DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

 #570167  autor: markoz7874
 25 lip 2012, 23:03
oem82 pisze: Łatwo się mówi, a co mają zrobić ludzie, którzy nie mają zasięgu i jedyny ratunek to repeater za 300-400 złotych bo na inny ich nie stać? ..
Ciekawa argumentacja - nie stac mnie, wiec mam powod aby nie stosowac sie do obowiazujacych przepisow. ;)

 #570192  autor: Vieslav
 26 lip 2012, 01:11
playwlkp pisze:zgłaszałem niedawno do Orange że są u nas problemy z zasięgiem,i czasami całkowicie ginie zasięg,telefon łączy się z dalekimi nadajnikami,a te najbliżej nie działają .To mi napisali że pewnie są przeciążone i dlatego,na chwile obecną nie planują nowych nadajników
Dziwne, że nie odpisali "usługi świadczone są w ramach możliwości technicznych" i cała gadka o mobilności telefonii komórkowej i analizie billingu dla danego numeru (skoro jest jakaś aktywność na numerze oznacza to, że "zasoby sieci są w pełni dostępne" ale nikt już nie sprawdzi, że w krótkich odstępach czasu wykonywane jest kilkanaście połączeń na ten sam numer co świadczy o zrywaniu rozmowy).
drcox pisze:W ogóle nie bierzecie poprawki na to, że te urządzenia nie działają tylko w stronę klienta poprawiając mu zasięg, ale działają też w stronę infrastruktury operatora i w pewnych przypadkach mogą wprowadzić zakłócenia w sieci.
Ale w jaki sposób, skoro coś takiego ma zasięg kilka metrów a BTS stoi kilkanaście km dalej?
Będę drążył temat, bo sam chciałem coś takiego zakupić. Jeśli jest to nielegalne to operator może i cię nie znajdzie, ale przecież twoje dane są podane w allegro i jeśli ktoś tam uderzy to ma wszystko jak na tacy.

 #570276  autor: drcox
 26 lip 2012, 12:15
Vieslav pisze:Ale w jaki sposób, skoro coś takiego ma zasięg kilka metrów a BTS stoi kilkanaście km dalej?
Jeżeli telefon popularnie mówiąc "nie ma zasięgu", "ma zero kresek" to znaczy, że nie znajduje sygnału żadnego BTSa. Jeżeli repearter wzmocni sygnał odbiorczy (tak, że telefon zobaczy BTSa) to wzmocni również sygnał nadawczy (np. podczas rozmowy). Przecież telefon też musi komunikować się z BTSem, to nie jest komunikacja jednostronna typu DVB-T...

 #570284  autor: oem82
 26 lip 2012, 12:42
markoz7874 pisze:
oem82 pisze: Łatwo się mówi, a co mają zrobić ludzie, którzy nie mają zasięgu i jedyny ratunek to repeater za 300-400 złotych bo na inny ich nie stać? ..
Ciekawa argumentacja - nie stac mnie, wiec mam powod aby nie stosowac sie do obowiazujacych przepisow. ;)
Więc jaki masz legalny pomysł na polepszenie sygnału na terenach wiejskich? A co mają ludzie zrobić z repeaterami zakupionymi przed 13 kwietnia, które rzekomo były dopuszczone do użytkowania.

 #570295  autor: drcox
 26 lip 2012, 13:22
oem82 pisze:Więc jaki masz legalny pomysł na polepszenie sygnału na terenach wiejskich?
Ja mam minimum 2: zmienić operatora, bo mało jest miejsc gdzie żaden z czterech nie ma minimalnego użytecznego sygnału, kupić sobie telefon który ma dobrą antenę typu Nokia E51, bo dzisiejsze wypas-smartfony za złotóweczkę mają gówno nie antenę.

