DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 5 z 26
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 26

 #482869  autor: voote
 18 cze 2011, 13:06
Witam
Nie jestem czy to odpowiedni temat na moje pytanie ale lepszego nie znalazłem.
Wyjeżdżam jutro rano do Londynu na 2 miesiące i chciałbym mieć jakiś kontakt z dziewczyną w polscę. Tutaj znalazłem ciekawą ofertę z t-mobile: 2000minut za 9zł/ tydzień ale teraz szukam informacji dotyczących t-mobile w Wielkiej Brytanii, może ktoś polecić jakąś taryfę z darmowymi minutami/smsami do polski, czy nie za bardzo takie coś jest? Nie chciałbym się pakować w 12miesięczny abonament na już na samym początku. Proszę o jakieś rady, strony z jasnymi informacjami itp. Z góry dziękuje

 #482885  autor: mungo
 18 cze 2011, 13:51
voote pisze:Witam
Nie jestem czy to odpowiedni temat na moje pytanie ale lepszego nie znalazłem.
Wyjeżdżam jutro rano do Londynu na 2 miesiące i chciałbym mieć jakiś kontakt z dziewczyną w polscę. Tutaj znalazłem ciekawą ofertę z t-mobile: 2000minut za 9zł/ tydzień ale teraz szukam informacji dotyczących t-mobile w Wielkiej Brytanii, może ktoś polecić jakąś taryfę z darmowymi minutami/smsami do polski, czy nie za bardzo takie coś jest? Nie chciałbym się pakować w 12miesięczny abonament na już na samym początku. Proszę o jakieś rady, strony z jasnymi informacjami itp. Z góry dziękuje
W Wielkiej Brytanii możesz wybrać ofertę prepaid T-Mobile UK jak i Orange UK bo w ramach oferty Zawsze Blisko Polski T-Mobile traktuje obie te sieci jako operatora T-Mobile. Pod linkami umieściłem już oferty prepaid z taryfami międzynarodowymi. Orange daje darmowe minuty do doładowań, T-Mobile atrakcyjne stawki międzynarodowe. Scenariusz dzwonienia z brytyjskiej karty do PL może okazać się jednak mniej atrakcyjny. Lepsze są scenariusze:

Scenariusz 2:
Osoba w Wielkiej Brytanii dzwoni z polskiej karty SIM do Polski mając włączoną usługę Wszędzie rozmawiaj i płaci 30gr za minutę połaczenia do Polski. Takie rozwiązanie może być tańsze niż dzwonienie na Polską komórkę z UK z brytyjskiej karty.

Scenariusz 3:
Osoba w Polsce ma kartę Polskiego T-Mobile z włączoną usługą Zawsze Blisko dzwoni na Twoj brytyjski numer w Orange lub T-Mobile z pakietu 2000min/9zł.

Z UK tanio (za 1-kilka p) dzwoni się na telefony stacjonarne w PL. Jeśli chodzi o rozmowy kom_UK<->kom_PL to myślę że najlepsza będzie opcja opisana w scenariuszu 3.

 #482888  autor: thonka
 18 cze 2011, 14:16
http://www.t-mobile.co.uk/shop/pay-as-y ... s-rewards/

wybierasz opcje international. za doladowanie za 10 funtow dostajesz gratis 60 minut na rozmowy miedzynarodowe na miesiac (kwota doladowania do wykorzystania na dowolne uslugi), dodatkowo po wykorzystaniu tych 60 minut rozmowa do Polski to jedyne 5p na stacjonarne i 15p na komorki oraz 15p za sms.

rozmowy w UK 20p, smsy 12p. jest jednak duzo pakietow.

10 funtow wydaje sie drogo (ok. 45zl), ale mozna z tego wyciagnac 126 minut na komorki do Polski, osoba w Polsce moze wtedy z pakietu zawsze rozmawiaj tez dzwonic do Ciebie.

pakiet roamingowy wydaje sie korzystny (3x9zl daje 90 minut). problem z pakietem roamingowym zaczyna sie, gdy wykorzysta sie 3 pakiety w miesiacu, a o to nie trudno, bo to niby 90 minut, ale liczone minutowo za wykonane i odebrane polaczenia wymienne 1:1 na smsy i mmsy. wystarczy wyslac 1 wiadomosc i juz minuta miej... oszczedzic moze tylko druga osoba, bo nie bedzie musiala wykupowac "Zawsze rozmawiaj" i bedzie mogla dzwonic po stawce krajowej.

przy 2 miesiecznym pobycie w UK i tak bedziesz potrzebowal angielskiej karty sim wiec zastanowilbym sie nad angielska opcja...

