DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 14 z 22
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 22

 #567256  autor: słoneczny
 12 lip 2012, 23:37
Taka specyfika forum, że rozkłada się ofertę na czynniki pierwsze i porównuje do poprzednich ofert.
To nie czepialstwo, tylko żywa dyskusja. :D

A jeżeli miałbym już się przyczepić czegoś w tej taryfie, to się przyczepię.

Jest potężny pakiet sms? Jest!
Jest potężny pakiet data? Jest!
Jest całkowicie darmo po sieci? Jest!

A w pakietach głosowych nic się nie zmieniło.

Liczę, że w przyszłości będzie można kupić coś więcej niż tylko ten marny pakiecik za 6 zł i ten drugi zamieniający 5zł w 10zł.

Ratowanie się tymi pakietami jest średnio wygodne jeśli ledwo obydwa starczają na miesiąc.
Wołałbym już jeden pakiet, na przykład 60 minut za 10 zł, lub daj Panie Boże 90 minut za 15 zł. To by była wygoda prawie jak w abonamencie. I wtedy na taką ofertę bym się skusił.

Co dwie sieci to nie jedna.

 #567261  autor: drcox
 12 lip 2012, 23:59
Dla mnie sprawa jest prosta i możnaby ją opisać bez płaczu przez 20 stron. Jak kogoś nie stać albo nie potrzebuje to niech sobie ładuje Fresha za 10zł na rok. Ta taryfa powstała dla bardziej "żywych" userów. A płakać to sobie będą mogli jak zablokują/usuną/ograniczą Fresha. Ale póki tego nie zrobią to będzie zwykłe polskie biadolenie jak na wszystko.

 #567283  autor: KC-KARLOS
 13 lip 2012, 10:11
Zgadzam się - taryfa jest stworzona dla tych, co aktywnie korzystają z telefonu.
Jedynym ograniczeniem, to ważność konta, ale dla takich osób, to żaden problem.
Kto chce oszczędzać i mieć coś innego, Fresh jest idealny - nie ma co marudzić.
Fajnie, że Play wprowadza coś innego. Dzięki temu jest wybór dla każdego.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #567301  autor: zygikuleczka
 13 lip 2012, 11:52
Tylko lipa, że przy przenoszeniu numeru dają od razu ten nowy badziew a nie play fresh mimo, że bałwan w punkcie dwa razy pytany czy na 100% będzie play fresh potwierdzał.

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #567305  autor: kamail86
 13 lip 2012, 11:58
zasi pisze:Ale przecież nadal macie swojego Fresha z roczną ważnością konta to czemu się tak czepiacie nowej taryfy, która jest skierowana do ludzi takich jak ja? Chcieli stworzyć taryfę z cennikowym 0 zł po sieci i tak zrobili. Coś za coś, nikt Wam nie da za 5zł rocznie rozmawiać i smsować w sieci za darmo. Chyba oczywiste jest, że operator musi na czymś zarabiać.
Danielowi prawdopodobnie chodzi o to że te darmowe dni rozmów i SMS po doładowaniu można by dać na zasadzie promocji, jak we "Fresh All Inclusive Rozmowy w Play". Wystarczyłoby tylko wydłużyć ilość dni po doładowaniu. I niby ma rację. Tylko że gdyby Play to zrobił, to jakby wtedy wyglądała jego strona z porównaniem oferty z konkurencją, skoro nie ma tam uwzględnionych promocji? Nieciekawie i zwyczajnie. A tym sposobem jako jedyni mają taryfę z darmowymi rozmowami i SMSami w sieci. A to że konkurencja też ma podobne bajery w promocji, to już nie ważne. W tabelce liczy się tylko to co w cenniku, a nie w promocji. Tym samym sposobem wychodzi na to że nawet ważność konta mają w tej taryfie nieco dłuższą niż konkurencja, bo konkurencja choć oferuje jeszcze dłuższą, roczną ważność konta to tylko promocyjnie (o czym zostajemy poinformowani drobnym druczkiem ;)).
W skrócie ta taryfa jest wykreowana przez czysty marketing. Oczywiście jeśli ktoś dużo rozmawia i SMSuje w sieci to również coś tam może zyskać w porównaniu z Freshem. Jednak tak na prawdę ta taryfa została zaprojektowana w taki sposób by jak najlepiej się prezentować na stronie z porównaniem. Natomiast rzeczywiste korzyści klienta to już dalszy plan.

 #567311  autor: DanielR
 13 lip 2012, 12:10
Nie chcę pisać po raz kolejny tego, co już było tu dokładnie opisane. Po co robić z tego tematu drugą Heyah z 4 gr za USSD. Każdy kto chciał, ładnie opisał swoje stanowisko. Wystarczy cofnąć się i poczytać. :)

 #567316  autor: słoneczny
 13 lip 2012, 12:19
drcox i Karlos20.

