DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
 #740936  autor: maciejnet
 16 sie 2014, 18:00
Jestem zainteresowany migracją numeru telefonicznego na ofertę VoIP. Mam do Was pytanie czy orientujecie się jak ugryźć ten temat. Otóż numer jest na WRL Netii (numer pochodzi z TP). Żeby dokonać przeniesienia należy wpisać dotychczasowego usługodawcę. Mamy tu na myśli Netię czy Orange (jako właściciela tego numeru)?

Miał ktoś może do czynienia z takim rodzajem przeniesienia i może podzielić się swoją historią?

 #740939  autor: macc
 16 sie 2014, 18:07
Co tu pisać zleciłem przeniesienie z TP S.A. do happycall i przenieśli numer i po sprawie. Rachunki teraz znikome tak jakby telefonu nie było a funkcja ta sama. Stoi w przedpokoju i kurz osiada.

 #740941  autor: maciejnet
 16 sie 2014, 18:11
Tyle że sytuacja nieco się komplikuje bo telefon jest na WRL Netii. Tak samo to wszystko wygląda?

 #740943  autor: macc
 16 sie 2014, 18:15
maciejnet pisze: Mamy tu na myśli Netię czy Orange (jako właściciela tego numeru)?
według mnie orange

 #741228  autor: maciejnet
 17 sie 2014, 19:08
Zacytuje docelowego operatora:
Tak. Mamy możliwość przeniesienia numerów z innych sieci. [czyt. netia, orange, inne wrl]

Za przeniesienie numeru nie pobieramy opłaty. Do powinności klienta należy tylko złożenie poprawnego wniosku, dalszymi kontaktami między operatorami zajmuje się operator voip.

Prosimy o nieskładanie samodzielnie wypowiedzeń u dotychczasowych operatorów.

Przeniesienie numeru jest jednoznaczne z rozwiązaniem umowy o świadczenie usług telefonicznych na przenoszonym numerze z dotychczasowym operatorem (dawcą numeru) i następuje z reguły z końcem kolejnego okresu rozliczeniowego (miesiąca) w stosunku do okresu, w którym do dotychczasowego numeru wpłynie wniosek. W praktyce oznacza to iż trwa to 1-2 miesiące.

 #741230  autor: Ruben
 17 sie 2014, 19:20
maciejnet, wg. mnie Netia

 #741245  autor: maciejnet
 17 sie 2014, 20:00
Dokładnie, najprościej mówiąc to wystawca faktury jest moim operatorem i nie interesuje mnie w jakiej technologii świadczy usługę. A wystawia fakturę Netia. Będzie jasne dla każdego kto chce przenieść usługę.

 #741327  autor: molibden
 18 sie 2014, 08:36
podepnę się pod temat. Umowę z orange mam jeszcze 1,5 roku wiec mam kupę czasu ale już kombinuję jak przejść na Voip. Jaką minimalna przepustowość trzeba mieć dla Voip zakładając ze chce uzyskać jakaś przyzwoitą ale niekoniecznie najwyższą jakość rozmów?. Po prostu chcę zrezygnować z Orange i kupić internet radiowy 4Mb (tyle mi starczy) i na tym postawić jeszcze Voip. W tej technologii u operatora płaci się tylko za wychodzące czy przychodzące też? Normalne że transfer megbajtów to mam wliczone w cenę internetu (przy stałym nielimitowanym łączu to sie przecież nie liczy)ale nie wiem jak to jest po stronie usługodawcy Voip. Jak on bierze 0.07zł za minutę to to jest minuta za wychodzące tylko? Bo gdyby to było liczone w obie strony to bez sensu. W tym miesiącu na stacjonarny mam 2h30min wychodzących wiec dalej to się jeszcze voip opłaca więc chyba przejdę za jakiś czas na tą technologię.
Jakby takpoliczył 3h wychodzących i 3 przychodzących to ile transferu taki Voip zeżre? Moze by mu jaki lejek darmowy starczył?

 #741392  autor: macc
 18 sie 2014, 13:17
molibden pisze: Jaką minimalna przepustowość trzeba mieć dla Voip zakładając ze chce uzyskać jakaś przyzwoitą ale niekoniecznie najwyższą jakość rozmów?.