w angielskim orange (tafyfa Camel) jest podobnie z tym wyjatkiem, ze 10 funtow daje 60 minut, 20 daje 120 minut a 30 daje 240 minut. minuta na stacjonarne w Polsce to tez 5p, ale juz na komorki 25p. sms 15p.
w ramach UK minuta 20p i sms 10p.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #482922  autor: piotrek.krzysiu
 18 cze 2011, 16:00
@thonka, ta opcja international o której mówisz, to opcja abonamentowa czy opcja na karte? Moja dziewczyna wylatuje do UK na dwa miesiące i tak samo jak voote, chcemy miec ze sobą kontakt :)

 #482926  autor: Abcn
 18 cze 2011, 16:18
piotrek.krzysiu, kliknij lub przeczytaj adres linku nawet bez klikania

pozdrawiam
A
 #488306  autor: vt9st
 11 lip 2011, 11:10
Niedlugo wyjezdzam do Niemiec na 1,5 miesiaca i chcialbym sie tam zaopatrzyc w jakiegos prepaida, ktory bedzie mi oferowal staly dostep do Internetu. SMS i rozmowy nie sa tak wazne, ale nie moga miec jakis monstrualnych cen.

 #488389  autor: neoptb
 11 lip 2011, 15:55
Jeśli chodzi o połaczenia z Niemiec do PL to proponuje skorzystać z tej promocji w plusie:

http://nakarte.plus.pl/v.do?idx=912484

Natopmiast jeśli chodzi o internet, to zakup sobie prepaida w Niemczech.

żyj i pozwól żyć.
P.S. Pomogłem? To kup mi piwo :)

 #488437  autor: vt9st
 11 lip 2011, 19:56
Np. tego od Aldi? I jak cenowo to wychodzi? Ile transferu?

 #488468  autor: neoptb
 11 lip 2011, 21:40
vt9st, google prawdę Ci powie... Nie oczekuj tego,że ktoś będzie szukał za Ciebie :)

www.alditalk.de/web/

żyj i pozwól żyć.
P.S. Pomogłem? To kup mi piwo :)

 #490389  autor: vt9st
 19 lip 2011, 11:45
Ok, juz wiem.

Ale teraz pytanie. Jak bede udostepnial internet laptopowi, to bede w stanie ogladac sobie mecze przez internet, czy nie bardzo?

 #490444  autor: thonka
 19 lip 2011, 13:52
vt9st, skad my to mamy wiedziec?
powinno dac rade, ale tu wszystko zalezy od zasiegu...

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #490473  autor: neoptb
 19 lip 2011, 15:22
vt9st pisze:Jak bede udostepnial internet laptopowi, to bede w stanie ogladac sobie mecze przez internet, czy nie bardzo?
W bardzo słabej jakość tak, w przeciwnym razie możesz spodziewać się czestego buforowania.

żyj i pozwól żyć.
P.S. Pomogłem? To kup mi piwo :)

 #490498  autor: amistoso
 19 lip 2011, 17:14
Hej,

wkrótce jadę do Niemiec, dokładnie do Dusseldorfu. Będę tam jakieś 2- 3 miesiące i na ten czas potrzebuję dość szybkiego internetu. Pytanie teraz czy mam szukać prepaida, czy może jest jakaś ofera w rodzaju kontraktu na 3 miesiące... Jeżeli chodzi o kasę, to firma płaci, mam na to do 200 euro/mc.
Pracuję online, więc min 8 h dziennie. W pracy używam dużo skype i innej podobnej aplikacji, również do dzwonienia. Oprócz tego poczta, platforma internetowa typu allegro, serwisy informacyjne... Póki co mój internet ma 8,65 Mbps downloadu i 0,86 uploadu. Żadnego limitu typu 3 czy 5 GB nie mam. Nie wiem czy to dużo, czy mało, wiem za to, że przy tych parametrach bez problemu mogę pracować.
Jesteście w stanie cośkolwiek mi polecić? Byłabym wdzięczna, już drugi dzień ślęczę nad tłumaczeniem stron a i tak nic z tego nie wynika
Z góry dzięki

 #490510  autor: thonka
 19 lip 2011, 17:51
amistoso, strone wczesniej masz wypunktowana najtansza opcje z mozliwych... aldi talk.

ale skoro obecnie nikt nie jest w stanie Tobie okreslic czy dana usluga bedzie szybko dzialac nawet w Polsce nie oczekuj, ze ktos Ci w Polsce zagwarantuje szybki internet na terenie Niemiec...

wszystkie mozliwe opcje bezprzewodowe moga byc zawodne.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2011, 17:54 przez thonka, łącznie zmieniany 1 raz.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #490511  autor: Abcn
 19 lip 2011, 17:52
hej, amistos@, szukasz netu mobilnego ?
Wydaje mi się że dużo łatwiej byłoby znaleźć zakwaterowanie ze stałym/szybkim łączem, czy jakiś WorkCenter do pracy, tak żeby spełniały te warunki.

