DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #379149  autor: Brick
 07 sty 2010, 13:29
Witam!
Mam problem z telefonem SE W910i, sieć PLAY.
Bardzo często z rozmowy przychodzącej wycinana jest 2 sekunda. Sygnał jest mocny, słychać wszystko dobrze i po pierwszej sekundzie rozmowy nagle cisza, a potem dalej już leci rozmowa.

Dotyczy to tylko rozmów przychodzących i nie dzieje się zawsze. Ciężko zdiagnozować od czego to zależy. Są okresy, że zjawiska nie ma, ale np dzisiaj przy trzeciej rozmowie się powtórzyło.

Nie wiem czy to wina telefonu czy sieci, ale raczej telefon, bo żona ma dokładnie ten sam model w tej samej sieci i tego zjawiska nie ma.

Próbowałem zrobić update softu ale mi napisał że mam najnowszą wersję.
Pamięć telefonu: 16MB wolne.
Poza tym telefon działa bez problemów. Poza Operą mini nie instalowałem niczego.

dzięki z góry

 #379235  autor: kwistas
 07 sty 2010, 21:39
Spróbuj przejść ręcznie na Plusa, u mnie to samo ktoś mnie dobrze słyszy, a mi przerywa i to tak dobrze. Przestaw zasięg ręcznie na Plusa, jakość połączeń się poprawi. Ustawienia->Łączność->Sieci komórkowe-> tryb szukania -> ręcznie, potem wybierz sieć -> Plus. Będzie się telefon sztywno trzymał Plusa.

 #379283  autor: Brick
 08 sty 2010, 08:37
Dzięki, przełączyłem.
Dam znać czy się poprawiło.
A przy okazji inne pytanie: czy można w jakiś sposób skasować pliki chronione? Do pamięci telefonu załadowane są na starcie jakieś idiotyczne tapety play, filmik demo i beznadziejne dzwonki. Nie da się ich skasowac bo pisze że "plik chroniony".

 #379295  autor: butterfly
 08 sty 2010, 09:50
Wgrać oryginalny soft, ale o tym już było.

 #379507  autor: Brick
 09 sty 2010, 10:37
Dalej to samo. Niech to cholera, można szału dostać.
Włączyłem tryb wyszukiwania ręczny, wybrany mam na stałe PLUS 3G, dalej ucina tą sekundę.

 #379510  autor: kowcio
 09 sty 2010, 10:54
Brick pisze:Dalej to samo. Niech to cholera, można szału dostać.
Włączyłem tryb wyszukiwania ręczny, wybrany mam na stałe PLUS 3G, dalej ucina tą sekundę.
Zaktualizuj oprogramowanie SEUSem. Więcej o aktualizacjo oprogramowania znajdziesz na www.sonyericsson.pl i postępuj zgodnie z zamieszczonymi tam wskazówkami i uwagami.

 #379522  autor: Brick
 09 sty 2010, 11:19
On mi pisze że posiadam aktualną wersję oprogramowania. Pomimo to instalować jeszcze raz?
To zjawisko wycinania sekundy na pewno nie było od nowości. Pojawiło się jakieś kilka miesięcy temu. A ja nic z telefonem nie robiłem, nic nie instalowałem.

A jeszcze dodam, że czasem gdy dzwoni dzwonek to też mu wycina kawałek, ok 1 sekundy. Taka czkawka cholerna.

Żona ma ten sam model, też w Play i u niej tego nie ma. U niej za to się resetuje parę razy dziennie. Oddałem do serwisu bo to podobno pamięć jest wadliwa.

 #379587  autor: Marek
 09 sty 2010, 16:07
Brick pisze:On mi pisze że posiadam aktualną wersję oprogramowania. Pomimo to instalować jeszcze raz?
To zjawisko wycinania sekundy na pewno nie było od nowości. Pojawiło się jakieś kilka miesięcy temu.
Można spróbować zainstalować jeszcze raz, soft w starych a2 często sam się psuje.

Przed zmianą softu proponuje zrobić kopię zapasową programem pcsuite

Seus jest do pobrania tutaj
Brick pisze:Żona ma ten sam model, też w Play i u niej tego nie ma. U niej za to się resetuje parę razy dziennie. Oddałem do serwisu bo to podobno pamięć jest wadliwa.
Problemem w910i były wadliwe pamięci, często wgranie starszej wersji oprogramowania likwidowało problem z restartami

 #379761  autor: Brick
 09 sty 2010, 23:52
Wgrałem najnowsze oprogramowanie. Zobaczymy co będzie.
Głupie jest to że kopia zapasowa nie zapisuje ustawien telefonu (tapeta, skróty, itd)
No i te idiotyczne obrazki z play dalej nie zniknęły.

 #379791  autor: yagi
 10 sty 2010, 02:02
Brick pisze:No i te idiotyczne obrazki z play dalej nie zniknęły.
Bo nie masz niebrandowanego softu tylko robiony pod Play...

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #379897  autor: Brick
 10 sty 2010, 17:08
Ten update service nie daje żadnej możliwości wyboru poza "dalej" lub "anuluj". Załadował mi pewnie automatycznie tą wersję dla play. To zresztą nieistotna bzdura, najważniejsze żeby się rozmawiać dało. Na razie nie zjada, zobaczymy co będzie dalej.

 #379980  autor: butterfly
 10 sty 2010, 21:41
Bo nie SEUSem wgrywa się niebrandowany soft.

 #382983  autor: Brick
 25 sty 2010, 19:26
Niniejszym powiadamiam wszystkich mających podobny problem że pomogło ponowne wgranie oprogramowania. Nawet nie aktualizacja ale wgranie jeszcze raz od nowa tego samego softu. Przestało wcinać tę 1 sekundę rozmowy.

Uwaga!
Wszystkie ustawienia telefonu kasują się, więc trzeba poświęcić potem parę minut na przywrócenie do stanu pierwotnego (dzwonki, dźwięki, wyświetlacz, itd.) Książkę adresową, kalendarz i inne można przywrócić z kopii zapasowej utworzonej wcześniej za pomocą programu Sony Ericsson PC Suite.