DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #243539  autor: kebulon
 02 sty 2008, 23:00
Na wstępie mojego testu chciałbym zaznaczyć iż jest to mój pierwszy test i ew. błędy będą mi do wybaczenia :-)

Na tą nokie przesiadłem się z SE w800i.Sony ma lepszy aparat ,mp3, baterie i na logiczny sposób myślenia cofnąłem się wstecz.Tak też stwierdzę ale sony nie miał takiego czegoś co by mnie przyciągnęło.Inaczej jest z tą nokią.Ma ona w sobie takie coś co mnie w pewnym stopniu ''podnieca'' ,slangiem mówiąc : ''jara'' :D

Telefon kupiłem na allegro z następującym zestawem:
:arrow: pudełko z wytłoczką
:arrow: ładowarka
:arrow: kabel usb
:arrow: instrukcje ,papierki od nokii
:arrow: płyta cd
:arrow: bateria
W późniejszym czasie dokupiłem do niego :
:arrow: kartę pamięci kingston 1gb
:arrow: przejściówkę nieoryginalną na mini-jack-a
:arrow: słuchawki senncheiser mx200
Dokupić mam zamiar :
:arrow: nową obudowę ,całą czarną bo telefon w niej się lepiej prezentuje
Obrazek
pierwsze wrażenie :
Powiem tak : była to miłość od pierwszego wejrzenia.Start telefonu jak to telefon z symbianem jest dosyć długi.Trwa niecałe 30 sek.W ustawieniach możemy ustawić czy telefon ma pracować w trybie offline (tryb samolotowy ,można normalnie korzystać z telefonu ,lecz bez możliwości wykonywania/odbierania połączeń) czy normalne zalogowanie sie do sieci.Telefon mierzy 110 x 60 x 21 mm i waży 127 g .Jakość materiałów z jakich jest użyty jest bardzo dobra.Obudowa się nie ściera ,nie skrzypi ,chociaż nie powiem że tylna klapka złapała już mały luz.Telefon pewnie leży w dłoni ,nie czuć jego nie małej wagi :-) .U góry telefonu znajduje się wylot z głośniczka

Obrazek .Na dole natomiast jak to w nokii złącze pop-port służące do podłączenia słuchawek ,kabla usb i innych akcesoriów

Obrazek Na prawym boku znajduje się wejście na kartę pamięci ( o której będzie mowa później ) i guzik włączania/wyłączania.Może on także służyć do zmieniania profili jakże i blokady klawiatury

Obrazek .Z lewej strony jest miejsce ładownia ,miejsce do przyczepienia smyczy i guzik ''komend głosowych''

Obrazek.Tył telefonu wygląda prosto aczkolwiek obiektyw aparatu wygląda jak łódź podwodna :-D .Podoba mi się ten detal.Jest taki mało spotykany ,można by rzec że jest ekstrawagancki a nawet kosmiczny

Obrazek

jakość rozmów & zasięg & wideorozmowy :
jakość rozmów jest nienaganna ,rozmówce słychać wyraźnie.Z zasięgiem również niema problemów ,nie miałem jeszcze sytuacji żeby stracił się zasięg :-) .Co do wideorozmów. Trochę brakuje przedniej kamerki ,ale nawet jakby była to bym i tak z niej nie korzystał.Rozmowy 3 generacji możemy prowadzić po dołączeniu odpowiedniej przystawki z kamerką

klawiatura :
bardzo wygodna chodź na pierwszy rzut oka wydawała się za mała.Posiada pewny klik ,można bezproblemowo pisać nie patrząc na klawiaturę.Posiada 5- kierunkowy manipulator.Jest on wygodny w użyciu ,można na nim położyć kciuk i tak zatwierdzać operacje w telefonie. Klawiatura podświetlona jest na biało ,ale tylko wtedy gdy telefon uzna że jest ciemno poprzez zamieszczony u góry telefonu czujnik światła.Przydatna rzecz

Obrazek
wyświetlacz :
ma rozdzielczość 176x220 przy 65 tyś kolorów.Jest jasny(poziom jasności można ustawić z poziomu menu w ustawieniach) ,bardzo czytelny.Jego przekątna ma 2,1'

