DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 96

 #362104  autor: st.konsultant
 27 wrz 2009, 22:27
orion81 pisze:
hrabja pisze:Przeczytałem posty w poprzednim, jak i tym temacie, i jeśli dobrze zrozumiałem, to Era dla przedłużających chcących skorzystać z promocji "Internetowa okazja" nie przewiduje żadnych zniżek (zarówno na pakiet minut, jak i na paczkę danych).

Czy tak jest faktycznie, czy coś przeoczyłem?
Właśnie w tym celu wysłałem zapytanie o oferty dla mnie na i-boa. Interesowałaby mnie IO w przedziale 39-59, chociaż skłaniałbym się ku 39. Z odpowiedzi wynika, że niestety nie ma żadnych zniżek. Dodatkowo dostałem ofertę na NE 40 za 25 zł i NE 60 za 40 zł z pakietami za 5zł, czyli oferty jak wyżej już wymienione.

I teraz pojawiają się pytania. Czy czekać, że może się coś zmieni? Umowa kończy mi się 2.XI, a okres rozliczeniowy do 8... Do kiedy mogę podpisać umowę przedłużającą? Czy dobrze myślę, że do 8.XI? Wtedy już będzie chyba oferta świąteczna. Może będą jakieś zmiany... Albo coś z IO, albo jakieś korzystniejsze pakiety na internet w telefonie do NE...

Możesz podpisać nawet w grudniu. Po prostu umowa przechodzi na czas nieokreślony i jest automatycznie przedłużana z miesiąca na miesiąc. Sprawdź tylko czy Ci się upusty nie kończą na abonament.

 #362114  autor: wojtek_stg
 27 wrz 2009, 23:25
torture pisze:Ok, małe podsumowanie :) Tym razem będę walczył o przedłużenie umowy dla dziewczyny. Wczoraj wyskoczyła opcja przedłużenia z telefonem. Na razie bez zmian, prawda? Nic nie przegapiłem?
NE40 za 25zł (100min + pakiety za 5zł)
NE60 za 40zł (170min + pakiety za 5zł)
Czesc

Mam pytanko czy Ty chcesz walczyc o takie stawki czy masz je u siebie na koncie

Ja u siebie na koncie mam
NE40 za 30zł
NE60 za 50zł

Czemu? :smt011

Koniec umowy 16-10-2009

ps. wczoraj pisalem meila ze oferta mnie nie satysfakcjonuje i dzis zadzwonila "pani" z i-boa.... klepie klepie 15minut az w koncu sie dowiedzialem po pytaniu czy ma cos dla mnie ciekawego a ona na to ze ma ta sama oferte jaka jest przygotowana na koncie .... Myslalem ze wyjde z siebie az sie dziwie ze jej nie nawrzucalem... nie wiem moze tam w i-boa nie potrafia czytac meili jakie sie do nich pisze :twisted:

 #362122  autor: thonka
 28 wrz 2009, 00:37
limakcki pisze:Oferta bez telefonu jest dla naiwnych i dla leni - ludzi, którym się nie chce wystawić telefonu na sprzedaż na aukcji internetowej.
nie jestem ani naiwny jak piszesz, ani leniem, a umowe i tak wzialem bez telefonu. nie maja dla mnie nic interesujacego, umowa konczy mi sie wczesniej - same plusy. nie widze sensu byc 6 miesiecy dluzej zwiazanym z siecia tylko dlatego, ze dostaje telefon, nawet jakbym mial sfinansowac sobie je telefonem. tak jak pisalem w poprzednim temacie - czas to tez wartosciowa rzecz, ktorej nie da sie wycenic wartoscia abonamentu. 6 miesiecy to nie jest taki krotki okres jakby sie moglo wydawac. to az 1/4 z umowy z telefonem.
najbardziej oplacalny z tych za 1zl przy ne60 to b2100, ktory chodzi teraz po 350-400zl max.
z telefonem placisz min. 10zl wiecej (po negocjacjach, a ile osob nie wie, ze mozna negocjowac?) miesiecznie i do tego 6 miesiecy placisz caly czas 40zl gdzie bez telefonu juz tego obowiazku nie masz...
czyli 180zl wiecej z racji drozszego abonamentu + 240zl z racji dodatkowych miesiecy abonamentu. 420zl to wiecej niz dostaniesz za najlepszy telefon. niby tylko 20zl, ale zawsze... no i te 6 miesiecy. niby darmowe po sprzedazy telefonu, ale jak ucza na ekonomii nie ma nic za darmo, zawsze jest jakis koszt alternatywny.
wojtek_stg pisze:Ja u siebie na koncie mam
NE40 za 30zł
NE60 za 50zł
bo masz oferte standardowa. to o czym pisze torture to oferta po negocjacjach.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #362131  autor: DiAbOlO
 28 wrz 2009, 08:46
Angel_of_Death pisze:Tak? To dosyć ciekawe... Bo ja 2 lata temu zbiłem cene Noki 6300 z 250zł na 150zł... Tak samo SE W595 z 350 na 250 i to wszystko podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem działu utrzymania... Jak widać warto się targować z doradcami działu utrzymania Ery ;)
No ale żeś się natargował, że ho ho... Miałeś punkty z Era Premia, które wymieniały się na zniżkę 100zł i stąd te twoje "zbicia cen"...
Sam miałem niedawno przedłużenie umowy na jednym z numerów i po wyborze przeze mnie telefonu pan oznajmił, że będę go miał za złotówkę. Zresztą dwa lata temu miałem podobną sytuację...
Na moje pytanie "jak to, skoro w cenniku jest za 199 zł?" padła odpowiedź, że "to jest cena po wzięciu pod uwagę punktów Premia". Zapytałem się "to dlaczego pan o tym nic nie wspomniał?". W odpowiedzi było tylko zająknięcie i krótka cisza w słuchawce...

