DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1171184  autor: Berello
 11 maja 2024, 18:59
Cześć!

Szukam porady w jaki sposób podejść do tematu odbierania i wykonywania połączeń telefonicznych podróżując poza kraje UE (np. Egipt). Prowadzę działalność gospodarczą i niestety muszę być cały czas pod telefonem :(

Jestem zupełnie zielony w tym temacie i do dzisiaj nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak VOIP :wink: Stąd będę wdzięczny za wszystkie pomysły i "łopatologiczne" wyjaśnienie z czego i jak skorzystać.

Trochę pogooglowałem i ze strzępków znalezionych informacji wydaje mi się, że jakimś pomysłem może być właśnie skorzystanie z jakiegoś przekierowania voip? Nie wiem czy dobrze rozumiem, że działałoby to w następujący sposób:

- Korzystam z usługi jakiegoś dostawcy VOIP... (jakiego?) i instaluję na telefonie jakąś aplikację do odbierania połączeń internetowych (jaką?)
- Klient dzwoni na firmowy numer komórkowy w PLAY, na którym ustawiam przekierowanie na numer telefonu dostarczony przez dostawcę voip
- Za granicą kupuję SIM z pakietem danych i dzięki temu będąć w zasięgu internetu odbieram połączenie w aplikacji.

Czy coś pominąłem? Może w ogóle nie w tym kierunku myśleć i są inne, prostsze/tańsze rozwiązania? Czy są jacyś polecani dostawcy usługi voip i polecane appki?
 #1171206  autor: IC_Current
 12 maja 2024, 11:05
Sprawa prosta. Używaj VoWiFi. Będąc w zasięgu WiFi za granicą, telefonu korzystasz jak w Polsce. Do tego niektóre telefony obsługują VoWifi over Cellular Data. Czyli korzystasz z VoWiFi mając tylko aktywną transmisję danych na innej karcie. Działa to na nowych iPhonach i niektórych innych flagowcach.
https://forums.whirlpool.net.au/archive/3w8ykw1v