DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 2 z 13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

 #300855  autor: Btk_Tomas
 30 lis 2008, 20:52
fenix189 pisze:Nasz Orange jest ściśle powiązany z tą samą marką,co jest w Francji,czyli tam gdzie powstała
Orange powstało w UK jeśli się nie mylę.

 #300862  autor: Marens
 30 lis 2008, 21:25
thonka pisze:przezylem tez rebranding niemieckiego VIAG interkom na o2 i tez byly tego same plusy. spadek cen, lepszy zasieg, o wiele lepsze oferty.

dlaczego nie mialoby byc podobnie z era?
Może oni specjalnie psują wizerunek sieci i cichaczem stawiają NodeB i BTS zaznaczając na interaktywnej mapie zasięgu jako planowany.
Potem branding, kilka fajnych promocji i odpalenie hurtem stacji-niespodzianek.

marzenie

Swoją drogą początki zabawy w GSM zaczynałem z Erą.

 #300894  autor: express100
 30 lis 2008, 23:17
Marens pisze:bo tak po brandingu byłoby to samo co w Erze.
Marens pisze:Gdyby od 1.01.2009 miał być planowany branding
Branding to budowanie świadomości marki.
Ale pewnie chodziło Ci o rebranding- czyli zmiana marki, nazwy firmy, loga lub wizerunku.
Pozdrawiam! :-D

[ Dodano: 2008-11-30, 23:17 ]
Tak wiem, niepotrzebnie się czepiam :P :oops:

Doładowania do wszystkich sieci- www.blue.pl
PLAY- STARA, NOWA, FRESH
Orange- NOGo, OPOP
T-Mobile- NTT i Happy8, Heyah NOWA i PAKIETOWA
mBank mobile 19gr+50MB+100zł/m-c

 #300922  autor: Claudec
 01 gru 2008, 10:10
No tak, najpierw doprowadza do niezadowolenia ludzi a później przejma
Erę zmieniając jej nazwę. I naraz się poprawi, wszyscy będą wdzięczni
T Mobile

 #300935  autor: andiw
 01 gru 2008, 11:10
Nie wierzę w celowe obniżanie wartości PTC. Co do oferty - wcale nie jest taka zła, ceny telefonów w promocjach identyczne jak w Play, liczba minut więskza niż w Plusie czy Orange. Bardzo dobra oferta heyah. Wcale nie jest tak tragicznie, a że T-Mobile od długiego czasu i tak de facto rządzi w PTC, to nie ma opcji na nagłe mziany

 #300965  autor: pablo_79
 01 gru 2008, 14:51
Ja też nie wierzę w obniżanie wartości firmy. Po pierwsze: zmiana z TT na NTT nie jest może drastyczna, ale NTT daje po prostu inne, nowe możliwości. Oferty abonamentowe też sa na tyle zróżnicowane, że trafiają i są korzystne zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i klientów biznesowych. Ceny telefonów- porównywalne. Stawki za minuty- nie są "droższe", niż w innych sieciach. Moim zdaniem era ma się całkiem nieźle.
Zmiana Idei na Orange-w moim poczuciu- była zmianą "na gorsze". rozbudował się tam sektor ofert prepaid, ale nie są one ani bardzo zróżnicowane, ani tanie. I rozbudowa całej sieci pozostawia wiele do życzenia i na dobrą sprawę zastanawiam się czy w ogóle ma miejsce. Problemy z zasięgiem, zamarznięte oferty, stawki, które nie topnieją.

 #300970  autor: Kamila
 01 gru 2008, 15:00
Moim zdaniem to głupota zmieniać nazwę firmy, która jest w Polsce tak długo. Przecież ma już swoją wyrobioną opinie, a szkodzenie jest specjalnie, aby grono użytkowników Ery rezygnowała z korzystania z jej usług, po tylko by zamiast loga Ery wyświetlał się T-mobile jest bezsensowne. Nie ma tu korzyści ani dla właścicieli PTC ani dla użytkowników.