P.S. Ludzie, zacznijcie w końcu czytać posty na forum, bo dojdzie do tego, że nikt nie będzie po raz wtóry odpowiadał na ciągle powtarzające się pytania takie jak np. to:
Przedłużać czy czekać na świąteczną ?

...:::DiAbOlO:::...

 #362134  autor: thonka
 28 wrz 2009, 09:03
peru pisze:zakonczenie umowy: połowa grudnia 2009
dowiedz sie do kiedy masz promocyjny abonament. nadgorliwosc przy przedluzaniu w erze nie zawsze wychodzi na dobre pod koniec aneksowanej umowy...
peur pisze:taryfa którą jestem zainteresowany: NE200 (z teleofnem ) (rozumiem że przez 1 rok 100 zł, a co z kolejnymi 12 miesiącami?)
standard czyli 170zl. bylo juz pisane wiele razy.
Przedłużać czy czekać na świąteczną ?
wszystko zalezy od tego do kiedy masz promocyjny abonament. jak przedluzysz teraz moze sie okazac, ze ostatni miesiac (a kto wie czy nie dwa miesiace) nowej umowy mozesz miec lekko mowiac zaskakujacy, bo samego abonamentu zamiast 170zl moze przyjsc 200zl, a wszystko dlatego, ze umowe przedluzasz o 24 miesiace, ale warunki na promocyjny abonament przez 24 cykle, ktore wchodza w zycie prawie z marszu choc 24 miesiace beda policzone od polowy grudnia...

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #362139  autor: torture
 28 wrz 2009, 10:10
wojtek_stg pisze:Czemu? :smt011
Napisz szybkiego maila z iBOA. Kontakt, temat "Inne". Ja nie lubię użerać
plustik pisze:Sam sobie odpowiedziałes na to pytanie. Jak laska jest zadowolona to OK, bo promocja jest dobra. Z tym, że w NE60 za 40zł jest 190minut a nie 170 tj napisałeś.
się przez telefon.
My bad - 190min, "cyfrówka" się wkradła. Bardziej mi chodziło o to czy może na dniach zaczęli proponować abonament za 35zł na przykład ;) Więc jestem na bieżąco jednak. Dzięki za info.

@Angel_of_Death: Naprawdę nie warto się bić o 2zł :) Telefon i tak jest za 1zł, abonament raczej odpowiedni, więc po co tyłek ludziom zawracać? ;) A to targowanie się razem, jako chłopak i dziewczyna też jest raczej bez sensu, nie wiem co by to Erę obchodziło :)

 #362145  autor: krystian1022
 28 wrz 2009, 11:33
mam taki problem:
wczoraj skończył mi się aneks do umowy i dziś chciałem wyłączyć pakiety Era Nowy Komfort, i zredukować ich liczbę do jednego i nie ma możliwości... piszę,że musisz zachować minimalną liczbę pakietów, dzwonię do BOA i tam facet mówi,że aneks przedłużył mi umowę do daty podpisania umowy (aneks podpisany 2 miesiące przed końcem umowy) i nie da rady wyłączyć... co zrobić w tej sytuacji? przedłużyć już umowę?
a no umowa jest do 25.11 cykl rozliczeniowy 28-27
czy jakbym chciał przedłużyć umowę 28.10 lub później max do 27.11 to umowę będę miał do 27.11.2011 czy do 27.12.2011 :?
zakładając ,że nie złoże wypowiedzenia...
dzięki za info :)

