DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26

 #405842  autor: romana
 20 maja 2010, 23:51
Czy orientujecie się może w jaki sposób nabyć (w Polsce lub do Polski) starter/numer w rumuńskiej sieci pre-paid? Która to sieć - to drugorzędne, najważniejsze aby numer był rumuński.

PS. Np. na orange.ro wysyłka tylko w kraju...

 #413457  autor: potrus
 28 cze 2010, 13:31
A co z Grecją?

Przejrzalem dyskusje na forum, widze link do http://www.prepaidgsm.net/en/greece.html - ale czy ktos z forumowiczow moze ma wlasne rady i doswiadczenia nt. jaki jest dobry grecki prepaid do mobilnego netu? Bo chyba moj Orange Free nie jest optymalny by tam korzystac... ?

Patrzac na ww. strone najlepsze oferty to chyba:

* Vodafone: "Wap GPRS: € 0.025/KB (CU only)" (ale co to jest to CU?)
* Cosmote: "i-mode 0-500KB: € 0.0071/KB, i-mode 501-1000KB: € 0.006/KB, i-mode 1001-2000KB: € 0.0048/KB, i-mode 2001KB and more: € 0.0036/KB" (ale co jest to i-mode?)
* MoMad: "Internet GPRS: 0.006€/KB" (czym sie rozni Wap GPRS Vodafonu od Internet GPRS MoMada?)

 #416273  autor: user_delete34
 11 lip 2010, 10:08
Potrzebuję info co do prepaidów w Niemcowni. Korzystam przede wszystkim z internetu. Dobrze byłoby, żeby dodatkowo tanio można było zadzwonić do Polski jak i wewnątrz Niemiec, a także na numery Plusa w roamingu w Niemczech. Proszę o podanie propozycji, jaki starter kupić, by odpowiadał wymaganiom. Chcę wydać maksymalnie 25-30 euro, wliczając w to cenę startera, korzystanie z internetu (liczyć koło 0,5 GB) i rozmów [koło 30 minut w Niemczech (w tym do numerów Plusa w roamingu), 30 minut do Polski] lub cenę pakietów na powyższe dwie usługi. Korzystać będę z tego koło 2 tygodni.

---Sorry, jeśli już coś było poruszone, jest nadal aktualne, a ja to przeoczyłem---

 #416278  autor: Malibu
 11 lip 2010, 11:07
Generalnie jeżeli chodzi o telefony do Polski z niemiec najlepiej jest kupić sobie blauworld, cena za minutę do polski to bodajże 5 centów na stacjonarne i 25 centów na komórki (plus 15 centów za inicjację połączenia), doładowanie albo kartami blau albo e-plusa, jeżeli chodzi o internet, to w vodafone 1 dzień korzystania kosztuje około 1 euro w pre-paidzie (callYa) albo w o2 25 euro za miesiąc korzystania z sieci, w e-plusie o ile mnie pamięć nie myli jest promocja w której net kosztuje 10 euro za miesiąc w pre-paidzie, przede wszystkim sprawdź sobie zasięg albo napisz mi w jakiej jesteś miejscowości to powiem ci co najlepiej kupić jeżeli chodzi o internet

 #416321  autor: user_delete34
 11 lip 2010, 15:37
No ja będę w Monachium. Tam problemów z zasięgiem nie będzie - rodzina tam korzysta np. z Vodafone'a i z T-Mobile'a. O ile dobrze przeczytałem (a właśnie słaby jestem z niemieckiego narazie) to te 10 euro w E-Plusie to jest chyba tylko wtedy, jeśli się weźmie umowę na 6 miesięcy :/

EDIT: Zmienię trochę te pytania-prośby:
1.Jaki kupić najtańszy starter (i z jaką taryfą jakiej sieci-jednak korzystać będę wyłącznie z internetu) i doładowanie, tak by działało przez minimum tydzień?
2.Jak (i jaką/jaki) włączyć taryfę/pakiet, gdzie (minimum 0,25 GB, dobrze jeśli choć 0,5 GB) internet będzie najtańszy i będzie (pakiet) działał minimum tydzień? Bez straty prędkości.

