DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
 #743126  autor: gambitx
 24 sie 2014, 15:39
Witam.
Posiadam router TPLink i internet z Netii. Jakieś dwa miesiące temu przestała mi się palić dioda internet na routerze, a w telefonie szum. Oczywiście restart routera nic nie dał. Telefon i router miałem wpięte w splitter ADSL.

Obrazek

Podłączyłem więc telefon prosto do gniazda telefonicznego - działa, podłączyłem osobno router - internet działa. Zakupiłem więc na allegro dwa splittery, podłączyłem i wszystko śmigało. Po pewnym czasie sytuacja się powtórzyła, więc zamieniłem drugi splitter. Wszystko działało aż do dzisiaj, tzn. niby telefon działa, a na routerze co jakiś czas zaświeci się internet, ale strony się nie wczytują, zero downloadu, dopiero odpięcie splittera i wpięcie kabla prosto do gniazda sprawia, ze wszystko działa.
Czy macie jakieś pomysły co może mi psuć te splittery? Myślałem, że to przez burze, ale teraz trzeba wykreślić to zjawisko. Czy problem może być związany z telefonem? Tzn. jakiś czas temu wymieniłem stary telefon na nowy bezprzewodowy, którego baza jest wpięta do gniazda elektrycznego, do bazy wpięty jest też kabel który idzie do splittera>
Pozdrawiam

 #743340  autor: Faideve
 25 sie 2014, 11:03
Być może jakieś kijowe te splitery?
Zadzwoń do obsługi technicznej i popytaj. Nie zaszkodzi a prawdopodobnie będą wiedzieć.