DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 6 z 1158
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1158

 #561940  autor: Mordrag
 20 cze 2012, 08:59
Znając konfigurację i sposób działania UMTS w Orange prawdopodobnie zacznie zrzucać do GSM podczas rozmowy tak jak teraz jest z UMTSem 2100mhz :-D skoro zabierają klika kanałów z GSM to już teraz wyobrażam sobie jak działa Orange na takim GSMie. Skoro teraz cały czas podczas rozmowy jest HR (half rate) to po zmodernizowaniu do NetWorks! zrzucać będzie do GSM rozmowy będą w HHR ? (half half rate) czy może QR (quarter rate) :smt005
Nie przypuszczałem, że jakakolwiek sieć komórkowa może mieć gorszą jakość rozmów niż radio CB, aż do chwili gdy pojawiło się ORANGE.
Obecnie EDGE T-Mobile przewyższa pingiem i prędkością niektóre lokalizacje HSPA Orange :-D

Niby Play również jest na Hauweiu ale jakoś nie zauważyłem, by podczas rozmowy zrzucało z 3G do 2G.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #561948  autor: Ruben
 20 cze 2012, 09:52
Mordrag, Tobie Orange chyba musiało wielką krzywdę wyrządzić, że prawie w każdym poście poświęcasz tak dużo miejsca na krytykę i awatar też od razu sygnalizuje twój stosunek do tego operatora :-) Orange dużo brakuje do ideału i to prawda ale w ciągłym pisaniu, że prawdopodobnie będzie gorzej nie bardzo widzę sens. Jest naprawdę sporo osób, które są zadowolone z ich usług. Mało tego, nawet osoby korzystające z Play na roamingu Orange są zadowolone. Równie dobrze ktoś inny może napisać, że prawdopodobnie będzie lepiej i obaj macie takie samo prawdopodobieństwo, że traficie z przepowiednią.
BTS ma być więcej więc nawet okrojenie GSM 900 może nie być bardzo odczuwalne ale jak będzie działać, to proponuje wstrzymać się z ocenami do czasu odpalenia sieci. Wiadomo 34 kanały to nie jest dużo ale nie zakładajmy, że pracują tam sami idioci, nie mający pojęcia o planowaniu sieci.
Przecież działa zaledwie w kilku miastach i jak na razie nie spotkałem się z opiniami dotyczącymi jakości nowej sieci.

 #561951  autor: Mordrag
 20 cze 2012, 10:05
Ruben, Playowcy chwalą UMTS w Orange, bo dla klientów roamingowych nie stosują tej żałosnej kompresji danych, która tylko niszczy i psuje wygląd strony :lol: wszystko przechodzi przez specjalny serwer, który wszystko kompresuje, a przy tylu klientach dostaje on zadyszki. Orange denerwuje mnie tym, że wszędzie się chwali jaką to mają wspaniałą, najlepszą jakość usług na świecie, nawet z raportu UKE gdzie Orange wypadło najgorzej drwili, a jak jest wie każdy :-D

Tak poza tym trochę szkoda przejść z numerem do innego operatora, który jest aktywny ponad 10 lat w Orange. Play jest na rynku od 5 lat i ma znacznie lepsze pokrycie jeżeli chodzi o UMTS, co prawda nie wyciągniemy na nim 10 mb/s ale te 2 mb/s zawsze są nawet na okrojonym UMTS900, a operator, który od 1998 roku świadczy już usługi ma problem z pokryciem miast w zasięgu UMTS 2100 i przegonił go tak młody gracz jak Play. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Play ze swoim okrojonym E-GSMem ma znacznie lepszą jakość rozmów oraz szybsze EDGE niż Orange nawet na GSM1800mhz przez co Orange traci u mnie dobre zdanie.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #561959  autor: Ruben
 20 cze 2012, 10:29
Ruben pisze:Tak poza tym trochę szkoda przejść z numerem do innego operatora, który jest aktywny ponad 10 lat w Orange.
Miałem podobne obiekcje ale najtrudniejszy jest pierwszy raz, później jest już dużo łatwiej :) Dzisiaj chciałbym wrócić do infrastruktury PTC, bo jakość połączeń i internetu na 2G jest bardzo dobra, przynajmniej u mnie ale oferty ciekawej nie ma. Nawet ostatnio kupiłem celowo MTV żeby testować od czasu do czasu. Niestety u mnie na Networks muszę jeszcze trochę poczekać i mam nadzieję, że nie pogorszą tego, co teraz działa dobrze.
Orange czeka od pewnego czasu na Networks więc wymiana teraz sieci indywidualnie nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Jeżeli miałeś kontakt z tak dużą korporacją, to wiesz jak są podejmowane decyzje i jak działa machina.
O Play nie chcę podejmować dyskusji, bo zbyt duże emocje to wywołuje ale ja mam inne doświadczenia z ich 2G.
UMTS od 1998r nikt nie budował. Był tylko GSM i o UMTS wtedy nie myślano. Play miał zupełnie inne założenia, coś jak 3 w UK- to miała byc sieć 3G i budowali głównie umts. Nie mniej jednak Plus i T-Mobile też wyprzedza znacznie Orange w 3G.