Całość ma wynieść max 20 euro.

 #416355  autor: Malibu
 11 lip 2010, 19:06
http://o2online.de/nw/active/prepaid/pr ... stick.html 25 euro za miesiąc (internet nie jest limitowany) albo 3,5 za dzień surfowania, całość z modemem kosztuje 25 euro w tym masz 5 dni surfowania za darmo.
To chyba w tej chwili najtańsza opcja,

w blauworld jest 1mb po 0,49.

 #416409  autor: user_delete34
 12 lip 2010, 07:48
Uuu... Nie było by jakiejś tańszej opcji z ewentualnie jakimś mniejszym limitem? Bo na tydzień po 3,5 euro dziennie i jeszcze starter to już trochę jest.

 #416863  autor: thonka
 14 lip 2010, 02:02
sprobuj aldi talk w medionmobile.
15 euro na 30 dni "nielimitowanego" internetu.
pisze "nielimitowanego" bo limit predkosci to tyle co dala fabryka z sieci e-plus do 5GB, powyzej 5GB predkosc spada do GPRSu.
starter kosztuje 13 euro, z tego 10 euro jest do wykrozystania (12 miesiecy waznosci).
doladowania tylko 15 euro (12 miesiecy waznosci) lub 30 euro (24 miesiace waznosci).

pakiet internetu odnawia sie automatycznie sam w przypadku posiadania odpowiednich srodkow na koncie.

jak znajdziesz kogos kto Ci to przetlumaczy to bedziesz wiedziec co i jak, ja niestety nie mam zbytnio czasu, by to wszystko tlumaczyc
http://www.medionmobile.de/index3.htm

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #416927  autor: user_delete34
 14 lip 2010, 13:41
thonka pisze:predkosc spada do GPRSu
Co tam do GPRSu... 2 lata w Orange'u po wykorzystaniu pakietu 0,5 GB (wystarczyły 3 godziny) korzystałem z neta około 16-32 kbps i to na SE GC85-chyba gorszego modemu nie widziałem-co zrywał połączenia non stop, czasem kilka razy na minutę, a żyję dalej :lol: Teraz mam około 220 kbps max jak korzystam przez telefon.

No to o ile dobrze poszło rozumienie i tłumaczenie strony: limit 1 GB za 2 euro/dzień taktowany co 1 MB. Jak dokładnie nazywa się ten starter (żeby wiedzieć o jaki prosić i nie pomylić, jak np w Orange między Pop a Nowe Go)? Jak włączyć tą usługę/pakiet (kod)? Jak skonfigurować telefon, bo jest konfigurator ale jedynie do WAP i MMS, a potrzebna byłaby konfiguracja neta po GPRS/UMTS.
w vodafone 1 dzień korzystania kosztuje około 1 euro w pre-paidzie (callYa)
Dobrze rozumiem, że limit 200 MB i to w taryfie CallYa OpenEnd Internet? I jak znowu z korzystaniem: starter prepaid CallYa, ale dalej...? Jak (kod; i za ile) zmienić taryfę na taką i wykupić (kod) ten pakiet dniowy? Jak sprawdzić jego stan (także kod)? Czy przez punkt dostępu web/internet można korzystać ze streamingu np. w programach youtube lub gagabox (radio)? Czy tylko przez jakiś inny, ciągnacy kasę, a nie MB z pakietu, punkt? Szkoda, że tam gdzie będę nie ma nikt otwartego WiFi w pobliżu :(

Chyba wezmę Vodafone, bo portfel ostatnio traci na wadze i zawartości :wink:

 #416933  autor: thonka
 14 lip 2010, 14:39
Markadiusz pisze:Jak dokładnie nazywa się ten starter
starter to aldi-talk starter set i na 100% nie bedzie go mozna dostac nigdzie indziej niz w sklepach aldi. szukalbym przy kasach ;)

po zakupie nalezy starter zarejestrowac. w Niemczech jest prawny wymog rejestracji kart sim.
http://www.medionmobile.de/content2009/ ... ierung.php

na samym dole klikasz weiter, wpisujesz dane (na 100% musi sie zgadzac kod z miejscowoscia reszta moze byc zmyslona, niestety nie da sie zarejestrowac karty na inne dane niz niemieckie). nie wkladaj wczesniej karty sim, i tak nie bedzie aktywna poki nie dokonasz rejestracji.