Ależ uogólniacie z tym oszczędzaniem.
Fresh jest tak elastyczny, że również może być stworzony dla tych co chcą więcej.
"Rok ważności konta i ładowanie 10 zł na rok" - to mój ulubiony stereotyp.
Patrzycie jak zaślepieni na ten rok ważności konta, podczas gdy cały fresh opiera się na 30 dniowych pakietach i i 5-30 dniowych promocjach.
A więc dla kogo on jest jak nie dla aktywnych?


Goła taryfa z rokiem ważności konta już dawno przestała być atrakcyjna, więc pytam, gdzie tu 5-10 zł na rok?

Obie taryfy są bardzo atrakcyjne pod wieloma względami. Wszystko zależy od naszych preferencji, a nie koniecznie od oszczędności. Po co jeszcze robić czarny PR między ofertami jednego operatora?

Co dwie sieci to nie jedna.

 #567331  autor: kaspeed
 13 lip 2012, 13:20
Ja doładowuję raz na 3-5miesięcy kasę na play fresh czasem z play wygadam 2zł w miesiąc czasem wcale a czasem 10zł . Doładuję za 5zł i albo wygadam albo nie... Nie jestem przymuszony do wydania tej kasy albo do doładowania telefonu co 30dni albo co 100dni/50zł Mam 2 sim Play Fresh i Orange Free. Play mam tylko dla kilku znajomych by móc na siłę do nich zadzwonić za mniejszą stawkę niż w W3;) Doładowanie raz na rok ?? czasem częsciej niż raz na rok mi się zdarza ale gdy w Orange musiałem ładowac co 3miesiące za 50zł robiło mi się słabo.Bo kasy nie wygadałem: 3gr min 1sms.....( akurat tylko z wybranymi rozmawiałem) więc zostawało mi +- około 40zł....i co musiałem znow ładowac bo robiła się skarbonka..W play w standardzie miałem rok na wygadanie;)I środki nie były magazynowane( nie są) W orange od kiedy jest rok ważnego konta tak samo mnie to cieszy.
Dla tego co doładowuje telefon i często rozmawia to te 50zł za 100dni rozmow darmowych w sieci nie jest złe ale: pod warunkiem że ma w sieci sporo numerów....Play dobrze pomyślał dla ludzi mających ileś tam ludzi wewnątrz sieci.I dla tego co ładuje regularnie. Niestety u mnie siły są odwrotne więcej w W3 niż w play...Stąd oferta jest dla mnie nie opłacalna.( gdyby było powiedzmy 20osób wewnątrz sieci to czemu nie )Dla mnie ostatecznie oferta nie jest ok ale tylko dlatego że właśnie więcej ludzi mam w Orange niż w play.Jak to się zmieni to uwierzcie chętnie bym korzystał bo jak nie patrzeć jest to trafiony pomysł kasa nam zostaje a dodatkowo mamy no limita wewnątrz sieci:)Gdyby orange wprowadziło takie coś to myslę że bym tak samo ładował częsciej...Dla tych darmowych rozmów /smsów...Play dobrze to rozegrał. Rok wazności dla kogoś kto i tak ładuje kasę to w sumie jest zwis....Dla osób które jak ja oszczędzają i więcej odbierają niz gadają( play) jest to rozwiazanie którego nie powinno się usuwać.Dlatego dobrze że jest tak jak jest z ofertami.

 #567355  autor: KC-KARLOS
 13 lip 2012, 14:16
zygikuleczka pisze:Tylko lipa, że przy przenoszeniu numeru dają od razu ten nowy badziew a nie play fresh mimo, że bałwan w punkcie dwa razy pytany czy na 100% będzie play fresh potwierdzał.
Bonus 60 zł jest i w Play Na Kartę oraz w Play Fresh.
Zawsze można sobie zmienić darmowymi kodami taryfę, po otrzymaniu bonusu 60 zł za MNP.
słoneczny pisze:Ależ uogólniacie z tym oszczędzaniem.
Fresh jest tak elastyczny, że również może być stworzony dla tych co chcą więcej.
"Rok ważności konta i ładowanie 10 zł na rok" - to mój ulubiony stereotyp.
Patrzycie jak zaślepieni na ten rok ważności konta, podczas gdy cały fresh opiera się na 30 dniowych pakietach i i 5-30 dniowych promocjach.
Ja? Phi - ja tylko proponuję, żeby wybrać Fresh'a, gdyż można sobie samemu zarządzać i budować swoją taryfę wedle upodobań. Bez obawy o blokadę wychodzących.
Nie doradzam, co wybrać we Fresh'u, bo temat forum jest o PLAY NA KARTĘ.
słoneczny pisze:Goła taryfa z rokiem ważności konta już dawno przestała być atrakcyjna, więc pytam, gdzie tu 5-10 zł na rok?
Goła taryfa jest o tyle dobra, że w niej są dostępne wszystkie pakiety (również nielimitowane esy za 10 zł miesięcznie).
W profilach Fresh część pakietów jest niedostępna - trzeba na to zwrócić uwagę, gdyż tam dostaje się albo no-limit rozmowy/esy w Play do 50 dni lub do 2000 SMS do wszystkich ważne do 50 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #567358  autor: zygikuleczka
 13 lip 2012, 14:19
Karlos20 pisze:Zawsze można sobie zmienić darmowymi kodami taryfę, po otrzymaniu bonusu 60 zł za MNP.
tylko czy nie stracę bonusa...

