DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

 #477027  autor: maciek764
 20 maja 2011, 23:55
Alee... czy UMTS 2100 nie jest pojemniejsze od GSM900/1800 a aparatów z UMTSem jakby nie patrzeć jest mniej niż GSMowych?

 #531034  autor: bzyk91
 27 sty 2012, 20:36
jakość połaczeń w play jest tragiczna. mam sluchawke galaxy s2. bedac w tmobile rozmowy byly idealne - czyste, wyrazne. po przeniesiueniu numeru do play fresh mozna oszalec, ciagle od drugiego rozmowcy slysze "co? co ? co?" PARANOJA! dodam ze jestem ciagle w zasięgu 3g.

 #531035  autor: drcox
 27 sty 2012, 20:45
Nie powinno być problemów na trybie 3G z jakością rozmów. Jesteś pewien że podczas rozmowy nie następuje handover na GSM?

 #531050  autor: alkonauta
 27 sty 2012, 21:59
rogmaniek pisze:Jednego dnia tak miałem, że jak rozmawiałem, z użytkownikiem Plusa, dzwoniąc z Fresh'a na 3G, to rozmowa była jakaś cicha i chwilami niewyraźna.
Tez tak czesto bywalo KIEDYS. Pewnie plus silniej kompresowal przesylane rozmowy, aha kodek byl EFR w czasie tych "cichych" polaczen.

Teraz natomiast obserwuje inny problem - pewnie ze wzgledu na reorganizacje w sieci plusa. Na zasiegu plusa cos charczy, rozmowa jakby sie rwala. Po wejsciu w roaming orange albo wlasny play problemow brak.

 #531056  autor: bzyk91
 27 sty 2012, 22:38
skoro mam na sztywno wybrane w ustawieniach wcdma (czyli 3g) a w statusie sieci jest hsdpa no to chyba jednak jest to 3g. bracki ma ten sam telefon i tez playa i sytuacja identyczna.

 #531060  autor: drcox
 27 sty 2012, 22:52
To się przełącz na roaming.

 #531069  autor: bzyk91
 28 sty 2012, 00:28
po co skoro przy pierwszej lepszej okazji przelaczy sie na play...

 #531072  autor: drcox
 28 sty 2012, 00:42
A o ręcznym wyborze sieci słyszał :) ? Niejednokrotnie na roamingu Orange jest lepsza jakość niż na macierzystym GSMie. (o Plusie nie mówię bo to jest jeden wielki syf i oszustwo - co chwilę brak dostępu do sieci - nie wiem za co oni im płacą).

 #531092  autor: bzyk91
 28 sty 2012, 09:41
chyba wyraznie napisalem ze przy pierwszej lepszej okazji przelaczy sie znow na play np. idac na zakupy do centrum. nie spotkalem sie z telefonem ktory na stale bedzie wybierac roaming.

 #531093  autor: McCm
 28 sty 2012, 09:45
@bzyk91 chyba praktycznie na wszystkich telefonach można ustawić na sztywną daną sieć. Trzeba tylko umieć to zrobić, może przeczytaj instrukcje do telefonu. Często wybór sieci, nie jest równoznaczny z wyłączeniem opcji automatyczny operator. Np w mojej dawnej motoroli trzeba było ustawić wybór sieci na ręczny i dodatkowo wybrać operatora. Sam wybór operatora pozostawiał pole wybór sieci na automatyczny.

Na wszystkich telefonach jakie miałem można było sztywnie ustawić sieć i nigdy nie przełączyło na inną.

 #531103  autor: Knight_Rider
 28 sty 2012, 10:51
Ja sobie ręcznie ustawiłem plusa i już nie mam większych problemów które były gdy miałem automatycznie play. Często gubiło mi zasięg a w mojej okolicy chyba niema żadnego nadajnika play (sprawdziłem też na mapie) ale wydaje mi się że nawet jak z automatu łączy się z plusem to jest się traktowany jak użytkownik drugiej kategorii i są problemy a jak się wybierze ręcznie plusa to się jest jakby klientem plusa i jest się traktowanym pierwszorzędnie.

 #531112  autor: Sig
 28 sty 2012, 11:33
Niestety, zmiana na roaming nei zawsze pomaga. Nie pomaga, w przypadku połączeń na niektóre numery stacjonarne. Ewidentnie nawala styk pomiędzy Play i stacjonarnymi (chyba głównie w TP). Zasięg własny, roaming, bez znaczenia. Z innych sieci - kryształowe połączenie, z Play, jakich bym kombinacji nie używał - tragedia.
Nie narzekam, bo jest tanio.
Zacznę, jak będzie drożej (sa na dobrej drodze ku temu).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.