Obrazek

menu :)
menu telefonu dzieli się na :
:arrow: wiadomości (mamy tutaj dostęp do meila ,mms ,sms ,polski słownik t9 ,jak to w wiadomościach)
:arrow: kontakty (można dodawać zdjęcia osoby dzwoniącej ,wszystko jest przejrzyste)
:arrow: rejestr połączeń (mamy tutaj wszystkie odbierane/wykonywane/nieodbierane rozmowy)
:arrow: galeria (tutaj jest magazyn zdjęć ,klipów wideo , dźwięków itp)
:arrow: foto-wideo (myślę że nazwa mówi sama za siebie ,ale powiem ze służy ta funkcja do wykonywania zdjęć i kręcenia filmów :-D )
:arrow: multimedia (tutaj miejsce znalazł odtwarzacz filmów RealPlayer ,edytor wideo ,dyktafon -szkoda ze tylko do 1 min i menedżer zdjęć)
:arrow: kalendarz (prosty w obsłudze ,czytelny ,jest w nim widok tygodnia wraz z godzinami i innymi tam pierdołkami :wink: )
:arrow: przeglądarka web (nie wiem jak działa bo z internetu nie korzystam ,więc nie będę się na jej temat wypowiadał)
:arrow: zegar (można tutaj również ustawić budzik ,jak i czy zegar ma być analogowy czy cyfrowy )
:arrow: profile ( mamy tutaj do wybory 6 profili ,można zmieniać nazwy profili jak i ich ''wnętrze'' )
:arrow: organizator (znajdują się tutaj takie rzeczy jak: menedżer plików ,kalkulator ,przejrzysty notatnik , dostęp do karty pamięci ,portfel z zabezpieczeniem na kod ,jakiś konwerter walut/miar itp )
:arrow: narzędzia (tutaj natomiast są ustawienia ,menedżer aplikacji ,tematy ,czat i jakiś menedżer urządzeń [sanitarnych :smt005 ] )
:arrow: łącza (tutaj znajduje się bluetooth ,menedżer połączeń i synchronizacja z komputerem )
:arrow: Możemy dodawać własne foldery i wrzucać tam zainstalowane pliki żeby nie robić sobie bałaganu

Obrazek
aparat & kamera :
producent zastosował tutaj obiektyw o rozdzielczości 1,23 mpx (1280x960 ) .Jest jeszcze rozdzielczość vga (640x480 ) .Do dyspozycji mamy sześciokrotny zoom cyfrowy ,tryb nocny ,ustawienia jakości zdjęcia (wysoka ,zwykła i podstawowa ),jasności i kontrastu ,tryb seryjny (6 zdjęć pod rząd) ,samowyzwalacz (10 ,20 lub 30 sekund). Pare fotek wykonanych tą nokią :

Obrazek ObrazekObrazekObrazek Obrazek .Zdjęcia jak na 1,3 mpx są dobrej jakości ,lepsza jakość nie jest mi potrzebna ,lecz nie ukrywam że brakuje mi trybu makro.No ale wiedziałem co kupuje i jakoś idzie bez tego żyć ale jest to przydatny gadżet :-) .Można nagrywać godzinne filmy w rozdzielczości 176x144 piksele.Jakość filmów jest ''odrażająca'' .Nadają sie co jedynie do oglądania na telefonie.Telefon posiada program do obróbki filmów.Tzw. ''Reżyser''.Idzie tam wycinać kawałki filmów ,podkładać muzykę .Podobny bajer zrobił SE pod tytułem : '' videoDJ'' :) .Podsumowując kwestię uwieczniania chwila :-D ( że to tak idzie nazwać :P ) .Aparat dobry ,lecz filmy denne

Obrazek

odtwarzacz mp3 :
w telefonie wbudowany jest jest standardowy odtwarzacz muzyki.Brakuje w nim korektora dzwięku co jedynie.

