DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #359450  autor: nicram
 13 wrz 2009, 19:52
Przenoszenie numeru. Czy numer który przenoszę stanie się równocześnie
moim numerem GG?

A dokładniej jeśli posiadam przykładowo taki numer telefonu 609123456. Teraz gdy
ten numer zostanie przeniesiony do sieci GaduAir to zostanie mi
przydzielony dokładnie taki sam numer GG. Czyli w tym konkretnym
przypadku numer GG będzie wyglądał następująco: 609123456 ?

Dokładnie takie samo zapytanie wysłałem do BOK-u GaduAIR. Otrzymałem następującą odpowiedź:
Numer GaduAIR stanie się jednocześnie numerem GG gdyby nie miał Pan do tej pory zarejestrowanego numeru GG. Jeśli numer GG Pan posiada, to po połączeniu z numerem GaduAIR konto GG stanie się jednocześnie kontem GaduAIR. Wspólne będą środki i możliwość zarządzania z tego konta usługami dostępnymi dla GaduAIR i GG.

Jak to wygląda wszystko w praktyce? ;-)

Jakby się dało w ten sposób uzyskać taki sam numer GG jak numer telefonu to byłoby bardzo fajnie :P
Czekam na opinie na ten temat :)

 #359810  autor: bledos
 15 wrz 2009, 21:24
Przenieś się do GaduAir wg info ze strony, uzyskamy taki sam numer gg. To nawet bardzo ciekawe. A jeszcze ciekawsze, czy numer zostanie po ponownym przeniesieniu numeru... Oczekuję właśnie na numer z Orange - skuszę się i sprawdzę, czy to wykonalne ;)

[ Dodano: 2009-09-15, 21:38 ]
Próbowałem właśnie złożyć wniosek dla numeru z Play - nie dochodzi sms weryfikacyjny :/ Dziwne, bo na Erę doszło bez problemu...

 #359876  autor: nicram
 16 wrz 2009, 11:48
bledos pisze:Przenieś się do GaduAir wg info ze strony, uzyskamy taki sam numer gg. To nawet bardzo ciekawe. A jeszcze ciekawsze, czy numer zostanie po ponownym przeniesieniu numeru... Oczekuję właśnie na numer z Orange - skuszę się i sprawdzę, czy to wykonalne ;)

[ Dodano: 2009-09-15, 21:38 ]
Próbowałem właśnie złożyć wniosek dla numeru z Play - nie dochodzi sms weryfikacyjny :/ Dziwne, bo na Erę doszło bez problemu...
Dokładnie chcę wykonać taki sam manewr. Muszę poczekać do początku listopada aż wykorzystam środki na koncie i wtedy będę mógł przenieść numer. Chciałbym przenieść się na kilka dni, a później z powrotem wrócić do Play-a. Zależy mi tylko na tym aby mój numer telefonu stał się również numerem GG.
Ciekawe co się stanie kiedy będę chciał wrócić do Play-a, to czy numer GG mi pozostanie. Na moją logikę powinien pozostać, aczkolwiek pewności nie mam.

Chcę zadzwonić od kilku dni na numer infolinii GaduAIR (729000150) z numeru Play - Fresha i telefon nie może nawiązać połączenia. Z numeru Plusa nie mam takiego problemu. Gdzie może tkwić problem?

 #359923  autor: bledos
 16 wrz 2009, 15:24
nicram pisze:Chcę zadzwonić od kilku dni na numer infolinii GaduAIR (729000150) z numeru Play - Fresha i telefon nie może nawiązać połączenia. Z numeru Plusa nie mam takiego problemu. Gdzie może tkwić problem?
Na forum można znaleźć info, że podobne problemy występują w przypadku połączeń z Orange. Mi również się nie udało dodzwonić, ale wysłałem maila z pytaniem o kod weryfikacyjny. Powodem w moim przypadku może być fakt, że sam numer jest już przeniesiony z innego "egzotyka" (podobny zresztą do tego z pierwszego postu :D). Na prefiks 792 przyszło bez problemu.

Dam znać, jak otrzymam odpowiedź.
Jedno tylko mocno mnie zszokowało - kupując starter płacisz 20zł i dostajesz przesyłkę za free, przenosząc numer płacisz 20zł starter i 20zł przesyłka... Bez komentarza...

