DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 4 z 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12

 #402880  autor: FABIANO
 05 maja 2010, 16:03
ezaq pisze:Po raz pierwszy zaobserwowałem podwójne Cell Info w Orange. Stacja w miejscowości Sulbiny Górne koło Garwolina (CID 11192) emituje naprzemiennie GARWOLIN i LASKARZEW.

Obrazek Obrazek

Natomiast stacja w Nowym Pożogu (powiat puławski, gmina Końskowola) nie nadaje w ogóle Cell Info.
Zatem trzeba zgłosić ten brak i niech się za niego biorą !!!!

[ Dodano: 2010-05-05, 16:06 ]
Kiedyś brakowało cell info na BTS-ie w Białobrzegach i po zgłoszeniu pojawiło się :wink:

 #415940  autor: Gadulski
 09 lip 2010, 07:35
wiertolot, zgadzam się z teslą... Cell Info w 3G Orange nie ma i myslę, że nie będzie...

Obrazek

 #415953  autor: wiertolot
 09 lip 2010, 09:57
ale czemu nie będzie,z uwagi,że jestem nowy użytkownik proszę o dokładne wytłumaczenie.Pozdrawiam

 #415957  autor: muchakk
 09 lip 2010, 10:03
Nie będzie bo operatorom nie opłaca się inwestować w usługę z której nie mają żadnej korzyści materialnej.

 #417936  autor: FABIANO
 19 lip 2010, 13:14
Wróciłem właśnie z nad morza. W nadmorskiej miejscowości "Sarbinowo" cell info "MIELNO" :D . A więc gitarka 8) . Jednak jadąc i obserwując zauważyłem co prawda nie wielki ale jednak - jego brak. Otóż jadąc z Białogardu trasą na Koszalin na pewnym krótkim odcinku (akurat zauważyłem to przejeżdżając przez Lulewice) znikło Cell Info. Moim zdaniem brakuje go ale tylko na jednym z którychś sektorów. Gdyż najpierw cały czas widnieje CI przy pełnym zasięgu po czym zanika (ale zasięg nadal pełen) i po przejechaniu kilku kilometrów pojawia się ponownie. Możliwe że jeden z sektorów nie nadawał (błąd techników). Już nie chciało mi się sprawdzać poprzez google maps CID-ów i LAC-u by dokładnie określić który BTS miał tą usterkę. Wg mapy BTSearch znajduje się tam w okolicy kilka :| . A tak po za tym jadąc wyświetlały mi się różne CI (.......TUCZNO , CZLOPA , CZAPLINEK , POLCZYN ZDROJ , KOSZALIN , BIALOGARD...) i wiele innych takich mniejszych miejscowości których nazw już nie pamiętam 8)

 #420944  autor: kowcio
 04 sie 2010, 16:50
We Wrocławiu nie wyświetla już chyba WROCLAW PKP, tylko jest sam WROCLAW. Albo mi telefon źle pokazywał, albo faktycznie wyłączyli to.

 #420952  autor: Pawrzes
 04 sie 2010, 17:28
Z powodu gruntownej modernizacji dworca zdemontowano pewnie instalację.

Pozdrawiam

 #421039  autor: ezaq
 04 sie 2010, 23:22
Stacja na dworcu głównym we Wrocławiu zamilkła na kilkanaście dni przed rozpoczęciem remontu (GMS jak i UMTS).

 #425440  autor: joxar1
 26 sie 2010, 18:33
Jako że screenów z Orange'owym CI jak na lekarstwo, to pokażę jak to wygląda u nas, na Pomorzu :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Swego czasu zaprezentowałem screeny innych operatorów (prócz PLAY) z tej samej trasy i muszę powiedzieć, że na Pomorzu z CI króluje nie kto inny jak Plus. Tak, Plus a nie Era, ponieważ Era jak i Orange "lecą z nazwami" po gminach, ogólnie z resztą, a Plus daje konkrety - czyli miejscowość.
Era w miastach potrafi mieć (dla przykładu Trzebiatów) nie "Trzebiatow", a "gm.Trzebiatow" i "Pomorze Srodkowe", tylko w większych miastach jakieś szczegóły są (Kołobrzeg, Koszalin, czy Słupsk i większe miasta)

 #425515  autor: Gadulski
 26 sie 2010, 23:17
joxar1, bardzo ładne screeny :) Orange w tym co robi jest dość konsekwentne... Na wyświetlaczu pojawia sie nazwa gminy, na której znajduje się nadajnik. Plus dla Orange, za to, że nazwy zawsze są "w całości" - nie ma takich dziwolągów jak np. w Plusie: "Kuznia Racib" czy też "KUJ-POM"...
P.S. Prócz screenów, na uwagę zasługuje też bardzo ładna tapeta ;-)
Pozdrawiam.