Obrazek .Korzystam z programu Power mp3.Posiada lepszą jakość dźwięku i w dodatku jest głośniejszy.Mamy w nim do dyspozycji korektor .Jakość dźwięku wydobywająca się z głośniczka jest przeciętna.Nie jest ani głośny ani cichy.Głośnik jest wystarczający ale bez fajerwerków.Zresztą czego się spodziewać.Na słuchawkach telefon gra ciekawie.Mam dokupione senncheiser mx200 + przejściówkę na zwykłego jacka z foof-a i jestem mile zaskoczony :-) po odpowiednim ustawieniu korektora w Power mp3 jest porządny bass ,nic nie trzeszczy ,mogę śmiało powiedzieć że jakość jest lepsza niż z odtwarzaczy typu : ''digital player mp3/mp4''

Obrazek

bateria :
jest to litowo-jonowe ogniwo o pojemności 900 mAh.W moim przypadku wystarcza na 2-3 dni góra.Generalnie nie źle bo to samo ogniwo zastosowane jest np w nokii 2310 :D .Trochę nie rozumie nokii dlaczego tak robi ,no ale cóż.Są to inżynierowie i uznali , że tak będzie lepiej.Ogólnie nie mam powodów do narzekania

Obrazek

ogólna praca telefonu & karta pamięci & wymiana danych z PC & granie :
jak już każdy chyba wie telefon oparty jest na systemie operacyjnym symbian s60, 2 edycji (interfejs).Telefonik posiada procesor 220 mhz .W trakcie mojego użytkowania zawiesił się może z 2-3 razy.Chodzenie po menu ,jakże i codzienne użytkowanie nie sprawia problemu.Telefon jest po prostu szybki ,mało kiedy miewa zwiechy :-) .Telefon obsługuje karty rs-mmc do 2gb.Posiadam w telefonie kartę 1gb i telefon chodzi cacy :) Warto dołożyć te pare złotych do jakiegoś renomowanego producenta niż później żałować zakupu :-) .Z komputerem komunikuję się poprzez program : nokia PC suit.Po zainstalowaniu odpowiednich sterowników telefon wykrywany jest jako dysk wymienny (E) .Do komunikacji można również zastosować : czytnik kart pamięci ( po uprzednim dopięciu do rs-mmc adaptera który zamienia tą kartę w standardowe mmc :-) ) ,przez bluetooth, jakże i wyżej wspomniany kabelek .Co do grania -na symbiana jest masa gier i programów ,pozatym można instalować gry z n-gage bądź różnego rodzaju emulatory.Grafika jest bardzo dobra ,oczywiście większość gier jest 3D(np. z gameboy-a)

Obrazek

podsumowanie :
polecam każdemu tego smartphona nokii ,ponieważ ma bardzo dobrą proporcje cena :arrow: jakość :arrow: możliwości.Z telefonu jestem bardzo zadowolony i jak narazie nie mam zamiaru go zmieniać :wink:

Dziękuje za przeczytanie tego skromnego teściku :-) .Oświadczam ,że jestem autorem tegoż artykułu i kopiowanie jest możliwe po uprzednim zapytaniu się :-) przepraszam za ewentualne błędy
Miłego czytania :)

P.S fotki były robione SE w800i ,zdjęcie zestawu robione moją nokią :-)
Ostatnio zmieniony 10 sty 2008, 21:28 przez kebulon, łącznie zmieniany 3 razy.

 #243549  autor: MarCjaho
 03 sty 2008, 06:43
Nom, trochę mało. 7/10. Popraw niektóre miniaturki. :wink:

 #243566  autor: Forest
 03 sty 2008, 11:05
Niezły test, ale popraw te kody do miniatur bo się rozwalają po całym teście :P

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #243573  autor: soul blade
 03 sty 2008, 12:33
Hmm to chyba drugi test tego telefonu ... ;) ale teścik ok :P

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #243596  autor: BKX
 03 sty 2008, 14:36
Hm teścik ok :) Podziwiam Cię za odwage przejścia z nowszej konstrukcji na starszą, co prawda z systemem, ale mającą już swoje "lata" :) Jedna uwaga, nie "cofamy się wstecz"... albo cofamy, albo wstecz :P I tak w ogóle, to nie lepiej umieścić go w dziale testów? :)
Ostatnio zmieniony 03 sty 2008, 16:12 przez BKX, łącznie zmieniany 1 raz.

