DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

 #469210  autor: prof.theodor
 06 kwie 2011, 17:41
Czy możemy się dowiedzieć co było przyczyną, zgłaszałem problem do BOK Play i temat zlano, niech chociaż się dowiem dlaczego tak się działo.

 #469219  autor: user_delete19
 06 kwie 2011, 18:42
prof.theodor pisze:Czy możemy się dowiedzieć co było przyczyną, zgłaszałem problem do BOK Play i temat zlano, niech chociaż się dowiem dlaczego tak się działo.
o, tez jestem ciekaw...

 #469310  autor: Claudec
 07 kwie 2011, 01:48
Czy to ważne, w końcu szczegółowa analiza nic nie wykazała :P

 #469322  autor: user_delete19
 07 kwie 2011, 09:02
Claudec pisze:Czy to ważne, w końcu szczegółowa analiza nic nie wykazała
Jak ktoś ma nieopanowaną ciekawość to tak - jest to ważne :P
 #471663  autor: fubb4
 20 kwie 2011, 11:15
Claudec pisze:Od około tygodnia zdążają mi się rozmowy o okropnej jakości, w pierwszej chwili myślałem że to mój głośniczek pada w telefonie.
qper pisze:Jestem ze śląska ale jak to zgłosiłem to stwierdzili, że problemu nie ma.
Wygląda to tak
http://www.youtube.com/watch?v=sKTYUffAPXc
No to grono niezadowolonych z jakości połączeń Play sukcesywnie się rozrasta. Szczegóły opisałem w tym temacie (wpis z 10:56, z dnia 20 kwietnia):

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 662#471662
play4you2 pisze:Witam. Pragnę poinformować, że w dniu dzisiejszym od godziny 14:00, jakość połączeń powinna ulec poprawie.
Dobrze, że Kolega asekuracyjnie użył słowa POWINNA :wink: W Warszawie i w Lublinie problem wciąż występuje. Jak się domyślam nie jest to usterka regionalna, a dotyczy całej Polski.

M

 #471673  autor: sumix
 20 kwie 2011, 12:07
potwierdzam objawy od okolo 2 tygodni w Brzegu Dolnym.

 #471680  autor: oem82
 20 kwie 2011, 13:17
sa pisze:Ja też jestem że śląska,region Bytom,Chorzów,Gliwice,Katowice,Piekary śl,Ruda śl,Siemianowice śl,Zabrze i tych problemów nie mam,żadnych trzasków,charczenia,bulgotania.Mój telefon działa w 3g ale mam wyłączone i na sztywno ustawione na 2g i automatycznie,i sam wyszukuje w pierwszej kolejności playa...
Kolego jestem też z tych okolic i potwierdzam, że na zasięgu Play nie ma problemów ale nie każdy porusza się tylko i wyłączenie po aglomeracji śląskiej i czasem musi skorzystać z telefonu będąc w zasięgu sieci Polkomtel. Problem jest naprawdę poważny, co drugie połączenie nie jest realizowane jak należy "trzaski, brak sygnału przed połączeniem, czasem słychać tylko jedną stronę. Jak już pisałem w innym poście na tym forum problem zgłaszałem do P4 jednak oni nie poczuwają się do odpowiedzialności za połączenia realizowane w ramach roamingu krajowego.
Link do dyskusji na temat odpowiedzialności Play

 #471727  autor: piotros.org
 20 kwie 2011, 18:25
fubb4 pisze:W Warszawie i w Lublinie problem wciąż występuje.
Potwierdzam Warszawę...
W poniedziałek i dzisiaj miałem problemy ze zniekształconym i bardzo cichym głosem rozmówcy...
Po rozłączeniu i połączeniu ponownym problem ustępuje...
Działo się to na zasięgu Plus'a, gdzie w okolicy są piko komórki, czy jak się to zwie, bo firmy, które w okolicy mają telefony, są akurat w Plus'ie i dołożyli dodatkowe nadajniki na potrzeby tych firm...
Na oba problemy założyłem zgłoszenia...
Dodatkowo w zeszły poniedziałek na trasie pomiędzy Rawą Mazowiecką a Warszawą zdarzyło mi się też być w zasięgu Plus'a i mieć ten sam problem... zgłoszenie założone i już rozwiązane, ale otrzymałem tylko rekompensatę...
Ciekawe, czy ktoś analizuje takie zgłoszenia w Play...
Coś ostatnio za często w moim przypadku pojawiają się takie problemy... :(

piotros

 #471728  autor: maciek764
 20 kwie 2011, 18:38
Jaja są niezłe z jakością w P4.

