DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #8906  autor: Piotr
 18 lip 2005, 12:57
Czy może mi ktoś wyjaśnic jak ludzią opłaca się sprzedawać karty zdrapki (kody doładowujące) do telefonów np. o 1 - 5 zł taniej niż w normalnej sprzedaży? Może takie kodziki pochodzą z nielegalnego źródła np. jakaś kradzież itp. a może przy większej ilości zakupionego towaru np. w hurtowni kupujący dostaje jakiś rabacik, który następnie może zaoferować swoim klientom na internetowej aukcji?

Jeżeli ktoś wie jaka jest zasada działania tego młyna to będe bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

 #8911  autor: WitekT
 18 lip 2005, 14:10
To są hurtownicy. Ceny jak najbardziej ok to ~28/30, 46/50, 136/150. Jak będzie dużo niżej, to dopiero jest podejrzane - a tak to można spokojnie kupować. :)

 #8913  autor: adrianet
 18 lip 2005, 14:20
ja doladowuje tylko z allegro:) czasami sa nawet za 43zl ale takich jeszcze nie trafilem. zazwyczaj tacy ludzie nie maja komentazy:)

 #8916  autor: Piotr
 18 lip 2005, 15:36
No to mnie uspokiliście bo tak jakoś dziwnie bym się czuł jak by doładowywał telefon kodem z kradzionej zdrapki.

Jak dla mnie doładowania na allegro są piękną sprawą. Zawsze te kilka złotych można zaoszczędzić np. na zimne, dobre piwko :-D

 #8928  autor: Sirmark
 19 lip 2005, 15:35
Piotr pisze:No to mnie uspokiliście bo tak jakoś dziwnie bym się czuł jak by doładowywał telefon kodem z kradzionej zdrapki.

Jak dla mnie doładowania na allegro są piękną sprawą. Zawsze te kilka złotych można zaoszczędzić np. na zimne, dobre piwko :-D
ja kupujac na allegro sprawdzilem sobie pewnego sprzedajacego, troche u niego pokupowalem, potem pogadalem i nastepnie juz powalem u niego bezposrednio. , dzielilismy sie prowizja z allegro..

no ale specjalnie tego nie polecam bo moze byc roznie..

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #8935  autor: Piotr
 19 lip 2005, 18:24
Pierwszą swoją zdrapkę kupiłem na allegro. Sprzedający polecił mi jednak robienie zakupów w jego sklepie internetowym gdyż tam zdrapki są jeszcze tańsze - sprzedający nie dolicza bowiem do wartości kodu doładowującego prowizji jaką musi uiścić allegro. Przekonałem się i nie narzekam. Kodzik trafia na mój E-mail w przeciągu kilku minutek po zaksięgowaniu kasy na koncie sprzedające. Ot co życ nie umierać :wink:

 #9032  autor: johnq
 20 lip 2005, 23:14
hehe ja na poczatku myslalem ze maja oni cos w stylu generatora kodow do kart doladowywujacych i dlatego tak zarabiaja na tym :)

 #9059  autor: Piotr
 21 lip 2005, 08:23
Może i i niektórzy mają... ale z tego co wiem to zwyczajnie taki sprzedający bierze kartę z kodem doładowującym do swoich łapeczek. Zdrapuje wierzchnią warstwę. Jego oczką ukazuje się kod doładowujący, który następnie przesyła na e-mail bądź GG :D

 #9065  autor: Irek
 21 lip 2005, 09:29
Piotr pisze:Pierwszą swoją zdrapkę kupiłem na allegro. Sprzedający polecił mi jednak robienie zakupów w jego sklepie internetowym gdyż tam zdrapki są jeszcze tańsze - sprzedający nie dolicza bowiem do wartości kodu doładowującego prowizji jaką musi uiścić allegro. Przekonałem się i nie narzekam. Kodzik trafia na mój E-mail w przeciągu kilku minutek po zaksięgowaniu kasy na koncie sprzedające. Ot co życ nie umierać :wink:
Rzuć, adres do tego sklepu internetowego. Ile przykładowo płacisz za zdrapke? Opłaca się?

 #9077  autor: Dragon
 21 lip 2005, 11:37
a tak apropo doladowywan, kiedys slyszalem o jakims urzadzeniu ktore przystwawialo sie do sluchawki w czasie polaczenia z nr doladowywan i to podobno generowalo jakis dzwiek dzieki czemu mozna bylo doladowac telefon, nigdy sie tym nie bawilem, nawet nie widzialem, ale istnieje cos takiego ?

 #9079  autor: WitekT
 21 lip 2005, 12:48
Bajka. :)

 #10393  autor: mol
 06 sie 2005, 19:43
Ja też się chyba skuszę na te zdrapki z Allegro :D

 #10752  autor: gm
 09 sie 2005, 20:43
Dzisiaj widzialem zdrapke na allegro do Simplusa 150+30 za 128,50 pln. Kiedys korzystalem z zasilen tego kolesia i potwierdzam, ze nie bylo wpadki. Transakcja zostala zrealizowana (od wygrania aukcji do momentu zasilenia konta) w okolo 20 minut. Jego aukcja jest jako jedna z pierwszych na stronie ze zdrapkami Simplus.

 #10934  autor: mol
 10 sie 2005, 20:22
Hmmm gm a mógłbyś podać nick tego kolesia od którego kupujesz te zdrapki?? To może tez bym się skusił

 #10936  autor: Irek
 10 sie 2005, 20:26
Jak to Witek kiedyś napisał, regulamin Allegro zabrania reklamowania aukcji na forach internetowych! Ale w tym wypadku to chyba można obejść!

"And one more thing..."

 #10940  autor: WitekT
 10 sie 2005, 20:35
Może inaczej:
- mam dużo przeciwko reklamowaniu swoich aukcji przez forumowiczów, którzy mają 1-2 posty na swoim koncie,
- jestem też w sumie przeciwko wklejaniu linków do innych aukcji, bo po 2-3 miesiącach link prowadzi w próżnię,
- nie mam absolutnie nic przeciwko podawaniu nicków z Allegro ani reklamowaniu swoich aukcji przez czytelników tak aktywnych jak Wy. :)

 #10944  autor: Irek
 10 sie 2005, 20:38
Znaczy się, że kolega może podać NICK :!:

"And one more thing..."

 #10987  autor: gm
 11 sie 2005, 08:03
Może nie bede podawal nicku. Wystarczy, ze znajdziesz kategorie zdrapki Simplus i jego aukcje sa wyroznione i na samym poczatku nad kreska.

 #10990  autor: mol
 11 sie 2005, 09:26
gm pisze:Może nie bede podawal nicku. Wystarczy, ze znajdziesz kategorie zdrapki Simplus i jego aukcje sa wyroznione i na samym poczatku nad kreska.
No to postaram się znaleźć.

 #11018  autor: gm
 11 sie 2005, 16:02
Myśle, że problemu nie będzie, ewentualnie odezwij się na gg to podeślę Ci link.