DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 35
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 35

 #164544  autor: rudy
 21 mar 2007, 20:22
Szalony, a decyzji UKE nadal nie ma ale skoro takie różnice pomiedzy regulaminami są to trzeba zrezygnować z ich :-)

 #164546  autor: D@rio
 21 mar 2007, 20:24
Szalony pisze:Chodzi o to ze w starym regulaminie mozna sie odwolac do komisji organu wyzszego w Erze jesli uwazamy ze odpowiedz na reklamacje nie jest po naszej mysli
a co oni przez to rozumieją? UKE? Do UKE to się zawsze można odwołać czy im się to podoba czy nie. Przecież jest/miał powstać Sąd Mediacyjny przy UKE...
Szalony pisze:wiem ze zamkne sobie tym furtke bo nigdy wiecej bez kaucji pewnie era mnie nie przyjmnie ale mam to gdzies -
możliwe że nie tylko Era.
Szalony pisze:Orange ...
chciałbym to zobaczyć :mrgreen:

Obrazek

 #164553  autor: Szalony
 21 mar 2007, 20:30
Mnie w tym chorym kraju nic nie zdziwi :cry: Wcale sie nie zdziwie ze UKE tak dlugo mysli bo pewnie z Era idzie na jakies uklady(lapowy) :evil: itp i za kilka dni powie ze to nie zmiana regulaminu i nie mozna z Era bez konsekwencji umowy zerwac :shock:

[ Dodano: 2007-03-21, 20:34 ]
Dawniej w Erze po decyzji jakiekos "pionka" ktory nasza reklamacje odrzucil- mozna sie bylo odwolac do jakiegos dyrektora dzialu-pionu itp z tego co pamietam :) a teraz jak "byle jaki" mlodszy specjalista nas odrzuci to tylko droga sadowa pozostaje nam :!:

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)

 #164559  autor: D@rio
 21 mar 2007, 20:34
Szalony pisze:Wcale sie nie zdziwie ze UKE tak dlugo mysli bo pewnie z Era idzie na jakies uklady(lapowy)
eee tam. Poprostu oni mają swoje procedury. Może czekają na oficjalną odpowiedź. Kto to wie, albo poprostu za mała liczba skarg jeszcze wpłynęła aby wszcząć postępowanie.
Szalony pisze:itp i za kilka dni powie ze to nie zmiana regulaminu i nie mozna z Era bez konsekwencji umowy zerwac
czasy takich wymówek ze strony UKE to już minęły.

Będzie rzetelnie. Zapewniam.

Obrazek

 #164716  autor: piwosz
 22 mar 2007, 06:48
kin pisze:No to inaczej, piszemy wniosek o zerwanie umowy z adnotacją iż chcemy przenieść nr do innej sieci ;)
jeszcze jedna sprawa mnie gryzie... gdy ZRYWAMY umowe z opem z adnotacją że PRZENOSIMY numer to dotyczy nas ta KARA UMOWNA :?: :?: czy operator poprostu może tylko nam pomachać na dowidzenia?? :roll:

bo inna sprawa jak zrywamy umowe, bo nie podoba nam sie nowy regulamin(nie zgadzamy się)a jeszcze inna jak zrywamy i poddajemy się karze umownej, ale głównie interesuje mnie ten pierwszy wariant z przeniesieniem...

D@rio, może poprostu wczesniej brakowało mi tej drobnej informacji... :roll:

:occasion5:

 #164722  autor: Rokko
 22 mar 2007, 07:32
piwosz, jezeli zrywasz jakakolwiek umowe w ktorej zastrzezona jest kara umowna zawsze ja placisz.Poprostu nalezy sie z tytulu niewykonania umowy.
Zreszta co to za roznica, czy z przenoszeniem numeru, zerwania jest zerwanie.
Nie ma problemu po zakonczeniu umowy.

 #164743  autor: user_delete17
 22 mar 2007, 09:55
Ciekawe jakim prawem PTC może sobie sama uznać czy coś umniejsza moje prawa czy nie. Tak to by sobie mogli cały regulamin zmienić i mi napisać, że to uzupełnienie i nic moich praw nie ogranicza. To ewidentna zmiana i to ograniczająca moje prawa w sposób oczywisty, bo jak wytłumaczyć fakt zmiany, że odpowiedź na reklamację kończy postępowanie reklamacyjne. PTC zatem, na moją reklamację może mi odpowiedzieć nie na temat, a ja nie mogę się od tego odwołać do instancji wyższej, a jedynie do sądu. To nie jest zmiana?

Wydaje mi się, że PTC "strzela sobie w stopę" i choć im źle nie życzę to trochę z tym przesadzili.


I jeszcze to:
UKE

 #164757  autor: Jasiek
 22 mar 2007, 10:37
Dziś dzwoniłem do UKE w sprawie nowego regulaminu ERY.Powiedzieli,ze prawnicy UKE od poniedziałku pracują nad tym.Jeżeli uznają,że regulamin został tylko uzupełniony to nie będzie można rozwiązać umowy np.promocyjnej bez ponoszenia kar umownych , a jeżeli stwierdzą że regulamin jest zmieniony to wtedy TAK.Decyzja ma być bardzo szybko,może jeszcze dziś.Trzeba zaglądąć na strony UKE albo dzownić.

