DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 2 z 91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 91
 #880674  autor: jarekt
 03 sie 2016, 14:49
lee pisze:Zgodnie z tym co mówił konsultant. Jest to pakiet za 50pln który można włączyć. Niestety nie dość że pakiet jest ważny 30dni to przepada i jest też na innym koncie. Hehe; )
Uważam, że konsultant wprowadził Cię w błąd, przynajmniej w części:

"5. Dodatkowe, cykliczne pakiety 2 GB, o których mowa w Tabeli nr 2 kumulują się w kolejnych miesiącach, jeżeli nie zostaną wykorzystane w danym miesiącu. Środki pochodzące z pakietów nie mogą zostać wykorzystane po upływie okresu przyznawania pakietów (czyli po upływie 12 miesięcy - mój dopisek)". (cytat z "REGULAMINU OFERTY PROMOCYJNEJ INTERNET NA KARTĘ W PLAY")

Regulamin tego nie mówi wprost ale sugeruje również, że cykliczny pakiet 2GB trafia na to samo konto co inne pakiety. Włączyłem taryfę InK50 i było tylko jedno konto na MB/GB co również potwierdza wersję moją i regulaminu i zaprzecza wersji konsultanta.

Oczywiście nie włączyłem jeszcze tego pakietu 2GB/rok za 50zł - być może dopiero wtedy pojawi się to magiczne drugie/nowe konto na MB/GB.

Może być też tak (wielokrotnie tak było), że zapis w regulaminie jest jasny i korzystny dla klienta ale system zaprogramowano w zgoła odmienny i niekorzystny dla klienta sposób ("pakiety nie kumulują się") i np. konsultant przedstawił Ci swoją wiedzę praktyczną i faktyczną ("ostrzegł Cię") a nie regulaminową ale w to wątpię - najbardziej prawdopodobne to jego niewiedza i/lub "prikaz" z góry aby tak gadać (co obecnie jest normą w Play jeśli chodzi o pakiet 100GB w PInk/InK i możliwości jego przedłużania).
 #880801  autor: KC-KARLOS
 03 sie 2016, 23:28
No to czekamy na odważnego który zaryzykuje: )
To nie ryzyko, tylko prawda. Play nie przewidział oddzielnego salda MB/GB na inne pakiety, więc pakiet za 50 zł będzie przedłużał GB co kolejne 30 dni przez rok w INK50.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #880865  autor: lee
 04 sie 2016, 11:46
A ja dzisiaj kupiłem do zachomikowania drugi starter 19. Ciekawe że w salonie chciał mi dzisiaj zamienić starą ofertę na nową... a ja na to że nie ma być ta.

@Karlos20

czyli jak zmienię taryfę z pink9 na ink50 doładuję konto aby mieć przynajmniej 50pln i włączę go to będzię mi się oficjalnie 100gb przedłużać? Jak tak to zmioeniam taryfę a dwa stare startery chowam do szuflady na parę lat hehe...
 #880894  autor: jarekt
 04 sie 2016, 12:22
"Oficjalnie" to przesada :)

Regulamin nic "oficjalnie" i wprost nie mówi, że 2GB z pakietu cyklicznego trafi na to samo konto co MB/GB z doładowań i innych pakietów. Ale nie mówi też nic, że trafi na inne konto.

"Półoficjalnie" na konferencji podano do wiadomość, że w nowych taryfach InK, 100GB za rejestrację nie będzie można przedłużać ale ja to biorę za ściemę (w razie czego zawsze powiedzą, że się po prostu pomylili, że ich celem nie było wprowadzanie w błąd - że tych 100GB nie da sie przedłużyć np. pakietem cyklicznym).

Ryzyko więc pewne jest moim zdaniem ale jak Karlos napisał, najprawdopodobniej nie będzie drugiego konta (ale nie można tego wykluczyć na 100%).

