DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 11 z 22
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 22

 #563674  autor: marcz123456
 27 cze 2012, 10:15
Play kiedyś chlubił się prostą taryfą bez kruczków i gwiazdek, a teraz zmienia całkiem w drugą stronę. Masa ofert 3 opcje fresh, stare lt, nowe lt, play karta, autonomiczny redbull. Do tego pakiety działające w jednej taryfie, a innej nie. Roczna ważność konta we freshu, w innych nie.
Nie wiem jaka jest strategia, ale wychodzi na to że 7mln im wystarcza, i teraz olewają.

 #563677  autor: bolek2004
 27 cze 2012, 10:23
Nie dramatyzujmy, nie jest tak źle, jest po prostu więcej możliwości i można bardziej sobie dopasować ofertę, możliwość migracji między taryfami nie została zablokowana także jak ktoś umie liczyć to wybierze odpowiednią opcje. Niektórzy podnoszą argument że nowe taryfy to ukryty abonament, ale nie zgadzam się z tym bo jak ktoś normalnie używa telefonu to i tak musi co jakiś czas doładowywać.
Mi na dzień dzisiejszy wychodzi 13pln/1miesiąc we fresh średnio więc gdyby nie stare ZM to bym przeszedł na nowe taryfy od zaraz.

 #563681  autor: marcz123456
 27 cze 2012, 10:39
bardziej to sobie można dopasować jeśli jest się obeznanym z ofertami i opcjami, przeciętny użytkownik nie zna się na tym, albo tylko pobieżnie.
jak dla mnie Play na Kartę to nieudana modyfikacja Play Fresh All Inclusive Rozmowy
w Play. I sądzę że niedługo we freshu sostanie tylko oferta podstawowa, a dwie opcje znikną, ew nie będzie można migrować.

Ta oferta ma ewidentnie zamieszać w głowie, ale dlaczego to już nie wiem.

 #563684  autor: drcox
 27 cze 2012, 11:02
marcz123456 pisze:bardziej to sobie można dopasować jeśli jest się obeznanym z ofertami i opcjami, przeciętny użytkownik nie zna się na tym, albo tylko pobieżnie
A myślisz że ludzie znają się na inżynierii taryfowej w Orange na przykład? Tam jest drugie tyle dziwnych pakiecików, naliczanie co siódmą, jedenastą i 25 minutę, po czym 7,5 minuty dostaniesz gratis, jeżeli dodatkowo wygadasz 3,245 minuty w czasie 25 minut i 30 sekund. Tak to mniej więcej wygląda. Plus jest w miarę prosty, ale drogi, a T-Debile rozpieszcza swoich klientów brakiem jakichkolwiek pakietów :lol: Więc narzekanie na dużą ilość opcji w Playu jest absurdalne.

 #563687  autor: Precelos
 27 cze 2012, 11:06
marcz123456 pisze:jak dla mnie Play na Kartę to nieudana modyfikacja Play Fresh All Inclusive Rozmowy
w Play.
w starej wersji za 50 zl miales 50 dni darmowych smsow i rozmow w play
a w nowej masz za 50 zl 100 dni darmowych smsow i rozmow i na dodatek masz mozliwosc wykupienia nielimitowanych smsow do wszystkich sieci

wiec gdzie tu niby pogorszenie oferty?

Obrazek

 #563696  autor: lee
 27 cze 2012, 11:33
Jest lepiej ale... coś za coś... jeżeli ktoś dość mocno oszczędzał to dla Tych oznaczać to może podwyżkę niestety

A za jakiś czas okaże się że zniknie ten profil z play fresh... zostaną tylko dwa pusty i ten z esmsami a na koniec roku zostanie tylko goły PF tak sądzę.

Pozdro

 #563697  autor: KC-KARLOS
 27 cze 2012, 11:34
Przypominam, że 2 profile Play Fresh są nadal dostępne! Nadal można je wybrać.
Kto rozmawia do wszystkich sieci a najwięcej do Play, polecam Fresha AI Rozmowy i SMSy w Play po zasileniach, a potem można wykupować NRwP za 10 zl na kolejny miesiąc.
Kto SMSuje, może wybrać AI SMS, gdzie za 50 zł zasilenia ma 2000 SMSów do każdej sieci na 50 dni albo 1000 SMS na 30 dni za 30 zł zasilenia + np. 30 minut w Play z Programu Zasileń. Wszystko inne złotówki z zasilenia można zużyć na wszystko.
Pewnie, że oferty mają ograniczenia, ale to jeszcze sensowne alternatywy, jeśli ktoś ceni sobie swobodę zużywania środków nawet na rok, a nie liczyć dni do kolejnego zasilenia, aby wychodzących nie zablokowali (nowe taryfy).
Gdy ktoś ma jeszcze stare ZM - zmiana na "ekstra nowe" taryfy jest nieopłacalna.
Warto jeszcze raz przeanalizować, co komuś się opłaca.
A śmiem twierdzić, że nadal wiele osób będzie miało PLAY FRESH