 #562004  autor: INTRO
 20 cze 2012, 14:04
Plus także planuje modernizacje swojej sieci, ciekawe od których rejonów kraju Plus zacznie modernizację, może tam gdzie na końcu dotrze networks, czyli od morza a dokładniej od terenów byłego województwa koszalińskiego.

http://www.telepolis.pl/news.php?id=25506

 #562028  autor: adammilczek
 20 cze 2012, 16:16
No to powinni zacząć od Aero bo gdziekolwiek korzystałem z sieci 3G Plusa wszystko działało świetnie.

Ale w A2 jest koszmar. Przychodzące co dziesiąte połączenie, brak handoverów i inne patologie.
No i może uda im się zrobić porządek z lokalizacjami bo jak ktoś wspominał A2 i Plus były budowane oddzielnie więc pewnie jest wiele dublujacych się stacji.

 #563482  autor: KC-KARLOS
 26 cze 2012, 13:30
Nie wiem, czy z tym ten fakt będzie związany z NetWorkS, ale mam ważne info:
w centrum Malborka aktualnie trwają prace modernizacyjne przy nadajnikach T-Mobile. Dostęp do GSM T-Mobile jest świadczony bez zakłóceń.

[ Dodano: 2012-06-27, 22:37 ]
Edit: dziś natomiast były prace na nadajnikach Orange w Malborku. Jeszcze kilka dni i być może ruszy NetWorkS w tym mieście, mogą się zdarzyć aktualnie drobne utrudnienia. Jedno jest pewne, na razie wstępnie jakość połączeń w obu sieciach na 2G jest bardzo dobra.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #563884  autor: StormChaser
 27 cze 2012, 22:55
Karlos20 pisze:Jeszcze kilka dni i być może ruszy NetWorkS w tym mieście, mogą się zdarzyć aktualnie drobne utrudnienia. Jedno jest pewne, na razie wstępnie jakość połączeń w obu sieciach na 2G jest bardzo dobra.
Popołudniu i wieczorem występowały trudności z połączeniami głosowymi i sms pomiędzy Orange, a T-Mobile w obie strony.

 #563885  autor: KC-KARLOS
 27 cze 2012, 23:01
StormChaser pisze:Popołudniu i wieczorem występowały trudności z połączeniami głosowymi i sms pomiędzy Orange, a T-Mobile w obie strony.
O, dzięki za sygnał o problemach.
Testowałem aktualnie sieć Orange pół godziny temu i jest wszystko w porządku.
Wczoraj tylko na ok. 10 minut nie było zasięgu T-Mobile, gdy wymieniali nadajniki w centrum na Sienkiewicza.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #563887  autor: StormChaser
 27 cze 2012, 23:13
Około 16-tej połączenia inicjowały się normalnie, przy odbieraniu rozłączało lub głucha cisza w słuchawce, 20-21 brak sygnału wywołania, za to powiadomienie sms o próbie połączenia docierało, sms-y pomiędzy sieciami kilkuminutowe opóźnienie, lokalizacja BTS T-Mobile Sienkiewicza/500-lecia, potem de'Gaullea; Orange: Cukrownia/500-lecia, takie miejsce, że raz tu raz tu.

 #563889  autor: KC-KARLOS
 27 cze 2012, 23:19
Bądźmy gotowi na kolejne utrudnienia, no ale po nich zadziała u nas NetWorkS!

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #563894  autor: StormChaser
 27 cze 2012, 23:49
Karlos20 pisze:Bądźmy gotowi na kolejne utrudnienia, no ale po nich zadziała u nas NetWorkS!
Aktualnie nie można się zalogować do Orange 2G/3G, ani w automacie, ani wymusić brak zasięgu i tyle, sieć widoczna na liście dostępnych.

