DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

 #228882  autor: margeo
 23 paź 2007, 00:11
Za kilka dni mamy mieć w firmie wymienione telefony słuzbowe... Chcialem k750i (lub d750i), ale oficjalnie ich juz w Erze nie ma... Proponuja np 550i - niby podobny, ale mialem dzis w reku atrapę i strasznie mnie zniechecila klawiatura...
Pytanie do uzytkownikow - jak ona sie sprawuje w rzeczywistosci? Jest strasznie mala, mam wrazenie, ze napisanie sms, czy wpisanie kontaktu = katorga...
No i ten klawisz do polaczenia z netem - nie laczy sie od razu, gdy przez przypadek ktos go nacisnie? przeciez zaraz obok jest odbieranie/ wykonywanie polaczen...?
Z gory dzieki za info :)

**********************
POZDRAWIAM!


W użyciu: T-mobile, Play Fresh, OFnK, Virgin Mobile, Aero2

 #228884  autor: butterfly
 23 paź 2007, 00:16
margeo pisze:Pytanie do uzytkownikow - jak ona sie sprawuje w rzeczywistosci? Jest strasznie mala, mam wrazenie, ze napisanie sms, czy wpisanie kontaktu = katorga...
Wg mnie smsy sie pisze cudownie! Siwtnie się spisują te małe klawisze.
margeo pisze:No i ten klawisz do polaczenia z netem - nie laczy sie od razu, gdy przez przypadek ktos go nacisnie?
Zawsze można zablokować, albo ustawić by pisało smsa po naciśnięciu.

 #228904  autor: margeo
 23 paź 2007, 08:19
butterfly pisze:Zawsze można zablokować, albo ustawić by pisało smsa po naciśnięciu.
Czyli rozumiem, ze fakt, iz docelowo pod klawisz z lewej strony przypisany jest net, nie oznacza, ze nie mozna tego zmienic? No to juz jakas pozytywna wiadomosc :)
hmm... Zastanawiam sie, czy prosic doradce biznesowego z Ery o sciagniecie k750i, czy moze zaryzykowac k550i...

**********************
POZDRAWIAM!


W użyciu: T-mobile, Play Fresh, OFnK, Virgin Mobile, Aero2

 #228905  autor: aga
 23 paź 2007, 08:22
margeo pisze:mialem dzis w reku atrapę i strasznie mnie zniechecila klawiatura...
Pytanie do uzytkownikow - jak ona sie sprawuje w rzeczywistosci?
Przyznaję, że na początku trochę przeszkadzały mi te klawisze zwłaszcza przy pisaniu smsa, ale szybko się do nich przyzwyczaiłam.
margeo pisze:No i ten klawisz do polaczenia z netem - nie laczy sie od razu, gdy przez przypadek ktos go nacisnie? przeciez zaraz obok jest odbieranie/ wykonywanie polaczen...?
Jeśli chodzi o ten przycisk, to poszukaj na forum, bo już kilka osób pisało co zrobić, żeby nie łączyło od razu z netem.

[ Dodano: 2007-10-23, 08:31 ]
margeo pisze:Zastanawiam sie, czy prosic doradce biznesowego z Ery o sciagniecie k750i, czy moze zaryzykowac k550i...
W zasadzie poza wyświetlaczem i EDGE to te telefony różni tylko wygląd. Wybierz sobie ten, który bardziej ci się podoba. No i przejrzyj sobie inne wątki o K550i, bo bardzo często jest porównywany z K750i.

 #228967  autor: MARIO rlz
 23 paź 2007, 16:35
Wgrałem wczoraj soft z SE W610i i mogę powiedzieć, że telefon jest nieco lepszy :)

Dodatkowo soft z W610i dodaje:

:arrow: flash menu
:arrow: odtwarzacz mp3 ma więcej funkcji, wygląda ładniej, jest możliwość ustawienia wizualizacji i skórek
:arrow: tytuł i wykonawca piosenki na pulpicie
:arrow: i oczywiście MegaBASS™, dzięki któremu muza ma świetne basy
:arrow: przycisk, który służył szybkiemu uruchomieniu neta, teraz uruchamia mp3 :)

Minusem są częstsze zwieszki telefonu niż na standardowym sofcie :/
Ostatnio zmieniony 20 lip 2008, 11:07 przez MARIO rlz, łącznie zmieniany 2 razy.

 #228970  autor: Filip
 23 paź 2007, 16:51
Jak już jesteś taki dokładny to jeszcze dodaj że tracimy "zasłonkę aparatu",tzn.jej przesunięcie nie powoduje uruchomienia aparatu fotograficznego.

 #228977  autor: adrianello
 23 paź 2007, 17:21
A ja się doczepię do 2 rzeczy w tym teście :P
Owa "lampa błyskowa" to 2 diody, niby szczegół, ale rezultat działania już znacząco inny :wink:

Drugą rzeczą, którą pozwolę sobie skomentować jest:
Złącze na karty pamięci znajduje się pod baterią.
Z tego co widziałem kartę pamięci można włożyć, bez wyciągania baterii, jakby to wynikało z tego co napisał autor recenzji.
Wystarczy bowiem sciągnąć tylną część obudowy, aby uzyskać dostęp do gniazda pamięci. :)

To tyle.
Pozdrawiam :)

 #229002  autor: MARIO rlz
 23 paź 2007, 18:30
adrianello pisze:
Drugą rzeczą, którą pozwolę sobie skomentować jest:
Złącze na karty pamięci znajduje się pod baterią.
Z tego co widziałem kartę pamięci można włożyć, bez wyciągania baterii, jakby to wynikało z tego co napisał autor recenzji.
Wystarczy bowiem sciągnąć tylną część obudowy, aby uzyskać dostęp do gniazda pamięci. :)