po zakonczonej rejestracji mozesz wlozyc karte sim, doladowac konto i ew. wybrac taryfe.
taryfe wybiera sie pod numerem 1155 (darmowy)

konfiguracja:
do dostepu 24h - APN: tagesflat.eplus.de, uzytkownik: eplus, haslo: gprs
do dostepu 30 dni - APN - internet.eplus.de, uzytkownik: eplus, haslo: gprs


co do vodafone to bierzesz pierwszy lepszy starter, rejestrujesz sie na stronie vodafone.de i przez strone zmieniasz taryfe na CallYa OpenEnd Internet.
do wykorzystania za 99ct jest 200mb transferu do 7,2mbit, po przekroczeniu transferu predkosc spada do maks. 64kbit i az do polnocy da sie z tego korzystac, bez zadnych oplat. aktywacja pakietu nastepuje przy pierwszym polaczeniu z internetem przez telefon (APN wap.vodafone.de lub web.vodafone.de, wiele kart sim ma konfiguracje zapisana, tak mialem w Irlandii 2 lata temu)

w tej ofercie jest jednak kilka haczykow - wg. strony nie mozna z tego korzystac podpietego do komputera, z uzytkowania sa wylaczone wszelkie VoIPy, P2P oraz popularne w Niemczech komunikatory (AOL, ICQ)

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #416944  autor: user_delete34
 14 lip 2010, 15:18
thonka pisze:w Niemczech jest prawny wymog rejestracji kart sim
Co? :shock: Po co im to? Np przed czym kogo to zabezpiecza? Czemu w ogóle ma to służyć?
thonka pisze:na 100% musi sie zgadzac kod z miejscowoscia reszta moze byc zmyslona, niestety nie da sie zarejestrowac karty na inne dane niz niemieckie
Asia ze wsi Berlin.
thonka pisze:aktywacja pakietu nastepuje przy pierwszym polaczeniu z internetem przez telefon
Czyli wchodząc codziennie w przeglądarkę automatycznie za 1 euro zostaje mi przyznany ten pakiet, wystarczy tylko, że jestem w tej taryfie?
thonka pisze:w tej ofercie jest jednak kilka haczykow - wg. strony nie mozna z tego korzystac podpietego do komputera, z uzytkowania sa wylaczone wszelkie VoIPy, P2P oraz popularne w Niemczech komunikatory (AOL, ICQ)
Z tym podpięciem, to pewnie da radę obejść (mi nie potrzebne, tak piszę). VoiPy? Czyli wejdę w Skype na fonie i nie działa? :| P2P na telefonie nie mam, więc przeżyję, choć można by było przez HSPA przez manager torrentów coś pobierać... Komunikatory? No to już szczyt głupoty. Kupuję pakiet, by korzystać z ICQ i nie korzystam, bo sieć nie chce. Wiesz może coś o tym streamingu? Bo około 30 MB dziennie potrafię na gagaboxa i YTa wykorzystać. A takie blokady co dają komu? Co to głupie zasady jakieś korzystania z sieci przez telefon w Niemczech :|

 #416945  autor: Abcn
 14 lip 2010, 15:37
Markadiusz pisze:
thonka pisze:w Niemczech jest prawny wymog rejestracji kart sim
Co? :shock: Po co im to? Np przed czym kogo to zabezpiecza? Czemu w ogóle ma to służyć?
thonka pisze:w tej ofercie jest jednak kilka haczykow - wg. strony nie mozna z tego korzystac podpietego do komputera, z uzytkowania sa wylaczone wszelkie VoIPy, P2P oraz popularne w Niemczech komunikatory (AOL, ICQ)
FYI w Hiszpanii także nalezy zarejestrować numer ( po 11 marca 2004 w Madrycie )
chyba że kupisz 'na słupa' ,
http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?p=364435#364435
i większość tele-operatorów także blokuje voip itd
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 15:38 przez Abcn, łącznie zmieniany 1 raz.

