DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #88513  autor: uśmiechnięty
 25 lip 2006, 22:52
Sony Ericsson K300i


Obrazek



W pudełku znajdziemy:


- telefon
- baterię Li-Ion o pojemności 700 mAh
- ładowarkę
- instrukcję obsługi
- maleńką książeczkę odnośnie modelu telefonu

Obrazek

Wnioski? Dość ubogo, prawda? Przydałby się chociaż kabel USB oraz jakaś płyta CD z oprogramowaniem.



Pierwsze wrażenie:


Pierwsze wrażenie jest ważne, prawda? To dobrze, bo telefon jest bardzo mały! Jego wymiary to 45.0 x 100.0 x 19.0 mm. Dostępny w kolorach srebrno-szarym i srebrno-granatowym.



Książka telefoniczna:


Kontakty można zapisywać w różnych grupach. Kontakty z książki można zapisywać na telefon, jak i na kartę SIM.

Do każdej osoby w książce możemy wpisać kilka numerów kontaktowych takich jak:
- tel. komórkowy
- dom
- służbowy
- faks
- inny

Można także wpisać:
- adres e-mail
- adres w sieci Web

Ciekawą funkcją jest dopisane do każdej osoby informacji:
- tytułu
- firmy
- ulicy
- miejscowości
- województwa
- kodu pocztowego
- kraju
- wpisanie innych informacji dotyczących poszczególnej osoby

Są także bajery typu dodania:
- zdjęcia
- specjalnego dzwonka
- polecenia głosowego



Wiadomości:


Wiadomości można wysyłać, jak i odbierać w postaci e-mail bądź tradycyjnych, typu: sms, mms. Podczas pisania sms'ów, tekst można dowolnie zedytować, dodawać jakieś symbole oraz emotki wyrażające nasze uczucia. Tworząc wiadomość mms, można dodawać tekst, obrazek, zdjęcie, sekwencję wideo, zmienić kolor tła oraz ustawić czas trwania strony.



Aparat cyfrowy:



Aparat wykonuje kiepskie zdjęcia jak na telefon. Ich jakość pozostawia sobie wiele do życzenia. Są niewyraźne, widać na nich dużo szumów, jak jest minimalnie ciemniej, widać na nich jakby biały opad śniegu. Kolory są blade, zupełnie inne niż w rzeczywistości. Ja wiem, że telefon nigdy nie będzie robił zdjęć jak aparat cyfrowy, ale ludzie - w niektórych telefonach za podobną cenę są o niebo lepsze.

Telefon może wykonywać zdjęcia w różnych rozdzielczościach:
- małe (160x120)
- średnie (320x240)
- duże (640x480)
- tryb rozszerzony (możliwość interpolacji zdjęć do rozmiaru 1280x960, jakość ich jest już naprawdę tragiczna)

Podczas robienia zdjęć są efekty specjalne, takie jak:
- czarno-białe
- negatyw
- sepia
- solaryzacja
- tryb nocny

Dodatkową funkcją jest samowyzwalacz oraz funkcje typu ustawienia jakości zdjęć, możliwość zrobienia zdjęcia w wielu ciekawych ramkach.
Mimo wszystko zapewniam Was, nawet gdybyście mieli ustawioną na najlepszą jakość, zdjęcia będą wychodzić tragiczne! :(

Tu dodam wam 3 zdjęcia z telefonu:

Obrazek
(to nie jest mojego autorstwa)


Obrazek
(mojego autorstwa*)


Obrazek
(mojego autorstwa*)


*
Przepraszam, że dodałem tylko te dwa zdjęcia mojego autorstwa, ale popsuł mi się kabel od telefonu do komputera i tylko te dwa miałem na dysku tak więc je dodałem. Te dwa moje są wykonane interpolacją obrazu do rozdzielczości 1280x960... tamto jedno jest z jakieś strony... mówiłem, że wychodzą kiepskie, a z interpolacją jest jeszcze gorzej... :P





Kamera:


Kamera pozwala rejestrować filmy w rozdzielczościach 128x96 i 176x144. Filmy podobnie jak zdjęcia są tragicznej jakości. Jak szybciej ruszy się ręką, obraz dosłownie pływa! Ogólnie te filmy to zlepka kwadracików - nic innego jak pikseloza.
Oczywiście, można dodawać efekty jak w zdjęciach.




