DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 13 z 22
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 22

 #563960  autor: KC-KARLOS
 28 cze 2012, 13:22
lukas63, *111*49*1#

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #563970  autor: lukas63
 28 cze 2012, 13:59
POjawilo się Twoja taryfa: Play na karte 5zł

Więc chyba dobrze co? bo chciałem mieć nową Taryfę Play na Kartę - a nie wiem dlaczego pojawiło się to 5zł na końcu :D

 #563972  autor: marcz123456
 28 cze 2012, 14:10
to od kwoty kupionego startera

 #563973  autor: KC-KARLOS
 28 cze 2012, 14:12
Zgadza się.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #563982  autor: mdomek
 28 cze 2012, 15:04
marcz123456, niektórych pewnie tak, niektórzy mogli jednak uznać, że ta oferta jest dla nich korzystna.

Karlos20, ja w zasadzie kontaktuje się tylko z osobami z Play więc darmo w sieci to dla mnie priorytet. Do tej pory doładowywując za 30 zł miałem miesiąc darmowych rozmów, i w tym czasie stan mojego konta zmniejszał się do około ~27 zł - pakiety internetowy, raz za 7zł, raz za 9zł (żeby nie było przestoju), co starczało na kolejne ~2 tygodnie. Także za 3 m-ce płaciłem około 60 zł, teraz myślę, że zmieszczę się w tych 50 zł na 90 dni (w tym 3x pakiet 1GB). Jeśli moje obliczenia okażą się mylne, wrócę sobie do Fresha.

Jedyny minus jak dla mnie to konieczność zwracania uwagi na pakiet 1GB i konieczność wyłączenie internetu w telefonie na tą chwilę, między końcem jednego a początkiem następnego pakietu. We freshu też musiałem zwracać uwagę na pakiety jednak moglem włączać je tak, żeby nie było przestoju.

Roczna ważność konta nie jest mi do niczego potrzebna a na stacjonarne właściwie nie dzwonię.

Program doładowań przy moich założeniach nie daje żadnego profitu.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2012, 17:35 przez mdomek, łącznie zmieniany 1 raz.

 #563984  autor: Precelos
 28 cze 2012, 15:16
DanielR pisze:że specjalnie wprowadzili nową taryfę likwidując w niej tę możliwość? Toż to się kupy nie trzyma
jak sie tego nie uzywa to znaczy ze nie jest potrzebne, czysta logika
DanielR pisze:Już to pisałem kilkukrotnie, ale wyjątkowo dla Ciebie się powtórzę. Moja mama wydaje miesięcznie 10 zł na doładowanie i ma z tego interesu ≈69 minut do wszystkich sieci dzięki dwóm pakietom wartościowym 10 zł za 5 zł. Zapytam wprost - czy ona "jeszcze normalnie" korzysta z telefonu, czy też "już nienormalnie"? Proszę o odpowiedzi TAK lub NIE, wraz z uzasadnieniem.
to srednie korzystanieale zeby 2x uzyc 5za10 musi zmieniac taryfy ale to sie oplaca tylko jak sie nie ma wlaczonej ZM smsow czy pakietu neta wiec to specyficzna sytuacja


ogolnie zle sie wyrazilem lepiej do tego pasuje slowo aktywne korzystanie,
jak zauwazysz wiekszosc osob juz zyje w 21 wieku maja smarfony korzystaja z rozmow internetu smsow

Moja matka wydzwanai ok 5 zl na 2 miesiace, wiec jej tez nie trzeba nowej oferty,ale takie osoby stanowia ok 30% uzytkownikow i dla nich faktycznie taka oferta nie jest korzystna.