 #563901  autor: zajadacz
 28 cze 2012, 00:24
StormChaser pisze:Aktualnie nie można się zalogować do Orange 2G/3G, ani w automacie, ani wymusić brak zasięgu i tyle, sieć widoczna na liście dostępnych.
Normalne w takich godzinach robi się jakąś większą zmianę. Kilka razy w roku mam tak w Szczecinie, że około północy wyłączają możliwość logowania telefonu, zasięg niby cały czas widoczny, ale do sieci nie wpuszcza.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #564017  autor: tomi81
 28 cze 2012, 18:58
A czy ktos z Was zauwazyl czy przy uwspolnianiu sieci nastepuje zmiana CIDow i LAC na BTSach/Nodach czy tez np. jezeli jest uwspolniana stacja TMobile to czy ona rowniez ma zmieniany CID czy dotyczy to tylko Orange (z racji tego ze jest to nowa stacja). Zastanawiam sie ile pracy bedzie ponownie przy spisywaniu danych do Btsearch:-)

 #564018  autor: Mordrag
 28 cze 2012, 19:07
CIDy zmieniają się tylko w orange

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #564022  autor: Kryniczanin
 28 cze 2012, 20:02
adammilczek pisze:Ale w A2 jest koszmar. Przychodzące co dziesiąte połączenie, brak handoverów i inne patologie.
No i może uda im się zrobić porządek z lokalizacjami bo jak ktoś wspominał A2 i Plus były budowane oddzielnie więc pewnie jest wiele dublujacych się stacji.
Żeby tylko! To dramat! Plus z Aero2 (korzystanie z 3G do usług voice) to najniższa jakość ze wszystkich sieci. Wczoraj byłem cały dzień naprzeciw stacji Aero2 zasięg marzenie połączenia nie dochodzą, sms nie wychodzące z trudem zestawiane. Testowane na CP. O dziwo net na BDI w miarę chodził!

 #564027  autor: tomi81
 28 cze 2012, 20:17
Kryniczanin pisze:
adammilczek pisze:Ale w A2 jest koszmar. Przychodzące co dziesiąte połączenie, brak handoverów i inne patologie.
No i może uda im się zrobić porządek z lokalizacjami bo jak ktoś wspominał A2 i Plus były budowane oddzielnie więc pewnie jest wiele dublujacych się stacji.
Żeby tylko! To dramat! Plus z Aero2 (korzystanie z 3G do usług voice) to najniższa jakość ze wszystkich sieci. Wczoraj byłem cały dzień naprzeciw stacji Aero2 zasięg marzenie połączenia nie dochodzą, sms nie wychodzące z trudem zestawiane. Testowane na CP. O dziwo net na BDI w miarę chodził!
Potwierdzam w pełnej rozciągłości - Plus "dzięki" Aero zjechał z jakością masakrycznie. W Białymstoku jest koszmar, połączenia zestawienie za 5-6 razem, w przypadku połączeń przychodzących często jest sygnał a po chwili komunikat "nie możemy zrealizować takiej usługi". Przełączenie na 2g to tez duży spadek jakości (HR + często sieć zajęta co jeszcze pare tygodni temu nie miało miejsca). Bardzo lubię Plusa ale tej jakości mówię dziękuje.

 #564028  autor: Kryniczanin
 28 cze 2012, 20:23
tomi81, W tej chwili najwyższą jakość mają userzy plusa co korzystają tylko z 2G i Playowcy w roamingu Plusa. Na szczęście nie są wpuszczani do Aero!

 #564029  autor: tomi81
 28 cze 2012, 20:30
Kryniczanin pisze:tomi81, W tej chwili najwyższą jakość mają userzy plusa co korzystają tylko z 2G i Playowcy w roamingu Plusa. Na szczęście nie są wpuszczani do Aero!
Wiem, sam stałem sie takim Playowcem/DeMobilowcem ;-) Niestety mam jeszcze sporo tel w Plusie i codziennie sie z ta jakoscia stykam. Ale jeszcze troche.... Swoja droga Networks zawita do mnie już w sierpniu ;-)

 #564030  autor: KC-KARLOS
 28 cze 2012, 20:32
Koledzy, NetWorkS jakie ma oznaczenie sieci? PL 34 (w poprzednich podstronach tematu), czy takie same, jakie ma PTC i PTK Centertel?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 6 z 1158
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1158
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1158