DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 5 z 28
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 28

 #232221  autor: Prometo
 09 lis 2007, 14:07
D@rio, zobacz co sądzą użytkownicy Orange o tej sieci ;-)

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #232235  autor: Kaczy
 09 lis 2007, 15:09
Byłem dziś z Koszalinie - 3G Ery jest. Tak samo w Kołobrzegu (chociaż tam nad samym morzem już było tylko 2G).

...::: Made for loneliness :::...

 #232311  autor: D@rio
 09 lis 2007, 20:34
Prometo pisze:D@rio, zobacz co sądzą użytkownicy Orange o tej sieci
Ja tego nie skomentuje nawet. Swoje zdane mam. Podejrzewam że to jest jeden z wielu raportów "na zamówienie".

Obrazek

 #232359  autor: babeo
 09 lis 2007, 23:05
Prometo pisze:D@rio, zobacz co sądzą użytkownicy Orange o tej sieci
Oj Polactwo, bo jak to inaczej nazwać, ciekawe że najwiecej o Orange in minus mają do powiedzenia Ci, którzy jej nie używają, śmieszne? a może żałosne? ;-)

 #232361  autor: D@rio
 09 lis 2007, 23:09
babeo pisze:
Oj Polactwo, bo jak to inaczej nazwać, ciekawe że najwiecej o Orange in minus mają do powiedzenia Ci, którzy jej nie używają, śmieszne? a może żałosne?
a może pomyśl że używali? Chcesz ze mną podyskutować publicznie na ten temat? Nie ma sprawy...

Obrazek

 #232374  autor: babeo
 09 lis 2007, 23:28
D@rio pisze:Chcesz ze mną podyskutować publicznie na ten temat?
Z Tobą nie, bo:

1 - nie da się w kilku postach,
2 - nie będziemy świadomomie offtopować
3 - pozatym:
D@rio pisze:a może pomyśl że używali?
chcesz się wypowiedzieć w imieniu kogo? 20milionów użytkowników Plusa i Ery?

 #232378  autor: D@rio
 09 lis 2007, 23:30
babeo pisze:
chcesz się wypowiedzieć w imieniu kogo? 20milionów użytkowników Plusa i Ery?
tylko i wyłącznie w swoim imieniu.

A jak mam do Ciebie pytanie... z jakich usług korzystasz Orange oprócz dzwonienia i SMSowania?
babeo pisze:2 - nie będziemy świadomomie offtopować
100% świadomości i konkretyzmu.

Obrazek

 #232403  autor: przemek910
 10 lis 2007, 07:24
Ja używam Orange (z przymusu), i stwierdzam, że ta sieć jest okropna. Ląduje co chwile na innymBTSie (łapie zasięg z 8smiu). Niektóre są oddalone dośc sporo bo prawie 40 km.

Zamiast łapać zasięg z pobliskiego BTSa (5km), łapię z tego oodalonego o 30 km, a wtedy zasięg jest okrony i nic zrobić nie mogę :]

Jakoś połączeń też nie należy do najszybszych, Orange Online pada częsciej niż IBOA w Erze. Internet w tej sieci jest co najmniej dziwny (samemu mnie rozłącza). W ogóle twierdzę,ze tio jets porażka. Mam nadzieję, że ludzie zaczną rozechodzić do innej sieci, chociaż by Simplus (tam szybko sieć się znowu zapcha i przejda do innej), lub Heyah, czy też TT nie jest taki najgorszy.

 #232615  autor: mariusz9a
 10 lis 2007, 22:48
babeo pisze:
Prometo pisze:D@rio, zobacz co sądzą użytkownicy Orange o tej sieci
Oj Polactwo, bo jak to inaczej nazwać, ciekawe że najwiecej o Orange in minus mają do powiedzenia Ci, którzy jej nie używają, śmieszne? a może żałosne? ;-)
Ja używam i bardzo dużo krytycznych rzeczy mógłbym powiedzieć o tej sieci. Dla mnie to najgorsza sieć z jakiej kiedykolwiek miałem przyjemność korzystać.

