DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #283308  autor: PawełS
 16 sie 2008, 15:12
To mój pierwszy telefon tej marki, stąd tyle pytań i tematów... ale chyba nikt się nie obrazi.

80 znaków - to granica, przy której V8 uznaje, że dłuższa wiadomość to już drugi sms. Z tego co pamiętam, w innych telefonach drugi sms był zawsze naliczany po 160 znakach...
Dlaczego w motoroli długość jednej wiadomości to tylko 80 znaków i czy kiedy przekroczę te liczbę - sieć policzy mi za 2 sms-y?

 #283310  autor: kowcio
 16 sie 2008, 15:29
Ponieważ wysyłasz wiadomości z PL znakami. Spróbuj napisać wiadomość bez PL znaków i powinno być 160.
Nie wiem jak w Motkach (w mojej nie było takiego problemu, ale to stara motka była), a w Nokiach jest takie coś jak obsługa znaków- pełna lub uproszczona. Pełna- wysyła z PL znakami, max 80 znaków, uproszczona- czyli zamiast "Ą" wysyła "A" i jest w ten czas 160 znaków ;)

 #283316  autor: Spiite
 16 sie 2008, 16:18
kowcio prawie wszystko już napisał.Chciałem tylko dodać ,że miałem już 3 motorole i ich obsługa,menu..itd. odbiega od nokii,se lub samsunga.Trzeba się przyzwyczaić.
Nie używaj polskich znaków lub znajdź uproszczoną obsługę znaków w telefonie i ją włącz.
W każdej sieci jest zapis o liczbie znaków w smsie.Bez używania polskich "ogonków" sms może mieć 160 znaków a z "ogonkami" liczba znaków w smsie skraca się do tych ok.80
Przy przekroczeniu 80 znaków z polskimi "ogonkami" pobierze Ci jak za 2 smsy.
Tak to wygląda w plusie z smsami:
Wiadomość SMS - wysyłana z telefonu GSM, zawierająca nie więcej niż 160 znaków alfanumerycznych kodowanych na 7 bitach lub nie więcej niż 140 bajtów danych w postaci binarnej, zgodnie z normami ETSI GSM. W przypadku jednorazowego przesłania wiadomości zawierającej więcej niż 160 znaków alfanumerycznych lub więcej niż 140 bajtów danych w postaci binarnej, tekst lub dane dzielone są na odpowiednią liczbę wiadomości SMS, z których każda obciąża konto Użytkownika zgodnie z niniejszym cennikiem. W przypadku przesłania wiadomości zawierającej polskie znaki (np. ą, ę, ł) przy wykorzystaniu aparatu telefonicznego kodującego polskie znaki (tryb UNICODE), długość wiadomości wynosi maksymalnie 70 znaków alfanumerycznych.

 #283381  autor: PawełS
 16 sie 2008, 22:33
Faktycznie - to działa - dzięki.
Tylko teraz muszę zrezygnować ze słownika, bo on sam wprowadza te polskie znaki... trudniej, ale ekonomiczniej :)

 #283382  autor: Kempa
 16 sie 2008, 22:42
W mojej V9 słownik pokazuj polskie znaki, wiadomość natomiast wysyłana jest bez nich :-D