Menu:



Menu to jeden z niewielu plusów tego telefonu. Jest ułożone w postaci dziewięciu ikon. Po trzy w trzech rzędach. Do ikonek należą takie:
- aparat
- usługi internetowe
- rozrywka
- menedżer plików
- wiadomości
- organizator
- łączność
- spis telefonów
- ustawienia

Obrazek

Menu jest przejrzyste i dość proste w obsłudze.



Ekran:


Przyznam, że mógłby być trochę większy. Jego jakość nie jest aż tak tragiczna jak zdjęć i filmów. Wyświetla 65 536 kolorów, a jest rozdzielczości 128x128 pikseli.

Obrazek




Mp3:



Ich jakość może być. Mogłyby grać tylko troszkę "czyściej" przy największej głośności.
Jednak telefon zupełnie nie nadaje się do słuchania mp3 przez kiczowatą pamięć, a mianowicie 12 mb.



Dżojstik:


Dla jednych wada, dla drugich zaleta. Bardzo pożyteczny jest np. do gier, ale z przykrością muszę stwierdzić, że po kilku miesiącach intensywnej pracy zaczyna się zacinać lub chodzić nie tak szybko, jakbyśmy chcieli. Więc w sumie wolałbym, żeby były normalne strzałki zamiast dżojstika.



Klawiatura:


Twarda, wygodna, przyciski w odpowiedniej odległości, podświetlane na pomarańczowo.



Lista połączeń:


Pozwala na zachowanie numerów nieodebranych, odebranych i wykonanych.



Dodatkowe funkcje:


- kalendarz
- zadania
- notatki
- converter (przeliczanie jednostek na inne jednostki)
- alarm
- minutnik
- stoper
- kalkulator
- możliwość ustawienia dźwięku w formacie mp3 jako dzwonek
- dyktafon
- MusicDJ™
- gry
- odtwarzacz mp3 (jako programik)



Narzędzia do wymiany plików z innymi telefonami:


IrDa - tak, Bluetooth - nie.



Moja subiektywna opinia:


Telefon w skali od 0 do 10 oceniam na 5, czyli przeciętny. Niby ma trochę tych funkcji, ale są moim zdaniem niedopracowane. Zdjęcia mogłyby być znacznie lepszej jakości i przydałby się większy wyświetlacz oraz slot na karty pamięci. Mam go od ponad roku.
Coż - za podobne pieniądze teraz można kupić znacznie lepszy "sprzęt". Już nie mogę się doczekać kiedy przesiądę się na inny model, duuużo nowszy i lepszy. :P

 #88872  autor: :Diego:
 26 lip 2006, 19:36
bardzo dobry test ;-) mój kolega ma ten tel. i powiem szczerze że mój cx65 robi o wiele lepsze zdjęcia. pozdrowionka ;-)

Obrazek
Obrazek

Siemens c35i - Alcatel ot311 - SE j210i - Siemens cx65 - Motorola e365 - SE k510i :D

 #88880  autor: Osk92
 26 lip 2006, 19:43
Taki jakiś goły ten test ale czyta się szybko i najważniejszych rzeczy można się dowiedzieć :) 7/10 (co by Ci przykro nie było :P )
 #88931  autor: Skarpyta
 26 lip 2006, 23:10
Telefon w skali od 0 do 10 oceniam na 5, czyli przeciętny. Niby ma trochę tych funkcji, ale są moim zdaniem niedopracowane. Zdjęcia mogłyby być znacznie lepszej jakości i przydałby się większy wyświetlacz oraz slot na karty pamięci. Mam go od ponad roku.
Coż - za podobne pieniądze teraz można kupić znacznie lepszy "sprzęt". Już nie mogę się doczekać kiedy przesiądę się na inny model, duuużo nowszy i lepszy. :P

heh telefon zrobli chyba pierwszy taki z mp3,video,aparatem żeby zachęcić klientów do zakupu k300i najpierw było szleństwo z k300i potem znów wszystko sie przezucało na k700i a troszke puźniej na k750i :P :-) ,ale mimo to k300i jest dobrym telefonem chodzby do nagrania se paru minutowego filmiku z Colą :mrgreen: czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na jakimś zlocie :mrgreen: o roździelczości 1280x960.Telefon Oceniam tak samo jak Uśmiechnięty czyli na 5 gdyby ten dzojstki był lepszy to dal bym przynajmniej 8 :wink: .Fajny,Przejżysty test super podoba mi się :wink:

