DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 4 z 147
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 147

 #75626  autor: D@rio
 23 maja 2006, 19:21
gm pisze:D@rio: napisz mi czy taki numer przejdzie w Plusie. Mam NP85+mase innych pakietow, srednie rachunki 100-200 pln i nie mam mozliwosci zmiany taryfy na niższą, czyli pozostaje mi NP165, G110,G180. Chcialem zmienic na G75+3 pakiety. Wiem, ze proceduralnie nie ma takiej mozliwosci, ale moze pismo z taka prosba pomoze. Jestem dokladnie w polowie trwania umowy. Druga sprawa to gdzie takie pismo wyslac i na kogo zatytulowac. Dawniej (jak pracowalem w Plusie) nie mialem problemu z takimi procedurami, ale teraz juz ie pogubilem.
Coś Ci powiem tak zupełnie szczerze. Teraz, Plus się zmienił. Weszły nowe przepisy, procedury, zasady. Kiedyś to było kiedyś..wiadomo jak było. Więcej można było ugrać i w ogóle. Ale teraz to jest teraz...każdy się trzyma pewnych procedur. Natomiast co do pytania - odpowiem Ci, ale wątpie że dostaniesz pozytywną odpowiedź. Zwłaszcza że trzyma Cię umową i nikt nie musi Ci odpowiadać pozytywnie. Masz dwie drogi: pierwsza to wniosek do Departamentu Reklamacji a druga to wystosowanie prośby do Kierownika CRM - on się zajmuje ofertami indywidualnymi. I to praktycznie tyle. Jeśli już, to proponowałbym Ci zmienić na Godziny110 i bez żadnego problemu ;)

P.S Napisałęś że jesteś w połowie trwania umowy. A z tego co ja się orientuję to po 12 miesiącach można już manipulować taryfami bez ograniczeń. A więc w czym problem? Poczekaj na 13-ty okres rozliczeniowy i zmień bez problemu...

Obrazek

 #75628  autor: gm
 23 maja 2006, 19:27
Właśnie problem w tym, że ja mam tę umowę bez możliwości zmiany taryfy na niższą przez 24 miesiące. Mam też wyjście z sytuacji, bo mogę zmienić na G110+1pakiet DWiW i w sumie za 120 pln mam prawie to samo co NP85+DWiW (bo teraz już mi się kończy ten darmowy pakiet). Wiesz, że prawie robi wielką różnicę, a dla mnie o tyle dużą, że w GODZINACH nie ma pakietów gprs. Teraz w NP mam też SP i 125 minut zamieniam średnio na 250-300 minut, ale to już mogę odżałować. Jak znajdę chwilę czasu to napiszę pismo, to nic nie kosztuje i poczekam na odpowiedź. Dziękuję za radę.

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #75633  autor: D@rio
 23 maja 2006, 19:37
gm pisze:Właśnie problem w tym, że ja mam tę umowę bez możliwości zmiany taryfy na niższą przez 24 miesiące. Mam też wyjście z sytuacji, bo mogę zmienić na G110+1pakiet DWiW i w sumie za 120 pln mam prawie to samo co NP85+DWiW (bo teraz już mi się kończy ten darmowy pakiet). Wiesz, że prawie robi wielką różnicę, a dla mnie o tyle dużą, że w GODZINACH nie ma pakietów gprs. Teraz w NP mam też SP i 125 minut zamieniam średnio na 250-300 minut, ale to już mogę odżałować. Jak znajdę chwilę czasu to napiszę pismo, to nic nie kosztuje i poczekam na odpowiedź. Dziękuję za radę.
Wiesz, no to zawsze możesz zostać przy tym co masz albo zmienić na te Godziny. Szkoda ze podpisałeś umowę w której zobowiązujesz się utrzymywać ten sam abonament przez 24 miesiące. To duży błąd. Ja bym takiej umowy nie podpisał. Co jak co, ale to już przegięcie rodem wzięte z praktyk Orange. Napisz pismo, nic nie szkodzi. Poczekasz na odpowiedź. Pismo możesz wysłać fax'em najlepiej no albo pocztą odpowiednio zaadresowane. Ja też wiesz że sam piszę i walczę o swoje ;) Daj znać jak będą jakieś postępy!