 #570375  autor: markoz7874
 26 lip 2012, 16:50
oem82 pisze:..Więc jaki masz legalny pomysł na polepszenie sygnału na terenach wiejskich? A co mają ludzie zrobić z repeaterami zakupionymi przed 13 kwietnia, które rzekomo były dopuszczone do użytkowania.
Przed wszystkim chodzilo mi o uzasadnienie finansowe. Jezeli Ciebie na cos nie stac, to musisz sie pogodzic z tym, ze gdzies zdobedziesz srodki na kupno albo nie bedziesz tego mial. Uzasadnienie "nie stac mnie" wiec zlamie prawo, prowadzi do myslenia, ze np. skoro nie mam kasy na rower lub samochod, powinienem go "pozyczyc" od kogos kto ma.
Mnie na wiele rzeczy nie stac, ale jakos nigdy nie przyszlo mi do glowy, ze upowaznia mnie to do zdobycia czegos w sposob nielegalny.

 #570463  autor: nowy57
 26 lip 2012, 22:36
mam repeater w domu od kilku lat
na poczatku mialem anytone AT400 GSM (mega porazka)
zasieg w domu zwiekszyl sie na 5m od urzadzenia a ze mam duzy dom to srednio to mi spelnialo oczekiwania , zakupilem potem repeater 3g SIGNAL 500 (bdb jakosc i pokrycie)
pokrycie zwiekszylo sie kilkukrotnie w stosunku do poprzedniego w miedzyczasie zmienilem siec na taka ktora mialem spokojnie w domu bez wzmacniacza ... to go sprzedalem.
minelo pol roku i stwierdzilem ze przejde do playa no i trzeci moj wzmacniacz sygnalu to AT6200W 3g na teoretyczna wartosca 500-700m , sprowadzilem sobie z daaaleka za rozsaddniejsze pieniadze i jestem najbardziej zadowlony z tych wszystkich , zasieg mam nawet kondygnacje nizej w pownicy 4-5kresek , na parterze mam wszedzie 5kresek , urzadzenie sie nie grzeje , nie piszczy .. polecam (aha 2 ostatnie urzadzenia posiadaja certyfikaty)
 #691149  autor: potter28
 18 sty 2014, 00:15
Siemka, potrzebuje pomocy, planuje zakup anteny ? REPEATER do domu, wzmocnić zasięg chce bo obok mnie są linie wysokiego napięcia i strasznie rozprasza, koszt max 200 zł ze wszystkim, nie musi być chyba jakieś mocne biorąc pod uwagę że jest u mnie 3G ale dalej od domu ... chce to wzmocnić i żeby chodziło ok ;) coś proponujecie ?

 #691153  autor: potter28
 18 sty 2014, 00:26
U mnie jest już NetWorks! więc wątpie by coś wzmocnili , a te linie wszystko psują.. :( Co sugerujecie ?

 #691156  autor: marcin1980
 18 sty 2014, 00:34
http://www.telepolis.pl/forum/privmsg.p ... st&u=40782 << proponuje kontakt z tym człowiekiem napisz mu dokładną lokalizacje i w czym tkwi problem na 99% pomoże
A po drugie pracujesz w orange nie możesz pociągnąć za jakieś patyczki by coś zrobili :D

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #691160  autor: potter28
 18 sty 2014, 00:45
Mam taki plan właśnie coś załatwiać z Orange. Dzieki za link ;)

 #691162  autor: marcin1980
 18 sty 2014, 00:49
Nie ma za co po prostu najpierw powalcz z miazdzaca biurokracja a potem cos sobie pomyśl do wzmocnienia sygnału, po prostu z biurokracja to nie dzien czy dwa ale jak będziesz cierpliwy i uparty to wkońcu trafisz na inteligenta który załatwi ci sprawe

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #691167  autor: potter28
 18 sty 2014, 01:10
marcin1980 pisze:Nie ma za co po prostu najpierw powalcz z miazdzaca biurokracja a potem cos sobie pomyśl do wzmocnienia sygnału, po prostu z biurokracja to nie dzien czy dwa ale jak będziesz cierpliwy i uparty to wkońcu trafisz na inteligenta który załatwi ci sprawe

Miejmy nadzieje ;-)

 #691309  autor: Spacedust
 18 sty 2014, 17:08
U mnie tez jest linia zaraz obok stacji i nic nie zakłóca...