DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 2 z 96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 96

 #361854  autor: plustik
 26 wrz 2009, 12:10
Witam,
umowa kończy mi się 10 grudnia. Na i-boa widzę już ofertę przedlużeniową z telefonem, ale jak to bywa nie jest ona zbyt atrakcyjna.
Aneks do umowy ktory 2 lata temu podpisalem konczy mi się 02.11.2009. Czy za okres od 02.11 do 10.12 będę płacił wyzsze abo, z tytuły zakończenia aneksu :?:

Myślę, żeby wysłać już podanie o rozwiązanie umowy, zawsze może inaczej bedą patrzyć jak zobacza rezygnację. A przecież jak mi coś w miedzy czasie zaoferują atrakcyjnego, rezygnację mogę anulować :?:

Pzdr

 #361857  autor: rzepcio
 26 wrz 2009, 12:24
No, rezygnację możesz zawsze anulować, ja tak właśnie zrobiłem. Ale naprawdę nie licz na to, że dla nich coś to zmieni, że Ty rezygnację złożyłeś :D Sam musisz się domagać lepszej oferty.

 #361862  autor: torture
 26 wrz 2009, 12:40
@plustik: Jest kiepska, bo trzeba sobie samemu zrobić lepszą ;) Kontakt mailowy z iBOA, temat "Inne". Piszesz, że Ci się nie podoba i tego samego dnia dostajesz propozycję o 10-15zl tańszą.

 #361897  autor: rott
 26 wrz 2009, 16:43
Czy udało się komuś wynegocjować lepsze warunki niż 190 min za 30 zł z umową na 18 miesięcy ?

PS
Tylko prosze nie piszcie, że jest dobra oferta, nie ma takiej lepszej na rynku ... bla, bla, bla bo o to nie pytam tylko o to czy udało się komuś wynegocjować lepsze warunki :)

 #361899  autor: DiAbOlO
 26 wrz 2009, 16:53
rott pisze:Czy udało się komuś wynegocjować lepsze warunki niż 190 min za 30 zł z umową na 18 miesięcy ?

PS
Tylko prosze nie piszcie, że jest dobra oferta, nie ma takiej lepszej na rynku ... bla, bla, bla bo o to nie pytam tylko o to czy udało się komuś wynegocjować lepsze warunki :)
Nie

...:::DiAbOlO:::...

 #361904  autor: MichAelis
 26 wrz 2009, 17:24
Dostałem oferte przedluzeniowa z telefonem. Pierwsza oferta to oczywiscie zart ne100 za 90 zł. Mowie, ze kumpel ostatnio przedluzal i dostal NE100 za 12x50+12x90, a ja chce srednia czyli 70 zl. Widac sa uparci, bo ciagle mi daja 75x24. Nic do niech nie przemawia, ze to jedyne co moge dostac. Powiedzialem, ze w takim razie zrezygniuje, to mi wyslali jak mam to zrobic :( Pakietow do internetu nie moge zbic.
Jak z nimi rozmawiac? Moze maja problem z tym ze chce 70 zł, a nie 12x50 + 12 x90? :)

 #361910  autor: PWK
 26 wrz 2009, 18:31
MichAelis pisze:Moze maja problem z tym ze chce 70 zł, a nie 12x50 + 12 x90? :)
A Ty masz z tego powodu wielki problem? To płać przez pierwszy rok po 20 zł więcej, zapewniam że te pieniądze nie przepadną.

 #361942  autor: nuba
 26 wrz 2009, 21:08
heh podziwiam niektórych forumowiczów że na każdej niemal stronie piszą wytrwale to samo :)
Od 2 miesięcy wiadomo co obecnie można wyrwać przedłużając, jedyna zmiana nastąpiła początkiem września i dotyczyła pakietów BC.
NE 100 jest 75 miesięcznie, lub rozbijając abo 50 + 90. NIE MA ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI aby zbić do stałych 70 przez 24 miesiące.
Ktoś kiedyś twierdził że dostał, ja rozmawiałem z zaprzyjaźnionym kierownikiem salonu i powiedział że owszem były takie przypadki ale konsultanci potem dostali reprymendę za wprowadzanie abonentów w błąd :P