pozdrawiam
A

 #490526  autor: amistoso
 19 lip 2011, 19:38
thonka, nie chodzi mi o najtańszą opcję, a o taką która da radę. Czytałam post o aldi talk, ktoś też wcześniej wspominał o O2 Prepaid-Surfstick i obie opcje wydają się sensowne, przy czym dla mnie to czarna magia, zawsze miałam stałe łącze. Dodatkowo żadna z niemieckich stron które sprawdzałam nie ma wersji anglojęzycznej, dlatego nie mogę spytać u źródła

A wiesz może jak to wygląda z aldi talk? Rozumiem, że jak przekroczę limit 5 GB dajmy na to po kilku dniach, wystarczy że dokupię doładowanie? I znaczy to, że w miesiącu mogę kupić takich doładowań ile dusza zapragnie? Jeszcze raz mówię, że mam na ten cel 200 euro miesięcznie, więc kasa w tym momencie nie gra roli

Abcn, chata już załatwiona, więc stały net odpada niestety :cry:
A co masz na myśli poprzez WorkCenter do pracy?

 #490584  autor: thonka
 19 lip 2011, 23:52
amistoso pisze: A co masz na myśli poprzez WorkCenter do pracy?
w wielu europejskich miastach sa biura na godziny. masz powiedzmy cale pietro z boksami i tam placisz od godziny zajmowanego stanowiska lub wykupujesz abonament.

co do aldi talk po 5GB nic nie da Tobie dodatkowe doladowanie. po prostu do konca miesiaca masz 56kbit.

z tego co widze zadna niemiecka siec nie daje wiecej niz 5GB. jedne po prostu stosuja stary trik z "nielimitowanym" ale o ograniczonej predkosci.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #490630  autor: amistoso
 20 lip 2011, 10:15
no i teraz wszystko jasne...
Zaryzykowałam wczoraj napisanie po angielsku do o2 i super bo odpowiedzieli. Zaproponowali swojego sticka z limitem dziennym - 1 GB, bo miesięczny oczywiście tylko do 5 GB. Mam nadzieję, że ten 1 GB na dzień mi wystarczy, jak nie, będę się musiała rozejrzeć za takim biurem
Dzięki za info i pozdrówki :-D
 #490679  autor: wrbl
 20 lip 2011, 13:51
Witam, 8 sierpnia wybieram się do Hiszpanii do Madrytu. Będę tam przebywał do 23 sierpnia (15 dni). Zamierzam kupić kartę prepaid w hiszpańskiej sieci. Zależy mi, abym miał łączność z internetem (500MB - 1GB powinno mi starczyć), oraz tanie (lub darmowe ;) ) rozmowy w sieci, gdyż, głównie będę się łączył jeszcze z dwoma osobami, które ze mną lecą. SMSów pisać raczej nie będę. Roamingu nie potrzebuję, będę się łączył z Polską na skypie w hotspotach. Z tego co wyczytałem z ostatnich wiadomości
http://www.prepaidgsm.net/forum/spain-p ... ain-7.html
w miarę opłacalny jest carrefour. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Co na to inne sieci? Niestety hiszpański znam podstawowy, więc na stronach hiszpańskich operatorów nie do końca się łapię Co jest dobrym, tanim wyborem na te 15 hiszpańskich dni??

 #490717  autor: Abcn
 20 lip 2011, 15:49
wrbl, witam, na str 3 tego wątku spisałem to co wiem o komórkach hiszpańskich, niestety bez uwzględnienia Internetu mobilnego*.
Z tego co widzę , Carrefour nie ma opcji rozmów 'za darmo' w sieci, chyba że rozważasz 1 kartę sim na Internet a inne 2,3,... na rozmowy.
Na gorąco nasuwa mi się Yoigo z taryfą 0 (zero) , z tym że za każde połączenie jest 17+ centów.
* Od tego czasu dowiedziałem się że w Yoigo jest 'bono de internet' 500 M /mc za 8 (9,44) eu.

Jeśli doczytam się czegoś więcej to dopiszę,
- simyo.es tylko dziennie , 3(,25) eu (po 250M spada szybkosc)
[chyba że na umowę, ale trzebaby założyć konto w banku hiszp.]
- orange.es podobnie, 3,5(4,12) dziennie lub 41 eu/mc do 2Gb
- vf http://www.vodafone.es/particulares/es/ ... l-prepago/
500M 15€ (17,70 IVA incluido)
lub tylko w sobote-niedz. 9€ (10,62 IVA incluido)

pozdrawiam
A
  • Strona 5 z 26
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 26
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 26