DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #533200  autor: ChuckyCiechanow
 06 lut 2012, 20:23
Witam podczas szukania sieci w Play zauważyłem, że Orange i Plus ma ikonkę innej barwy(fioletowa):

Obrazek

Obrazek

Po wybraniu sieci barwa jest niebieska

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodam, że na Orange i Plus nie działają mi połączenia wideo.
Może dlatego ikonka jest innej barwy? Ma ktoś jakiś pomysł?
Ostatnio zmieniony 06 lut 2012, 20:53 przez ChuckyCiechanow, łącznie zmieniany 1 raz.

 #533201  autor: drcox
 06 lut 2012, 20:26
Może ma to związek z tym że niektóre sieci w standby przedstawiają się jako 3G a niektóre jak HSPA. Swoją drogą ciekawe czemu większość Sony Ericssonów ma po prostu literki 3G i H a ten telefon i chyba K800i ma ten dziwny symbol który nic nie znaczy i nikomu nic nie mówi.

 #533366  autor: Marek
 07 lut 2012, 16:39
Nieco ponad 2 lata używałem K800i i ani razu nie widziałem fioletowej ikonki. Brak obsługi połączeń wideo może mieć coś wspólnego z brakiem ustawień dla innych operatorów w Twoim telefonie. Być może to ma oznaczać ta fioletowa ikonka, nie wiem do końca, bo nie ma o tym nic w instrukcji.
drcox pisze:ten telefon i chyba K800i ma ten dziwny symbol
Chyba więcej telefonów miało taką ikonkę sieci 3G. Taką powinna mieć większość modeli na DB2020 (np. k770i), DB2000 i DB2001. Te modele nie obsługiwały HSDPA i nie trzeba było jakiejś wyszukanej ikonki, która informowałaby o dostępności szybszej sieci.
Ikony 3G i H mają telefony oparte na A200 (DB3150 i nowsze). Wszystkie modele obsługują HSDPA i stara ikonka nie informowałaby w czytelny sposób o dostępnej sieci. Taka jest przynajmniej moja hipoteza.

Lista platform SE

 #533426  autor: pakierhakierxd
 07 lut 2012, 21:10
Z tego co wiem kiedyś na plusie w playu nie działały połączenia 3g może nadal tak jest i do tego tak samo na orange.

Pozdrawiam :)