DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 3 z 13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

 #301328  autor: thonka
 03 gru 2008, 13:53
pablo_79 pisze:Może era wyjdzie z jakąś nową, świąteczną ofertą.
oferta swiateczna ery jest juz znana i nie ma w niej nic ciekawego... ot ponownie odgrzane taryfy z minutami w sieci i do tego jakies sluchawki (z tego zastoju w ich ofertach nawet nie interesowalem sie jakie)...
zaczynam sie cieszyc, ze zalapalem sie rok temu na o wiele lepsza oferte niz ta, ktora jest obecnie...
moze kiedys w koncu obudza sie z letargu i zobacza, ze od kiedy wprowadzili nowe taryfy praktycznie obowiazuje ta sama promocja, zmieniaja sie tylko sluchawki i jakies bonusy typu dvd czy telefon stacjonarny za 1zl...

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #301508  autor: andiw
 04 gru 2008, 10:22
thonka pisze:
co do cen w promocjach to nie masz racji. zazwyczaj srednio wypada porownywanie telefonow za 1zl dlatego je pomijam, lepiej roznice cenowe widac na troche drozszych modelach. .

No cóż, mi właśnie chodziło o promocję za 1 pln. Dlaczego ? bo to są realne promocje - wsparte reklamami, nagłaśniane, strategiczne dla firmy. I tak C 702 za 1 pln przy abo 45 zarówno w Play i Erze. podobnie z Nokią 6500. I prawda taka, że większośc klientów bierze takie telefony. Oczywiście , masz racje w przypadku innych telefonów

 #302394  autor: Sławek
 07 gru 2008, 22:17
Tu jest pewna subtelna roznica... Co innego placic za zlecona przez siebie usluge, a co innego placic za usluge rzekomo (nie wiem czy taki przekaz jest, czy to tylko wymysl Ery- w tym drugim przypadku jest to po prostu wprowadzanie klientow w blad) wykonana przez kogos innego.

 #302445  autor: biotyt
 08 gru 2008, 13:17
Nie sądzę, że ostatnie oferty mają na celu obniżenie wartości marki itp. Era po prostu kontynuuje politykę zwiększania przychodu. Sam prezes PTC wypowiadał się, że walka na ilość klientów skończyła, a ważne są stałe i pewne przychody, które pozwolą na inwestycje w nowe rozwiązania i usługi. Szczycił się też, że Era ma najniższy wskaźnik odejść niż pozostali operatorzy. W sumie nie byłbym taki pewien czy on niedługo nie podskoczy bo na prawdę przesadzają.

biotyt

 #302488  autor: Ramirez
 08 gru 2008, 17:23
A ja mam pomysł dla marketingowców T Mobile-Ery jak "ulepszyć" ofertę :twisted:

Może by tak zlikwidowali sumowanie ważności konta w tak taku :mrgreen: Że też nikt jeszcze tam nie wpadł na ten pomysł :smt043

 #302495  autor: Artur051
 08 gru 2008, 17:42
T-Mobile PL nadchoooooooodzi..... . Nie bez powodu jako data rembrandingu był wyznaczony rok 2009 ;].

 #302501  autor: ganc2
 08 gru 2008, 18:13
A wiecie że to nie jest wcale takie niemożliwe ?

Po prostu Era, po cichutku trzepie kasę na czym się tylko da - pytanie tylko w jakim celu?

T-Mobile już dziś ma ogromną większość udziałów w Erze. Gdyby tak obniżyć maksymalnie atrakcyjność, zbić liczę userów do prawie zera, wycofać TT z rynku i zmienić markę na T-Mobile. Stary TT, już dzisiaj, ze swoim arachaicznym cennikiem zbiera dla Ery kokosy, teraz tylko poczekać aż wszyscy odejdą, i wyjść z nową marką, z nową ofertą i zbitymi cenami, i to jeszcze z gwarancją wyjścia w najgorszym przypadku na zero (z zaoszczędzonych pieniędzy kiedy nie inwestowało się w TT w reklamę, zbijanie cen itd.) która tak naprawdę będzie Erą, tyle że pod innym szyldem :mrgreen:
Czy to o czym piszę, to znowu aż takie niemożliwe, nierealne i odległe ?