Obrazek

 #563997  autor: DanielR
 28 cze 2012, 16:14
Precelos pisze:jak sie tego nie uzywa to znaczy ze nie jest potrzebne, czysta logika
To Ci powiem, że zbytnio logiczny to Ty nie jesteś. Witek już jakiś czas temu twierdził, że z wszelkich dostępnych w sieciach promocji korzysta góra kilka/-naście procent wszystkich użytkowników pre-piad... Skasować i pozostawić goły cennik! :smt021

Precelos pisze:to srednie korzystanieale zeby 2x uzyc 5za10 musi zmieniac taryfy ale to sie oplaca tylko jak sie nie ma wlaczonej ZM smsow czy pakietu neta wiec to specyficzna sytuacja
No niestety, ale to już nie wina tego, że mama chce tak właśnie korzystać, a wina konstrukcji ofert w Play. Przykro mi. Zmianę taryfy jeszcze można jakoś przeboleć. Wiesz, tak na tę sprawę patrząc, to w zależności od tego kto z jakich pakietów korzysta, to w zasadzie każdy korzysta ze swojej komórki "w specyficzny sposób". Jak widać nie każdy jednak musi mieć internet w komórce 24h na dobę. Wykorzystuje ją za to do tego, do czego pierwotnie przede wszystkim została stworzona. Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Owszem ze ZM musiała zrezygnować, bo głównie to ona dzwoni więc wolała to robić przy minimalnych stawkach 0,15 zł, nie czekając aż ktoś jej łaskawie nabije konto minutami.

Precelos pisze:ogolnie zle sie wyrazilem lepiej do tego pasuje slowo aktywne korzystanie,
jak zauwazysz wiekszosc osob juz zyje w 21 wieku maja smarfony korzystaja z rozmow internetu smsow
I wracamy do punktu wyjścia. Tak z tym się przecież zgadzam. Nowa taryfa jest opłacalna tylko dla osób aktywnie korzystających z komórki. Pozostali, korzystający w ramach potrzeb i tak zostają w Play Fresh. Tylko pytanie pozostaje wciąż otwarte: po cóż w tym celu bawić się w kolejną, zbędną taryfę?
Większość osób, gdyby je tak zapytać ma może i smartfona, ale pewnie nawet nie wiedziałoby ile płaci za minutę połączenia. Czy samo posiadanie smartfona świadczy o świadomości wyboru oferty? Często jest wręcz przeciwnie - ludzie "lecą na telefon", nie przyglądając się samej ofercie, a później lamenty na forach takich jak te.
Inna sprawa, że ja nie jestem "większością" ja jestem sobą i interesuje mnie mój portfel, a nie portfel mitycznej "większości".

 #564041  autor: Precelos
 28 cze 2012, 21:44
DanielR pisze:Czy samo posiadanie smartfona świadczy o świadomości wyboru oferty? Często jest wręcz przeciwnie - ludzie "lecą na telefon", nie przyglądając się samej ofercie, a później lamenty na forach takich jak te.
zgadzam sie, wiekszosc kupuje bo to jest "modne",ja osobisie nie rozumiem po co osoba kupujaca smartfona wylacza transmisje danych to jakby ferarri zaplikowac instalacje gazowa.
DanielR pisze:Owszem ze ZM musiała zrezygnować, bo głównie to ona dzwoni więc wolała to robić przy minimalnych stawkach 0,15 zł, nie czekając aż ktoś jej łaskawie nabije konto minutami.
ja lubie ZM, miesiecznie mam z tego 60-80 min, obecnie zostal mi ok 64 min
DanielR pisze:Tylko pytanie pozostaje wciąż otwarte: po cóż w tym celu bawić się w kolejną, zbędną taryfę?
dla ciebie moze i zbedna a dla innych jest ona ciekawa bo np teraz w nowej taryfie 0 zl do play mozna kupic pakiet smsow do wszystkich, samo zasilenie powoduje ze mamy no limit w sieci lub tez duzy pakiet mb w nowym LT - czesci osob to pasuje bo maja faktycznie premie za doladowania