To tyle.
Pozdrawiam :)
Ups faktycznie pomyłka ;) Dzięki za zwrócenie uwagi.
Jak już jesteś taki dokładny to jeszcze dodaj że tracimy "zasłonkę aparatu",tzn.jej przesunięcie nie powoduje uruchomienia aparatu fotograficznego.
Wypisałem zalety softu Walkman, fakt, jedyną wadą jest to, że otwarcie klapki nie powoduje uruchomienia aparatu :P

 #229008  autor: Tidus
 23 paź 2007, 18:45
Mario, możesz powiedzieć za pomocą jakiego programu zmieniłeś k550 w w610? Też się nad tym zastanawiam... zależy mi na flash menu :D

 #229082  autor: butterfly
 23 paź 2007, 21:41
Tidus pisze:k550 w w610?
setool2lite np. Pełno tego na necie.

 #229087  autor: wtd
 23 paź 2007, 21:52
MARIO rlz pisze:jedyną wadą jest to, że otwarcie klapki nie powoduje uruchomienia aparatu :P
Oraz to że tracimy gwarancję :)

 #229156  autor: Xy
 23 paź 2007, 23:22
Powiedzcie mi mości testerzy jak zrobic, zeby muza leciala tak jak w playerku, najpierw folder z jednym zespolem, pozniej z drugim i tak przez wszystkie katalogi. Wrzucilem muze w telefon, poukladalem ladnie w katalogi zespolami, odtwarzam, a tu qrde mixa mi zrobilo i leci kawalek z pierwszego folderu, a zaraz po nim z jakiegos ze srodka. Troche to uciazliwe. Czy mam sie bawic w playliste? W Creative MuVo V100 jest to prostsze :P

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #229254  autor: MARIO rlz
 24 paź 2007, 15:23
wtd pisze:
MARIO rlz pisze:jedyną wadą jest to, że otwarcie klapki nie powoduje uruchomienia aparatu :P
Oraz to że tracimy gwarancję :)
...którą można bez problemu odzyskać wgrywając ponownie soft Ery ;)

 #229258  autor: butterfly
 24 paź 2007, 15:42
MARIO rlz pisze:...którą można bez problemu odzyskać wgrywając ponownie soft Ery
Którą jednak można stracić, jeśli serwis naprawdę chciałby unieważnić naszą gwarancję. Wierz mi, oni mogą sprawdzić czy soft był ponownie wgrwany. Tylko, że oni na takie bajery nie tracą czasu.

 #229274  autor: MARIO rlz
 24 paź 2007, 16:35
butterfly pisze:
MARIO rlz pisze:...którą można bez problemu odzyskać wgrywając ponownie soft Ery
Którą jednak można stracić, jeśli serwis naprawdę chciałby unieważnić naszą gwarancję. Wierz mi, oni mogą sprawdzić czy soft był ponownie wgrwany. Tylko, że oni na takie bajery nie tracą czasu.
Wiem, że mogą sprawdzić ale nigdy tego nie robią ;) Zresztą mam nadzieje, że nie będę musiał iść kiedykolwiek z k550i do serwisu :P

 #229367  autor: Xy
 24 paź 2007, 22:26
Kod: Zaznacz cały
Powiedzcie mi mości testerzy jak zrobic, zeby muza leciala tak jak w playerku, najpierw folder z jednym zespolem, pozniej z drugim i tak przez wszystkie katalogi. Wrzucilem muze w telefon, poukladalem ladnie w katalogi zespolami, odtwarzam, a tu qrde mixa mi zrobilo i leci kawalek z pierwszego folderu, a zaraz po nim z jakiegos ze srodka. Troche to uciazliwe. Czy mam sie bawic w playliste? W Creative MuVo V100 jest to prostsze

Ponawiam prosbe. Nie podoba mi sie ten playerek. Jak pisalem, utwory mam posegregowane w folderach, a to mi odtwarza jak chce :? Playerek w K550i bierze info z tagów zapisanych w pliku mp3?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #229508  autor: Osk92
 25 paź 2007, 13:39
Rozumiem, że opcję odtwarzania losowego masz wyłączoną?

 #229513  autor: Xy
 25 paź 2007, 14:21
Odtwarzanie losowe wylaczone. Ale chodzi mi o to, ze jak biore "Teraz gra" (wczesniej "utwory> wszystkie") to mi pokazuje, ze leci utwor 001/147 (bo tyle narazie wlazlo). Niby ok, ale dlaczego nie odtwarza po kolei albumami? Skoro pierwszy jest zespol A, to kiego grzyba nastepna piosenka jest odtwarzana zespolu C ? Mam wlasnie ulozone folderami, ale pisalem wczesniej. Myslalem, ze tu bedzie jak w playerku; leci zespol A, pozniej zespol B i tak do konca ;) Jesli biore "Wykonawcy> zespol" to leci mi tylko jeden wykonawca w kolko :P Ale jak widac spece od SE pomysleli inaczej :P
Ale ogolnie przyzwyczajam sie, 2GB rulez :)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #229516  autor: butterfly
 25 paź 2007, 14:33
A czy może przy okazji zauważyliście, że bardzo zeszliście z tematu? Więc bez takich numerów więcej.

 #231262  autor: piottrw
 03 lis 2007, 20:39
Witam
Nie wiem czy to dobry temat ale STAŁO się. Dziś telefon spadł mi w piwnicy na beton z wysokości ok. 120 cm, na wyśwyetlacz i nic mu się nie stało. Być może te trzeszczące elemnty to specjalnie, aby przy upadku nić nie pękło. W poprzednim moim Z520 po upadku poleciała taśma.
Pozdrawiam