Druga marka Ery - Heyah - róweniż poszła po najmniejszej lini oporu - uwzględniając starą taryfę, +10% od Johhnego, darmowe 50zł z vkleyah koszta na jedno wychodzą - i to niewiele się różnią od nowej stawki 44gr :P

A może era musi po prostu finansowo odetchnąć - i tyle.

Sam również ubolewam nad starym tak-takiem.

 #302530  autor: wozio
 08 gru 2008, 20:04
Sławek pisze:
thonka pisze:SE c902: play 239zl; era 999zl (w sklepach 930zl)
tak w sklepie juz z 2 reki niby nowy ale porównaj sobie ceny w sklepie SE

http://www.sonyericsson-sklep.pl/index. ... ccc66c856d
1134 Zl TO SPRAWDZAJ NA TA CENE JAK JUZ TAK PORÓWNUJESZ INNA SPRAWA ROZRUZNIENIE CEN PLAY-->ERA ALE NIE MA SIE CO DZIWIĆ :)


SE T280i: w zestawie TAK TAK: 249zl... na allegro: 150-200zl :D
A przeciez Era kupujac u producenta hurtowe mega-ilosci ma te same telefony duzo taniej.

TO SAMO ERA KUPIJE OD PROCUCENTA CENA U NIEGO 252 ZŁ
http://www.sonyericsson-sklep.pl/index. ... ccc66c856d

DO TEGO STARTE ZA 20 ZŁ



Poza tym Era ma w abonamentach najdrozsza na rynku minute za polaczenie w ramach sieci (w ofertach do wszystkich w sieci, a nie do wybranych osob).

 #302768  autor: Artur051
 09 gru 2008, 20:45
Marka Era nadal najbardziej znana wg najnowszych badań, o których więcej info można znaleźc na www.telix.pl.


Ciekawe, czy niedługi rembranding przeniesie rozpoznawalnośc na nową markę T-Mobile, czy też zmniejszy się na jakiś czas rozpoznawalnosc PTC?

 #302822  autor: dreamer88
 10 gru 2008, 01:38
Nie sądzę, żeby Era nagle odeszła w niepamięć , podobnie było z Orange, które na początku cały czas kojarzone było z Ideą;)

 #302838  autor: Natalinka
 10 gru 2008, 08:52
Jednak rebranding powoli wchodzi, widać to chociażby po kolorystyce strojów służbowych, gdzie zaczyna dominować kolor różowy.

 #302840  autor: Prometo
 10 gru 2008, 09:09
Natalinka pisze:Jednak rebranding powoli wchodzi, widać to chociażby po kolorystyce strojów służbowych, gdzie zaczyna dominować kolor różowy.
Nawet tutaj o tym piszą.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #302843  autor: Sławek
 10 gru 2008, 09:50
wyglada na to, ze mialem racje...

 #302845  autor: aga
 10 gru 2008, 10:37
Natalinka pisze:Jednak rebranding powoli wchodzi, widać to chociażby po kolorystyce strojów służbowych, gdzie zaczyna dominować kolor różowy.
U mnie jakoś tego nie widać. Konsultanci nadal chodzą w granatowych strojach i salon jest świeżo po remoncie w niebieskiej kolrystyce bez różowych dodatków. Jak dla mnie to będzie dziwnie wyglądać, bo zdecydowanie wolę niebieski od różowego, ale najważniejsze jest to, żeby wreszcie się obudzili i dali korzystniejsze oferty powalające konkurencję.