Obrazek

 #564042  autor: user_delete19
 28 cze 2012, 21:55
Precelos pisze:dla ciebie moze i zbedna a dla innych jest ona ciekawa bo np teraz w nowej taryfie 0 zl do play mozna kupic pakiet smsow do wszystkich, samo zasilenie powoduje ze mamy no limit w sieci lub tez duzy pakiet mb w nowym LT - czesci osob to pasuje bo maja faktycznie premie za doladowania
Nie prościej było po prostu w starej taryfie ze SD umożliwić kupiwanie pakietów sms? wyszło by na to samo, minus zamieszanie z nowymi taryfami i kretyński pretekst do obcięcia ważności konta...

 #564043  autor: DanielR
 28 cze 2012, 21:56
wojciech, ja już nie mam siły. :wink:

 #564053  autor: słoneczny
 28 cze 2012, 23:05
Precelos pisze: zgadzam sie, wiekszosc kupuje bo to jest "modne",ja osobisie nie rozumiem po co osoba kupujaca smartfona wylacza transmisje danych to jakby ferarri zaplikowac instalacje gazowa.
Polemizowałbym
Większość kupuje, bo to jest w ofercie, bądź to jest atrakcyjne cenowo.
Po co mam włączać pakiet danych skoro mam w smarfonie wifi.
Nie każdy potrzebuje być 24h w necie.

[ Dodano: 2012-06-28, 23:09 ]
wojciech pisze:
Nie prościej było po prostu w starej taryfie ze SD umożliwić kupiwanie pakietów sms? wyszło by na to samo, minus zamieszanie z nowymi taryfami i kretyński pretekst do obcięcia ważności konta...
A od kiedy to operator kieruje się prostotą?
Operator kieruje się zyskami.
Przekaz jest jasny już od dawna. "Nie będziemy już walczyć ceną", "Będziemy dawać więcej za więcej".

 #564056  autor: drcox
 28 cze 2012, 23:24
słoneczny pisze:Nie każdy potrzebuje być 24h w necie.
To nie chodzi o to czy ktoś potrzebuje tylko o specyfikacje telefonów, które po prostu najwygodniej się używa kiedy są podłączone do netu (np. poczta w trybie push).

I powiem więcej, ja korzystam z wg wielu starego K660i jak ze smartfona - telefon jest 24h połączony z netem po UMTS bo pocztę mam ustawioną w trybie push (przychodzi jak SMS od razu po otrzymaniu) + kilkanaście kanałów RSS z wiadomościami. Mógłbym sobie każdorazowo pocztę sprawdzać osobno + łazić po stronach z wiadomościami. Pytanie brzmi po co skoro mam to praktycznie za darmo?

 #564057  autor: marcz123456
 28 cze 2012, 23:24
słoneczny pisze: "Będziemy dawać więcej za więcej".
chyba mniej za więcej

 #564059  autor: słoneczny
 28 cze 2012, 23:29
marcz123456 pisze:
słoneczny pisze: "Będziemy dawać więcej za więcej".
chyba mniej za więcej
Jeśli stan darmowy w sieci na rozmowy i sms w zamian za doładowanie 15 zł/ miesiąc, jest dla ciebie "mniej", to chyba się nie dogadamy.

 #564080  autor: marcz123456
 29 cze 2012, 09:18
jakie 15zł na miesiąc? jak już co to 25. A jeśli zmuszanie użytkownika do doładowywania co miesiąc za 25-30 zł jest polepszeniem oferty to nie kapuję.

 #564095  autor: Precelos
 29 cze 2012, 11:31
marcz123456, doladowanie o nominale 50 zl przedluza waznosc konta o 100 dni

Obrazek

 #565485  autor: NokiaUser
 05 lip 2012, 08:40
Według mnie, ta taryfa jest o wiele lepsza od oferty T-Mobile Między Nami. Tutaj są darmowe rozmowy i SMS-y do wszystkich w Play, a w T-Mobile tylko rozmowy i to tylko do drugiego numeru. Tutaj rozmowa jest cała darmowa, a w T-Mobile darmowe jest tylko pierwsze 30 minut. Tutaj można kupować pakiety SMS-owe, internetowe itp., a w T-Mobile są tylko darmowe rozmowy do drugiego numeru, nie ma żadnych pakietów.

