysyła (tylko awaryjne), a sporo urządzeń potrafi pozostawiać długie wiadomości w formie łączonych smsów, które są tańsze; RWK za każde doładowanie, darmowe paczki minut, sms i MB co tydzień, które obniżają koszty... Ja problemu nie widzę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1171251  autor: babciagienia1p
 12 maja 2024, 23:16
Remington pisze:
12 maja 2024, 22:56
...Kilka dni temu w Wielkopolsce na A2 trafiłem kilka miejsc gdzie telefon przełączył się na roaming Orange. Co ciekawe trzymał on potem nawet w Poznaniu...

Właśnie to jest jedna z "zalet" RK. Do tego u mnie, przy przeskoku z Playa do RK (często niepotrzebnym), są przerywane rozmowy i transmisja. Podczas jazdy na pewnej stałej trasie mam takie stałe miejsca. Jest to mocno irytujące.
 #1171252  autor: stan789
 12 maja 2024, 23:46
Do tej dyskusji warto zacytować jeszcze kolegę Pawrzesa
Pawrzes pisze:
16 kwie 2024, 22:17
Odkąd pamiętam w Siema PL był dostęp do RK ale tylko dla połączeń głosowych i SMS w GSM / UMTS. Po prostu od zawsze nie działała w tej taryfie transmisja danych w innych sieciach czyli obecnie w Orange.
Uwaga: po zmianie na inną taryfę automatycznie nie wraca dostęp do internetu i pełnego RK z VoLTE w Orange.

Dostęp do RK i 2G Play jest blokowany po zmianie na jedną z taryf internetowych, po powrocie do jednej z taryf głosowych powraca dostęp do GSM ale RK pozostaje wyłączony.
 #1171256  autor: kompleksowy
 13 maja 2024, 08:00
Dziękuję za wasze odpowiedzi. W zasadzie już wiem wszystko. Dopytam tylko czy w Play na kartę PL 2.1 można dokupić jakiś roaming (dane) na wyjadz wakacyjny do UE ?
 #1171257  autor: fwitkowski17
 13 maja 2024, 08:03
kompleksowy pisze:
13 maja 2024, 08:00
Dziękuję za wasze odpowiedzi. W zasadzie już wiem wszystko. Dopytam tylko czy w Play na kartę PL 2.1 można dokupić jakiś roaming (dane) na wyjadz wakacyjny do UE ?
Nie, w tej taryfie żadnego pakietu roamingowego nie kupisz (nawet w sumie po co operator miałby oferować takie, skoro roaming zagraniczny jest zablokowany)