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #359934  autor: nicram
 16 wrz 2009, 15:55
bledos, napisz jak sprawa wygląda z przydzielaniem numeru GG od strony praktycznej gdy będziesz już po wszystkim :-) Jestem bardzo ciekawy. A najciekawsze jest to, jeżeli przenoszony numer wróci z powrotem do operatora od którego przyszedł, to czy GaduAIR równocześnie usunie przypisany numer GG? (który jest kopią numeru telefonu)
Jakbym mógł to sam by już tą usługę przetestował ;-) W końcu fajnie byłoby mieć taki sam numer GG jak numer telefonu :P

 #359979  autor: bledos
 16 wrz 2009, 19:21
Ręce mi opadły...
Kod: Zaznacz cały
Sugeruję usunąć z przeglądarki wszelkie tymczasowe pliki internetowe
oraz pliki cookie. Proszę również zaktualizować swoją przeglądarkę
internetową lub sprawdzić działanie konta na innej.

Proszę także sprawdzić poprawność wpisywanego numeru, czy wysyła Pan sms-a z, numeru, który ma ostać przeniesiony?
Może jest ktoś na forum z numerem przeniesionym z wpmobi... Może ten ktoś mógłby sprawdzić czy smsy dochodzą. Do mnie nie doszedł żaden. A wpisywałem 3 numery... Ale cóż, pewnie się pomyliłem w numerze... Trzy razy... We własnym numerze... Widać mają klienta za idiotę, który nie potrafi poprawnie wpisać numeru telefonu. Nie dziwią mnie wobec tego wyniki MVNO. Nie wiem, czy coś wyjdzie z tego przeniesienia. Zwłaszcza po mojej odpowiedzi na rzeczowego i wiele wyjaśniającego maila... :smt011

 #360004  autor: Ramirez
 16 wrz 2009, 20:57
A ja tam nie polecam przenosin do gadu Air. Niestety niekompetencja części pracowników BOK jest odczuwalna...nie potrafią prostych spraw załatwić, na dodatek ta procedura podpisywania dokumentów przez kuriera- tragedia. Przyjeżdża taki, nie wie co trzeba podpisać, nic nie wie.. :evil:

Ale poza tym jest ok, działa to dobrze. Normalny starter można sobie kupić

 #360008  autor: bledos
 16 wrz 2009, 21:05
Ramirez, tu chodzi raczej tylko o zdobycie numeru gg takiego, jak numer telefonu. No i oczywiście sprawdzenie, czy da się go zatrzymać uciekając od nich do innej sieci. Podobnie jak nicram, po przejściu do GGAir nie zamierzam się długo z nimi bawić - wracam, gdzie mi dobrze, ale już z bonusem :D

Przy okazji dostałem odpowiedź, że badają sprawę i dadzą znać mailowo, jak zbadają. Mam nadzieję, że w miarę szybko...

[ Dodano: 2009-09-16, 22:51 ]
nicram pisze:A dokładniej jeśli posiadam przykładowo taki numer telefonu 609123456.
Zrządzeniem losu posiadam bardzo podobny układ cyfr :D tym bardziej zależy mi na numerze gg :D

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #360091  autor: nicram
 17 wrz 2009, 11:00
bledos pisze:Ręce mi opadły...
Kod: Zaznacz cały
Sugeruję usunąć z przeglądarki wszelkie tymczasowe pliki internetowe
oraz pliki cookie. Proszę również zaktualizować swoją przeglądarkę
internetową lub sprawdzić działanie konta na innej.

Proszę także sprawdzić poprawność wpisywanego numeru, czy wysyła Pan sms-a z, numeru, który ma ostać przeniesiony?
Może jest ktoś na forum z numerem przeniesionym z wpmobi... Może ten ktoś mógłby sprawdzić czy smsy dochodzą. Do mnie nie doszedł żaden. A wpisywałem 3 numery... Ale cóż, pewnie się pomyliłem w numerze... Trzy razy... We własnym numerze... Widać mają klienta za idiotę, który nie potrafi poprawnie wpisać numeru telefonu. Nie dziwią mnie wobec tego wyniki MVNO. Nie wiem, czy coś wyjdzie z tego przeniesienia. Zwłaszcza po mojej odpowiedzi na rzeczowego i wiele wyjaśniającego maila... :smt011
bledos, U mnie sytuacja wygląda bardzo podobnie. Na numerze Plusa (MixPlus III) nie mogę się doczekać na SMS-a z kodem potwierdzającym chęć przeniesienia numeru do sieci GaduAIR. Na numerze Play Fresh-a mam komunikat na stronie: BŁĄD, Wystąpił błąd aplikacji. Prosimy spróbować później