Obrazek
Obrazek

 #89085  autor: Pb
 27 lip 2006, 14:56
k300 jest calkiem spx moj starszy go ma poza beznadziejnym ekranem i bardzo niewygodna klawiatura jest fajny ja bym mu postawil 7/10

 #89170  autor: St-Jimmy
 27 lip 2006, 17:28
Telefon nie jest taki zły. Mój kumpel go miał i robił nawet całkiem nieżłej jakości zdjęcia. Test oceniam na 7/10

Nokia 3220 -> Sagem x5-2 -> SE K508i -> Nokia 3650 -> Motorola L6 -> Motorola E1 -> SE K750i -> SE W900i -> Motorola RAZR V3xx -> SE W880i -> Nokia 5610-> Iphone 2G -> Motorola V3xx -> Samsung s8500 + Ipod Touch 3g

 #178976  autor: filipeek
 01 maja 2007, 01:00
Tragedia ! ten telefon mnie tak denerwuje ze jakbym go dorwal w swoje lapy bym nim tłukł o sciany ;] przereklamowane ******** z reklam za 1 zł ;] poprostu kazdy go ma i kazdy zaluje ;]

Pohamuj się ze słownictwem! wedytowane.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2007, 01:06 przez filipeek, łącznie zmieniany 1 raz.

nie kupuj samsungów ;p

 #196935  autor: jj
 27 cze 2007, 23:47
Ja dodam od siebie że po ponad roku klawisze mi się dosyć mocno pościerały i niestety czasami dzojstik nie chce się ruszać w dół .

Ericsson t28s>N3210>Sagem MW3020>N 8020>N3310>Philips Fisio 120>T610i>Simens S65+K300i>K510i>W710i+K550i

 #200373  autor: mareksiwek
 08 lip 2007, 15:39
ja ten fon mam prawie 2 latka i wszystko jest spoko tylko mało pomięci i mały wyświetlacz i brak BT
reszta ok
joy działa mi poprawnie

 #201895  autor: ganc2
 13 lip 2007, 01:36
Również miałem kontakt z tym telefonem. Aż 2 lata. Do czasu gdy w czerwcu odmówił poszłuszeństwa. Aktualizacja oprogramowania nie mogła być przeprowadzona poprawnie, a na serwis (okurat równiutko kilka dni po gwarancji) nie mam co liczyć.

 #202024  autor: Mario4all
 13 lip 2007, 13:43
Mam go parę miechów(zamieniłem sie z siostrą na t610).Jak dla mnie wyświetlacz to porażka.Przyrównując go do k310i blednie!. Sam telefon nie jest taki zły.Zdjęcia i filmiki zgadzam sie,do bani. I jeszcze doczepię się do jakości rozmów. Często rozmówca wogóle nie słyszy co mówie bo musze przystawić ciut bliżej tel ;/.A już wogóle porażką są tutaj strasznie pikające klawisze.Niesamowicie mnie to wnerwia i dlatego teraz kupując tel będe zwracał szczególnie na to uwagę.

Obrazek

 #202842  autor: JacekS
 16 lip 2007, 04:34
Dla kogos kto intesywnie uzywa telefonu nie powiniene wybierac tego telefonu, gdyz np po paru miesiacach klawiatura sie totalnie sciera. Dobry telefon dla dziecka

 #202888  autor: maniek89
 16 lip 2007, 10:21
Napisane krotko ale tresciwie, zawiera najwazniejsze infoiormacje. Nie ilosc a jakosc sie liczy, a jakosc jest dobraa. Obiektywna ocena 9.5/10