Dzisiaj przeprowadzałem, a właściwie próbowałem przeprowadzić rozmowę głosową. Ja dzwoniłem z Plusa, odbierający miał Playa. Za cholerę nie mogłem zrozumieć co mówił, bo głos był tak zniekształcony. Żeby to się jeszcze na np przestarzałym GSM900 działo to się zdarza, ale zarówno ja byłem w UMTSie Plusa, jak i odbierający również wiem, że był w UMTSie Playa. Czyli dwustronne 3G, ale bezużyteczne.

 #471732  autor: Ricki1980
 20 kwie 2011, 19:01
Ja do tej pory nie zauważyłem problemów z połączeniami głosowymi w Play, ale głównie jestem w zasięgu sieci macierzystej 3G, za to ostatnio wydłużył się czas wysyłania wiadomości SMS i MMS, oraz dostarczenie raportu. Kiedyś w 3G trwało to moment, teraz przypomina to bardziej 2G.

 #471737  autor: rogmaniek
 20 kwie 2011, 19:37
Ricki1980 pisze:Ja do tej pory nie zauważyłem problemów z połączeniami głosowymi w Play, ale głównie jestem w zasięgu sieci macierzystej 3G, za to ostatnio wydłużył się czas wysyłania wiadomości SMS i MMS, oraz dostarczenie raportu.
Również, jak na razie, nie zauważyłem pogorszenia jakości połączeń. Dodam, że telefon głównie jest zalogowany do 3G.
Ricki1980 pisze:za to ostatnio wydłużył się czas wysyłania wiadomości SMS i MMS, oraz dostarczenie raportu. Kiedyś w 3G trwało to moment, teraz przypomina to bardziej 2G.
Hmmm... Nie zwróciłem na to uwagi. To teraz będę obserwować, jaki jest czas wysyłania SMS-a i ile trzeba czekać na raport. Już kiedyś pisałem, że właśnie jedną z zalet 3G jest szybsze inicjowanie połączeń, wysyłanie SMS-ów, czy nawet krótsze oczekiwanie na informację zwrotną, np. ze stanem konta.
maciek764 pisze:Ja dzwoniłem z Plusa, odbierający miał Playa. Za cholerę nie mogłem zrozumieć co mówił, bo głos był tak zniekształcony.
Nie można wykluczyć, że kwestia mogła też być po stronie sieci Polkomtela :roll: Jednego dnia tak miałem, że jak rozmawiałem, z użytkownikiem Plusa, dzwoniąc z Fresh'a na 3G, to rozmowa była jakaś cicha i chwilami niewyraźna. Już myślałem, że to kwestia P4. O dziwo, kilka minut później, odebrałem rozmowę przychodzącą z P4. Rozmówca, z tego, co pamiętam, ma słuchawkę LG, bez 3G. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu, jakość rozmowy była wzorowa- głośna i wyraźna :-D

Mając, swego czasu, numer w Sim+ie, pamiętam jakiej jakości potrafiła być czasami rozmowa, zwłaszcza na 2G. Nie raz właśnie rozmowa była cicha i chwilami niewyraźnia. Czasami musiałem się wręcz domyślać, co powiedziała druga osoba... Moim zdaniem sieć Polkomtela, zwłaszcza GSM, jest bardzo przeciążona. Zresztą już było wspomniane na forum, że nawet rozmowy na dość pojemnym paśmie GSM/DCS 1800MHz'ów, przeprowadzane są, na tzw. "pół kanale". Może dlatego, jeśli założymy, że Klienci P4 mają najmniejszy priorytet, rozmowy w zasięgu operatora Plusa są coraz gorszej jakości. Choć i tak bardzo dziwne są te objawy:
piotros.org pisze:W poniedziałek i dzisiaj miałem problemy ze zniekształconym i bardzo cichym głosem rozmówcy...
Sam uważam, że jednak P4 musi coś zrobić z takimi kwestiami. W końcu niektórzy użytkownicy, jeszcze w wielu miejscach Polski, mają tylko "do wyboru" roaming krajowy :( I raczej długo to się, niestety dla nich, nie zmieni...