[ Dodano: 2012-06-27, 11:38 ]
lee pisze:A za jakiś czas okaże się że zniknie ten profil z play fresh...
Nie zniknie, tylko zostanie w przyszłości zablokowana możliwość migracji z innych taryf. Tak jest ze stara PLAY KARTĄ (2007 r), Nową PLAY KARTĄ (2008), a także dwoma dodatkowymi profilami Play Fresh ("internet na godziny" oraz "internet bez limitu danych" z 2011 r).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #563746  autor: DanielR
 27 cze 2012, 14:41
bolek2004 pisze:Niektórzy podnoszą argument że nowe taryfy to ukryty abonament, ale nie zgadzam się z tym bo jak ktoś normalnie używa telefonu to i tak musi co jakiś czas doładowywać.
Pytam po raz kolejny, co to znaczy "normalne" używanie telefonu?! Nie ma takiej definicji. Co jakiś czas musi doładować.... Jasne, że musi ale tylko wtedy, kiedy tego potrzebuje, a nie kiedy wymaga tego od abonenta operator. A to jest znaczna różnica.
Normalne korzystanie z komórki, to jest wtedy, gdy ja bez problemu mogę się połączyć z delikwentem, bo nie ma on zablokowanego numeru, i on ze mną też, gdy potrzebuje łączy się i przeprowadza rozmowę, której nie blokuje lub przerywa puste konto lub nieopłacony wcześniej rachunek abonamentowy. To jest normalne korzystanie z telefonu. A wówczas mnie nie interesuje czy ktoś tam sobie opłaca co miesiąc abonament w wysokości 100 zł, czy może ma na koncie tylko 10 zł jeszcze z zeszłorocznego doładowania, bo ładuje sobie swoje konto raz na rok taką właśnie kwotą.

Precelos pisze:wiec gdzie tu niby pogorszenie oferty?
No specjalnie to piszesz? Tak specjalnie. No pewnie, że nie w tym miejscu o którym piszesz! Czy ktoś zarzuca, że wydłużenie bonusu za doładowanie 50 zł do 100 dni jest pogorszeniem oferty? Nie! Ewidentnym pogorszeniem oferty jest za to skrócenie ważności konta po doładowaniu. Od kilku stron o tym klepiemy, a Ty od nowa. Większy wybór sam w sobie nie zawsze jest lepszy. Zła jest tendencja do odchodzenia od wprowadzonych wcześniej standardów. Rozumiałem jeszcze Lubię to! Ale to już kolejna, druga taryfa tym razem typowo głosowa, w której powraca się do dawnych praktyk. Nie była ona wcale potrzebna, bo zwykłe wydłużenie bonusu równie dobrze można by wprowadzić do profilu Darmowe rozmowy i SMS-y w Play we Fresh'u. Nie ma żadnych przeszkód. A skoro wprowadza się specjalnie nową taryfę ze skróconymi ważnościami konta, to można podejrzewać, że Fresh przestanie być z czasem w ogóle wspierany. Tym samym abonentów niejako zmusi się do przejścia na Play na Kartę. Nowa taryfa była w ogóle zbędna. Powtarzam, to samo można było zrobić we Fresh'u i nic by to nie zmieniło. Operator i tak dostawałby 50 zł od tych, którzy chcieliby rozmawiać i SMS-ować w Play bez limitów przez 100 dni, tak jak to było do tej pory dla 50 dni. Za to ci którzy tego by nie potrzebowali, dalej w jednym i tym samym profilu, bez nacisku na wymuszone doładowanie konta, korzystaliby albo z cennika, albo z innych promocyjnych pakietów, takich jak 100 minut do Play i na stacjonarne lub wartościowego 10 zł za 5 zł.

Karlos20 pisze:Nie zniknie, tylko zostanie w przyszłości zablokowana możliwość migracji z innych taryf.
Nie wiadomo na 100% czy z Fresh'em będzie tak, jak z dotychczasowymi wycofanymi już taryfami. A z tym ewentualnym brakiem możliwości migracji, to faktycznie pociesznie...