 #362147  autor: plustik
 28 wrz 2009, 11:52
krystian1022 pisze:mam taki problem:
wczoraj skończył mi się aneks do umowy i dziś chciałem wyłączyć pakiety Era Nowy Komfort, i zredukować ich liczbę do jednego i nie ma możliwości... piszę,że musisz zachować minimalną liczbę pakietów, dzwonię do BOA i tam facet mówi,że aneks przedłużył mi umowę do daty podpisania umowy (aneks podpisany 2 miesiące przed końcem umowy) i nie da rady wyłączyć... co zrobić w tej sytuacji? przedłużyć już umowę?
a no umowa jest do 25.11 cykl rozliczeniowy 28-27
czy jakbym chciał przedłużyć umowę 28.10 lub później max do 27.11 to umowę będę miał do 27.11.2011 czy do 27.12.2011 :?
zakładając ,że nie złoże wypowiedzenia...
dzięki za info :)
Okres rozliczeniowy nie ma tu znaczenia. Poprostu byłoby to obliczone proporcjonalnie do dni.
Jezeli umowę masz do 25.11 to ja bym przedłużył ją gdześ w październiku.
Umowa jest zawsze na 24miesiące. Wiec jak podpisujesz 27.11.2009 to masz do 27.11.2011 i w wtedy nie wchodzi kolizja tego abonamentu bez zniżek między okresem podpisania aneksu a końcem umowy - to o czym pisałeś, abo po normalnej cenie.

ps. Jeżeli chodzi o promocje to lepsze są chyba urodzinowe od świątecznych - z poprzednich lat taki mam wniosek. W listopadzie będą już świąteczne także albo ryzykujesz albo podpisujesz aneks do końca października na warunkach urodzinowych...
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2009, 11:57 przez plustik, łącznie zmieniany 2 razy.

 #362149  autor: peur
 28 wrz 2009, 11:55
Nie rozumiem dlaczego moderator kasuje POSTY i nawet nie napisze powodu do użytkownika ?

Usunęliście mój post bo co się nie podobało ? Że zapytałem co mogę utargować starając się o abonament NE200 ??? Akurat temat oferty przedłużenia obserwuje od dłuższego czasu ale nie często jest informacja na temat tego abonamentu NE200, poza tym miałem wątpliwości co do kosztów w drugim roku.

Jak dla mnie troche chamówa ale cóż....

Dziękuje użytkownikowi thonka za pomoc i odpowiedz bardzo się przydała.

 #362173  autor: torture
 28 wrz 2009, 14:17
To ja sam sobie odpowiadam na pytanie: Nie we wszystkich salonach Ery mogą widzieć ofertę wynegocjowaną przez iBOA. W Darłowie pierwsze słyszeli o tym, zadzwoniłem do Koszalina i tam zaprasza i tam jest oferta gotowa. Więc najlepiej do sklepu firmowego uderzać.

 #362180  autor: wojtek_stg
 28 wrz 2009, 14:41
Hej

Wyslalem wczoraj meila i sa male postepy odnosnie obnizenia abo dla mnie

tj
proponuja NE60 - 40zl

chociaz mnie bardziej interesuje NE40 a w mailu nie bylo propozycji na nia

Mam jednak pytanie z innej beczki

Czy da sie wynegocjowac aby 200minut do wybranej osoby bylo za free tak jak to jest w przypadku obecnej promo urodzinowej dla nowych klientow..... czemu kaza nam za to placic jesli dla nowych jest za free :evil:

I jeszcze jedno nie mam cennika ale wydaje mi sie ze ceny telefonow dla nowych umow sa lepsze niz dla tych ktorzy przedluzaja.... jak zwykle zreszta

 #362185  autor: kubako
 28 wrz 2009, 14:59
torture, może ma znaczenie czy to salon firmowy czy tylko punkt dealerski....

