DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 318
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 318

 #121250  autor: D@rio
 05 lis 2006, 19:17
Osk92 pisze:No ja też tak sądzę ale dla nich jest to niewątpliwe udogodnienie. Przy czym dziadka nie ma do 15 w domu... nie rozumiem ich toku myslenia
no dobra, zdaj relację jak już będziesz "po"...

Obrazek

 #121252  autor: Osk92
 05 lis 2006, 19:19
Postaram się :!:
 #121362  autor: Cakes
 05 lis 2006, 23:34
Jest to opcja: Realizacja aneksu przez kuriera :)

http://www.era.pl/index.php?id=dsa_inf2&section=indy

Cytuje:

"Teraz łatwo i wygodnie aneks możesz podpisać w każdym dogodnym dla Ciebie miejscu. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 602 900 i zamówisz bezpłatną dostawę aneksu do umowy przez kuriera."

Do Dziadka na 100% przedzwonili jeszcze raz z BOA i Dziadek ulegl "presji" konsultanta :)

Przy realizacji aneksu przez kuriera nic sie nie dowiesz wiecej niz tylko to ze Dziadek ma zlozyc podpis :)

Dzwonia wowczas dzien wczesniej i dogaduja sie z Toba na konkretna godzine spotkania.
Masz wowczas przygotoac odpowiednia dokumentacje i oczekiwac kuriera.

Jesli chodzi o realizacje aneksu przez kuriera. Jest to bardzo wygodne dla Ery.
Konsultant wczesniej nakreca klienta. Klient sie decyduje, sklada dyspozycje ustna.
Uwaza sie wowczas ze klient jest zapoznany z nalezaca mu sie oferta i wysylaja kuriera :)

Zawsze w terminie 7 dni od podpisania aneksu mozna odstapic od niego zglaszajac sie od najblizszego punktu sprzedazy.

Jeszcze chcialbym dodac ze jest mozliwosc jeszcze anulowania w tym momencie ankesu (jezeli kueriera jeszcze nie bylo). Dzwonisz na BOA i mowisz ze sie rozmysliles i poczekasz jeszcze na kolejne oferty.

Co do ofert.

Teraz jest dobra, a jaka bedzie swiateczna to sie przekonamy :)
kin pisze:
Mogli chociaż zaproponować N6070 za 99zł. No ale ja nie mam na to wpływu, liczę na to, że póki co dziadek się wstrzyma 8)
Wątek najwyżej reaktywuje w grudniu jak będzie już oferta świąteczna- wszelkie wpisy jednak mile widziane :mrgreen:
Oczywiście można wziąć telefon już teraz, ale będzie on strasznie drogi (najniższa cena o ile pamiętam to od 180zł [nie ma nic za chociazby 1zl])
Hmmmm z tego co sie orientuje. Najpierw jest przygotowywana oferta bez telefonu (najczesciej jest to 4 miesiace przed zakonczeniem umowy). Dopiero w 2 miesiace przed zakonczeniem jest przygotowywana oferta z telefonem, ale to szczegol.
Jesli jest oferta na same minuty-abonament to nie ma opcji z telefonem.
Jezeli jest juz przygotowana oferta z telefonem to sa rowniez telefony za 1zl (teraz 10gr :))

Przykladowa Nokia 6070 kosztuje wowczas przy abonamencie 30zl (najnizszym mozliwym przy aneksie w Erze, no chyba ze wynegocjujesz nizszy :D) 229zl :)

Wiec sorry Kin ale nie wiem skad masz takie info :)

 #121400  autor: Osk92
 06 lis 2006, 11:18
Dzięki Cakes- jak było dokładnie to się nie dowiem, bo jak dziadek coś zawali to się z reguły nie przyznaje więc może być tak jak mówisz. Nie umawiali się na konkretną datę... no chyba, że specjalnie została ta uwaga dla mnie pominięta :P
Czyli kurier to jednak była racja... no nic trzeba koniecznie ich ostrzec jeszcze raz :)
Aha dostałeś pomógł :)

[ Dodano: 2006-11-10, 19:47 ]
Niestety nie udało mi się być przy tym- troszkę żałuję ale nic straconego :wink: dziadek umowy nie podpisał- teraz czekam co Era zaproponuje w 2 podejściu :) W sumie to się jaram czymś co przynajmniej do połowy grudnia nie ujrzy światła dziennego. No i postanowiłem nie być egoistą i odpuszczę sobie tego D750i... chyba 8)

[ Dodano: 2006-11-10, 21:04 ]
A mam pytanko jeszcze: Dzwonią z drugą ofertą i co :?: Podają proponowane ceny abo i do tego telefonów (sądzę, że na tym stadium 'negocjacje' staną) i rozumiem jest czas na zastanowienie. Ale chcemy np. inny telefon- jak to wtedy wygląda :?:

 #122760  autor: D@rio
 11 lis 2006, 00:27
Osk92, i dowiedzialeś się, co to był za człowiek? Skąd?

jak chcecie inny telefon, no to musicie powiedzieć o tym konsultantom ;) i wtedy negocjować np. cenę.

Obrazek

 #122819  autor: Osk92
 11 lis 2006, 09:52
Mhm dzięki :)
Nie, ale dziś jadę do babci to postaram jakieś info wyciągnąć :!:

[ Dodano: 2006-11-11, 17:48 ]
Więc był to kurier- ale skąd to nie wiem... W ogóle człowiek straszny: nie pozwalał przeczytać umowy, tylko szybko podpis bo mu się spieszy a do tego przybył w środę, nie w czwartek.
Za tydzień dziadkowie mają sprawdzić czy nie ma żadnych numerów przez przypadek.
Wstępnie wybrany telefon to N6070... mogło być gorzej :P

 #123014  autor: D@rio
 11 lis 2006, 17:50
no to musieli dzwonic do dziadka z Ery...i dziadek wybrał już jakąś ofertę tylko kurier przyjechał ją zrealizować...