 #567155  autor: zasi
 12 lip 2012, 16:37
Rany ile można narzekać na tym forum płaczki ? Nie odpowiada Wam nowa taryfa to z niej nie korzystajcie. Zostańcie we Freshu, doładowujcie sobie smartfony z kartą za 5zł na rok i z niczego nie korzystając cieszcie się, że macie rok ważne konto i możecie puszczać "strzałki" i lansować się szpanerskim telefonem.

Dla większości osób, albo może, żeby płaczki zaraz nie robiły mi wywodów na kilka stron, DLA MNIE normalne jest doładowanie średnio 30zł/miesiąc. Dzięki nowej taryfie moja sytuacja przedstawi się następująco:

Doładowuję konto za 30zł - razem z bonusem 15% przy doładowaniu mam stan konta 34,50zł i darmowe rozmowy i smsy w sieci w której mam sporo znajomych i rodzinę.
Oprócz tego za 10zł wykupuję pakiety nieograniczonych smsów i 1GB internetu aby swobodnie korzystać z wygody i możliwości mojego smartfona. Pozostaje mi na koncie 34,50zł-20zł = 14,50zł. Za pozostałą kwotę kupuję pakiet 10zł/5zł oraz 30min/6zł. No i oczywiście Zbieraj minuty 3zł/90dni więc koszt 1zł na miesiąc. Dzięki czemu za 30zł/miesięcznie mam:
-darmowe rozmowy i smsy w sieci Play
-1GB transferu na miesiąc (wykorzystuję również jako internet w laptopie)
-darmowe smsy do wszystkich sieci
-za każde 2 minuty odebranych połączeń, 1 minuta na wychodzące
-ok 64 minuty do wszystkich sieci (30min z pakietu 30/6zł, 34 za pakiet złotówek 10zł za 5zł)
Na koncie pozostaje mi jeszcze ok 2,50zł.

 #567172  autor: DanielR
 12 lip 2012, 18:04
zasi pisze:Zostańcie we Freshu, doładowujcie sobie smartfony z kartą za 5zł na rok i z niczego nie korzystając cieszcie się, że macie rok ważne konto i możecie puszczać "strzałki" i lansować się szpanerskim telefonem.
Przestań proszę p******ć, utrwalając fałszywe stereotypy.

zasi pisze:Dla większości osób, albo może, żeby płaczki zaraz nie robiły mi wywodów na kilka stron, DLA MNIE normalne jest doładowanie średnio 30zł/miesiąc.
Tak zwana "większość " mnie nie interesuje. Jeżeli dla ciebie, to odstosunkuj się od wyboru innych i pozwól im wypowiedzieć swoje zdanie na ten temat. A dla mnie normalnym jest ładowanie konta w ramach potrzeb, co akurat nie musi oznaczać, że co miesiąc właśnie za 30 zł. A, że operatorzy przez lata "wytresowali" użytkowników, wmawiając im normalność jedynie za minimum 20-30 zł co miesiąc lub 50 zł na trzy miesiące, to już nie moja wina.

 #567248  autor: zasi
 12 lip 2012, 23:19
Ale przecież nadal macie swojego Fresha z roczną ważnością konta to czemu się tak czepiacie nowej taryfy, która jest skierowana do ludzi takich jak ja? Chcieli stworzyć taryfę z cennikowym 0 zł po sieci i tak zrobili. Coś za coś, nikt Wam nie da za 5zł rocznie rozmawiać i smsować w sieci za darmo. Chyba oczywiste jest, że operator musi na czymś zarabiać.
  • Strona 13 z 22
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 22
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 22