Niektórzy są naprawdę leniwi i "oryginalni jak kompakty" żeby zadawać takie pytania :)
Chcesz odpowiedzi ? poczytaj 20 stron wstecz ( 15-20 minut) i będziesz wszystko wiedział

 #361953  autor: MichAelis
 27 wrz 2009, 08:49
nuba pisze: Ktoś kiedyś twierdził że dostał, ja rozmawiałem z zaprzyjaźnionym kierownikiem salonu i powiedział że owszem były takie przypadki ale konsultanci potem dostali reprymendę za wprowadzanie abonentów w błąd :P
Czytalem, czytalem i to duzo. Pare postow bylo wlasnie na ten temat i dlatego chcialem to wynegocjowac.

 #361957  autor: Angel_of_Death
 27 wrz 2009, 09:43
Siema!
Z początkiem stycznia 2010 kończy mi się umowa lojalnościowa w Erze, w związku z czym 2,5 miesiąca wcześniej przed jej zakończeniem przysługuje mi przedłużenie umowy z wymianą aparatu. Moje miesięczne rachunki za telefon średnio oscylują w wysokości 70zł. Zastanawiam się co wybrać, mam kilka typów lecz jestem ciekaw co na to Era?


1. iPhone 3GS, ale cena pewnie będzie z kosmosu i do tego musiał bym zwiększyć abonament.
2. Era G1 - intryguje mnie Android i klawiatura sprzętowa, ale bateria to padaka podobno.
3. Nokia N97 - podobnie jak w przypadku iPhone cena pewnie kosmos, na Allegro pewnie będzie taniej.
4. Nokia E71 - to chyba będzie jedynie w zasięgu moich możliwości, zresztą pewnie i tak z 5 stów będzie trza przygotować...

Może dać sobie na luz z tymi telefonami i wybrać ofertę bez wymiany aparatu? Na dzień dzisiejszy mogę podpisać cyrograf na 18-ście miesięcy i przy abonamencie za 50zł dostać 290 minut do wszystkich+za 5zł miesięcznie usługę Sieć Rodzinna lub 200 minut z wybranym numerem.... Telefon kupić na Allegro?

Jest też pomysł co by przenieść się do Play gdzie powiedzmy przy aktualnej promocji za 50zł dostał bym 166 minut do wszystkich + co miesiąc 70 minut do wszystkich za przeniesienie numeru + paczke 500MB za 15zł miesięcznie i do tego HTC Hero z Androidem?


Co wy na to? Czekam na wasze propozycje, doświadczenia i przemyślenia.


Pozdrawiam AoD!

 #361976  autor: limakcki
 27 wrz 2009, 11:32
Angel_of_Death pisze:Może dać sobie na luz z tymi telefonami i wybrać ofertę bez wymiany aparatu?
Oferta bez telefonu jest dla naiwnych i dla leni - ludzi, którym się nie chce wystawić telefonu na sprzedaż na aukcji internetowej. Podliczaliśmy już na forum i jakby nie liczyć oferta z telefonem jest dużo korzystniejsza nawet jeśli ten telefon nie jest Ci potrzebny. ktoś nawet podliczał tą różnicę uwzględniając czas umowy 18 i 24mce i wyszło, że przy umowie z telefonem porównując ją cenowo do umowy bez masz ostatnie 6 miesięcy za darmo. Także lepiej odrzuć od razu tę opcję.
Angel_of_Death pisze:Jest też pomysł co by przenieść się do Play gdzie powiedzmy przy aktualnej promocji za 50zł dostał bym 166 minut do wszystkich + co miesiąc 70 minut do wszystkich za przeniesienie numeru + paczke 500MB za 15zł miesięcznie i do tego HTC Hero z Androidem?
To już musisz poczekać do momentu kiedy będziesz miał możliwość przedłużenia, zobaczyć oferty ery i play i dokładnie porównać oferty, które na dany moment bedą dostepne.

 #362000  autor: st.konsultant
 27 wrz 2009, 12:46
aragosta pisze:Proszę o poradę. Umowa kończy mi się 28.X. W poniedziałek jest 28.IX. - czy muszę najpóźniej dzisiaj wypowiedzieć umowę? Chcę podpisać aneks na 18 m-cy - za 30 zł 120 min + 70 min, bez telefonu.