pozdrawiam
A

 #416946  autor: thonka
 14 lip 2010, 15:37
Markadiusz pisze:Po co im to? Np przed czym kogo to zabezpiecza? Czemu w ogóle ma to służyć?
sluzy to bezpieczenstwu. roznego rodzaju organizacje przestepcze korzystaja wlasnie z prepaidow. zabiezpiecza tez to Ciebie - nikt nie "ukradnie" Tobie numeru telefonu.
Markadiusz pisze:Czyli wchodząc codziennie w przeglądarkę automatycznie za 1 euro zostaje mi przyznany ten pakiet, wystarczy tylko, że jestem w tej taryfie?
tak, tylko tyle trzeba zrobic. pakiet wazny jest codziennie do polnocy.
Z tym podpięciem, to pewnie da radę obejść
zapewne tak, ja tylko pisze co jest zawarte na stronie.
Markadiusz pisze:Wiesz może coś o tym streamingu?
w Irlandii byl osobny APN na streaming, jak jest w Niemczech nie wiem.
Markadiusz pisze:Co to głupie zasady jakieś korzystania z sieci przez telefon w Niemczech :|
kazdy operator ma jakies warunki.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #416949  autor: user_delete34
 14 lip 2010, 15:56
Abcn pisze:'na słupa'
Że w sensie jak? Bo niezbyt rozumiem.
thonka pisze:w Irlandii byl osobny APN na streaming, jak jest w Niemczech nie wiem.
Znalazłem
Vodafone live! (APN wap.vodafone.de)
, ale nie wiem czy nie służy on przypadkiem jedynie do streamingu przy usługach typu live tv samego operatora.

Aha. Dziękuję w każdym razie :D

 #416951  autor: thonka
 14 lip 2010, 16:02
Markadiusz pisze:Że w sensie jak? Bo niezbyt rozumiem.
na podstawiona osobe

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #416954  autor: Abcn
 14 lip 2010, 16:10
Markadiusz pisze:
Abcn pisze:w Hiszpanii także nalezy zarejestrować numer ( po 11 marca 2004 w Madrycie ) chyba że kupisz 'na słupa'
niezbyt rozumiem.
'na słupa' tzn zarejestrowany już uprzednio na inną osobę, która daje nazwisko ( ale to zdarza sie np w sklepikach w El Raval, oczywiście nie w salonach itp )
Oczywiście w przypadku koniecznosci kontaktu z BOK jest to problem.
Ot, odskok od tematu.
..........................................
O, widzę thonka już wyjaśniłeś 'who is słup'

A tu jeszcze nt prepaid w Niemczech

pozdrawiam
A

 #430465  autor: kamyk_w
 19 wrz 2010, 18:34
A jaką sieć wybrać w Anglii? Raczej połączenia + internet działający wszędzie (nie tak jak w PL Play), mało SMS. Oczywiście chodzi mi tylko o najkorzystniejszą ofertę na połączenia w UK

Lubię cytrynki ;) (Klub Cytrynki)

 #449948  autor: aizo
 31 gru 2010, 01:03
Będę teraz jakiś czas w Anglii jaką wybrać siec(wiadomo karta)

W samej Anglii będę sie kontaktował(lub ktoś ze mna )z sieci o2.

Jednak do Polski czasem bym chciał zadzwonić czy napisać?(w tym do play)

Co polecacie?

Połączenie nie może być zrealizowane.

 #449973  autor: KamaZ
 31 gru 2010, 10:41
aizo pisze:Będę teraz jakiś czas w Anglii jaką wybrać siec(wiadomo karta)

W samej Anglii będę sie kontaktował(lub ktoś ze mna )z sieci o2.

Jednak do Polski czasem bym chciał zadzwonić czy napisać?(w tym do play)

Co polecacie?
Nie wiem czy to są aktualne cenniki, ale według tej strony najtańsze połączenia do Polski oferuje Vodafone i T-Mobile.
  • Strona 3 z 26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26