Sądzę że przeniesienie do sieci GaduAIR nie będzie takie proste jak mi się początkowo wydawało.

bledos, miałbym prośbę abyś podzielił się ze mną spostrzeżeniami odnośnie przenosin, gdy będziesz już po wszystkim :-) A mianowicie czy udało Ci się przenieść numer?, jeśli wystąpiły jakieś problemy to w jaki sposób je rozwiązałeś? i jeśli np. nie udało Ci się przenieść numeru to z jakiego powodu? Jeśli miałbyś ochotę się takimi informacjami podzielić to zapraszam ;-) Będę bardzo wdzięczny.

A najważniejszą informacją będzie to co napisałeś Ramirezowi : Ramirez, tu chodzi raczej tylko o zdobycie numeru gg takiego, jak numer telefonu. No i oczywiście sprawdzenie, czy da się go zatrzymać uciekając od nich do innej sieci. Podobnie jak nicram, po przejściu do GGAir nie zamierzam się długo z nimi bawić - wracam, gdzie mi dobrze, ale już z bonusem :D
Bo jeśli nie da się zachować numeru GG po ucieczce z GaduAIR to cały proces przenoszenia traci wówczas sens ;-)

 #360165  autor: bledos
 17 wrz 2009, 15:58
nicram, powoli idzie. Dziś dostałem maila z pytaniem o szczegóły problemu z otrzymaniem smsa. Będę informował :)

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #360178  autor: nicram
 17 wrz 2009, 16:36
Mam przeczucie że za około 1,5 miesiąca będę przechodził przez to samo co Ty bledos. Już dzisiaj chciałem spróbować przenieść numer Play-a do GaduAIR. Jeszcze dobrze nie zacząłem a już komunikat ze strony GaduAIR: BŁĄD, Wystąpił błąd aplikacji. Prosimy spróbować później.
Drugi mój numer w Plusie system o tyle łaskawiej go potraktował że pozwolił na stronie wpisać kod do wyrażenia chęci przeniesienia numeru. Problem w tym że kod nie przychodzi. Mam nadzieję że za 1,5 miesiąca nie będzie już takich problemów :D

 #360191  autor: Ramirez
 17 wrz 2009, 17:22
Przeniesienie numeru to droga przez mękę. Przez 2 miesiące nie potrafili mi numeru przenieść. Teraz sobie ich już odpuściłem, tylko skarga do UKE mi zostaje. 40 zł w plecy...Ani nie mam 40 zł ani przeniesionego numeru :evil:

 #360192  autor: bledos
 17 wrz 2009, 17:27
Ramirez, mnie to bardzo zastanowiło, jak celem eksperymentu przeszedłem procedurę na stronie dla numeru z Ery. Wiadomo, że nie zawsze przeniesienie numeru może zostać zrealizowane, więc bardzo zdziwiło mnie, dlaczego wymagane jest do przeniesienia wniesienie opłaty 40zł praktycznie w ciemno. Poczekam na odpowiedź w sprawie błędu z kodem i w odpowiedzi zapytam też o tę kwestię, bo wydaje się ona bardzo dyskusyjna. Nie wiem, czy nie należałoby również zapytać UKE o zasadność i zgodność z prawem uzależnianie przeniesienia numeru od zakupu startera przez zakończeniem procedury przeniesienia.

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #360196  autor: nicram
 17 wrz 2009, 17:45
Ramirez pisze:Przeniesienie numeru to droga przez mękę. Przez 2 miesiące nie potrafili mi numeru przenieść. Teraz sobie ich już odpuściłem, tylko skarga do UKE mi zostaje. 40 zł w plecy...Ani nie mam 40 zł ani przeniesionego numeru :evil:
Mój podstawowy numer kosztował mnie parę złotówek i nie wyobrażam sobie takiej sytuacji że mógłbym go stracić :| Ciekawe czy więcej jest takich przypadków jak Twój. Jeśli tak to rzeczywiście proces przenoszenia numeru staję się bardzo ryzykowny. Z drugiej strony perspektywa takiego samego numeru GG jak numer telefonu jest bardzo kusząca.... w końcu nawet jeśli nie uda się przenieść numeru i numer zostanie wyłączony to UKE pomoże przywrócić taki numer do łask? Chyba że i on w takich sytuacjach jest bezsilny to jest problem..... :(

