DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #113079  autor: tofik777
 11 paź 2006, 14:09
nie sądze żeby połowa ludzi doktórych dzwonie miała właczona poczte z taką treścią:F własnie jeszcze wczesniej miałem problem z załadowanie pakietu...

 #113085  autor: rafael96
 11 paź 2006, 15:12
Wiecie co? A moja mama w zasadzie skorzystala na tych klopotach z platforma.... Wkurzalo ja strasznie ze przychodza rabaty i oplaty wiec zmienilem jej na nowa platforme. Nie bylem do konca przekonany czy dobrze robie ale zmiana sie oplacila. Stan konta wzrosl z 51 zl.do 72 ( nie wiadomo w ogole z jakiej okazji ) a problemy o ktorych pisal tofik777 zniknely :D Niech zyje Simplus!

 #113102  autor: kamil1221
 11 paź 2006, 16:33
Stan konta wzrósł z 51 zl do 72

To normalne - mi zwrócili 10 zł - to kasa którą traciło się na zwrotach na starej platformie.
Gubiące się grosze - przy każdym zwrocie zawsze brakowało 2,3,4 grosze... kiedy się przechodzi na nową platformę - szybko jest tak jakby biling przeprowadzony i nad płatność otrzymujesz z powrotem na konto :)

 #113115  autor: szczeka
 11 paź 2006, 17:14
tez mialem problem z laczeniem, bylo tylko pikanie, dzis na szczescie juz dziala.

 #113135  autor: Rokko
 11 paź 2006, 18:25
Smsy z netu tez juz leca.

 #113139  autor: D@rio
 11 paź 2006, 18:39
czyli kolejny pad platformy mili Państwo....(mam nadzieję że już pier**** na dobre i ją wreszcie wymienią... :| )

Obrazek

 #113175  autor: domur
 11 paź 2006, 20:29
niestety raczej nie wymienia

-----d---------------o----------------m---------------u---------------r-----

 #113192  autor: D@rio
 11 paź 2006, 21:16
domur pisze:niestety raczej nie wymienia
to i ja wiem...

Obrazek

 #113241  autor: matt
 11 paź 2006, 23:16
a u mnie po 18tej jak próbowałem z mixa dzwonić do plusa lub na stacjonarne miałem informację, że "sieć do której dzwonię jest niedostępna i trzeba skontaktować się z biurem obsługi klienta" czyli plus znów odstawia wielką manianę...

 #113252  autor: Kaczy
 12 paź 2006, 00:04
D@rio pisze:
domur pisze:niestety raczej nie wymienia
to i ja wiem...
Wymienią... w swoim czasie :)

Właśnie obecne problemy są związane z tą wymianą.
Kolesie z Wawy rzucili się na zmianę platformy. Jednak przy przenoszeniu coś poszło nie tak i spakinkowali. Stąd obecne problemy.

...::: Made for loneliness :::...

 #113264  autor: oprych
 12 paź 2006, 02:20
I to jest to, na co moze trafić poczatkowy użytkownik simplusa otumaniony reklamą rozmów za 5 groszy. Najpierw dowie sięo błędzie przy przechodzeniu na nowa platformę i niepotrzeny "zamrożony" stan konta zostanie na jego wyświetlaczu, potem będzie chciał kupić pakiet rozmów za 5 groszy, ale będzie miał i z tym problemy, przy czym rozczaruje się ze to tylko 100minut na 30 dni a na koniec będzie miał kłopot z doładowaniem konta. Zgodnie z hasłem tej nowej reklamy nic go juz nie zdziwi, a może jednak? :|

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #113324  autor: mistall
 12 paź 2006, 14:59
ja tam nie wiem, nigdy nie mialem problemu z plusem...wrecz przeciwnie, chociaz plusa mam od yy...pol roku? i wszystko jest gitarka:)...a co do promocji, kurde to chyba dobrze,ze mozna sobie dzwonic w weekendy za darmo, popoludnia tez darmowe...bogu dziekowac, ze mozna zaoszczedzic a nie spiski węszyć :P

mistall

 #113378  autor: D@rio
 12 paź 2006, 19:43
Kaczy pisze:Wymienią... w swoim czasie

Właśnie obecne problemy są związane z tą wymianą.
Kolesie z Wawy rzucili się na zmianę platformy. Jednak przy przenoszeniu coś poszło nie tak i spakinkowali. Stąd obecne problemy.
a ja Ci mowię że nie wymienią.... ;) będą ciągle naprawiać tą i aktualizować ja różnymi wersjami soft'ów. Wymienią aż się całkiem rypnie...
Nawet p. Sadowska ostatnio mówiła iż nie jest przewidywana w tym roku wymiana platofrmy.

