DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 35 z 35
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35

 #368457  autor: st.konsultant
 07 lis 2009, 13:47
Bartas pisze:Witam tez otrzymalem list od ery z proponowanymi zmianami w umowie regulaminie i warunkach oferty oraz o swiadczeniach uslug telekomunikacyjnych. Mam mixa tak tak fon i tez mam pytanie czy mozna rozwiazac umowe? Pozdrawiam.

Już kilka razy w tym temacie pojawiała się odpowiedź. W związku z tym, że zmiany w regulaminie podyktowane są zmianami w prawie, odstąpienie od umowy równa się naliczeniem kary umownej.

 #368543  autor: eski
 07 lis 2009, 20:37
Większość odpowiedzi na pytania w tym wątku to właśnie odpowiedzi że to nie Era sama z siebie zmieniła regulamin tylko takie wyszło polecenie "od góry" bo zmieniło się prawo telekomunikacyjne. Nikt nie zrobi sobie super biznesu rozwiązując umowę :)) Tutaj nic na nasza niekorzyść czyli stronę klientów się nie zmienia.
 #369934  autor: Neptun
 15 lis 2009, 10:29
Czy ktoś z was próbował wrócić do Ery po zerwaniu umowy w z związku ostatnią głośną zmianą regulaminu, to będzie jakieś 2,5 roku temu. Na jakie problemy w związku z próbą powrotu się natknełeś(aś). Prosze o podzielenie sie swoimi doświadczeniem może jakimiś radami w tym temacie dla osób które miały z tym problemy jak i dla tych którzy zamierzają dopiero to uczynić.
Pozdrawiam

 #369936  autor: yagi
 15 lis 2009, 10:49
Jedyna zapora to zaplacenie zaleglej kary i kaucja. Wszystkiego dowiesz sie w sklepie lub salonie Ery.

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #370525  autor: dziubek123
 18 lis 2009, 15:12
Ja dostałem wczoraj pismo o zmianie regulaminu i na wstępie jest formułka że przysługuje mi prawo do rozwiązania umowy bez żadnych kosztów w ciągu 14 dni od otrzymania pisma (w przypadku gdy nie zgadzam się ze zmianami). Rezygnacja ma być według opisu w 33 pt. umowy (nie pamiętam dokładnie zobaczę jak wrócę do domu)

 #370538  autor: mad2655
 18 lis 2009, 16:39
Mi tez takie pismo przyszlo tylko ze dnia 6 listopada i zacytuje fragment

"proponowana przez operatora zmiana warunkow wchodzi w zycie z dnie 2 stycznia 2010r. w przypadku braku akceptacji załączonych do niniejszego pisma zmian, przysluguje panstwo prawo do rozwiazania umowy z zachowaniem 30 dniowego okresu wypowiedzenia o ile w terminie 14 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma zloza panstwo stosowne pisemne oswiadczenie o wypowiedzeniu umowy w sposob okreslony 30ust. 2 regulaminu, w szeczgolnosci w salonie firmowym badz za posrednictwem poczty.

Pismo i zalczniki nie dotycza umow zawartych w systemie Heya Mix oraz umow zawartych lub aneksowanych po 5 lipa 2009 r. "

to znaczy ze moge rozwiazac umowe bez zadnych oplat ?

[ Dodano: 2009-11-18, 16:52 ]
dobra już znam odpowiedź , znalazłem na stronie era.pl

o to ona :

Czy w związku ze zmianą zapisów w umowie oraz Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych, które zostały mi doręczone w piśmie, mogę rozwiązać umowę bez naliczenia kary umownej?

Klienci, którzy nie zgadzają się na zmiany zawarte w otrzymanym piśmie dotyczącym zmiany niektórych zapisów umowy oraz Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych, mogą wypowiedzieć umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych w terminie 14 dni od otrzymania pisma. W związku z tym, że zmiany te wynikają bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa i usunięcia klauzul niedozwolonych, nie można skorzystać z prawa wypowiedzenia umowy bez naliczenia kary umownej (w przypadku umów terminowych).

Tak więc w przypadku rozwiązania umowy terminowej przed upływem okresu, na jaki była zawarta, zostanie naliczona kara umowna określona w regulaminie promocji.


czyli nici. Jeszcze rok trzeba wytrzymać :)

 #370544  autor: osachorzow
 18 lis 2009, 17:08
dziubek123 pisze:a dostałem wczoraj pismo o zmianie regulaminu i na wstępie jest formułka że przysługuje mi prawo do rozwiązania umowy bez żadnych kosztów w ciągu 14 dni od otrzymania pisma
trudno mi w to uwierzyć ;) jeśli możesz do podziel się skanem tego pisma ;)

 #370548  autor: dziubek123
 18 lis 2009, 17:30
Przeczytano mi to przez telefon, w rzeczywistości mam to co wszyscy.

 #370550  autor: osachorzow
 18 lis 2009, 17:39
dziubek123, info o zrywaniu bez kary było zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe ;)
  • Strona 35 z 35
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35