DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 5 z 31
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 31

 #494186  autor: KC-KARLOS
 04 sie 2011, 12:09
clever pisze:Czy jest jakakolwiek (oprócz web gadu) możliwość korzystania z gg we FreeM na N73?
WebGadu zadziała na FreeM w miarę poprawnie, w innym przypadku musiałbyś swój status na GG "odświeżać" reklamami w przeglądarce telefonu co 500 kB, gdyż po ich przekroczeniu, transmisja danych jest "zamrażana" do momentu kliknięcia DALEJ, gdzie jest wyświetlana reklama.

Jeśli natomiast chcesz pobrać plik, a zmieścisz się w widełkach 0,5 MB, bez problemu pobierzesz plik o dowolnej wielkości, warunek jest taki - musisz czekać do końca pobierania, inaczej wyświetlą się reklamy i cały proces trzeba będzie powtórzyć.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #494192  autor: clever
 04 sie 2011, 12:29
OK już działa Palringo, problem rozwiązany :D
Trzeba tylko pamiętać o obejrzeniu reklamy :-D
Dzięki za pomoc.

 #494195  autor: KC-KARLOS
 04 sie 2011, 12:34
clever pisze:Trzeba tylko pamiętać o obejrzeniu reklamy
Dokładnie tak, to warunek piorytetowy :)

[ Dodano: 2011-08-04, 21:10 ]
...a ja dzisiaj przekroczyłem kolejny GB w ramach SURFMAXa :) To jest coś niesamowitego! Przez takie korzystanie, to już dzień po aktywacji miałbym usługę zablokowaną (jeśli mocno trzymaliby się regulaminu). Chociaż i tak właściciel tego MVNO zarabia niezłe pieniądze na reklamach, więc nie blokuje już wykupionej usługi :wink:

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #494639  autor: UndiscloseD
 05 sie 2011, 22:53
Karlos20 pisze:WebGadu
clever pisze:Palringo
Jak się domyślam, aplikacje są darmowe,tak?
I można śmiało korzystać bez konieczności doładowywania konta, tylko obejrzeć reklamę co 500kb, tak?:)

 #494647  autor: KC-KARLOS
 05 sie 2011, 23:01
UndiscloseD, dokładnie tak. Limit dzienny do 10 MB, po wykupieniu SURFMAXA limit zostaje zniesiony na 7 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #494653  autor: UndiscloseD
 05 sie 2011, 23:21
Karlos20,
O to super, czas wypróbować coś nowego :D
Tylko nie wiem czy mi to zadziała na mojej nokii bo co próbuje jakąś aplikację zainstalować, typu jakaś inna przeglądarka (już wiem, że wspiera tylko wbudowaną) czy coś innego to pisze mi mniej więcej coś takiego: "uaktualnij dane pakietowe". I nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić, bo raczej nie ma tam już innej konfiguracji. W miejscu APN jest freedata.pl i tyle, prawda? Więc o co z tym chodzi, wiesz może?

 #494661  autor: KC-KARLOS
 05 sie 2011, 23:49
UndiscloseD pisze:W miejscu APN jest freedata.pl i tyle, prawda?
Tak, w APN ustawiasz freedata.pl.
Ten APN działa poprawnie w przeglądarce standardowej. Spróbuj uaktywnić opcję, czy aplikację JAVA mają łączyć się z Twoim APNem (internetem - dane pakietowe).

[ Dodano: 2011-08-06, 12:03 ]
Ja mam już dzisiaj w godzinach popołudniowych, ostatni dzień SURFMAXa.
Niedługo Wam podsumuję, ile "wyssałem" danych z karty FreeM (korzystałem z neta w modemie). Na początku powiem, że liczba danych będzie imponująca :)

[ Dodano: 2011-08-06, 20:12 ]
-----

Zrobiłem podsumowanie mojej działalności na karcie FreeM z włączoną usługą SURFMAX w dniach od 30-07-2011 do 06-08-2011. Przez ten cały tydzień "wyssałem" aż ok. 10421 MB (10 GB danych)! :lol:

[ Dodano: 2011-08-06, 20:22 ]
Średnia, maksymalna prędkość transferu danych w mojej lokalizacji wahała się od 2 do 3 Mbit/s (w sieci HSDPA).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #494892  autor: Spamer ;)
 07 sie 2011, 13:41
Karlos20 pisze:Przez ten cały tydzień "wyssałem" aż ok. 10421 MB (10 GB danych)!
Jestem zaskoczony. Ja bez limitu takie cyrki miałem kiedyś w 36i6, TakTak i Heyah. Oczywiście nie mogło się zasysać GB danych, ponieważ sprzęt wtedy telefon do odbioru internetu jako modem miał GPRS i EDGE Class 6 w moim przypadku, a i zasięg nie był najlepszy niż teraz. :mrgreen:
Karlos20 pisze:Średnia, maksymalna prędkość transferu danych w mojej lokalizacji wahała się od 2 do 3 Mbit/s (w sieci HSDPA)
Dokup sobie antenę Panelową 15 dBi z Bestpartnera lub 17 dBi z Cybertecha a prędkości będą o niebo lepsze. :wink:

PS: Czekam już 7 dni na starter FreeM, ale ani śladu ani widu go. :roll:

 #494894  autor: KC-KARLOS
 07 sie 2011, 13:45
Spamer ;) pisze:Dokup sobie antenę Panelową 15 dBi z Bestpartnera lub 17 dBi z Cybertecha a prędkości będą o niebo lepsze.
Nie trzeba, gdyż zasięg UMTS/HSDPA Plusa mam idealny (na poziomie ponad 90 %) - poza tym na moim modemie w zupełności wystarczy (a ma już 2 lata i ma tylko 3,6 Mbit/s max prędkość).
Spamer ;) pisze:PS: Czekam już 7 dni na starter FreeM, ale ani śladu ani widu go.
Za niedługo już powinien być u Ciebie. Rozumiem, że 7 dni kalendarzowe?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #494900  autor: Spamer ;)
 07 sie 2011, 14:04
Karlos20 pisze:zasięg UMTS/HSDPA Plusa mam idealny (na poziomie ponad 90 %)
Rozumiem że, czytasz te wartości % jako CSQ & dBm?
Karlos20 pisze:poza tym na moim modemie w zupełności wystarczy (a ma już 2 lata i ma tylko 3,6 Mbit/s max prędkość)
Zawsze szybszy DL/UP daje lepsze wyniki w pobieraniu dużych plików, jeśli nodeB sieje na 7,2 Mb/s Ready i więcej.
Karlos20 pisze:Za niedługo już powinien być u Ciebie.
To niedługo chciałeś powiedzieć, za pół roku, rok lub więcej albo wcale? :mrgreen:
Karlos20 pisze:Rozumiem, że 7 dni kalendarzowe?
Licząc Sobotę i Niedzielę.

 #494907  autor: KC-KARLOS
 07 sie 2011, 14:19
Spamer ;) pisze:Zawsze szybszy DL/UP daje lepsze wyniki w pobieraniu dużych plików, jeśli nodeB sieje na 7,2 Mb/s Ready i więcej.
spróbuję ściągnąć jakiś plik z limitem dziennym 10 MB, mając włożoną kartę FreeM do mojego ELMa (podepnę go jako modem do kompa, obsługuje HSPA 7,2 Mbit/s).
Spamer ;) pisze:Rozumiem że, czytasz te wartości % jako CSQ & dBm?
Dane zbieram zarówno jak z aplikacji modemowej (nie zawsze mówi prawdę), jak również z Top-net monitora.
Jeśli chodzi o nadajnik, mam go o zaledwie kilkanaście metrów od siebie, stąd mam zasięg powyżej 90 %
Na przesyłkę trzeba czekać, będzie szła dłużej, jeśli u Ciebie w danej lokalizacji pozamiejskiej nie działa InPost.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #494913  autor: Spamer ;)
 07 sie 2011, 14:28
Karlos20 pisze:podepnę go jako modem do kompa, obsługuje HSPA 7,2 Mbit/s
No to te 4-6 Mb/s downloadu, powinieneś lekko wyciągnąć.
Karlos20 pisze:Dane zbieram zarówno jak z aplikacji modemowej (nie zawsze mówi prawdę), jak również z Top-net monitora.
TNI jest wiarygodniejszy moim zdaniem, jak go używałem w XP rok temu, teraz jadę na Linuxie i pomiary dBm/CSQ mogę tak samo wykonać przez wydanie odpowiedniej komendy.
Jeśli chodzi o nadajnik, mam go o zaledwie kilkanaście metrów od siebie, stąd mam zasięg powyżej 90 %
W takim razie antena jest zbędna, choć kto wie, może miałbyś siłę sygnału 100 % przez to. :mrgreen:
Karlos20 pisze:Na przesyłkę trzeba czekać, będzie szła dłużej, jeśli u Ciebie w danej lokalizacji pozamiejskiej nie działa InPost.
Nigdzie mi się nie spieszy, przyjdzie to przyjdzie, nie to nie, nie będą płakał. ;-)