Obrazek

 #113480  autor: oprych
 13 paź 2006, 00:21
mistall, nikt tu nie mówi o spiskach, po za tym podejrzewam, zę masz starą platformę a jeśli nową to pewnie tak często z telefonu nie korzystasz jeśli problemów nie zauważyłeś

D@rio, a szkoda że nie wymienią, tylko jaki właściwie tego powód? Finansowy?

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #113484  autor: D@rio
 13 paź 2006, 00:26
oprych pisze:D@rio, a szkoda że nie wymienią, tylko jaki właściwie tego powód? Finansowy?
1. finansowy (sprzętowo)

2. zakup licencji na ilośc użytkowników, na platformę - a to tez koszt, dość duży.

3. migracja użytkowników (małe prawdopodobieństwo że podczas migracji się coś nie zj****) - jak by nie patrzeć wtedy jest wymagane zamrożenie stanu kont, usług, praktycznej dostępności sieci dla całego pre-paid (napewno na jakiś dłuższy czas, min. 24h).

4. czas potrzebny na dostawy platformy, uruchomienie i konfigurację

5. no i pewnie przetarg - wybór dostawcy platformy.

a więc to nie takie proste...

Do tego doliczyć można opieszałość ze strony Polkomtel. S.A. Tak jak mówiłem, segment pre-paid nie jest priorytetowym segmentem dla Plus'a.Choć, ja wcale nie twierdzę że nie ma pieniążków na nową platformę - są, ale, ...no właśnie, jest jakieś "ale"...

Obrazek

 #113486  autor: oprych
 13 paź 2006, 00:31
A czy nie możnaby wproawdzić "trzeciej" platformy a te dwie zostawić, i dać sieprzenieść temu, kto chce? A z czasem zmusić innych do przejścia lub ich bez ich wiedzy poprostu "przełożyć" i dopiero potem zlikwidować teraźniejszą? Po za tym ja rozumiem że pre paid to mało ludzi, ale jak otworzą się tylko an biznes, to będzie jak w SS tanio, a nie ma do kogo dzwonić. Wkońcu pre paid nabija im sporą liczbę użytkowników, to też sie liczy

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #113488  autor: D@rio
 13 paź 2006, 00:40
oprych pisze:A czy nie możnaby wproawdzić "trzeciej" platformy a te dwie zostawić, i dać sieprzenieść temu, kto chce?
ojojo...nie, nie. To już w ogołe byłby idiotyzm. Idiotyzm i wolna amerykanka jakby dać się przenieść temu kto chce ;) Utrzymanie takiego "komputerka" kosztuje. Trzeba dokupywać licencję w miarę zwiększania się użytkowników. Odpada z punktu widzenia długofalowego. Poprostu jest to nieekonomiczne.

Ja, tak na zdrowy rozsądek proponuję inne rozwiązanie:

Zbudować nową platformę działająca w oparciu o kody USSD. A więc chwilowo faktycznie, działałby 3 platformy. Później, zmigrować tych wszystkich z AoC do nowej platformy, i następnie zmigrować tych z wadliwej OCP do nowej. Wiem że jest z tym trochę roboty i kosztów ale...jak dla mnie to jedyne sensowne rozwiązanie aby raz na zawsze pozbyć się problemu i aby "grała muzyka". Oczywiście wcześniej poinformować użytkowników o możliwych występujących "problemach"...żeby nie było niedomówień. Ale cóż, widać Polkomtel jest innej myśli...
oprych pisze:Po za tym ja rozumiem że pre paid to mało ludzi, ale jak otworzą się tylko an biznes, to będzie jak w SS tanio, a nie ma do kogo dzwonić. Wkońcu pre paid nabija im sporą liczbę użytkowników, to też sie liczy
SS został stworzony tylko po to aby "wykosić" rynek przed wejściem MVNO i strachem Polkomtel'a na poprzedni przetarg gdzie startował Hutch. Innej wizji ekonomicznej nie było. Pozatym, że marketingowcy nie trafili z inwestycją. Przekaż SS był mniej więcej taki "Prosty człowieku, z małego miasteczka, wsi - ten telefon jest dla Ciebie". Niestety, ludzie tego nie kupili...a jak narazie nikt się nie kwapi aby "coś" z tym fantem zrobić..