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #567361  autor: KC-KARLOS
 13 lip 2012, 14:23
zygikuleczka pisze:tylko czy nie stracę bonusa...
Jeśli po procesie MNP zasilisz konto za 5 zł i otrzymasz bonus 60 zł, zmieniasz sobie taryfę, bez obawy o utratę 60 zł. Nigdy nie zmieniaj taryfy przed zasileniem, jeśli karta SIM została aktywowana po zakończeniu procesu MNP.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #567369  autor: zygikuleczka
 13 lip 2012, 14:30
Oo, to dzięki, tylko, że jak zasilę to wydłuży mi ważność konta wedle zasad play na kartę, i potem po przejściu do playfresh musiałbym znów zasilić aby uzyskać ichnią ważność konta.

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #567371  autor: KC-KARLOS
 13 lip 2012, 14:34
zygikuleczka, zgadza się. Więcej informacji uzyskasz w salonie Play, w którym otrzymasz starter, jeśli chcesz przenieść numer do Play (prepaid).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #567377  autor: zygikuleczka
 13 lip 2012, 14:45
Karlos20 pisze:Więcej informacji uzyskasz w salonie Play
ten koleś, który mi przenosił numer najpewniej nie rozróżniał play fresh od play na kartę :lol: :shock: :lol:

Po doladowaniu dostalem sms powitalnego a w nim info, że przez pierwsze trzy miesiące otrzymam 20 zł. To chodzi chyba o ten bonus, tak? Już mam go w sumie naliczonego

 #567399  autor: darkangel
 13 lip 2012, 16:06
zygikuleczka, bo przyznaniu 60zł na konto promocyjne możesz zmienić taryfe z zachowaniem tego bonusu.

Odwrotnie jak zrobisz czyli najpierw zmienisz taryfe a następnie zasilisz telefon za 5zł to nie dostaniesz tych 60zł.

 #568070  autor: remus77
 16 lip 2012, 18:15
Pytanie: jaką ważność ma pakiet 1 giga za 10 zł, 30 dni czy też 7 dni? Chciałem włączyć w/w pakiet poprzez *111 a tam...w opisie pakietu widnieje informacja, że pakiet jest ważny 7 dni. Proszę o pewną informację.

Ave!

 #568074  autor: KC-KARLOS
 16 lip 2012, 18:18
remus77 pisze:Pytanie: jaką ważność ma pakiet 1 giga za 10 zł, 30 dni
1 GB ma ważność 30 dni.
7 dniową ważność ma pakiet 250 MB za 5 zł.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #568080  autor: dziedziel
 16 lip 2012, 18:39
Czy przechodząć na tą taryfę z Fresha stracę wszystkie zebrane minuty w zbieraj minuty ?? I czy wyłączy mi się zbieraj minuty (mam jeszcze to stare bezpłatne)

Pozdrawiam Dziedziel

 #568082  autor: KC-KARLOS
 16 lip 2012, 18:47
dziedziel pisze:Czy przechodząć na tą taryfę z Fresha stracę wszystkie zebrane minuty w zbieraj minuty ?? I czy wyłączy mi się zbieraj minuty (mam jeszcze to stare bezpłatne)
Po zmianie taryfy tracisz zebrane minuty i tracisz bezpowrotnie starą opcje dożywotnią Zbieraj Minuty. Więc nie polecam zmiany.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #568083  autor: dziedziel
 16 lip 2012, 18:50
Szkoda, ale nie wiem niezbędne są dla mnie darmowe rozmowy w sieci a tu są 50zł za 100 dni i jeszcze net 10zł za 1GB. Hmm nie wiem sam..

Pozdrawiam Dziedziel
  • Strona 14 z 22
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 22
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 22