 #563763  autor: lee
 27 cze 2012, 15:11
Karlos20, no to ale Ja osobiście nie widzę większego sensu zmieniać profilu bo lepiej zmienić ofertę na nowszą jak już... bardziej się opłaca :P

 #563768  autor: KC-KARLOS
 27 cze 2012, 15:18
Ja jestem nadal we Fresh'u i nigdzie się nie ruszam na głównym numerze.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #563776  autor: lee
 27 cze 2012, 15:46
Tak sobie myślę że wystarczyło dać same bonusy na określoną ilość dni... a ważność na wychodzące zostawić tak jak było... wtedy nikt by się nie odezwał że zabrali rok ważności hehe

Druga sprawa... playik widzę zaczyna również promować RBM - w opcjach na kartę pojawiła się czwarta opcja red bull :mrgreen:

I na koniec niby darmowe rozmowy i smsy w play a na stacjonarne tyle samo co do innych sieci czyli 29gr/min bo zdaje się nie ma tu pakietu 100 minut za 5 PLN

 #563779  autor: Maniek99
 27 cze 2012, 15:49
@lee
Zaczęli promować, bo dopiero teraz od czasu wprowadzenia pierwszego LT, taryfa RB ma jakiś sens.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2012, 15:56 przez Maniek99, łącznie zmieniany 1 raz.

 #563781  autor: DanielR
 27 cze 2012, 15:52
lee pisze:Tak sobie myślę że wystarczyło dać same bonusy na określoną ilość dni... a ważność na wychodzące zostawić tak jak było... wtedy nikt by się nie odezwał że zabrali rok ważności hehe
No jasne, że tak! :D Przecież Play nic by nie stracił na tych co chcą właśnie tak ładować konto! A teraz co niby zyskał? Ci którzy i tak nie ładują konta powyżej 50 zł zostaną przecież we Fresh'u. Jak na razie, to powstała jedynie dodatkowo, całkowicie zbędna komplikacja ofert. Czyżby dla samej komplikacji? Nie sądzę. Ale poczekamy, zobaczymy.

 #563782  autor: KC-KARLOS
 27 cze 2012, 15:54
lee, w Play Na Kartę 0 gr w Play już nie ma pakietu 100 minut na stacjonarne. Cena połączeń na stacjonarne to 29 groszy za minutę. \
Można obniżyć koszty na stacjonarne:
> wykupując pakiet 30 minut za 6 zł - minuty są do wszystkich sieci, ważne 30 dni
> Nowe Zbieraj Minuty, za 3 zł na 90 dni - wtedy za 2 odebrane, 1 minuta jest gratis.

Niestety, w PNK 0 gr w Play - nie jest już dostępny Program Doładowań.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #563789  autor: bolek2004
 27 cze 2012, 16:13
Karlos20 Otrzymałem informacje od play4you na innym forum że pakiet 100minut na stacjonarne jest dostępny w tej taryfie. Cytuje play4you: Kolejna kwestia- w "Play na kartę" dostępny jest pakiet "100 minut do Play i na stacjonarne"- na pewno.
Mógłby ktoś to sprawdzić w praktyce. Bo z tego postu również otrzymałem informacje że nie ma możliwości powrotu z nowych taryf do fresh, ale to raczej niedoinformowanie albo własna interpretacja regulaminu.

 #563790  autor: drcox
 27 cze 2012, 16:21
Niech ktoś sobie pakieta aktywuje, o. 8) Wtedy będzie jasne. Ale że program doładowań zabrali :shock:

 #563792  autor: KC-KARLOS
 27 cze 2012, 16:27
bolek2004, Play4U - jemu się pomyliło z Fresh'em i nową opcją LT.
100 minut w tej taryfie - PNK 0 gr w Play - NIE MOŻNA AKTYWOWAĆ!
Jest dostępny w Play Na Kartę - LUBIĘ TO! z MB/GB za zasilenia.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #563793  autor: bolek2004
 27 cze 2012, 16:29
Ten play to zabałaganił, ze strony nie można się dowiedzieć jakie pakiety i usługi działają w nowych taryfach, na forum pomocy play konsultanci z play piszą bzdury typu że na podstawie regulaminu twierdzą że nie ma możliwości powrotu do play fresh z nowych taryf, chociaż w regulaminie wyraźnie pisze że można, po prostu żenada, dawno takiego czegoś nie było.

 #563794  autor: KC-KARLOS
 27 cze 2012, 16:31
Proszę - zrozumcie. Play Na kartę to 2 profile:
> 0 groszy za rozmowy i SMSy w Play w cenniku
(tam nie są dostępne następujące opcje:
- Program Doładowań
- Nieograniczone Rozmowy w Play za 10 zł/30 dni
- 100 minut w Play i na stacjonarne)

> PNK LUBIĘ TO! - z DARMOWYM NETEM
(w tej opcji są dostępne wszystkie opcje niedostępne w profilu za cennikowy stan darmowy w Play)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #563795  autor: drcox
 27 cze 2012, 16:31
100 minut w tej taryfie - PNK 0 gr w Play - NIE MOŻNA AKTYWOWAĆ!
Wiem, że obrażę Cię tym pytaniem, ale próbowałeś bezpośrednio przez USSD, tak :-D ?
  • Strona 11 z 22
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 22
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 22