 #232635  autor: prezeswk
 11 lis 2007, 01:20
mariusz9a pisze:Ja używam i bardzo dużo krytycznych rzeczy mógłbym powiedzieć o tej sieci. Dla mnie to najgorsza sieć z jakiej kiedykolwiek miałem przyjemność korzystać.
Przepraszam, ze w tym wątku...
Mariusz9a... Mógłbyś podać przykłady w czym Orange jest gorsze od innych. Przemek910 podał przykład. Jeśli jest tak jak pisze, być może wskazana jest rekonfiguracja BTSów w jego okolicy - trzeba zgłosić problem do BOK.
Za chwile można będzie na forum przeczytać o Plusie i Erze, które są w niektórych miejscach podobnie skonfigurowane i telefony szaleją.
Ja korzystam z Orange nie z przymusu i uważam, że nie jest tak źle. Na zasięg nie narzekam - w miejscach z których dzwonie. Na konfigurację sieci w mojej okolicy też nie. Co więcej, ponieważ Plus nie ma EDGE w miejscu gdzie często używam mobilnego netu, a ma go Orange, więc on jest moim dostawcą netu (tu z przymusu :( ). I nie jest najgorzej, dowload na poziomie 18 - 20 KB nie jest zły. W lipcu br. I-Plus w Kołobrzegu (EDGE) zapewniał mi download na poziomie 6 KB, W Orangutanie osiągałem 15 KB. Dopiero nad ranem Plus oddychał i leciało po 20 KB. W Częstochowie (okolice Jasnej Góry) Plus i jego EDGE na poziomie 8 KB, Orange do 18 KB. Październik 2007 Warszawa Centrum - połączenia w Orange bez problemów, w Plusie kilka razy "sieć zajęta". Poznań HSDPA Plusa lepsze od Orangutana, lepsze pokrycie 3G jeśli chodzi o miasto zwłaszcza indoor... Ery nie mam i nie planuje. I tyle moich przykładów, które można mnożyć w nieskończoność, ale nie o to chodzi!
Jeśli dyskusja w tym wątku pójdzie w kierunku wymiany zalet i wad sieci, proponuję ją zamknąć lub przenieść te posty do nowego tematu (jeśli takowego już nie ma).

13.11.2007 Edit: Jeszcze dwa zdania na temat Orange - patrz temat wymiana karty sim w Orange
Ostatnio zmieniony 13 lis 2007, 12:11 przez prezeswk, łącznie zmieniany 1 raz.

 #232689  autor: mariusz9a
 11 lis 2007, 12:43
prezeswk pisze:Mariusz9a... Mógłbyś podać przykłady w czym Orange jest gorsze od innych.
To ja tylko tak pokrótce. W centrum ćwierć milionowego miasta Orange nie zapewnia mi zasięgu - podkreślam słowo w centrum a nie na obrzeża (zresztą na obrzeżach też nie ma w niektórych miejscach zasięgu). Bardzo często mam problemy z zalogowaniem się do sieci oraz z wykonaniem połączenia - sieć zajęta lub przepraszamy, połączenie nie może być zrealizowane w tej chwili prosimy spróbować później. I to się zdarza notorycznie! Oczywiście do tej pory podczas rozmowy gdy sieć przerzuca mnie z zasiegu 3G do 2G to połączenie jest zrywane:( Czasami w Orange dostaje błędnego mmsa, tzn polega to na tym że dostarczone mi zdjęcie dochodzi tylko w kawałku, lub jego piksele są poprzestawiane (zdjęcie jest błędnie złożone), podobnie się dzieje czasami jak ja komuś wysyłam mmsa z Orange niezależnie do jakiej sieci, natomiast mmsy błędnie złożone dostarczone do mnie zdarzają się tylko z Orange. Ostatnio zdarza się czasami że jak ktoś wyśle mi smsa to dostaje go kilkunasto krotnie chodź tamta osoba wysłała go tylko raz. Gdy kiedyś posiadałem Orange Go zdarzył mi się problem że doładowałem konta za 50zł, dostałem informacje że konto zasilone a gdy sprawdzałem później stan konta to tych 50zł nie było i nigdy ich nie dostałem (reklamacja dwa razy rozpatrzona na moją niekorzyść). Było więcej tych moich złych wspomnień z Orange ale o większości już zapomniałem. Jakoś w Plusie takich jazd nie mam, kiedyś (ale już bardzo dawno) miałem Ere i też takich jazd nie było.