Czy wystarczy jak jutro podejdę do sklepu ery i podpiszę aneks? Czy muszę wypowiadać umowę? A jesli tak to czy mogę zrobić to jutro tj. 28-ego?

Pozdrawiam

Wystarczy, że podejdziesz jutro do punktu Ery i podpiszesz aneks. Żadnego wypowiedzenia w tej sytuacji składać nie musisz.

 #362005  autor: torture
 27 wrz 2009, 13:16
Ok, małe podsumowanie :) Tym razem będę walczył o przedłużenie umowy dla dziewczyny. Wczoraj wyskoczyła opcja przedłużenia z telefonem. Na razie bez zmian, prawda? Nic nie przegapiłem?
NE40 za 25zł (100min + pakiety za 5zł)
NE60 za 40zł (170min + pakiety za 5zł)
Oraz telefony z tego cennika: http://www.era.pl/repositories/era_pl_r ... _punkt.pdf
Ona chciałby to już załatwić przed wyjazdem na studia, więc raczej czekanie na świąteczne promocje nie wchodzi w grę. Poza tym myślę, że oferta nie jest zła. Mam ją w sieci rodzinnej, więc darmowy numer ma i już 50% połączeń za darmo. Jeżeli coś przegapiłem, to proszę o zwrócenie uwagi.

PS Jeżeli dostanie ofertę od iBOA (NE60 za 40zł), to czy takie coś można przedłużyć w niefirmowym sklepie Ery? Pytam, bo ja zawsze przedłużałem w firmowym, a w jej mieście jest tylko zwykły "niekorporacyjny".

 #362034  autor: Angel_of_Death
 27 wrz 2009, 15:47
Nie lepiej potargować się z działem utrzymania? ;) Może chociaż cenę interesującego was modelu telefonu uda wam się zbić? Błędem z waszej strony był też fakt, że nie negocjowaliście przedłużenia dla tych dwóch numerów tzn. dla twojego i twojej dziewczyny skoro mniej wiecej w tym samym czasie kończy wam się umowa... Ja tak zrobiłem dwa lata temu i wyciągnełem od gościa wszystko co się dało łącznie z drugim telefonem i starterem Tak Tak gratis oraz zbiciem cesji z 60 do 1 zł :) Ja tak tanio skóry nie oddam, albo dostane to co chce, albo przechodzę do Playa, chociaż nie wiem czy to dobre posunięcie bo moja dziewczyna nadal chce pozostać w Erze... ;)

 #362036  autor: st.konsultant
 27 wrz 2009, 16:55
Angel_of_Death pisze:Nie lepiej potargować się z działem utrzymania? ;) Może chociaż cenę interesującego was modelu telefonu uda wam się zbić? Błędem z waszej strony był też fakt, że nie negocjowaliście przedłużenia dla tych dwóch numerów tzn. dla twojego i twojej dziewczyny skoro mniej wiecej w tym samym czasie kończy wam się umowa... Ja tak zrobiłem dwa lata temu i wyciągnełem od gościa wszystko co się dało łącznie z drugim telefonem i starterem Tak Tak gratis oraz zbiciem cesji z 60 do 1 zł :) Ja tak tanio skóry nie oddam, albo dostane to co chce, albo przechodzę do Playa, chociaż nie wiem czy to dobre posunięcie bo moja dziewczyna nadal chce pozostać w Erze... ;)

A nie lepiej poczytać temat gdzie setki razy pisane było, że ceny telefonu się nie da zbić?
Co do oferty świątecznej to nikt nie napisze czy będzie lepsza bo nie sądzę, żeby wróżki były na forum.
Patrząc z perspektywy czasu to raczej urodzinowe były lepsze.

 #362037  autor: Angel_of_Death
 27 wrz 2009, 16:59
Tak? To dosyć ciekawe... Bo ja 2 lata temu zbiłem cene Noki 6300 z 250zł na 150zł... Tak samo SE W595 z 350 na 250 i to wszystko podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem działu utrzymania... Jak widać warto się targować z doradcami działu utrzymania Ery ;)

 #362040  autor: st.konsultant
 27 wrz 2009, 17:09
Sam sobie odpowiedziałeś....to było 2 lata temu, teraz jest troszkę inaczej i cenę aparatu można zbić tylko punktami Era Premia.