 #494950  autor: KC-KARLOS
 07 sie 2011, 16:29
Dokonałem dokładnej analizy Internetu FreeM w swojej lokalizacji na łączach Plusa.
Otóż:
- podpiąłem SE ELMa do kompa jako modem
- aktyny miałem program TNI
- użyłem to testu plik do pobrania 500 MB ze strony noc.gts.pl

Wyniki:
- prędkość wahała się od 2 do 5 Mbit/s
- plik pobrał się w czasie ok. 45 minut
- moc sygnału - przeważnie od 70 do nawet 93 % (najlepszy pomiar to ok. -53 dBm (96% siły sygnału)

Tak więc wynik jest jeszcze lepszy pod względem prędkości, chociaż w godzinach nocnych czy porannych prędkości byłyby szybsze.

[ Dodano: 2011-08-07, 16:33 ]
Dodam również, że test mógł się odbyć w specjalnych warunkach:
- aktywny limit dzienny 10 MB
- kliknięcie na reklamy przed wejściem na google.pl lub noc.gts.pl
- jednorazowe pobranie pliku przewyższającego limit dzienny 10 MB, JEST wykonalne - ale jednorazowo i możliwe przy jednej aktywnej karcie przeglądarki.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #495068  autor: elkanguro
 08 sie 2011, 09:12
Spamer ;) pisze:TNI jest wiarygodniejszy moim zdaniem, jak go używałem w XP rok temu, teraz jadę na Linuxie i pomiary dBm/CSQ mogę tak samo wykonać przez wydanie odpowiedniej komendy.
To ja poproszę o informacje jak sprawdzić parametry zasięgu na Linuksie bo akurat nie mam w domu Windowsa a niebawem podłączę właśnie modem z kartą FreeM.

Virgin Mobile
--------------------------------------------
LTE Cyfrowy Polsat + HaloNet
--------------------------------------------
NaszaSiec.net 15 Mbps + HaloNet

 #495226  autor: Spamer ;)
 08 sie 2011, 20:58
elkanguro pisze:To ja poproszę o informacje jak sprawdzić parametry zasięgu na Linuksie bo akurat nie mam w domu Windowsa a niebawem podłączę właśnie modem z kartą FreeM.
Zainstaluj pakiet gammu i wpisz w terminal komendę gammu monitor 1.
Patrz jak to u mnie wygląda na Ubuntu 11.04:
Obrazek

 #495516  autor: elkanguro
 10 sie 2011, 08:19
A czy można numer FreeM zarejestrować w promocji Automatyczne Minuty za zakupy w Carrefourze?

Virgin Mobile
--------------------------------------------
LTE Cyfrowy Polsat + HaloNet
--------------------------------------------
NaszaSiec.net 15 Mbps + HaloNet

 #495520  autor: KC-KARLOS
 10 sie 2011, 09:04
elkanguro pisze:A czy można numer FreeM zarejestrować w promocji Automatyczne Minuty za zakupy w Carrefourze?
Jak najbardziej :) Numer należy do operatora Mova i FreeM (CP Telecom sp. z o.o.), więc nie będzie problemu. Poza tym numery Mova i FreeM mają ten sam początek - 722.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #496858  autor: elkanguro
 16 sie 2011, 13:25
Ale lipa, właśnie otrzymałem kartę Mastercard Prepaid FreeM - data ważności 09/2011 :?

Virgin Mobile
--------------------------------------------
LTE Cyfrowy Polsat + HaloNet
--------------------------------------------
NaszaSiec.net 15 Mbps + HaloNet

 #496866  autor: kerim36
 16 sie 2011, 13:37
elkanguro pisze:Mastercard Prepaid FreeM - data ważności 09/2011
hahaha
dobre. i za te kilka miesiecy beda Ci kazac placic za wyrobienie nowej??

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #496870  autor: elkanguro
 16 sie 2011, 13:43
Nie, ale jak nie wykorzystasz pieniędzy z karty to trzeba wnioskować w banku o wykup pieniądza elektronicznego. Koszt takiej przyjemności 12,90zł. Poza tym, myślałem, że karta będzie ważna 2 lata - mogłaby się przydać do zakupu biletów bez opłat za wystawienie biletu w Ryanairze.

Virgin Mobile
--------------------------------------------
LTE Cyfrowy Polsat + HaloNet
--------------------------------------------
NaszaSiec.net 15 Mbps + HaloNet
  • Strona 5 z 31
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 31
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 31