Poniżej przykładowe wyliczenia z podziałem na kodeki w sieci LAN
G.711 (64Kb/s) 83Kb/s
G.723 (5,3Kb/s) 17,5Kb/s
G.729 (8Kb/s) 26,4Kb/s
w nawiasie wartość pasma w kilobitach samego kodeka dalej wymaganie na pasmo po zaadresowani i popaczkowaniu w kilobitach.
Oprócz samego zapotrzebowania na pasmo ważne są opóźnienia, które dla pakietów głosowych nie mogą przekraczać 150ms bo pojawi się echo.


W tej technologii u operatora płaci się tylko za wychodzące czy przychodzące też?

wychodzące

Normalne że transfer megbajtów to mam wliczone w cenę internetu (przy stałym nielimitowanym łączu to sie przecież nie liczy)ale nie wiem jak to jest po stronie usługodawcy Voip.

ta samo

Jak on bierze 0.07zł za minutę to to jest minuta za wychodzące tylko?

tak

Moze by mu jaki lejek darmowy starczył?

w usłudze voip oprócz downloadu ważny jest też upload by rozmowa się nie rwała

 #741410  autor: molibden
 18 sie 2014, 13:55
A to teraz rozumiem. Myślałem że mógłbym postawić taki voip na lejku np Virgin ale o ile download jeszcze jako tako by się nadawał to o tyle zapomniałem o Uploadzie. Szkoda ze w aero jest to rozłączanie co godzinę bo to załatwiłoby problem darmowego łącza pod voip.
Da się jakos przeliczyć ile mb zużyję w ciągu 3h rozmów? Przypuszczam ze niewiele skoro tak niewielka przepustowość potrzebna. Może dobrym rozwiązaniem jest po prostu kupno jakiegoś niewielkiego pakietu raz w miesiącu?

 #741449  autor: macc
 18 sie 2014, 14:58
molibden pisze:A to teraz rozumiem. Myślałem że mógłbym postawić taki voip na lejku np Virgin ale o ile download jeszcze jako tako by się nadawał to o tyle zapomniałem o Uploadzie.

zapomnij o czymś takim za dobrze by było

Da się jakos przeliczyć ile mb zużyję w ciągu 3h rozmów? Przypuszczam ze niewiele skoro tak niewielka przepustowość potrzebna. Może dobrym rozwiązaniem jest po prostu kupno jakiegoś niewielkiego pakietu raz w miesiącu?

zużycie pasma w ciągu godziny przy kodeku G711 mierzone przez router to niecałe 70MB


poczytaj trochę sobie: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=37530

 #741604  autor: molibden
 19 sie 2014, 07:12
macc, a co sądzisz o takiej bramce - pap2t? czytałem że jest dobra i w miare uniwersalna więc myślę o nabyciu takiej. Ona będzie pracowała każdym routerem? Bo rozumiem że bez routera ona nie da rady. Z routerem mam kłopot bo jeszcze nie wiem jakie łącze będę miał pod ten voip więc nie wiem czy np będe potrzebował routera pod lte czy nie. Chyba wezmę jakąś kartę gsm i bede jakieś pakieciki kupował za 5zł skoro Voip potrzebuje tak niewiele MB. Najtaniej to chyba ma teraz lycamobile bo 300mB z 3zł o ile pamiętam ale nie wiem w jakiej technologii oni to realizują 3g czy lte

 #741605  autor: macc
 19 sie 2014, 07:37
molibden pisze:macc, a co sądzisz o takiej bramce - pap2t? czytałem że jest dobra i w miare uniwersalna więc myślę o nabyciu takiej. Ona będzie pracowała każdym routerem? Bo rozumiem że bez routera ona nie da rady.
sam posiadam dwie takie bramki- jedna podłączona do routera tp-linka a druga do routera D-linka i pracują 24h bez problemu. Akurat ten model bramki nie ma wbudowanego routera.
Na allegro można b.często znaleźć dobre oferty cenowe tej bramki pap2t.
Bramka Voip PAP 2T spa 2102 -->spa 122 posiada wbudowany router.

P.S. korzystałem także dość długo z bramki D-link DVG-2001s i też jest ok i też bez wbudowanego routera.

 #741611  autor: molibden
 19 sie 2014, 08:17
Ta spa 2102 to chyba nie podłącze bezpośrednio karty gsm wiec i tak zostaje w tym wypadku zwykły pap2t + router bo najprawdopodobniej będę korzystał z modemu usb. mam jeszcze dużo czasu więc będę sie rozglądał.