Obrazek

 #75645  autor: gm
 23 maja 2006, 19:52
W sumie to jeszcze raz spojrzę na tę umowę, ale poczekam jak minie dokładnie 12 miesięcy i zobaczę co system pokaże. Napisałem, że nie mogę zmienić przez 24 miesiące, bo kiedyś szybko na nią zerknąłem i tak mi się wydawało.

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #75655  autor: D@rio
 23 maja 2006, 20:13
gm pisze:W sumie to jeszcze raz spojrzę na tę umowę, ale poczekam jak minie dokładnie 12 miesięcy i zobaczę co system pokaże. Napisałem, że nie mogę zmienić przez 24 miesiące, bo kiedyś szybko na nią zerknąłem i tak mi się wydawało.
Byly promocje z takim ograniczeniem w Plusie. Ale co Ci szkodzi zerknąć i isę upewnić, może to dot. czasu trwania umowy i zakazów z tym związanych a nie taryfy akurat ;) Przeczytaj dokładnie cały regulamin.

Obrazek

 #78911  autor: gm
 10 cze 2006, 09:20
D@rio pisze:
gm pisze:W sumie to jeszcze raz spojrzę na tę umowę, ale poczekam jak minie dokładnie 12 miesięcy i zobaczę co system pokaże. Napisałem, że nie mogę zmienić przez 24 miesiące, bo kiedyś szybko na nią zerknąłem i tak mi się wydawało.
Byly promocje z takim ograniczeniem w Plusie. Ale co Ci szkodzi zerknąć i isę upewnić, może to dot. czasu trwania umowy i zakazów z tym związanych a nie taryfy akurat ;) Przeczytaj dokładnie cały regulamin.
Dokładnie dzisiaj mija rok od podpisania PWA na dwa lata i w e-boku wskoczyly wszystkie dostępne taryfy NP i GODZIN, nawet te o niższej opłacie abonementowej. Jeszcze raz przeczytałem zapis w umowie i jest wyrażna adnotacja o braku możliwości zmiany plany taryfowego na niższy w przeciągu 24 miesięcy. Przeliczę i zobaczę czy warto "przesiąść się" na GODZINY.

[ Dodano: 2006-06-10, 13:12 ]
Czy jest tutaj ktoś kto miał taryfy NP i przeszedł na GODZINY mając jeszcze aktywne pakiety sms, mms, gprs? Jak to sie ma po zmianie planu na GODZINY?

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #79018  autor: D@rio
 10 cze 2006, 18:57
gm: moim zdaniem jak ktoś ma wysokie abonamenty to mu się godziny nie opłacają. Ja kalkulowałem przesiądkę z NowegoPlusa165 na Godziny180 i same minusy tak naprawdę widzę. Natomiast widzisz....tak jak mówiłem tak jest ;) ....no ale ciekawa czy ta zmiana by doszłą do skutku i poźniej zatwierdzona przez Dział Zmian Abonenckich (bo akurat operacje zmian taryf są weryfikowane)....spróboj.

P.S
Grzegorz, napisałeś że w PWA podpisywałeś umowę. A jak się drapię po głowię i nie pamiętam aby kiedykolwiek w PWA była adnotacja o niemożnośći zmiany taryfy na inną lub z niższą opłątą abonamentową przed 24 miesiącami. Trzymam swoją i jest napisane że można dokonać zmiany po 12 miesiącach. Przecież, dzisiejsze PWA także mają limit do 12 miesięcy..

Obrazek

 #79040  autor: gm
 10 cze 2006, 20:42
Poszukałem i znalazłem w umowie zapis: OGRANICZENIA, punkt 3. W okresie wskazanym w załączniku nr 1 Klient może zmienić taryfę z zastrzeżeniem, że w ciągu 24 miesięcy od dnia podpisania niniejszej Umowy zmiana może nastąpić wyłącznie na taryfę z miesięczną opłatą abonamentową (Pakietem Kwotowym) o wyższej lub równej wartości. NA Umowie Żony znalazłem podobny zapis, ale z terminem 12 miesięcy. Teraz obawiam się, iż może być tak jak pisałeś, niekoniecznie mi to mogą zatwierdzić.

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #79042  autor: D@rio
 10 cze 2006, 20:49
gm pisze:Poszukałem i znalazłem w umowie zapis: OGRANICZENIA, punkt 3. W okresie wskazanym w załączniku nr 1 Klient może zmienić taryfę z zastrzeżeniem, że w ciągu 24 miesięcy od dnia podpisania niniejszej Umowy zmiana może nastąpić wyłącznie na taryfę z miesięczną opłatą abonamentową (Pakietem Kwotowym) o wyższej lub równej wartości. NA Umowie Żony znalazłem podobny zapis, ale z terminem 12 miesięcy. Teraz obawiam się, iż może być tak jak pisałeś, niekoniecznie mi to mogą zatwierdzić.
Wiesz, spróbować możesz. Za to kary nie ma. Najwyżej będziesz miał w E-BOKu w polu specyfikacji operacji komentarz z jakiego powodu zmiana niedokonana i wtedy będzie wszystko jasne. A swoją drogą, teraz mnie własnie zaskoczyłeś, bo myślałem że zmiany taryf w PWA są na 12 miesięcy zabezpieczone. Ecch, nie ładnie troszke ze strony Polkomtel'a że taki haczyk wprowadzili. Ja miałem ograniczenie na 12 miesięcy jeszcze. Ciekawe czy teraz jest tak samo...

...wiesz, najwyzej jak Ci nie wyrażą zgody na niższą to możesz zmienić sobie na Godziny110. Jak coś będziesz wiedzial jeszcze to daj znać koniecznie...

P.S
Aa...zapomniałęm się pochwalić. Zaaktywowalem sobie ten pakie MMS ;) wszystko działa. Super sprawa swoją drogą :D ...pozatym, powiem Ci że teraz tj.od 09.06 mam aktywnego NowegoPlusa165 i wiesz że pakiet SMS (80szt. za 10 PLN) mi przeszedł do NowegoPlusa? Tylko dziwnym jest to że z góry mam ustawione zakończenie pakietu na datę 08.07.2006r.

Obrazek

 #79045  autor: gm
 10 cze 2006, 20:54
Jeżeli mi nie pozwolą zmienić to prawdopodobnie pozastane przy starym rozwiązaniu, czyli NP85+DWiW+SP+500smsów+2500mmsów+50mb. Szczególnie ten ostatni pakiet trzyma mnie przy taryfach NP. Podobno pakiet smsów i mmsów przechodzi do taryf GODZINY. A patrząc na zapis o braku możliwości taryfy przez 24 miesięce teraz rozumiem dlaczego kupiłem Nokie 6230 za 299 pln a nie 599 pln (bo wtedy tyle kosztowała dla nowych użytkowników) i dostałem DWiW (600 minit, choć wtedy ten pakiet był jeszcze standardem w PWA). Jeżeli zdecyduje się na zmianę to dopiero początkiem siepania, ale na pewno napiszę jak poszło. Szkoda mi też super rozliczanej SP w NP.

[ Dodano: 2006-06-10, 20:56 ]
Właśnie miałem pytać jak pakiet 2500 mmsów. Ja ostatniego miesiąca wysłałem ponad 100 mmsów, ale 2500 raczej nie dam rady. Podobno ten pakiet przechodzi to GODZIN, ale czy da się go aktywować mając GODZINY tego nie wiem. Może ktoś to robił?

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #79078  autor: D@rio
 10 cze 2006, 23:01
A powiedz mi, jak są rozliczane swojaki przy połączenia do numeru ustawionego w ramach tej usługi i zasięgu w StrefiePlus? Wg. którego taryfikuje? W ramach strefy 36gr. za minutę czy w ramach swojaków 32gr./min. (bo ja mam NP165)?

Obrazek

 #79082  autor: gm
 10 cze 2006, 23:07
Ja mam włączoną SP, ale nie mam Swojaków i raczej Ci nie odpowiem na to pytanie.

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #79095  autor: D@rio
 10 cze 2006, 23:52
No dobrze. Trudno. Dziękuję.

A z tego co wyczytalem to najlepiej Tobie będzie NowyPlus wychodzil jednak. Zwłaszcza z tą ilością pakietów. To tyle że byś sobie zmienił taryfę na taką z niższym abonamentem i z odpowiednio niższą pulą minut DWiW. Ja tam na "Godziny" się napewno nie przenoszę. Ten NowyPlus co teraz mam mnie w pełni satysfakcjonuje. Jeszcze tylko walczę o te DWiW do PWA i będę w pełni szczęśliwy.

P.S
Rozwieję Twoje wątpliwości do pakietu GPRS. Właśnie weszedłęm do E-BOKu na numer, na moim koncie który jest w taryfie Godziny i...pakiet GPRS 50MB za 20zł. jest dostępne z poziomu "Oferty Dla Ciebie". A więc wszystko po staremu;) Dodam, że w BiznesKlasie na kolejnym numerze ten pakiet także figuruje :-) A więc mógłbyś sobie aktywować Godziny + DWiW + pakiet SMS + Pakiet MMS (skoro można w tych taryfach) + Strefe Plus + Pakiet GPRS...ufff, ile tych pakietów ;) Pamietaj tylko że każda zmiana taryfy wchodzi dopiero z nowym okresem rozliczeniowym dopiero.

Co do Twojego PWA...zastanawiam się czy może oni nie zmienili tego zapisuje w umowie celowo za obniżenie ceny telefonu. No cóż, ciekawe tylko czy ten przepis wejdzie w życiu czy to "martwy" przepis :) ...ale jestem ciekaw. Eccchh, szkoda że już do PWA w NP nie są dodawane te DWiW :? co za kompletny idiota to wycofał :cry:

Obrazek

 #79103  autor: gm
 11 cze 2006, 09:04
Pakiet 50mb za 20 pln to jest w "Ofercie dla Ciebie", ale czy jako dodatkowe pakiety widzisz 50mb za 30 pln? Ten za 20 pln wlaczaony i wylaczony juz sie nie pojawi drugi raz - tak właśnie miałem. Teraz mogę liczyć tylko na ten za 30 pln.

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #79171  autor: D@rio
 11 cze 2006, 15:15
gm pisze:Pakiet 50mb za 20 pln to jest w "Ofercie dla Ciebie", ale czy jako dodatkowe pakiety widzisz 50mb za 30 pln? Ten za 20 pln wlaczaony i wylaczony juz sie nie pojawi drugi raz - tak właśnie miałem. Teraz mogę liczyć tylko na ten za 30 pln.
A tego pakietu nie widzę w żadnej z taryf. Widze tylko 50MB/20zł, który jest tak jak mówisz, w Ofercie dla Ciebie.

Obrazek

 #79686  autor: memphisto
 14 cze 2006, 11:56
A jak wygląda sprawa przedłużania umowy w przypadku umów 12-to miesięcznych? Proszę o info zorientowanych... Jakie profity dają po upływie tych 12 miesiecy? Dodam, że skorzystałem w promocji wyprzedażowej z telefonem Samsung E700 za 1 zł :-) i taryfą Godziny55. Korzystam z 1 usługi dodawania godzin z 3 wybranymi numerami. Po upływie 6 miesiecy planuję przejsc na najniższa taryfe Godziny25, ale nadal będę miał aktywne Dodawanie godzin z 3 wybranymi Swojakami. Proszę o info co mogą zaproponować przy przedłużaniu, o co mogę walczyc i jak (czy lepiej w BOA czy w salonach firmowych prowadzic negocjacje nowej umowy?)??? To moja pierwsza aktywacja abonamentowa w Plusie i nie znam polityki utrzymaniowej tego operatora - do tej pory zawsze mialem nr z Ery - i nadal mam. Wziąłem Plusa, by duzo i tanio dzwonic na 3 numery stacjonarne... :-) Z góry dzieki za pomoc i informacje.

 #79713  autor: gm
 14 cze 2006, 15:30
Piszesz, ze to Twoja pierwsza aktywacja w Plusie i nie wiesz jak wyglądają oferty utrzymaniowe w Plusie. Ja Ci napiszę, że kiedyś (1997-2000) pracowałem w Plusie i jak kiedyś łatwiej można było przypuszczać co i za co się dostanie, tak teraz to już nie wiem o co chodzi. Trudno powiedzieć co dostaniesz za rok, oferty ANU i PWA (wyjaśnienie skrótów pojawiło się wcześniej) są często zmieniane i czasami brak logicznego wytłumaczenia lub znalezienia sensownego klucza. Skoro jesteś już w Plusie proponuje uaktywnienie pakietów: 500 smsów za 5 pln (na dwa okresy rozliczeniowe) i 2500 mmsów za 5 pln miesięcznie (pakiet aktywuje się na 6 miesięcy). W razie problemów służę pomocą o ile będę mógł.

