DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #1101349  autor: ShawnSullivan
 15 sie 2020, 17:44
Nie chciałem ciągnąć tematu w wątku technicznym o Play, więc założyłem nowy.
Na pewno będzie kontynuowany i przydatny.
Tylko nie wiem, czy dać go w wątek ,,internetowy'' czy może ,,techniczny''.
Ale dałem do wątku ,technicznego'' bo pytam tego co nie jestem pewien w sprawach technicznych.

Ktoś wie, na jakiej zasadzie to będzie działać? Chodzi mi o to, czy będzie to faktycznie trzy razy lepsze ( tylko od czego, od anteny np ATK czy Cybertecha, czy może od telefonu komórkowego ) i faktycznie pomoże?
Oraz na jakich częstotliwościach to działa? Czy może, będzie można kupić modem pod L800 a może pod L2100, bo wiadomo, co do wszystkiego ( chodzi mi o częstotliwości ) to do niczego.

Widzę, że jest tam kabel LAN, więc rozumiem, że zwykły kabel, który jest przy antenie np ATK, ma jakieś tłumienie a LAN nie ma i to ma pomóc?
Czy może jakoś ten modem ( gdzie wpięta jest w nim karta SIM) ma jakieś nadzwyczajne moce i może trzy razy lepszy sygnał ściągnąć do domu, nie to co na antenie ATK z kablem 10 m.
 #1101470  autor: Ubinoob
 18 sie 2020, 11:38
Jeśli chodzi o tego netboxa B2368 to ma w sobie antenę o dookólnej charakterystyce, więc szału nie będzie (+ z tego co mi wiadomo, to nie można zakładać blokady pasm). Jedyne na czym tutaj można faktycznie zyskać to brak fiderów antenowych, czyli w skrócie - brak strat na kablach. Modem jest w tej "bani". To już chyba lepsze coś na styl IDU-ODU plusa z własną anteną (wtedy modem również jest na górze przy samej antenie).

W przypadku modemu na dole, 10m kabla antenowego to już sporo, im mniej tym lepiej. Jeśli musisz mieć więcej niż 5 metrów i bardzo zależy Ci na każdym decybelu to weź porządniejszy przewód np. typu CNT-400 Andrew.