pre-paid to nie jest zbytnio dochodowy rynek, wierz mi. 60% wpływów do budżetu Polkomtelu generują korporacje i firmy. A więc, łatwo wyliczyć - mniej więcej 20% zostaje. Jedyny to Plus, że faktycznie powiększa to konto ilości klientów, co w sumie jest tylko ważne z perspektyywy marketingu i reklamy...bo tak naprawdę liczą się obroty.

Obrazek

 #113489  autor: oprych
 13 paź 2006, 00:44
Heh takie przechodzenie z paltformy na platformę i znów na inną platformę nie ma miałoby sensu. Przy możliwościach Plusa boję się, że wszystko ległoby w gruzach. Ciągle ta platforma. Nawet Kaczyński zarzuca wszystko Platformie :lol:

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #113492  autor: Kaczy
 13 paź 2006, 00:48
D@rio pisze:a ja Ci mowię że nie wymienią.... ;) będą ciągle naprawiać tą i aktualizować ja różnymi wersjami soft'ów. Wymienią aż się całkiem rypnie...
Oki- może nie że "wymienią", ale nastąpi jej wymarcie.
Obecne telefony nie wspierają starej platformy, więc to wymusza przejście na nową.
Przy pewnej niskiej liczbie userów ktoś stwierdzi, że nie ma sensu utrzymywać tego sypiącego się gniota i zrobią tak, że userzy sami przejdą na nową platformę (np. promocje dla jakiś taryf, które jakoś powiążą z nową plaftormą).
mistall pisze:ja tam nie wiem, nigdy nie mialem problemu z plusem...wrecz przeciwnie, chociaz plusa mam od yy...pol roku? i wszystko jest gitarka:).
Wszystko zależy od numeru seryjnego karty SIM, gdyż to one przypisane śą do konkretnego serwera. I może Twój numer nie jest awaryjny.

Jako ciekawostkę podam, że zalecono nie wkładać numerów seryjnych mniejszych niż 95 bodajże do V3, gdyż może to powodować problemy z obsługą telefonu.

...::: Made for loneliness :::...

 #113494  autor: D@rio
 13 paź 2006, 00:51
oprych pisze:Heh takie przechodzenie z paltformy na platformę i znów na inną platformę nie ma miałoby sensu
Otóż to. Byłyby tylko problemy. Już raz Polkomtel zamroził stan kont użytkownikom Simplus i SS i później nie mogli się z tego tygodniami wygrzebać. Taki kisiel się zrobił że jedni w swoich kontach telekom. stali się miliarderami a jedni mieli debety na tysiące złotych ;) w ogóle, długa historia. Dlatego, ja myślę że to dziś na technikach Polkomtelu ciąży pewien strach co do tej platformy. Może też, dlatego tak się nie chcą jej tykać za bardzo też. Póki działa w miare dobrze, to niech działa - dla Nich gra muzyka ;)

Zresztą, nie ma co się oszukiwać - ta platforma jest od początku wadliwa. Ale to też wynika z głupoty i lenistwa Polkomtelu. Gdyby się w porę obudzili, zaczęli działać, rozbudowywać to nie byłoby takiego kociołu...ale jak to Plus...on się zawsze budzi ostatni, zwykle z reką w nocniku - taka prawda.
oprych pisze:Ciągle ta platforma. Nawet Kaczyński zarzuca wszystko Platformie
ha ha ha :mrgreen: ;)

Obrazek