Obrazek

 #123020  autor: Osk92
 11 lis 2006, 17:53
Dokładnie tak.
Aha i jeszcze jedno lamerskie pytanie: Czy przedłużenie umowy można dokonać w salonie :?: Jakby nie patrzeć jest to bezpieczne rozwiązanie i nie trzeba czekać. :oops:

 #123030  autor: D@rio
 11 lis 2006, 17:59
można - jak najbardziej.

Obrazek

 #123031  autor: szejkspir
 11 lis 2006, 18:00
Osk92 pisze:Dokładnie tak.
Aha i jeszcze jedno lamerskie pytanie: Czy przedłużenie umowy można dokonać w salonie :?: Jakby nie patrzeć jest to bezpieczne rozwiązanie i nie trzeba czekać. :oops:
Przede wszystkim w salonie :-) Od razu podpisujesz umowę, nie musisz czekać na kuriera. Wszystkie zmiany na koncie - abonament itd. - zoastają uruchomione dość szybko, może jeszcze w tym samym dniu. No i telefonik dostajesz od ręki :-D Ale może być problem czy mają szukany model, zatem dobrze jest wcześniej skontaktować się i sprawdzić.

 #123035  autor: Osk92
 11 lis 2006, 18:05
Czyli jeśli bym chciał iść do salonu przedłużyć (teraz to chyba nie ma sensu) to po 15 grudnia :?: (tak mówiła konsultantka, że po 15 będzie kolejna oferta). Nalezy czekać na telefon czy po prostu idziesz i już :?: Mozna coś wynegocjować :?:

 #123037  autor: szejkspir
 11 lis 2006, 18:07
Osk92 pisze:Czyli jeśli bym chciał iść do salonu przedłużyć (teraz to chyba nie ma sensu) to po 15 grudnia :?: (tak mówiła konsultantka, że po 15 będzie kolejna oferta). Nalezy czekać na telefon czy po prostu idziesz i już :?: Mozna coś wynegocjować :?:
Na negocjacje nie licz - nic nie zyskasz.
Po prostu, idziesz, podpisujesz i już :D Od tego są.

 #123038  autor: Osk92
 11 lis 2006, 18:09
Aha :) Pytanie lamera nr 3: można podpisać nową umowę w inny salonie niż ta pierwsza :?: (przykład: 1 w Germanosie a druga przypuśćmy w Mix-Electronics)

 #123040  autor: szejkspir
 11 lis 2006, 18:10
Osk92 pisze:Aha Pytanie lamera nr 3: można podpisać nową umowę w inny salonie niż ta pierwsza (przykład: 1 w Germanosie a druga przypuśćmy w Mix-Electronics)
W każdym, nie ma znaczenia.

 #123042  autor: Osk92
 11 lis 2006, 18:11
Oo dzięki :)
No to pula mi się chyba wyczerpała 8) Dostajesz pomógł szejkspir :)

 #123046  autor: szejkspir
 11 lis 2006, 18:14
Dzięki wielkie :D

I tak jeszcze dodam w kwestii formalnej.
Jesli jest to oferta dla osoby indywidualnej to musisz mieć przy sobie telefon na który podpisujesz aneks.
klienci biznesowi muszą mieć przy sobie chyba NIP i wpis do ewidencji (jeśli to nie to samo :mrgreen: ), albo coś takiego.

 #123055  autor: D@rio
 11 lis 2006, 18:24
szejkspir pisze:klienci biznesowi muszą mieć przy sobie chyba NIP i wpis do ewidencji (jeśli to nie to samo ), albo coś takiego.
to nie to samo.

Obrazek

 #123058  autor: szejkspir
 11 lis 2006, 18:26
W takim razie to chyba o te dwie rzeczy chodziło.

 #123363  autor: Cakes
 12 lis 2006, 19:43
szejkspir pisze:I tak jeszcze dodam w kwestii formalnej.
Jesli jest to oferta dla osoby indywidualnej to musisz mieć przy sobie telefon na który podpisujesz aneks.
klienci biznesowi muszą mieć przy sobie chyba NIP i wpis do ewidencji (jeśli to nie to samo :mrgreen: ), albo coś takiego.
Jesli podpisujesz aneks to do przedluzenia umowy musi byc:

Klient indywidualny: dowod osobisty i oczywiscie wlasciciel telefonu, chyba ze masz upowaznienie notrialnie potwierdzone :), a jesli chodzi o telefon nie jest on wymagany.
Jest to ulatwienie dla konsultanta aby wyslac numer klienta, ale da sie to zrobic w inny sposob rowniez :)

Kleint biznesowy: w zaleznosci od rodzaju firmy,ale w wiekoszosci wypadkow chodzi tylko i wylacznie o dowod osobisty i wpis do ewidencji :)

Takie same wymagane dokumenty sa podczas podpisywania drugiej umowy, pod warunkiem ze klient w sieci jest co najmniej 135dni :) (wowczas jest uproszczona dokumentacja)

Tylko uwaga: klient biznesowy powinien miec jeszcze przy sobie numer NIP i REGON, gdyz jest potrzebny do wypisania kolejnej umowy...czyli najlepiej wziasc ze soba pieczatke firmowa (chodz nie wszyscy maja na niej numer REGON)

 #123458  autor: D@rio
 13 lis 2006, 01:01
Cakes, jak ja podpisywałem w Plusie kolejne umowy to wystarczył tylko dowód osobisty...

Obrazek
  • Strona 3 z 318
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 318
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 318