DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #477126  autor: diagoras
 21 maja 2011, 15:43
Witam!
Mam problem z SE w910i, a konkretniej mówiąc z wyświetlaczem LCD.
Gdy załączymy tel wszystko jest ok. Wyskakuje ekran startowy, zapytanie o PIN itd. Gdy jednak wysuniemy klawiaturę celem wpisania kodu czy zrobienie czegokolwiek innego, to LCD gaśnie.
Musimy więc wsunąć klawiaturę, czekać na automatyczne jej zablokowanie by po odblokowaniu ekran znowu był aktywny. I później znowu sytuacja się powtarza, czyli wysuwamy klawiaturę i LCD gaśnie. Jednym słowem możemy pisać na klawiaturze jedynie na tzw,czuja bo ekran LCD jest cały ciemny gdy klawiatura jest wysunięta.
Proszę o porady co mogło się stać i czy w ogóle opłaca się to naprawiać? Ostatnio poszedłem do pierwszego lepszego wybranego serwisu GSM i powiedzieli mi, że taniej kupić nowy tel niż to naprawiać. Jakie jest Wasze zdanie?

 #477134  autor: user_delete34
 21 maja 2011, 16:13
Taśma od wyświetlacza MOGŁA (bo się nie znam zbytnio) się uszkodzić (przez zbyt częste zsuwanie i rozsuwanie) lub wypiąć. Nowy to chodziło serwisantowi o używany, bo wymiana taśmy to koszt kilkadziesiąt złotych (serwis) a za może 100 zł kupisz sobie na allegro kolejnego W910i. Moje zdanie: kup coś innego, a tego odłóż do szuflady :wink: Chyba, że telefon poza tym jest w bardzo dobrym stanie i na pewno wolisz w niego akurat zainwestować, niż kupić inny.

 #477347  autor: Xy
 22 maja 2011, 21:31
diagoras pisze:Ostatnio poszedłem do pierwszego lepszego wybranego serwisu GSM i powiedzieli mi, że taniej kupić nowy tel niż to naprawiać.
diagoras pisze:Jakie jest Wasze zdanie?
Takie samo jak kolega wyżej. Naprawiaj jeśli masz jakiś sentyment do telefonu. Jeśli nie to kup coś nowego i porządnego, a tego SE oddaj nie wiem, dziecku do zabawy w piaskownicy ;) Naprawa przekroczy wartość telefonu...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #477352  autor: orson_dzi
 22 maja 2011, 21:37
Za taśmę wcale tak dużo nie zapłacisz, a wymienisz ją sam.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #477355  autor: Xy
 22 maja 2011, 21:49
orson_dzi pisze:Za taśmę wcale tak dużo nie zapłacisz, a wymienisz ją sam.
Taśma tania ale jak nie ma doświadczenia to istnieje duże ryzyko, że coś zepsuje ;) Bądź co bądź spróbować warto. Telefon wart grosze więc nawet jak padnie na amen to nie szkoda, a nauka w las nie pójdzie ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #477381  autor: diagoras
 22 maja 2011, 23:23
Xy pisze:Taśma tania ale jak nie ma doświadczenia to istnieje duże ryzyko, że coś zepsuje ;)
Z moimi "umiejętnościami" technicznymi i z zacięciem majsterkowicza, to istnieje nie duże ale ogromne ryzyko, że telefon dołączy do piaskownicy dziecka :)
Może jednak koledzy napiszą "krok po kroku" obrazując przebieg naprawy (chętnie jakieś foto instruktażowe itp.) . Ile trzeba odkręcić śrubek by się dostać do tej taśmy? Jakie narzędzia będę potrzebował itd.

 #477384  autor: orson_dzi
 22 maja 2011, 23:39
diagoras pisze:Może jednak koledzy napiszą "krok po kroku" obrazując przebieg naprawy
youtube.com + dział download centrumse.pl
diagoras pisze:Ile trzeba odkręcić śrubek by się dostać do tej taśmy?
Coś koło 10 maksymalnie w bardzo możliwe, że trzech rozmiarach.
diagoras pisze:akie narzędzia będę potrzebował itd.
Jak mało delikatnie, to śrubokręt :P . + ew. torx.
Jak bardziej, to do tego coś do podważenia typu kostka do gitary, pęseta.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)