 #362207  autor: osachorzow
 28 wrz 2009, 16:04
wojtek_stg pisze:Czy da sie wynegocjowac aby 200minut do wybranej osoby bylo za free tak jak to jest w przypadku obecnej promo urodzinowej dla nowych klientow..... czemu kaza nam za to placic jesli dla nowych jest za free :evil:

I jeszcze jedno nie mam cennika ale wydaje mi sie ze ceny telefonow dla nowych umow sa lepsze niz dla tych ktorzy przedluzaja.... jak zwykle zreszta
było tu już setki razy... 'nowi' mają te dodatkowe pakiety wkalkulowane w cenę abonamet, czy korzystają czy nie to za to płacą... telefony mają tańsze bo abonamenty relatywnie droższe ;)

 #362232  autor: limakcki
 28 wrz 2009, 17:29
thonka pisze:nie jestem ani naiwny jak piszesz, ani leniem, a umowe i tak wzialem bez telefonu. nie maja dla mnie nic interesujacego, umowa konczy mi sie wczesniej - same plusy. nie widze sensu byc 6 miesiecy dluzej zwiazanym z siecia tylko dlatego, ze dostaje telefon, nawet jakbym mial sfinansowac sobie je telefonem. tak jak pisalem w poprzednim temacie - czas to tez wartosciowa rzecz, ktorej nie da sie wycenic wartoscia abonamentu. 6 miesiecy to nie jest taki krotki okres jakby sie moglo wydawac. to az 1/4 z umowy z telefonem.
najbardziej oplacalny z tych za 1zl przy ne60 to b2100, ktory chodzi teraz po 350-400zl max.
z telefonem placisz min. 10zl wiecej (po negocjacjach, a ile osob nie wie, ze mozna negocjowac?) miesiecznie i do tego 6 miesiecy placisz caly czas 40zl gdzie bez telefonu juz tego obowiazku nie masz...
czyli 180zl wiecej z racji drozszego abonamentu + 240zl z racji dodatkowych miesiecy abonamentu. 420zl to wiecej niz dostaniesz za najlepszy telefon. niby tylko 20zl, ale zawsze... no i te 6 miesiecy. niby darmowe po sprzedazy telefonu, ale jak ucza na ekonomii nie ma nic za darmo, zawsze jest jakis koszt alternatywny.
Jak sam napisałeś 6 miesięcy za 20zł. Ja bym to nazwał okazją bardziej niż przykrym obowiązkiem. Kolejnym argumentem za jest to, że przedłuzając ofertę na 24 miesiące kolejne przedlużenie przypada na urodziny ery, a jeśli na 18 miesięcy to przypadnie na okres słabo promocyjny marzec kwiecień.A kolega, który zadał pytanie czy warto bez telefonu planuje wymienić telefon jak pisał nie wie tylko czy zrobić to przez erę czy allegro, ja w każdym razie nie poleciłbym mu umowy bez telefonu.

[ Dodano: 2009-09-28, 17:32 ]
A to targowanie się razem, jako chłopak i dziewczyna też jest raczej bez sensu, nie wiem co by to Erę obchodziło :)
święta prawda :mrgreen:

[ Dodano: 2009-09-28, 17:37 ]
torture pisze:To ja sam sobie odpowiadam na pytanie: Nie we wszystkich salonach Ery mogą widzieć ofertę wynegocjowaną przez iBOA. W Darłowie pierwsze słyszeli o tym, zadzwoniłem do Koszalina i tam zaprasza i tam jest oferta gotowa. Więc najlepiej do sklepu firmowego uderzać.
Bo oni nie widzą oferty z iboa ani wynegocjowanej przez telefon tylko dają swoją salonową ofertę i to oni dostają prowizję od przedłużenia, jak się mylę niech mnie ktoś poprawi.

 #362249  autor: thonka
 28 wrz 2009, 18:45
Jak sam napisałeś 6 miesięcy za 20zł. Ja bym to nazwał okazją bardziej niż przykrym obowiązkiem.
nigdzie nie napisalem, ze ma sie wtedy 6 miesiecy za 20zl, tylko, ze po tych dodatkowych 6 miesiacach zostaje nam 20zl...
nie chce mi sie tego Tobie znow tlumaczyc, bo widze jakkolwiek bym nie probowal to dalej nie rozumiesz, ze tracisz pol roku biorac telefon, ktorego na dobra sprawe nie masz, bo go sprzedajesz.
a z czegos musisz dzwonic... co z tego, ze bedziesz miec 'darmowe' 6 miesiecy (choc jak pisalem, nic nie jest tu tak na prawde darmowe) skoro na telefon i tak musisz wydac tudziez uzywac starego... przy zalozeniu, ze telefon od operatora sie sprzedaje, by doplacic i kupic inny nie mowimy tu o zadnej oszczednosci.