Obrazek

 #425577  autor: joxar1
 27 sie 2010, 12:13
Dzięki za pochwały :D

Wiem jak Plus stoi z CI ogólnie poza 4 strefą (dobrze mówię?) (Pomorze, Kaszuby, część Kujaw) i tu się zgodzę - lepiej Orange z gminami (spotkałem się nawet z pojedynczymi miejscowościami) niż Plus z szeroko pojętymi krainami geograficznymi, ale u nas (4 strefa) Plus stoi wyjątkowo dobrze i jest znacznie dokładniejszy. Erę pomijam, bo to oddzielny temat, jak jest każdy widzi :D

 #425868  autor: FABIANO
 28 sie 2010, 22:11
Ja też jestem za Cell info w Orange. Plus ma te kiepskie skróty i w ogóle te krainy geograficzne :? . Era się psuje. Coraz więcej zgłoszeń o braku CI. A Orange ma prawie wszędzie. Jestem ciekawy jednego. Znajoma osoba pisała mi że mieszka w miejscowości Jantar w gminie Stegna i cell info widnieje.... "JANTAR". :?: :roll: . Nie wiem czy ta osoba mówiła mi prawdę czy to tylko jej wymysł :roll: ? Jest ktoś z tamtych stron by to sprawdzić? :?: Druga sprawa- nie podoba mi się CI w mojej miejscowości. Nadajnik mam 300 metrów od domu. Cell info pokazuje nie tej gminy na której mieszkam..

 #425906  autor: Gadulski
 29 sie 2010, 10:50
FABIANO, napisałeś: "(...)Era się psuje. Coraz więcej zgłoszeń o braku CI(...)" - brzmi tak, jakbyś był pracownikiem Ery, który przyjmuje te zgłoszenia... Skąd wiesz ile jest zgłoszeń o nieprawidłowym działaniu Cell Info Orange? Ja osobiście też pisałem do BOK Orange, ale wierz mi więcej TAM nie napiszę...

Obrazek

 #425910  autor: kowcio
 29 sie 2010, 11:01
Gadulski, bo Orange Wam nie zmieni CI i wszyscy o tym wiedzą, więc po co piszecie tam maile.
FABIANO, ja Ci zazdroszczę problemów ;-) Naprawdę. Chciałbym mieć taki problem, że na wyświetlaczu mam miejscowość X, a nie Y. Problem to by był, gdyby zasięgu nie było :roll:

 #425949  autor: FABIANO
 29 sie 2010, 12:55
kowcio pisze:Gadulski, bo Orange Wam nie zmieni CI i wszyscy o tym wiedzą, więc po co piszecie tam maile.
FABIANO, ja Ci zazdroszczę problemów ;-) Naprawdę. Chciałbym mieć taki problem, że na wyświetlaczu mam miejscowość X, a nie Y. Problem to by był, gdyby zasięgu nie było :roll:
Ja nie mówię że to jest mój problem he he. Tylko że dziwacznie to wygląda na wyświetlaczu. Nazwa gminy która w ogóle nie ma nic wspólnego z rzeczywistością :wink: . Ale oki spoko. Już nie zanudzam :wink: . POZDROO

 #425952  autor: borax11
 29 sie 2010, 13:02
FABIANO pisze:Znajoma osoba pisała mi że mieszka w miejscowości Jantar w gminie Stegna i cell info widnieje.... "JANTAR". :?: :roll: . Nie wiem czy ta osoba mówiła mi prawdę czy to tylko jej wymysł :roll: ?
ja moge potwierdzić.

 #425982  autor: kowcio
 29 sie 2010, 14:52
Wiesz, ja też znam dużo takich miejsc, ale co na to poradzić, jak sektor jest na np. 3 miejscowości? Zrobią, żeby się zmieniało, to ktos będzie narzekał, że zamiast cały czas być X wyświetla mu się też Y i Z. Nie da rady dogodzić każdemu.
W Orange wg mnie o tyle jest dobrze, że jak wyciągnę telefon w pociągu i zerknę na ekran, to wiem gdzie jestem. Podają nazwy gmin. A takie raczej kojarzę. Gdyby podawali jakies bardzo małe miejscowości to by to mi nic nie dało.
No a w Plusie to Wielkopolska czy Dolny Slask kulują na dobre. Dlatego uważam, ze w Orange lepiej to "działa". Tylko oni na pewno nie będą zmieniać CI dlatego, że ktoś chciałby mieć cos innego na ekranie ;-) Jak to bywało w Erze, ludzie na forach pisali i cuda się działy nie z tej ziemi ;-)

 #425995  autor: user_delete10
 29 sie 2010, 15:43
Ja 2 razy pisałem do Ery o tym co jest nieprawidłowe albo jakbym sugerował żeby było. Po kilku dniach gdy odwiedziłem ten rejon moje prośby zostały spełnione. 8)

Do Orange 2 razy pisałem by wreszcie nadali CI w mojej wiosce i zrobili to.

 #444143  autor: Pawrzes
 01 gru 2010, 16:28
Przykład emitowania dwóch nazw z tego samego sektora w Warszawie:

Obrazek


Obrazek

Pozdrawiam

 #444957  autor: Gadulski
 04 gru 2010, 22:00
Pawrzes, a to ciekawe odkrycie :) Nie spotkałem się z różnymi nazwami z jednego sektora...
Chyba, że jest "WROCLAW" na przemian z "WROCLAW" :)
Jednak ciekawe czy BEMOWO czy ZOLIBORZ są w zasięgu danego sektora?
Pozdrawiam:
Gadulski :-)

Obrazek
  • Strona 4 z 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12