 #300971  autor: thonka
 01 gru 2008, 15:02
andiw pisze:Co do oferty - wcale nie jest taka zła, ceny telefonów w promocjach identyczne jak w Play,
minut w abo co prawda daja wiecej, za to cena minuty po za abo w erze jest najwyzsza ze wszystkich operatorow ;) do tego rozliczanie mmsow po za abo, to lekkie rozbojnictwo, juz nawet play z tego zrezygnowalo...

co do cen w promocjach to nie masz racji. zazwyczaj srednio wypada porownywanie telefonow za 1zl dlatego je pomijam, lepiej roznice cenowe widac na troche drozszych modelach. I tak oto biore 5 pierwszych telefonow ze srednio-wysokiej polki, ktore przyjda mi do glowy w abonamentach ok. 60zl (era 60zl: 120min, 200min do jednego nr-u w erze;play 65zl: 166minut):
Nokia e51: play 79zl; era 299zl, (w sklepach 680zl)
SE c902: play 239zl; era 999zl (w sklepach 930zl)
Samsung f480: play 199zl; era 1199zl (w sklepach za 950zl)
nokia e71: play 559zl; era 1399zl (w sklepach za 1200zl)
lg ku990: play 1zl; era 799zl (w sklepach za 800zl)

dalej uwazasz, ze ceny telefonow w promocjach maja takie same?
jakby chcieli to juz dawno z cen by zeszli, ale trzymaja sie kurczowo cen zakupu ze swoimi marzami jakby im przynajmniej mialo to sprzedaz poszczeglonych modeli napedzac...

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #301004  autor: user_delete10
 01 gru 2008, 17:17
Btk_Tomas pisze:
fenix189 pisze:Nasz Orange jest ściśle powiązany z tą samą marką,co jest w Francji,czyli tam gdzie powstała
Orange powstało w UK jeśli się nie mylę.
France Telekom,to właściciel marki Orange,więc założyłem pochodzenie francuskie.

Chyba nie będzie tak, że głosi się naraz na rynku nowa marka,nowy operator a Era zniknie bez śladu?W odpowiedni sposób ogłoszą chyba oficjalną zmianę i nic złego się nie stanie.Trochę się dziwię niektórym,tak jakby bardzo dotkliwa była zmiana nazwy,loga na w gruncie rzeczy fajniejsze.

 #301033  autor: dreamer88
 01 gru 2008, 19:16
Thonka, a co sądzisz na temat telefonicznej okazji w Erze abonamentowej? Wcześniej też myślałam, że tam telefony są droższe ale dzięki tej ofercie ceny bardzo spadły i sa znacznie niższe niż na przykład w Orange. Ceny za połączenia niestety nadal bardzo wysokie w stosunku do innych operatorów.

 #301043  autor: Sławek
 01 gru 2008, 19:49
thonka pisze:SE c902: play 239zl; era 999zl (w sklepach 930zl)
SE T280i: w zestawie TAK TAK: 249zl... na allegro: 150-200zl :D
A przeciez Era kupujac u producenta hurtowe mega-ilosci ma te same telefony duzo taniej.

Poza tym Era ma w abonamentach najdrozsza na rynku minute za polaczenie w ramach sieci (w ofertach do wszystkich w sieci, a nie do wybranych osob).
fenix189 pisze:Trochę się dziwię niektórym,tak jakby bardzo dotkliwa była zmiana nazwy,loga na w gruncie rzeczy fajniejsze.
:shock:
W czym fajniejsze jest rozowe z niczym nie kojarzace sie T od bialo-blekitnego logo Ery???

 #301047  autor: Artur051
 01 gru 2008, 20:03
Na temat gustów się nie rozmawia, jednakże np mi oba loga podobają się i bez różnicy będzie dla mnie to, czy będę w Erze, czy T-Mobile PL.

 #301048  autor: Prometo
 01 gru 2008, 20:11
Kamila pisze:Nie ma tu korzyści ani dla właścicieli PTC ani dla użytkowników.
Jest korzyść. W tym przypadku chodzi o pieniądze. Doskonale to odzwierciedla przykład rebranding Idea na Orange.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #301058  autor: thonka
 01 gru 2008, 20:41
Prometo pisze: Jest korzyść. W tym przypadku chodzi o pieniądze. Doskonale to odzwierciedla przykład rebranding Idea na Orange.
w pelni sie zgadzam ;)
pomijajac, skadinad smieszna, oplate licencyjna za uzywanie globalnej marki, France Telecom ma rowniez inne dochody z globalnej marki, chocby w roamingu np. uzytkownik orange UK po odwiedzeniu Polski, zachecony smsem od operatora prawdopodobnie bedzie korzystac z orange PL (kasa zostaje w rodzinie) tylko i wylacznie dlatego, ze sam jest w sieci orange. Gdyby zostala nazwa idea, zalogowalby sie do pierwszej lepszej sieci i zalezaloby to od dnia/miesiaca/numeru_buta_uzytkownika i wielu innych czynnikow.