20zl co zostaje, to wlasnie ten super zysk na umowie z telefonem. czy warto dla 20zl oszczednosci byc z siecia 6 miesiecy dluzej podczas, gdy nadal potrzebuje sie z czegos dzwonic/chce sie kupic nowy telefon? nie uwazam tego za dobre posuniecie.

np. co z tego, ze sprzedam telefon od operatora za 400zl jak kupie drugi za 450zl? gdzie tu oszczednosc? darmowych 6 miesiecy wtedy nie ma...

co innego jak mamy telefon i nie chcemy kupowac nowego. wtedy to moze miec sens, choc jestem zwolennikiem jak najkrotszych umow przy czym umowy bez telefonu maja sens tylko wtedy kiedy potrafimy je dobrze przekalkulowac. ja nie widze prepaida, ktory daje 120 minut za 30zl i 500mb za 15zl i to mi wstarczylo, zeby podpisac umowe bez telefonu.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #362258  autor: lancerck
 28 wrz 2009, 19:30
Ja może mam takie błache pytanko lecz mnie nurtuje.
Kiedy najwcześniej mogę podpisać aneks i wziąć telefon?
Umowa kończy się 22 grudnia, a mój tel ledwo działa. Nie chce jakiejś super promocji na super telefon i milion minut.. mam dobra oferte a wyrażam zapotrzebowanie na B2100.
Kiedyś słyszałem że można już 3 miesiące przed zakończeniem więc teoretycznie już!

 #362264  autor: Prometo
 28 wrz 2009, 19:34
Panie i panowie proszę poczytać kilka stron wstecz zanim napiszecie pytanie. Nie pytajcie się o jedno i to samo, bo np. na poprzedniej stronie jest na wasze pytanie odpowiedź.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #362269  autor: st.konsultant
 28 wrz 2009, 19:51
lancerck pisze:Ja może mam takie błache pytanko lecz mnie nurtuje.
Kiedy najwcześniej mogę podpisać aneks i wziąć telefon?
Umowa kończy się 22 grudnia, a mój tel ledwo działa. Nie chce jakiejś super promocji na super telefon i milion minut.. mam dobra oferte a wyrażam zapotrzebowanie na B2100.
Kiedyś słyszałem że można już 3 miesiące przed zakończeniem więc teoretycznie już!


2,5 miesiąca wcześniej

 #362274  autor: limakcki
 28 wrz 2009, 20:00
thonka pisze:nigdzie nie napisalem, ze ma sie wtedy 6 miesiecy za 20zl, tylko, ze po tych dodatkowych 6 miesiacach zostaje nam 20zl...
Ach przepraszam nie napisałeś co nie zmienia faktu, że jeżeli masz telefon, nie potrzebujesz go zmieniać to tak jak napisałeś ostatnie miesiące kosztują 420zł jeżeli sprzedasz telefon za 400zł łatwo obliczyć, że masz ostatnie 6 miesięcy za 20zł! Ale z tym widzę, że się zgadzasz więc:
thonka pisze:np. co z tego, ze sprzedam telefon od operatora za 400zl jak kupie drugi za 450zl? gdzie tu oszczednosc? darmowych 6 miesiecy wtedy nie ma...
No tu też masz rację, ale dlaczego zakładasz, że każdy chce kupić na handel telefon za 1zł i sprzedać go za 400? Już kiedyś pisałem o iphonie, na którym mozna więcej zarobić. A dlaczego nie bierzesz jeszcze pod uwagę, że następny termin przedłużenia umowy przypadnie na marzec - kwiecień i wtedy stracisz jednak, co innego jeśli kolega przedłużałby umowę między marcem a czerwcem wtedy uważam, że warto jest wziąć pod uwagę umowę bez telefonu 18-miesięczną jak najbardziej.

 #362304  autor: mariusz709
 28 wrz 2009, 21:29
A ja mam pytanie co do telefonów. Czy u Was też nigdzie nie ma takich telefonów jak SE C702, Samsung U900, F480, Nokia E51 itp. Najbardziej interesuje mnie Nokia 6650 ale jej też nigdzie nie można dostać. W jednym salonie każą czekać, w innych mówią że już ich nie będzie. W i-boa też ich nie ma, a na stronie ery w cenniku telefon bez umowy takie modele jak LG Ku990, E51 i F480 są już o ograniczonej dostępności a U900 i 6650 niby można jeszcze kupić. Wychodzi na to że w tym momencie jedynym rozwiązanie co do taniego telefonu w NE80 jest Avila albo C902. Jak myślicie, barć któryś z tych czy dalej czekać na 6650 albo U900?? Może niedługo jakiś nowy cennik będzie?
  • Strona 3 z 96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 96