Jedyne za co Orange mogę pochwalić to jak na razie najlepsze pokrycie miast w moim regionie zasięgiem 3G. Szkoda tylko że w skali kraju już nie jest tak kolorowo:(

 #232707  autor: prezeswk
 11 lis 2007, 13:49
mariusz9a pisze: To ja tylko tak pokrótce.
Dzięki za wyjaśnienie. Rozumiem i w takim przypadku uciekałbym z Orangutana do najlepszej sieci w danej lokalizacji. Jeśli to jest Twoj telefon służbowy, to masz pewne wytłumaczenie, że nie dostałeś/nie odebrałeś telefonu, bo masz kłopoty z zasięgiem z winy operatora - niech szef się zastanowi, czy nie warto zmienić operatora.

 #232745  autor: mariusz9a
 11 lis 2007, 17:54
prezeswk, to niestety mój prywatny telefon. A trzymam go tylko i wyłącznie dlatego że sporo dzwonie do Orange i przez to inni operatorzy niezbyt mi się opłacają:/

 #232768  autor: dejo
 11 lis 2007, 22:02
Kaczy, a propos tego screena z ekranu Twojego telefonu - to w jakiej miejscowości sprawdzałeś ten zasięg? W Białogardzie?

Motorola T180 -> Siemens C35i -> Nokia 5510 -> SonyEricsson T610 -> Nokia 3650 -> SonyEricsson K500i -> Nokia 3660 -> Motorola E398 -> SonyEricsson K750i -> SonyEricsson W850i -> LG Viewty -> Nokia E51

 #232776  autor: Kaczy
 11 lis 2007, 22:31
dejo, screen jest z Białogardu. A zasięg sprawdzałem jeszcze w Koszalinie i Kołobrzegu.

...::: Made for loneliness :::...

 #232870  autor: prezeswk
 12 lis 2007, 14:50
mariusz9a pisze:prezeswk, to niestety mój prywatny telefon. A trzymam go tylko i wyłącznie dlatego że sporo dzwonie do Orange i przez to inni operatorzy niezbyt mi się opłacają:/
Aha, to jedynie reklamacje, i telefon z antena zewnętrzną. Może jakaś Motorola Timeport - na aukcjach są smiesznie tanie, a parametry odbiorcze niezłe.

 #232874  autor: D@rio
 12 lis 2007, 15:03
prezeswk pisze:
Aha, to jedynie reklamacje, i telefon z antena zewnętrzną. Może jakaś Motorola Timeport - na aukcjach są smiesznie tanie, a parametry odbiorcze niezłe.
dobre parametry odbiorcze mają motorole z anteną zewnętrzną.. mam na myśli v500 i v547 (nawet z EDGEm). W testach wypadają powyżej średniej.

Obrazek

 #233457  autor: widex
 14 lis 2007, 22:46
Dzisiaj wiczorem podczas sprawdzania sieci zobaczyłem .... 3G ERY, w szoku nie mogłem otrząsnąć się, znalazłem dwie karty Ery i dwie Heyah, ale wszystkie w stanie nie do użytku...

zamieszczam fotkę, w złym stanie.. Jutro starter Ery i testowanie!

http://img256.imageshack.us/img256/5913/dscn2714qj3.jpg

Sorki, ale zszokowało mnie! i to bardzo.. kilka dni temu nie było...

A więc.. Brodnica, kolejnym miastem w którym jest UMTS Ery...

 #233469  autor: prezeswk
 15 lis 2007, 00:41
widex pisze:Dzisiaj wiczorem podczas sprawdzania sieci zobaczyłem .... 3G ERY, w szoku nie mogłem otrząsnąć się, znalazłem dwie karty Ery i dwie Heyah, ale wszystkie w stanie nie do użytku...
A więc.. Brodnica, kolejnym miastem w którym jest UMTS Ery...
Pogratulować! A u Was w Brodnicy jak jest z zasięgiem? Z tego co słyszę słyniecie z konserwatywnego burmistrza blokującego inwestycje Opów. Gdzie poza tą słynną wieżą są w Brodnicy BTSy (NodeB)?
  • Strona 5 z 28
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 28
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 28