 #360197  autor: bledos
 17 wrz 2009, 17:46
nicram, ale numer jest nieprzeniesiony, a nie wyłączony... Tak zrozumiałem... Powinien działać u starego opa. Ramirez, popraw, jak mieszam :)

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #360200  autor: nicram
 17 wrz 2009, 17:55
Ramirez pisze:Ani nie mam 40 zł ani przeniesionego numeru :evil:
bledos, Ja to zrozumiałem w ten sposób że Ramirez nie dość że stracił 40 zł (w końcu nie doszło do przeniesienia numeru), to także stracił numer. Jeśliby straciłby tylko 40 zł to nie wspominałby już o numerze. Najlepiej będzie jak Ramirez sam rozstrzygnie sam jak mamy tą jego wypowiedź rozumieć :roll: :wink: Może to ja coś źle zrozumiałem :oops:

 #360216  autor: Marens
 17 wrz 2009, 18:49
Nie ryzykowałbym z przeniesieniem numeru, do GG Air. Jeśli macie problemy z przeniesieniem do GG Air to nie zastanawiacie się co będzie w przypadku chęci ucieczki? Aby nie było takiego numeru jak kiedyś z mbankiem, że nie chciał oddać numeru do innej sieci bo wystąpił jakiś błąd techniczny z którym nie mogli sobie poradzić.

Sam mam 6 cyfrowy numer GG, zdobycie jego kosztowało parę lat temu kupę cierpliwości i szczęścia.

 #360224  autor: nicram
 17 wrz 2009, 19:04
W celach eksperymentalnych postanowiłem użyć innych numerów jakie posiadam w domu.

1) Numer Orange POP - otworzyła się strona z przyjęciem kodu. Kod SMS dotarł na numer telefonu, weryfikujący chęć przeniesienia numeru.
2) Numer Plusa 36i6 - dokładnie taka sama sytuacja jak z numerem Orange, wszystko ok.
3) Numer Play - Fresh (numer przeniesiony z Plusa) - komunikat ze strony: Błąd. Wystąpił błąd aplikacji. Prosimy spróbować później
4) Numer Play - Fresh (tak samo przeniesiony z Plusa) - komunikat taki sam jak przy pierwszym numerze Play-a
5) Numer Plusa - MixPlus III (numer przeniesiony z Orange) - otworzyła się strona z przyjęciem kodu, jednak GaduAIR nie przysłało kodu SMS.

Jestem głupi i nie wiem czym jest to wszystko spowodowane. Wstępnie wychodzi na to że GaduAIR ma problemy z numerami które nie należą już do macierzystego operatora. W przypadku MixPlusa problem polegał tylko na tym że nie dotarł kod SMS, ale sama strona jako taka się otworzyła, w której to wystarczyłoby wprowadzić kod z SMS-a. W przypadku numerów Play-a, od razu komunikat ze strony GaduAIR że wystąpił błąd. No cóż.... Tak jak pisałem wcześniej, za 1,5 miesiąca może będzie już wszystko działać, a jak nie to pozostaną jeszcze reklamacje. Swoją drogą ciekawe jak bledos z tym przenoszeniem sobie poradzi ;-)

 #360225  autor: bledos
 17 wrz 2009, 19:05
Marens pisze:Jeśli macie problemy z przeniesieniem do GG Air to nie zastanawiacie się co będzie w przypadku chęci ucieczki?
Zaryzykuję, poświęcając jakiś wolny numer. Nad przeniesieniem bardziej wartościowych pomyślę po udanej akcji "odwrót". Jeśli się nie uda, to przynajmniej niewiele stracę. Cena eksperymentu mówią :wink:

[ Dodano: 2009-09-17, 19:08 ]
nicram, nieco mnie ubiegłeś :D Dostałem właśnie startówkę Orange, działam :)

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #360227  autor: Ramirez
 17 wrz 2009, 19:14
Numeru nie straciłem, tylko 40 zł, w skutek niekompetencji firmy kurierskiej i być może Gadu Air. Kurier zabrał dokumenty , pojechały i po ponad miesiącu bezskutecznych prób dowiedzenia się co się dzieje z przeniesieniem, postanowiłem przenieść do playa, trwało to z 2-3 dni i tam nie było problemów. Mimo że fajny mają internet to już podziękowałem tej firmie :evil: