DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 193 z 194
  • 1
  • 190
  • 191
  • 192
  • 193
  • 194
 #1170527  autor: IC_Current
 30 kwie 2024, 16:13
Ale dalej co to ma wspólnego z tym, że operator pozwala korzystać z obu usług?
Operator pozwala, a telefon "nie ogarnia" jak piszesz więc w czym tu wina operatora?

Dla starszych Xiaomi, można kodem wyłączyć sprawdzanie statusu IMS dla VoLTE i VoWiFi. Wtedy w menu pojawią się przełączniki dla obu usług. Będziesz sobie mógł "włączyć co chcesz", natomiast czy włączenie faktycznie zadziała będzie już zależało od oprogramowania IMS i telefonu.
 #1170529  autor: Burito
 30 kwie 2024, 16:22
lucaM pisze:
30 kwie 2024, 16:13
Możliwe, że aktywacja VoWifi na karcie SIM Orange wymaga dodatkowej konfiguracji ze strony operatora
Akurat to jest karta służbowa i nie mam możliwości włączenia VoWifi.
IC_Current pisze:
30 kwie 2024, 16:13
Ale dalej co to ma wspólnego z tym, że operator pozwala korzystać z obu usług?
Operator pozwala, a telefon "nie ogarnia" jak piszesz więc w czym tu wina operatora?

Dla starszych Xiaomi, można kodem wyłączyć sprawdzanie statusu IMS dla VoLTE i VoWiFi. Wtedy w menu pojawią się przełączniki dla obu usług. Będziesz sobie mógł "włączyć co chcesz", natomiast czy włączenie faktycznie zadziała będzie już zależało od oprogramowania IMS i telefonu.
Tak wiem, że są te kody i je uaktywniłem na telefonie Xiaomi Redmi Note 8T:
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

W menu pojawiają się wtedy odpowiednie przełączniki (w karty SIM i sieci komórkowe -> wybierasz odpowiednią SIM). W WiFi Calling musisz wybrać preferowane WiFi aby ikonka się pojawiła.

Dla karty Orange nie ma przełącznika VoWifi.
 #1170534  autor: IC_Current
 30 kwie 2024, 16:39
Zostaw w telefonie tylko kartę Orange w złocie nr 1 i wtedy wykonaj kod. Po jego wykonaniu ma się wyświetlić "Sprawdzanie IMS VoLTE WYŁĄCZONE".
 #1170554  autor: matias55
 01 maja 2024, 00:37
marcin19883 pisze:
30 kwie 2024, 23:10
Burito pisze:
30 kwie 2024, 16:22
Xiaomi Redmi Note 8T
telefon nie obsługuje vowifi w Orange. Nic nie da się zrobić.
Raczej nie ma dobrej konfiguracji dla Orange w telefonie. Sam brak wsparcia nie jest równoznaczny z brakiem działania. Przykładem jest mój telefon, którego nie ma na liście a działa.
 #1170563  autor: Burito
 01 maja 2024, 10:55
marcin19883 pisze:
30 kwie 2024, 23:10
Burito pisze:
30 kwie 2024, 16:22
Xiaomi Redmi Note 8T
telefon nie obsługuje vowifi w Orange. Nic nie da się zrobić.
To dlaczego nie pozwala na działanie VoWifi z karty z SIM1 na którym jest Play i ta opcja działa.
marcin19883 pisze:
30 kwie 2024, 23:10
Burito pisze:
30 kwie 2024, 16:22
Xiaomi Redmi Note 8T
telefon nie obsługuje vowifi w Orange. Nic nie da się zrobić.
Sprawdziłem i udało mi się włączyć VoWifi z karty Play, widocznie ten telefon nie obsługuje tej opcji dla karty Orange. Wyłączyłem kartę SIM Orange i wbiłem kod do aktywacji VoWifi i aktywowała się ta opcja dla karty Play.

Obrazek Obrazek

Jeszcze dla opcji VoWiFi z Orange powinien się pojawić dodatkowy włącznik tej opcji w zsuwanym pasku, tak jak mam w moim Xiaomi POCO F3 5G.
Obrazek
 #1170637  autor: matias55
 01 maja 2024, 17:51
Po prostu brak odpowiedniej konfiguracji w telefonie dla WiFi Calling oraz VoLTE i Orange nie działa. Na przykład pomijając już moją Nokię, której nie ma na liście i działa nawet z ikonkami na pasku statusu. Motorola G42 oficjalnie brak wsparcia dla WiFi Calling. A na Lineage OS Custom ROM hula VoLTE i WiFi Calling bez żadnych blokad w Orange.
 #1170640  autor: Burito
 01 maja 2024, 18:03
A teraz kolejny problem z działaniem usługi VoLTE tym razem na telefonie Samsung A34.
SIM1 karta Fakt Mobile i wszystko działa bez problemu, w ustawieniach karty jest "suwak" włączający VoLTE, na wyświetlaczu przy wskaźniku zasięgu wyświetla się napis VoLTE.
SIM2 karta Orange, w ustawieniach karty jest "suwak" włączający VoLTE, a na wyświetlaczu przy wskaźniku zasięgu nie wyświetla się napis VoLTE.

Czy samo włączenie "suwaka" VoLTE wystarczy, pomimo, że ta usługa się nie identyfikuje na wyświetlaczu ?
 #1170641  autor: 0kti
 01 maja 2024, 18:07
Powinna wystarczyć, jeśli w trakcie rozmowy nie zmienia się LTE (na 2G/3G) to znaczy, że działa
 #1170643  autor: Burito
 01 maja 2024, 18:16
Ale to trochę dziwne, że jedna sieć identyfikuje VoLTE, a druga już nie. Pewnie wiele zależy od telefonu, bo u mnie też mam taką konfigurację kart:

1. SIM1, karta PLAY - VoLTE identyfikuje się przy zasięgach na wyświetlaczu,
2. SIM2- karta ORANGE - VoLTE identyfikuje się przy zasięgach na wyświetlaczu.

Telefon to Xiaomi Poco F3 5G 8/256GB.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 maja 2024, 18:21 przez Burito, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1170644  autor: matias55
 01 maja 2024, 18:20
Burito pisze:
01 maja 2024, 18:16
Ale to trochę dziwne, że jedna sieć identyfikuje VoLTE, a druga już nie. Pewnie wiele zależy od telefonu, bo u mnie też mam taką konfigurację kart:

1. SIM1, karta PLAY - VoLTE identyfikuje się przy zasięgach na wyświetlaczu,
2. SIM2- karta ORANGE - VoLTE identyfikuje się przy zasięgach na wyświetlaczu.

Telefon to Xiaomi Poco F3 5G 8/256GB.
Po prostu Orange ukrywa informacje o VoLTE na pasku stanu jako jedyna sieć u nas. Widoczna jest jedynie ikonka WiFi Calling.
 #1170645  autor: Burito
 01 maja 2024, 18:24
To bardziej zależy od telefonu, bo w moim mam taką samą konfigurację kart SIM i jak widać VoLTE jest wyświetlane zarówno przy Play i Orange.
 #1170729  autor: Vieslav
 03 maja 2024, 08:18
Czy macie VoWiFi włączone na stałe?
Kiedyś tak zrobiłem, ale niestety nie sprawdza się to. Dwa telefony w Orange (Xiaomi Mi 10T, Samsung A34), dwie różne lokalizacje, dwa różne internety a problem ten sam. Po kilku minutach nie słychać drugiego rozmówcy albo nie słychać nic po odebraniu połączenia. Oczywiście nie działo się to przy każdym połączeniu ale na tyle często, że postanowiłem wyłączyć VoWiFi. Teraz używam tylko w razie konieczności, gdy muszę zadzwonić a nie mam zasięgu.
Czy macie podobne doświadczenia?
 #1170734  autor: IC_Current
 03 maja 2024, 09:18
@Vieslav
Trzy osoby w rodzinie we Flex mają ciągle aktywne VoWiFi (oszczędność baterii, bo zasieg w LTE jest nieco słaby). Nie było nigdy problemów z połączeniem w żadnym kierunku. Telefony to IP12, Galaxy A54 5G, Mi 9 Lite.

@Burito
Ikonki, ich kształt, sposób przełączeń LTE/WiFi/Roaming i cala reszta ustawień "pod maską" zależy od operatora, który przekazuje te ustawienia producentowi. W starych telefonach "jest jak jest" bo po prostu producenci nie wgrywają aktualnych konfigów.
 #1170750  autor: marcin19883
 03 maja 2024, 14:10
@Vieslav
Nie mam problemów w Orange. Telefon całymi dniami ma właczone vowifi. Tak samo T-mobile. To chyba zależy od jakości połaczenia wifi.
@Burito
W custom romach nie widzę znaczka volte ani vowifi. A usługi działają. Mogę włączyć lub wyłączyć vowifi i ustawić priorytet. Karta Orange.
 #1170751  autor: Burito
 03 maja 2024, 14:25
Vieslav pisze:
03 maja 2024, 08:18
Czy macie VoWiFi włączone na stałe?
Kiedyś tak zrobiłem, ale niestety nie sprawdza się to. Dwa telefony w Orange (Xiaomi Mi 10T, Samsung A34), dwie różne lokalizacje, dwa różne internety a problem ten sam. Po kilku minutach nie słychać drugiego rozmówcy albo nie słychać nic po odebraniu połączenia. Oczywiście nie działo się to przy każdym połączeniu ale na tyle często, że postanowiłem wyłączyć VoWiFi. Teraz używam tylko w razie konieczności, gdy muszę zadzwonić a nie mam zasięgu.
Czy macie podobne doświadczenia?
Ja mam włączone cały czas, nigdy z tym nie miałem problemów. Wiele też pewnie zależy od stałego łącza internetowego. U mnie UPC daje radę.
marcin19883 pisze:
03 maja 2024, 14:10

@Burito
W custom romach nie widzę znaczka volte ani vowifi. A usługi działają. Mogę włączyć lub wyłączyć vowifi i ustawić priorytet. Karta Orange.
Przykład dwóch telefonów (w miarę świeżych):

Samsung A34 5G 6/128 GB
SIM1- karta Play, identyfikuje się VoLTE przy wskaźniku zasięgu na wyświetlaczu,
SIM2- karta Orange, brak identyfikacji VoLTE przy wskaźniku zasięgu na wyświetlaczu.

Xiaomi POCO F3 5G 8/256GB
SIM1- karta Play, identyfikuje się VoLTE przy wskaźniku zasięgu na wyświetlaczu,
SIM2- karta Orange, identyfikuje się VoLTE przy wskaźniku zasięgu na wyświetlaczu.

Teraz starsza wersja Xiaomi Redmi Note 8T 4/128GB:
SIM1- karta Play, identyfikuje się VoLTE przy wskaźniku zasięgu na wyświetlaczu,
SIM2- karta Orange, identyfikuje się VoLTE przy wskaźniku zasięgu na wyświetlaczu.

Nie ma reguły, wychodzi na to, że producent Xiaomi umożliwia wyświetlanie VoLTE przy wskaźnikach zasięgu na wyświetlaczu dla Orange.
Testowane też na Xiaomi Redmi 5 Plus i również jest identyfikacja VoLTE przy wskaźniku zasięgu na wyświetlaczu dla sieci Orange.
 #1170873  autor: mariusz9a
 06 maja 2024, 09:29
Orange w telefonach Samsung (nie wiem czy wszystkich modelach) nie pokazuje znaczka VoLTE na pasku powiadomień. Pytanie czy podczas rozmowy telefon pozostaje w LTE? Jeśli tak to znaczy że VoLTE działa.
 #1170922  autor: matias55
 06 maja 2024, 23:39
Vieslav pisze:
03 maja 2024, 08:18
Czy macie VoWiFi włączone na stałe?
Kiedyś tak zrobiłem, ale niestety nie sprawdza się to. Dwa telefony w Orange (Xiaomi Mi 10T, Samsung A34), dwie różne lokalizacje, dwa różne internety a problem ten sam. Po kilku minutach nie słychać drugiego rozmówcy albo nie słychać nic po odebraniu połączenia. Oczywiście nie działo się to przy każdym połączeniu ale na tyle często, że postanowiłem wyłączyć VoWiFi. Teraz używam tylko w razie konieczności, gdy muszę zadzwonić a nie mam zasięgu.
Czy macie podobne doświadczenia?
Z tymi problemami z VoWiFi dużo zalezy też od telefonu. Samsung Galaxy a3 2017 oraz A51 co raz zrzucał VoWiFi niezależnie od dostawcy sieci i operatora.

W związku z tym nie zawsze bym szukał przyczyn u dostawcy netu i producenta routera.

Nokia 8 Stock ROM i Motorola G42 na Custom ROM na Wifi Calling działają stabilnie zarówno na UPC, lokalnym moim dostawcy oraz Hot-Spocie z innego telefonu. Nawet nie czuje, że gadam przez WiFi.

Może też chodzić nie o sam konfig operatora, ale ogólny framework zaszyty w telefonie odpowiedzialny za jej działanie oraz modułu WiFi w telefonie.
  • Strona 193 z 194
  • 1
  • 190
  • 191
  • 192
  • 193
  • 194
  • 1
  • 190
  • 191
  • 192
  • 193
  • 194