jeszcze z czasow idei bedac we Francji okazalo sie, ze praktycznie wszystkie uslugi we francuskim orange sa paradoksalnie drozsze niz w konkurencyjnej SFR ;) teraz co prawda przy eurotaryfie, nie ma zbyt duzej rozbieznosci w cenach, ale kiedys operatorzy mogli skutecznie manipulowac ludzmi przywiazanymi do marki swojej sieci, a zarabiala na tym i tak firma-matka.

po drugie gigantyczna kasa idzie na obsluge marketingu (reklamy itd). aktualnie orange bardzo czesto wykorzystuje fragmenty, motywy, a takze cale spoty reklamowe, ktore juz kiedys zostaly wykorzystane w innych krajach. oszczedzaja na tym duze pieniadze.

na sile znalazloby sie jeszcze kilka powodow dla ktorych jest to oplacalna operacja.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #301063  autor: mariusz9a
 01 gru 2008, 20:58
thonka pisze:Gdyby zostala nazwa idea, zalogowalby sie do pierwszej lepszej sieci i zalezaloby to od dnia/miesiaca/numeru_buta_uzytkownika i wielu innych czynnikow.
Nie prawda. Zalogowałoby go do tej sieci, którą jego operator ustawił jako preferowaną na karcie SIM.

 #301072  autor: kuwejt
 01 gru 2008, 21:28
thonka pisze:
andiw pisze:Co do oferty - wcale nie jest taka zła, ceny telefonów w promocjach identyczne jak w Play,
minut w abo co prawda daja wiecej, za to cena minuty po za abo w erze jest najwyzsza ze wszystkich operatorow ;) do tego rozliczanie mmsow po za abo, to lekkie rozbojnictwo, juz nawet play z tego zrezygnowalo...

co do cen w promocjach to nie masz racji. zazwyczaj srednio wypada porownywanie telefonow za 1zl dlatego je pomijam, lepiej roznice cenowe widac na troche drozszych modelach. I tak oto biore 5 pierwszych telefonow ze srednio-wysokiej polki, ktore przyjda mi do glowy w abonamentach ok. 60zl (era 60zl: 120min, 200min do jednego nr-u w erze;play 65zl: 166minut):
Nokia e51: play 79zl; era 299zl, (w sklepach 680zl)
SE c902: play 239zl; era 999zl (w sklepach 930zl)
Samsung f480: play 199zl; era 1199zl (w sklepach za 950zl)
nokia e71: play 559zl; era 1399zl (w sklepach za 1200zl)
lg ku990: play 1zl; era 799zl (w sklepach za 800zl)

dalej uwazasz, ze ceny telefonow w promocjach maja takie same?
jakby chcieli to juz dawno z cen by zeszli, ale trzymaja sie kurczowo cen zakupu ze swoimi marzami jakby im przynajmniej mialo to sprzedaz poszczeglonych modeli napedzac...
To porownanie jest strasznie tendencyjne i niewiarygodne! ceny podane przez Ciebie sa zle. Skoro porownujemy taryfry za 65 zl to za 65 a nie za 60 i 65. nie wiem czy zrobiles to celowo czy raczej nieswiadome ale ceny w w/w telefonow w erze w tarfie za 65 zl (120min) sa nastepujace:

E51: 99zl
c902: 799
f480: 999
e71: 1199
ku990: 599

dodatkowo ceny dla przedluzajacych w abo NE80 (65zl):
(wiem wiem to ceny dla przedluzajacych ale dlatego napisalem: dodatkowo)
E51: 49zl
c902: 399
f480: 899
e71: 1299 (hehe drozej niz nowi :) )
ku990: 499

dodatkowo jakby ktos chcial negocjowac przy przedluzaniu to moze miec NE100 za 50zl przez pierwszy rok a 85 przez drugi co daje srednia 67,5 a ceny telefonw wygladaja wtedy tak:
e51: 1zl
c902: 99
f480: 799
e71: 1099
ku990: 49

wiec wcale nie jest tak zle :wink:

 #301081  autor: Sławek
 01 gru 2008, 22:18
kuwejt pisze:To porownanie jest strasznie tendencyjne i niewiarygodne! ceny podane przez Ciebie sa zle.
Nawet Twoje porownanie wypada na korzysc Play'a (wiecej minut i tansze telefony). Nie ma to jak gol do wlasnej bramki ;)

 #301084  autor: kuwejt
 01 gru 2008, 22:23
ale wcale nie mialo wypasc na korzysc Ery! w tym wypadku różnice sa mniejsze po prostu a czy tak bardzo na korzysc Play to niech juz kazdy oceni sam :wink:

 #301091  autor: thonka
 02 gru 2008, 00:03
kuwejt pisze:To porownanie jest strasznie tendencyjne i niewiarygodne! ceny podane przez Ciebie sa zle. Skoro porownujemy taryfry za 65 zl to za 65 a nie za 60 i 65. nie wiem czy zrobiles to celowo czy raczej nieswiadome ale ceny w w/w telefonow w erze w tarfie za 65 zl (120min) sa nastepujace:
nie jest tendencyjne. bralem je ze strony ery dla abo ok. 60zl co zaznaczylem, a nie dokladnie takich samych.
kliknij zakladke 'taryfy' i wybierz opcje abonamenty.pojawia Ci sie flashowy kreator. wybierz opcje za 60zl i patrz na ceny ;)
dla 65zl rzeczywiscie kazda cena leci o 200zl.

wszystko tak naprawde zalezy od tego kto ma jakie priorytety i czy stac go na wywalenie 200zl wiecej na poczatek by potem wyjsc na tym teoretycznie na plus ;) bo z tych zaoszczedzonych 200zl trzeba doplacic operatorowi i tak 120zl oraz traci sie minuty... a za pozostale 80zl zaden operator nie da nikomu 200 minut z 1 numerem na 24m-ce (wg. cennika ery pakiecik tak jest za 10zl/m-c) ;]
mi w moim abo podoba sie jak mam darmowy nr w erze, bo mam z kim gadac, ale jak ktos nie ma nikogo w erze...

to idzie do play, bo za ta sama kase ma wiecej i taniej:D

o PWA nie pisze, bo w play poki co nie ma takiej mozliwosci wiec nie ma co porownywac.

co do logowania sie do sieci: ja tam wole swiadomie sie logowac do sieci w roamingu, nie wiem jak inni... znajomy bedac raz w rosji zlapal sie za glowe gdy zobaczyl jakie mial stawki w sieci preferowanej, wystarczylo zmienic siec i stawki byly srednio 15% nizsze.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #301149  autor: pablo_79
 02 gru 2008, 13:45
Wszedł nowy MK, stawka 39gr/min. Przebili cenowo i Heyah- choć tutaj zasięg europejski jest nie do pobicia, i Play i innych operatorów ze swoją wyjściową stawką do wszystkich sieci. Zaczyna być bardzo ciekawie- nowy trend, zmniejszający stawki za rozmowy. Pamiętam, że kiedy miałem ideę- to była stawka wyjściowa za smsa.
Może era wyjdzie z jakąś nową, świąteczną ofertą. Jeśli chodzi o oferty abonamentowe- wydaje mi się, co już wcześniej pisałem, że są takie oferty, które odpowiadają konkretnym, indywidualnym potrzebom. To, że play daje 166 minut do wszystkich, a w tej samej cenie w erze ma się 120 minut do wszystkich i 200 minut z wybranym numerem- to jest oferta dla kogoś, kto często kontaktuje się z jednym numerem po prostu. I dla kogoś takiego era będzie lepsza niż oferta Play. Każda taryfa, wszystkie oferty i promocje są skonstruowane tak, żeby sprostać tym indywidualnym potrzebom. Gdyby wszędzie było tak samo- człowiek nie miałby zbyt dużego wyboru. A tak- może znaleźć coś dla siebie.
Raz jeszcze- nie wierzę w politykę świadomego zmniejszania wartości firmy, żeby potem wprowadzić nowe logo. Ma być bardziej chwytliwe? Nie sądzę.
  • Strona 2 z 13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13