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #79716  autor: D@rio
 14 cze 2006, 16:11
memphisto pisze:A jak wygląda sprawa przedłużania umowy w przypadku umów 12-to miesięcznych? Proszę o info zorientowanych... Jakie profity dają po upływie tych 12 miesiecy? Dodam, że skorzystałem w promocji wyprzedażowej z telefonem Samsung E700 za 1 zł :-) i taryfą Godziny55. Korzystam z 1 usługi dodawania godzin z 3 wybranymi numerami. Po upływie 6 miesiecy planuję przejsc na najniższa taryfe Godziny25, ale nadal będę miał aktywne Dodawanie godzin z 3 wybranymi Swojakami. Proszę o info co mogą zaproponować przy przedłużaniu, o co mogę walczyc i jak (czy lepiej w BOA czy w salonach firmowych prowadzic negocjacje nowej umowy?)??? To moja pierwsza aktywacja abonamentowa w Plusie i nie znam polityki utrzymaniowej tego operatora - do tej pory zawsze mialem nr z Ery - i nadal mam. Wziąłem Plusa, by duzo i tanio dzwonic na 3 numery stacjonarne... :-) Z góry dzieki za pomoc i informacje.
Jak to po 6 miesiącach chcesz zmienić taryfę na najniższą? Coś nie chce mi się wierzyć w to, iż jest to możliwe.

Obrazek

 #79730  autor: memphisto
 14 cze 2006, 16:37
D@rio pisze:
memphisto pisze:A jak wygląda sprawa przedłużania umowy w przypadku umów 12-to miesięcznych? Proszę o info zorientowanych... Jakie profity dają po upływie tych 12 miesiecy? Dodam, że skorzystałem w promocji wyprzedażowej z telefonem Samsung E700 za 1 zł :-) i taryfą Godziny55. Korzystam z 1 usługi dodawania godzin z 3 wybranymi numerami. Po upływie 6 miesiecy planuję przejsc na najniższa taryfe Godziny25, ale nadal będę miał aktywne Dodawanie godzin z 3 wybranymi Swojakami. Proszę o info co mogą zaproponować przy przedłużaniu, o co mogę walczyc i jak (czy lepiej w BOA czy w salonach firmowych prowadzic negocjacje nowej umowy?)??? To moja pierwsza aktywacja abonamentowa w Plusie i nie znam polityki utrzymaniowej tego operatora - do tej pory zawsze mialem nr z Ery - i nadal mam. Wziąłem Plusa, by duzo i tanio dzwonic na 3 numery stacjonarne... :-) Z góry dzieki za pomoc i informacje.
Jak to po 6 miesiącach chcesz zmienić taryfę na najniższą? Coś nie chce mi się wierzyć w to, iż jest to możliwe.
Jest to jak najbardziej możliwe !!! Obecnie Plus zezwala na zmianę taryfy na niższą za opłatą 30 zł - w przypadku umów 12 mies. po 6 mies., a w przypadku umów 24 mies. po 12 mies !!! jako dowód podaję link do regulaminu promocji:

http://www.plusgsm.pl/promocje/abonamen ... plusie.pdf

 #79771  autor: D@rio
 14 cze 2006, 20:18
A no tak, juz teraz rozumiem to z tymi taryfami. Natomiast co do oferty...sadze, ze nie dostaniesz nic lepszego, poza to, co sie daje normalnie standardowo tzw. klientom z ulicy. Powody? No jak sam mowisz bedziesz mial najnizszy abonament, a co za tym idzie pewnie bardzo niskie rachunki. Jako drugi argumenty jest to maly staz w sieci. A wiec, szanse marne. Najwyzej moze w drodze negocjacji dadza Ci "pakiet 600 minut do Plusa" (24x25min) i obniza deczko cene telefonu. I to by bylo na tyle. Ale nstp. umowa, juz bedzie napewno wtedy na 24 miesiace z telefonem lub 12 miesiecy jako oferta bez telefonu. Generalnie, polityka lojalnosciowa przy umowach 12m. jest taka sama jak przy umowach 24m. Oferta bedzie taka sama zarowno w salonie jak i przez konktakt telefoniczny.

Obrazek
  • Strona 4 z 147
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 147
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 147