N5110i/N5510/N6210/SEK500i/N7600/N3300/SEK750i/N6288/N5700/LGKP500/NE71/N5800/Iphone 3G/SamsungWave/NE72/BB8520/HTCDesireHD/BB9810/MotorolaRAZRXT910/SonyXperiaP/HTCOneS/SamsungGalaxySIII/NokiaLumia820/SonyXperiaZ1

 #243609  autor: basiulenkaa
 03 sty 2008, 14:59
BKX18 pisze:to nie lepiej umieścić go w dziale testów? :)
Modzi mogą jedynie przenieść temat do odpowiedniego działu (;

...

 #243612  autor: piotrz
 03 sty 2008, 15:05
hm jak dla mnie troche za dużo wyrazów potocznych... tak można na forum skrobać, ale test to co innego. zauważyłem kilka nieprawidłowo zbudowanych zdań, ale za ten menedżer urządzeń sanitarnych przeniose do działu testy czytelników :-D
bo telefon opisany jest całkiem nieźle.

 #243657  autor: kebulon
 03 sty 2008, 17:33
dziękuje bardzo za miłe opinie :D zaraz poprawie linki do zdjęć :)

 #243676  autor: MarCjaho
 03 sty 2008, 18:59
Teraz o niebo lepiej, przejrzyście i fajnie się czyta. 8,5/10 :-D

 #243896  autor: adiq1033
 04 sty 2008, 21:26
Szanowny pan Kebulon wyprzedził mnie z testem 6630, który miałem rozpocząć przez okres ferii. Tekst trochę się "zlewa", nie przyjemnie mi się czytało. Są to wyłącznie moje odczucia, nie musicie się z nimi zgadzać - proste :) Ogólnie niezły 8/10.

 #243909  autor: kebulon
 04 sty 2008, 22:08
adiq1033 pisze:Szanowny pan Kebulon wyprzedził mnie z testem 6630, który miałem rozpocząć przez okres ferii
to wal śmiało test swojego smartphona :-) z checią poczytam :D

 #244314  autor: soul blade
 06 sty 2008, 21:47
Ja z takim pytanie do osób co siedzą już długo w symbianie... czy 6630 lepiej sie sprawuje od hmm przykładowo n70 itp. modeli ??

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #244345  autor: kebulon
 07 sty 2008, 00:06
soul blade pisze:Ja z takim pytanie do osób co siedzą już długo w symbianie... czy 6630 lepiej sie sprawuje od hmm przykładowo n70 itp. modeli ??
6630 chodzi troche szybciej ze wzgledu na te same procesory w tych telefonach a n70 ma nowszego symbiana i więcej plików musi obsłużyć.Tak mówiąc różnicy dużej nie ma ,ale jest ;) porównują 6630 do np. takiego sx1 bądź 6600 to ... :lol: pozdro

 #244493  autor: MARIO rlz
 07 sty 2008, 19:25
Bardzo dobry teścik ;) 9/10

 #244573  autor: JacekS
 08 sty 2008, 10:38
Jak na 1szy test daje 9/10

 #244576  autor: frgt/10
 08 sty 2008, 10:52
za stylistykę i estetykę tekstu - 1/100, za pracę włożoną w tekst 40/100 bo napisałeś się trochę i zrobiłeś to wg. jakiegoś obranego schematu. Jednak ten styl... słabo. Ogólnie 20/100 może bym dał.

Tak wiem, jestem krytyczny. Ale taka jest moja praca i wyłapuję błędy od razu.

o i ponieważ to symbian to powinieneś dać screeny z jakiegoś programu, a nie zdjęcia :)

http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?p=292477#292477

 #245191  autor: maniek89
 11 sty 2008, 17:23
Swietne fotki ta nokia robi jak na 1.23 mpx

 #245206  autor: adiq1033
 11 sty 2008, 18:17
maniek89 pisze:Swietne fotki ta nokia robi jak na 1.23 mpx
Jak zapewne wiesz, w dużej mierzy zależy to od oświetlenia i otoczenia w którym przebywamy ;)

 #245208  autor: MarCjaho
 11 sty 2008, 18:26
adiq1033 pisze:Jak zapewne wiesz, w dużej mierzy zależy to od oświetlenia i otoczenia w którym przebywamy ;)
Jak i od optyki i ustawien telefonu :wink:

 #247911  autor: user_delete3
 27 sty 2008, 12:21
kebulon pisze:dyktafon -szkoda ze tylko do 1 min i menedżer zdjęć)
dyktafon do 1 min?? chyba godziny :D