 #302847  autor: metpablo
 10 gru 2008, 12:13
aga pisze:najważniejsze jest to, żeby wreszcie się obudzili i dali korzystniejsze oferty powalające konkurencję.
I tu się Aga z Tobą zgodzę! Dla mnie sieć może się nazywać Era, może T-Mobile, może też reklamować się jako sieć dla prawdziwych facetów albo sieć marki kosmetyków a nawet sieć ojca Tadeusza. Najważniejsza jest jednak OFERTA.

Mniej więcej połowa 2009 roku to niezły czas na przemalowanie się (i na poprawę oferty). MTR spadnie do jakichś 16 groszy, będzie fundament do zbudowania ciekawych propozycji dla klientów. Oby tylko nie skończyło się tak jak z Ideą-Orange, gdzie według mnie przemalowanie na pomarańczowo było tylko marketingowym zabiegiem a oferta się wcale nie poprawiła.

Pozostaje mi się cieszyć, że decyzję o pozostaniu w Erze (T-Mobile?) będę podejmował we wrześniu przyszłego roku, kiedy to wszystko powinno już być jasne. Znając życie Play nie odpuści, więc sytuacja na rynku może być ciekawa. Czego sobie i innym z całego serca życzę :smt023

 #302863  autor: Artur051
 10 gru 2008, 14:15
Wreszcie... xD

Życzę powodzenia PTC. Niech odzyska pozycje lidera w Polsce.

Czyli szykują się wkrótce obniżki, zaraz po zmianie Ery na T-Mobile ;].

 #302868  autor: biotyt
 10 gru 2008, 14:41
Artur051 pisze:Czyli szykują się wkrótce obniżki, zaraz po zmianie Ery na T-Mobile ;]
He, takie obniżki jakie były w Orange. Pamiętam jak w listach dołączonych do rachunku obiecywali, że przyłączenie pod szyld międzynarodowej marki spowoduje tańsze połączenia w roamingu. I co się stało? Zdrożał nawet dwukrotnie w niektórych przypadkach! Wprowadzili gorsze oferty, a niektóre bardzo długo były niezmienione. Nowego POP-a trzymali do września zeszłego roku. Niesamowita stagnacja.
Uważam, że polityka PTC po wejściu T-Mobile się nie zmieni, będzie właśnie identyczna jaką widzimy od kilku miesięcy. W końcu za markę się płaci!

biotyt

 #302870  autor: Artur051
 10 gru 2008, 15:02
Skoro chcą razem z wprowadzeniem nowej marki osiągnąc nr 1 w Polsce, to promocje dadzą. PTC bezpośrednio zarządzają niemcy, którzy znają już rynek Polski. Według mnie zmiana nazwy = nowe promocje.

 #302871  autor: macs22
 10 gru 2008, 15:09
@aga
W salonach zostaną wymienione tylko neony na różowe i oczywiście szyld.
U nas salony są podobne, tyle, że niebieskie, nieprawdasz?
Obrazek

Edit: Dla porównania aktualny wygląd salonow/sklepow/aps.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 gru 2008, 17:50 przez macs22, łącznie zmieniany 1 raz.

 #302872  autor: biotyt
 10 gru 2008, 15:22
Artur051 pisze:Skoro chcą razem z wprowadzeniem nowej marki osiągnąc nr 1 w Polsce, to promocje dadzą. PTC bezpośrednio zarządzają niemcy, którzy znają już rynek Polski. Według mnie zmiana nazwy = nowe promocje.
Jak na razie wyczytałem tylko, że chcą umocnić PTC na rynku i uchronić przez kryzysem. Nowa marka ma w tym pomóc. Nic tam o zdobywaniu pierwszego miejsca nie ma. Dla mnie oznacza to tylko jedno - zmienią markę po to by wywołać szum marketingowy, a oferty wcale nie będą lepsze. Gdyby miały być lepsze to już teraz by były, a nie wprowadzali coraz gorsze warunki.

biotyt
  • Strona 3 z 13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13