DAJ CYNK
  • Wszelkie rozmowy i dyskusje o sporcie. Zarówno od strony kibica, jak i aktywnego uczestnika.
Wszelkie rozmowy i dyskusje o sporcie. Zarówno od strony kibica, jak i aktywnego uczestnika.
 #281920  autor: elrond
 08 sie 2008, 12:02
Dziś wielkie otwarcie! :) Rozpoczynają się kolejne Igrzyska Olimpijskie, tym razem w chińskim Pekinie.

Chińskie władze zapowiadają z okazji otwarcia fetę jakiej jeszcze nie było. Sami mamy się o tym przekonać już za 1,5 godziny.

Ile medali uda się zdobyć Polakom? Czy Igrzyskom grozi bojkot ze względu na politykę Chin? Jak Wasze wrażenia?

Czekamy!

 #281924  autor: kowcio
 08 sie 2008, 12:13
Dzisiaj w PR Trójka mówili, że wolontariusze będą serdecznie witać wszystkich ;)
Myślę, że nie będzie tak źle. Także jeśli chodzi o protesty w sprawie Tybetu.
elrond pisze:Ile medali uda się zdobyć Polakom?
Liczymy tym razem na sukces ;) Źle nie będzie ;)

 #281934  autor: mol
 08 sie 2008, 12:42
Ja bardzo jestem ciekaw jakie widowisko nam Chiny przygotowały ;] otwarcie już wkrótce, trzeba się wygodnie rozłożyć przed TV i oglądać :D

PS Tez chciałem taki temacik założyć :P

 #281982  autor: Forest
 08 sie 2008, 19:47
No otwarcie było niesamowite. Chińczycy powalili wszystkich!
A co do medali myślę, że trochę ich zdobędziemy :)

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #281984  autor: elrond
 08 sie 2008, 20:03
Dziś słyszałem, że Chińczycy liczą na 3/4 wszystkich medali. Wole nie widzieć jak tam wygladają treningi :)

A spektakl był rzeczywiście niesamowity. Było duzo historii co jest ewidentnie mocną stroną całej cywilizacji chińskiej. Synchronizacja podczas tych układów była perfekcyjna.

 #282065  autor: MADMAX
 09 sie 2008, 12:38
Ceremonia była faktycznie ciekawa ale po tych szumnych zapowiedziach spodziewałem się czegoś wybitnego a to był poprostu przerośnięty teatr, oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu.
Jeżeli chodzi o rózne synchrony, nie zdziwiła mnie dobra organizacja - zresztą wystarczy obejrzeć film dokumentalny TVP zrealizowany w latach 80-ych w Korei Północnej (tak tak!), jeśli się nie mylę to ten - tam to dopiero były synchrony - "you can dance" oraz Pekin 2008 się chowa ;)

Tak więc powalony nie zostałem w każdym razie.
Spektakl bardzo dobry ale nie oszałamiający. Ciekawe rozwiązanie z odpaleniem znicza choć widziałem już lepsze.

A propos igrzysk w Pekinie w ogóle.
Sądzę, że to paradoksalnie dzięki komitetowi olimpijskiemu, który przyznał Chinom oraganizację imprezy świat dostrzegł na nowo problem Tybetu. Coraz częściej słyszę, że protest w tej sprawie jest w modzie - i co z tego? Ważne, że w prawie każdym zakątku świata o tym się mówi a problem stał się powszechny.
Być może to stanie się w jakimś stopniu przyczynkiem do choć minimalnych zmian w tym kraju.

Początkowo także byłem oburzony (jak większość chyba), że wybrano Chiny ale teraz uważam, że może to przynieść coś dobrego.
To tak jak z wyborem papieża polaka - najpierw konsternacja, a potem... nie muszę chyba mówić jak się to potoczyło :-)

Co do szans medalowych polaków.
Pewnie zdobędziemy podobną ilość medali jak w Atenach, no może ciut więcej. Ale rywalizacja będzie zażarta - Chiny będą pragnęły coś udowodnić światu, a świat będzie chciał pokazać Chinom miejsce w szeregu :P
Tak więc może być ciekawie. Czekam też przy okazji tego na pierwsze wyniki antydopingowe ;-)
Sądzę również, że nasi mają wreszcie szansę na kilka krążków w grach zespołowych.

Jak będzie - zobaczymy, niech wygra fair play :)

Pozdrawiam

 #282423  autor: adiq1033
 11 sie 2008, 23:47
Ja liczę na polskich piłkarzy ręcznych. Oby tym razem sięgnęli po złoto :-)

 #282430  autor: elrond
 11 sie 2008, 23:56
Ja też. Złotkom sie dziś nie udało, Chinki je zlały, chociaż się kobity broniły dość dobrze.

 #282535  autor: MADMAX
 12 sie 2008, 17:46
elrond pisze:Chinki je zlały
Ponoć od meczu z Japonią ma być już pasmo zwycięstw. Ponoć Bonitta wkalkulował porażki z Kubą i Chinami jeszcze przed igrzyskami.

adiq1033 pisze:Ja liczę na polskich piłkarzy ręcznych. Oby tym razem sięgnęli po złoto
Hmm... Grupa nie jest raczej trudna, choć dziś wtopili z hiszpanami. Za to w grupie "B" Egipt robi niezłe niespodzianki. Przeczuwam, że tuż po wyjściu z grupy żegnamy się z zawodami.
Zależy na kogo trafimy.

Pozdrawiam

 #283435  autor: elrond
 17 sie 2008, 11:51
Dziś zdaje się szczęśliwy dzień dla polaków na Olimpiadzie :) Jeszcze nie ma południa, a już mamy 3 medale! Dwa zdobyte przez wioślarzy (złoto i srebro) i brąz w zapasach.

[ Dodano: 2008-08-17, 15:28 ]
I jeszcze jeden srebrny medal Szymona Kołeckiego :)

 #283578  autor: bkawa
 18 sie 2008, 09:02
Mam pytanko związane z Pekinem, ale poza sportowe. Mianowicie na koniec (i chyba początek) każdej relacji TV pojawia się plansza Beijing 2008, logo. Ale nad tym napisem jest napisane "BOB" - ktoś wie o co biega?

Domowy wyrób nalewek

 #283579  autor: mol
 18 sie 2008, 09:43
bkawa pisze:"BOB" - ktoś wie o co biega?
Chyba chodzi, o Beijing Olympic Broadcasting Co. Ltd (BOB)
TU link ;]