Ja to będę sprawdzał ale nie wiem czy będę pierwszy...
 #880923  autor: lee
 04 sie 2016, 13:39
Jeżeli jest jedno konto to plan mam taki:
1. Zmiana taryfy
2. Doładowanie za 31pln
3. Po kilku dniach odpalam pakiet za 50pln
4. Po kilku dniach odpalam bonus na rok.
Będzie ok?
 #880924  autor: jarekt
 04 sie 2016, 13:48
lee pisze:Będzie ok?
Tak*

* mam nadzieję, że Wiesz co oznacza gwiazdka ("jak Play nie wyciągnie Asa z rękawa" :) )

Z tym, że w p.3. nie musisz czekać kilku dni, a kilka godzin, co najwyżej do następnego dnia (24h). Z doładowaniem też zaczekaj aż się taryfa ustabilizuje (max. 24h) aby nie było jakichś problemów z bonusem GB za doładowanie.
 #880928  autor: jarekt
 04 sie 2016, 14:04
Gdy pierwszy raz przeczytałem, że Bonusy za doładowania w InK to promocja (w PInK Bonus był w cenniku i był to element oferty ale oczywiście Bonusy w PInK są mniejsze) to od razu pomyślałem, że chcą kolejnym sposobem przeciągnąć maksymalną ilość ludzi do InK a potem promocję zakończyć albo przynajmniej ją zmodyfikować na mniej korzystną (dla klienta oczywiście).

Są 2 regulaminy migracji do InK: jeden do InK9/19 a drugi do InK50.
 #880930  autor: lee
 04 sie 2016, 14:27
Możesz mi tu link do źródła podać?

A regulamin tego pakietu na rok co mówi? Bo sam starter doczytałem i jest 3gb na start a po 30dniach 2gb przez kolejne "11" miesięcy (w sumie 25gb)

Pozdrawiam
 #880989  autor: marcinek243
 04 sie 2016, 16:47
Raz kozie śmierć. Skusiłem się na starter 19zł za... 17 :lol: Wysyłka odziwo darmowa i szkybka starter zamówiony we wtorek rano doszedł dziś. Rejestracja poprzez infolinie szybka i sprawna. Po godzinie wszystko aktywne a dopisane do zarejestrowanego już numeru na karte.
W porównaniu do startera za 9zł sprzed miesiąca tu pakiet cykliczny od razu zapalił się na zielono :wink:

Liczba sztuk ograniczona. UWAGA Koniecznie podać numer telefonu w formularzu zamówienia gdyż na niego awizo przychodzi tylko SMS-owo http://allegro.pl/starter-play-internet ... 89880.html
 #881020  autor: lee
 04 sie 2016, 18:57
lee pisze:Jeżeli jest jedno konto to plan mam taki:
1. Zmiana taryfy
2. Doładowanie za 31pln
3. Po kilku dniach odpalam pakiet za 50pln
4. Po kilku dniach odpalam bonus na rok.
Będzie ok?
Czyli tak doczytałem i będę musiał wbić 32pln po zmianie bo zgodnie z regulaminem oprócz 50pln na koncie musi być przynajmniej 1grosz. Pakiety sumują się niemniej jeden punkt jest ciekawy.
Po wykorzystaniu pakietu za transmisję pobiera się wg. cennika oferty... czyli 12gr/100kb? Czy promocyjnie 0.01pln/500kb?

Czyli jeżeli na koncie będzie równo 50pln to nie będzie możliwości aktywacji tego pakietu?
 #881025  autor: KC-KARLOS
 04 sie 2016, 19:10
lee pisze:Czyli tak doczytałem i będę musiał wbić 32pln po zmianie bo zgodnie z regulaminem oprócz 50pln na koncie musi być przynajmniej 1grosz.
1 grosz musisz mieć, aby korzystać z płatnych usług, np. dzień bez limitu, czy nocny transfer za 5 zł w INK, gdy WYKORZYSTASZ BONUSOWE MB/GB.
Wykorzystanie bonusu GB przy posiadaniu salda konta 0,00 zł UNLIEMOŻLIWIA korzystanie z wykupionych usług. Taka zasada jest i w starym PLAY INTERNET NA KARTĘ.

PRZYKŁAD: jeśli mam 0,00 na koncie i 500 MB premii, przy włączonym Nocnym Transferze za 10 zł (PINK) lub za 5 zł (INK), powoduje, że usługa NIE ZABIERZE MB w godzinach 00:00:01 do 08:59:59, ale jest haczyk: gdy minie godzina 9, a wyczerpię te 500 MB przed godz. 0 to niestety tracę dostęp do neta DO MOMENTU DOŁADOWANIA KONTA (prędkość spada do zera, a próba otwarcia np. google skończy się przekierowaniem na stronę ZERO.PLAY.PL gdzie jest info o wyczerpaniu środków i możliwości doładowania online bez kosztów za transfer). Play wysyła SMSy, gdy saldo jest niskie jak i wyczerpane.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 2 z 91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 91