DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
 #911543  autor: Remington
 17 lut 2017, 11:26
darekka pisze:Tak od siebie to uważam, że operatora pogieło skoro dopuścił do jakoby mega dużej ilości wyłudzeń ratalnych-może oko przymykali na zadłużonych, a może bida zaglądać zaczyna :?: .
Nie wiem czy to efekt skali wyłudzeń. Tak jak napisałem wcześniej, to po prostu tańszy od windykacji i dostępny już w ramach obecnych możliwości technicznych sposób mobilizowania zalegających z opłatami. Tak jak zakład energetyczny pierw odłącza prąd gdy ktoś nie płaci rachunków, a dopiero gdy to nie zadziała, zaczyna windykację.
 #911555  autor: klimasz
 17 lut 2017, 12:51
A skąd wzięliście te 10 czy 20 lat? Skoro standardowe przedawnienie to 3 lata? Nawet za raty w banku, z tym, że bieg przedawnienia dla każdej raty jest liczony oddzielnie, więc tutaj chyba podobnie ;) Ale to na marginesie'

Abstrahując od tego, czy to uczciwe/nieuczciwe, dobre/niedobre - rozumiem, że Plus może zablokować działanie telefonu tylko w swojej sieci, czy jak? Jak to robi :) (nie, nie chcę tego praktykować :P) pytam z ciekawości
 #911558  autor: klimasz
 17 lut 2017, 13:19
Czyli blokowany jest dla telefonu dostęp do sieci, samo urządzenie działa? I w jaki sposób się to odbywa? Wszyscy operatorzy mają np. bazę wspólną i tak blokują, czy jak to jest z technicznego punktu widzenia? :P
 #911560  autor: Kryniczanin
 17 lut 2017, 13:23
Urządzenie działa z wyjątkiem możliwości zalogowania do sieci operatora.

Co do blokowania globalnego - na pewno działa w Polsce, dalej to już loteria.
 #914749  autor: SACZI
 08 mar 2017, 16:22
Teraz to tylko czekać, aż na allegro spadną ceny telefonów z Plusa :)
Dla mnie sprawa jest prosta - nie kupujemy telefonów pochodzących od tego operatora.
(inni nie blokują-jeszcze)
 #914785  autor: Remington
 08 mar 2017, 21:19
Ciekawy wpis: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 55#p215378

Jak ktoś z Was ma tam konto, niech go tu zaprosi :)

Wbrew temu co ten poszkodowany człowiek pisze, może założyć sprawę cywilną i spokojnie ją wygra. Powołać się będzie mógł albo na rękojmię (ktoś sprzedał mu urządzenie, z którego on nie może korzystać), albo na działanie pod wpływem błędu (nie był poinformowany o tym, że kupuje telefon, z którego nie będzie mógł korzystać). Dla zachowania tego drugiego, musi wysłać do sprzedającego oświadczenie, że odstępuje od umowy, ponieważ działał pod wpływem błędu.

Jeśli sprzedający to zignoruje, warto wziąć prawnika (choćby z netu) i z nim napisać przedsądowe pisemko. Dopiero gdy to nie zadziała, pójść do sądu, sprawa spokojnie będzie wygrana. Tylko po ilu latach...

Karnie i przez policję, tu nie ma co działać, bo żadnego przestępstwa nie było. Tylko Polkomtel, jeśli zechce, może iść na policję.
 #914809  autor: reboot
 09 mar 2017, 08:29
Kryniczanin pisze:Każdy bezrobotny czysty w BIG może to zrobić.
Wiem,że stary wpis, ale muszę odpisać - do podpisania umowy np.w Play wystarczy legitymacja studencka, jakakolwiek faktura za prąd, gaz, internet i inne podobne dokumenty (plus oczywiście dowód osobisty).

WKS
 #914818  autor: Symulant
 09 mar 2017, 09:42
Ja kupilem smratfona od czlowieka wlasnie, ktory wzial umowe wlasnie w PLUS w postaci:
Abo - na 24 miesiace
Raty - na 36 miesiecy
Narazie czlowiek splaca wszystko, bo nic mi sie telefonem nie dzieje. Ale jak tylko pojawilo sie info o praktykach PLUSa pierwsze o czym pomyslalem to sprzedaz urzadzenia. Zobaczymy jak to bedzie.
 #914918  autor: Kryniczanin
 09 mar 2017, 18:06
Wiem,że stary wpis, ale muszę odpisać - do podpisania umowy np.w Play wystarczy legitymacja studencka, jakakolwiek faktura za prąd, gaz, internet i inne podobne dokumenty (plus oczywiście dowód osobisty).
Nie potrzeba jak przenosimy nr.
 #914960  autor: rafmik
 09 mar 2017, 21:17
Nie rozumiem o co jest takie wielkie halo.
W umowach z tego czytam jest jak byk że telefon do czasu spłaty kredytu kupieckiego jest własnością operatora. Czyli nie można go np sprzedać (bo to przestępstwo) itd
Wystarczy się wywiązywać z umowy, i wszystko będzie działać.

A jaki się komuś to nie podoba, to było trzeba nie podpisywać takiej umowy. I zero problemu.

Jak komuś takie warunki nie pasują, może kupić telefon w sklepie korzystając z systemu ratalnego, wziąć kredyt gotówkowy w banku/firmie pożyczkowej, skorzystać z karty kredytowej i sobie to na raty rozbić.
Opcji jest mnóstwo. Mamy (ograniczony) wolny rynek, każdy wie jakie umowy w swoim imieniu podpisuje.

Moim zdaniem decyzja opa jest w 100% słuszna. Zmniejsza koszty (o kwoty wyłudzeń/oszustw), a to teoretycznie oznacza, że można zaoferować lepsze warunki normalnym klientom.
 #914964  autor: Remington
 09 mar 2017, 21:59
rafmik,
pełna zgoda. Kwestia warta dyskusji to sytuacja tego kto kupuje taki telefon z drugiej ręki (w sumie w ekstremalnym przypadku można nie wiedzieć, że to zakup z drugiej ręki, np. jeśli sprzedający-firma wystawi nam fakturę). Poczytaj przygodę człowieka z mojego linku.
  • Strona 3 z 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9