POZdrawiam.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #471739  autor: maniek89
 20 kwie 2011, 19:44
Ricki1980 pisze:Ja do tej pory nie zauważyłem problemów z połączeniami głosowymi w Play, ale głównie jestem w zasięgu sieci macierzystej 3G
u ,mnie tak samo. Gdybym nie widzial filmikow na yt ilustrujacych slaba jakosc to bym nie uwierzyl a nie jestem w tej sieci od kilku dni lecz lat ;]
Co do 3g faktycznie czas mogl sie wydluzyc gdyz 3g jest coraz bardziej obciążane przez uzytkownikow, liczba smartfonow rosnie nie to co kiedys ;]

 #471740  autor: rablosik
 20 kwie 2011, 19:50
u mnie od wczoraj jakies pierdzenia chuczenia tak jakby telefon byl kolo odbiornika radiowego mimo tego ze tak sie niedzielo..czasami to nawet slowa nieda sie zrozumiec

zycie to gra

 #471743  autor: joxar1
 20 kwie 2011, 20:02
U mnie jedyna niedogodność to to, że kiedy jestem zalogowany do PLAY (2G i 3G) często dźwięk "nie dolatuje" (rozmowy głosowe i wideo - przypadku wideo z obrazem nie ma problemu) i to mało tego - rozmówca (również w Play) słyszy mnie normalnie. Dodam, że gdy rozmawiam przez sieć Plusa (rozmówca w Play) problemu nie ma.

 #471792  autor: maciek764
 20 kwie 2011, 23:49
Mając, swego czasu, numer w Sim+ie, pamiętam jakiej jakości potrafiła być czasami rozmowa, zwłaszcza na 2G. Nie raz właśnie rozmowa była cicha i chwilami niewyraźnia. Czasami musiałem się wręcz domyślać, co powiedziała druga osoba... Moim zdaniem sieć Polkomtela, zwłaszcza GSM, jest bardzo przeciążona. Zresztą już było wspomniane na forum, że nawet rozmowy na dość pojemnym paśmie GSM/DCS 1800MHz'ów, przeprowadzane są, na tzw. "pół kanale". Może dlatego, jeśli założymy, że Klienci P4 mają najmniejszy priorytet, rozmowy w zasięgu operatora Plusa są coraz gorszej jakości. Choć i tak bardzo dziwne są te objawy:
W Sosnowcu np mam spory problem z zalogowaniem się do 2G Plusa z telefonu Playa więc to jest chyba kwestia obciążenia. A na 2G Plusa (nie w roamingu!) mam czasem problem że słyszę siebie z jakimś sekundowym opóźnieniem podczas rozmowy i wkurza mnie to masakrycznie.

 #472085  autor: Claudec
 22 kwie 2011, 23:28
Ja dzisiaj o 10:16 (rano) wykonałem telefon do kolegi i tak szumiało jak by staliśmy obok wodospadu. Oczywiście po ponownym nawiązaniu połączenia jakość idealna :/

 #472139  autor: forum_tg
 23 kwie 2011, 13:23
Na Dolnym Śląsku - przede wszystkim w stolicy województwa, tj. Wrocławiu i okolicach (bo sporo po nim jeżdżę - także po wioskach wszelakiej maści) cały czas jest dobra jakość, działa mi 3G w Play. Dużo rozmawiam przez telefon - często w aucie.
Jak mój przedmówca napisał, też mam wrażenie ze wydłużył się czas wysyłania smsów.

 #476946  autor: adam45648
 20 maja 2011, 19:21
Zauważyłem ostatnio, że play w Krakowie zaczął częściej przerzucać mnie na gsm w trakcie rozmów i jakość jest bardzo dobra, prawie nie do odróżnienia od 3G. Nawet teraz gdy miałem komunikat, że sieć 3G zajęta, przerzuciło mnie na gsm, również zapchane, ale po 3 próbach przeprowadziłem rozmowę i nawet ani razu nie urwało głosu.

 #477003  autor: kowcio
 20 maja 2011, 22:13
No a ja mam problem na roamingu (play na Plus), jakość jest bardzo kiepska od kilku dni i korzystam z Play GSM..... Jakość na ich macierzystym jest lepsza i nie mam komunikatów "sieć zajęta"

 #477024  autor: rogmaniek
 20 maja 2011, 23:46
kowcio pisze:No a ja mam problem na roamingu (play na Plus), jakość jest bardzo kiepska od kilku dni i korzystam z Play GSM..... Jakość na ich macierzystym jest lepsza i nie mam komunikatów "sieć zajęta"
A jednak. Dlatego dziwię się, że w dużych miastach ludzie ustawiają sobie sieć Polkomtela, nawet Ty :wink:
adam45648 pisze:Zauważyłem ostatnio, że play w Krakowie zaczął częściej przerzucać mnie na gsm
Mnie denerwuje to przerzucanie na GSM, choć i tak rzadziej, niż w PTC. Dziwne jest to, że nawet przy maksymalnym zasięgu 3G, telefon potrafi się przelogować na E-GSM. Co ciekawe, tę zależność, zauważyłem częściej wieczorami. Tak, jakby NodeB były bardziej przeciążone, stąd też wtedy częste "skoki" na 2G. Może jest to związane z, tzw. efektem "oddychania komórek".

POZdrawiam.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!