 #362056  autor: plustik
 27 wrz 2009, 18:18
torture pisze:Ok, małe podsumowanie :) Tym razem będę walczył o przedłużenie umowy dla dziewczyny. Wczoraj wyskoczyła opcja przedłużenia z telefonem. Na razie bez zmian, prawda? Nic nie przegapiłem?
NE40 za 25zł (100min + pakiety za 5zł)
NE60 za 40zł (170min + pakiety za 5zł)
Oraz telefony z tego cennika: http://www.era.pl/repositories/era_pl_r ... _punkt.pdf
Ona chciałby to już załatwić przed wyjazdem na studia, więc raczej czekanie na świąteczne promocje nie wchodzi w grę. Poza tym myślę, że oferta nie jest zła. Mam ją w sieci rodzinnej, więc darmowy numer ma i już 50% połączeń za darmo. Jeżeli coś przegapiłem, to proszę o zwrócenie uwagi.

PS Jeżeli dostanie ofertę od iBOA (NE60 za 40zł), to czy takie coś można przedłużyć w niefirmowym sklepie Ery? Pytam, bo ja zawsze przedłużałem w firmowym, a w jej mieście jest tylko zwykły "niekorporacyjny".
Sam sobie odpowiedziałes na to pytanie. Jak laska jest zadowolona to OK, bo promocja jest dobra. Z tym, że w NE60 za 40zł jest 190minut a nie 170 tj napisałeś.

Tylko w tym miejscu pojawia się pytanie - Czy jak się wcześniej przedłuży to czy za dwa lata w okresie od końca aneksu do końca umowy nie będzie się wyższego abonamentu płacić (po standardowej cenie) :?: Tutaj trzeba się dokładnie rozpytać jak z tym jest...

Co do przedłużenia w salonie to raczej głowny wchodzi w grę, choć, nie jestem pewien na 100% Ja bym przedłużał jednak przez kuriera, dużo wygodniej - tylko musiałbyś wynegocjować żeby zeszli z ceny za tego kuriera - bo taka opcja jest.
mariusz94 pisze:Jaki abonament da sie wynegocjowac w cenie do 30 zl? ile dostane w nim minut
tj kolega wyżej napisał, możesz mieć coś takiego:

NE40 za 25zł (100min + pakiety za 5zł)
pakiety:
darmowy numer w sieci Era - 200min za 5zł
lub
darmowe weekendy w sieci Era 200min za 5zł

 #362062  autor: hrabja
 27 wrz 2009, 18:47
Przeczytałem posty w poprzednim, jak i tym temacie, i jeśli dobrze zrozumiałem, to Era dla przedłużających chcących skorzystać z promocji "Internetowa okazja" nie przewiduje żadnych zniżek (zarówno na pakiet minut, jak i na paczkę danych).

Czy tak jest faktycznie, czy coś przeoczyłem?

 #362096  autor: orion81
 27 wrz 2009, 21:45
hrabja pisze:Przeczytałem posty w poprzednim, jak i tym temacie, i jeśli dobrze zrozumiałem, to Era dla przedłużających chcących skorzystać z promocji "Internetowa okazja" nie przewiduje żadnych zniżek (zarówno na pakiet minut, jak i na paczkę danych).

Czy tak jest faktycznie, czy coś przeoczyłem?
Właśnie w tym celu wysłałem zapytanie o oferty dla mnie na i-boa. Interesowałaby mnie IO w przedziale 39-59, chociaż skłaniałbym się ku 39. Z odpowiedzi wynika, że niestety nie ma żadnych zniżek. Dodatkowo dostałem ofertę na NE 40 za 25 zł i NE 60 za 40 zł z pakietami za 5zł, czyli oferty jak wyżej już wymienione.

I teraz pojawiają się pytania. Czy czekać, że może się coś zmieni? Umowa kończy mi się 2.XI, a okres rozliczeniowy do 8... Do kiedy mogę podpisać umowę przedłużającą? Czy dobrze myślę, że do 8.XI? Wtedy już będzie chyba oferta świąteczna. Może będą jakieś zmiany... Albo coś z IO, albo jakieś korzystniejsze pakiety na internet w telefonie do NE...
  • Strona 2 z 96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 96