 #164767  autor: Zajcef
 22 mar 2007, 11:10
piwosz pisze:
kin pisze:No to inaczej, piszemy wniosek o zerwanie umowy z adnotacją iż chcemy przenieść nr do innej sieci ;)
jeszcze jedna sprawa mnie gryzie... gdy ZRYWAMY umowe z opem z adnotacją że PRZENOSIMY numer to dotyczy nas ta KARA UMOWNA :?: :?: czy operator poprostu może tylko nam pomachać na dowidzenia?? :roll:

bo inna sprawa jak zrywamy umowe, bo nie podoba nam sie nowy regulamin(nie zgadzamy się)a jeszcze inna jak zrywamy i poddajemy się karze umownej, ale głównie interesuje mnie ten pierwszy wariant z przeniesieniem...

D@rio, może poprostu wczesniej brakowało mi tej drobnej informacji... :roll:
Jesli przenosisz numer przed zakonczeniem umowy promocyjnej, jesli nie jest to reklamacja - zerwanie z winy opa na przyklad, to placisz kare umowna za zerwanie umowy tzn note obciazeniowa. Wyobraz sobie sytuacje, ze jesli przenosisz numer nie ma naliczanej takie oplaty :D Fajnie by bylo.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2007, 16:41 przez Zajcef, łącznie zmieniany 1 raz.

 #164820  autor: kredek
 22 mar 2007, 14:46
Jasiek pisze:Dziś dzwoniłem do UKE w sprawie nowego regulaminu ERY.Powiedzieli,ze prawnicy UKE od poniedziałku pracują nad tym.Jeżeli uznają,że regulamin został tylko uzupełniony to nie będzie można rozwiązać umowy np.promocyjnej bez ponoszenia kar umownych , a jeżeli stwierdzą że regulamin jest zmieniony to wtedy TAK.Decyzja ma być bardzo szybko,może jeszcze dziś.Trzeba zaglądąć na strony UKE albo dzownić.
No i jest decyzja - w Erze nastąpiła ZMIANA REGULAMINU! 8)
Czyli IMHO wypowiedzieć umowę można bezdyskusyjnie.
Mnie natomiast interesuje inna, istotniejsza rzecz:
W listopadzie 2006 zanabyłem umowę w Erze na 2 lata, z telefonikiem, za który dałem parę stówek (droższy model, a że to mój drugi numer w Erze, to abonament dość niski). I ewentualnie z tego numeru zastanawiam się czy zrezygnować. A drugi, który mam od początku istnienia Ery - zostawić.
Interesują mnie dwie kwestie - pierwsza - kwestia szykan: na pozostawionym numerze i ewentualnie, jak stwierdzę za pół roku, że jednak znowu chcę drugi numer, to czy pozwolą bez kaucji?
A CO NAJISTOTNIEJSZE: co z telefonem??? Bo przecież mimo wszystko zakupiony był "w promocji"?!? Mogę go sobie zostawiać i na jakiej podstawie prawnej?

 #164825  autor: joasia_23
 22 mar 2007, 15:06
Ciekawe czy można rozwiązać umowę i numer przenieść do Tak Taka ?

 #164827  autor: rudy
 22 mar 2007, 15:07
Czy ktoś ma wniosek w wersji pdf. może?>

 #164829  autor: dede
 22 mar 2007, 15:11
hehe to troche przybyje playowi nowych uzytkownikow :)

ok, jak ktos napisze juz wypowiedzenie to prosze wrzuccie na forum ...

wielkie dzieki :)

 #164835  autor: Gronek
 22 mar 2007, 15:32
haha a ja umowe przedluzalem 3 miechy temu... :) chyba sie pozegnam z era :smt010

 #164836  autor: GuzioR
 22 mar 2007, 15:37
Ja przedłużałem 5 marca :D i mnie też obowiązuje to, bo list przyszedł 12 marca :)

pzdr

 #164837  autor: rudy
 22 mar 2007, 15:39
GuzioR pisze:Ja przedłużałem 5 marca :D i mnie też obowiązuje to, bo list przyszedł 12 marca :)

pzdr
Nie mów jeszcze że Nokie N 70 za złotówkę wziąłeś :smt005

 #164839  autor: setka101
 22 mar 2007, 15:50
Witam!
Moj pierwszy post na forum. Dzwoniłem przed chwilą do Ery - Pani stwierdziła, co było do przewidzenia, że nie mogę wypowiedzieć umowy, zgodnie ze zmianami w tym regulaminie. Powiedziała, że są to kosmetyczne zmiany i ble ble ble :D Czyli dopoki Era nie przyzna się do błędu w oficjalnym stanowisku nie możemy wypowiedzieć umowy? Znaczy się mozemy ale wiazac sie to bedzie z kara...
Ostatnio zmieniony 22 mar 2007, 16:44 przez setka101, łącznie zmieniany 1 raz.

 #164840  autor: GuzioR
 22 mar 2007, 15:53
rudy pisze:
GuzioR pisze:Ja przedłużałem 5 marca :D i mnie też obowiązuje to, bo list przyszedł 12 marca :)

pzdr
Nie mów jeszcze że Nokie N 70 za złotówkę wziąłeś :smt005
Hehe nie ;), gdybym wiedział, że tak się sprawa potoczy wziąłbym najdroższy abonament :P i najdrozszy tel. za 1zł :D

Wziąłem K750i za 99zł i już go sprzedałem :P, więc miejmy nadzieję, że nie każą mi oddać telefonu przy zrywaniu umowy... bo wtedy nie zerwę...

 #164841  autor: rudy
 22 mar 2007, 15:53
setka101, takie rzeczy przez telefon się nie załatwia to po pierwsze, po drugie mam lekki uraz do konsultantów, którzy nie ponoszą odpowiedzialności za wprowadzanie ludzi w błąd (niekoniecznie w tym przypadku tylko ogólnie)
  • Strona 3 z 35
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 35
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 35