DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

 #79399  autor: orB
 12 cze 2006, 18:42
Tragedya pisze:
Kaczy pisze:No fakt- Lite On robi dobre nagrywarki.

Sam mam taką, która wypaliła kilka tysięcy płyt i działa bez problemu.
Ja mam zle doswiadczenie z ta firma, bo monitor mi sie popsul po 5 miesiacach. Na szczescie naprawili na gwarancji, ale 2 tygodnie bez kompa bylem.
Mnie się monitor philipsa zepsuł też jakoś po pół roku, ale nadal uważam go za dobrą markę.

Co do liteonów to mam nagrywarkę właśnie tej firmy już 5 rok(24/10/40 :mrgreen: ), wypaliłem kilka tysięcy płyt i chodzi jak burza. Odtwarzacz DVD tez mam liteona. Zanim go kupiłem trochę się interesowałem i wiem że miał najlepsze odczyty CD spośród wszystkich napędów, chodzi dość głośno przy max szybkościach, ale przy oglądaniu filmów DVD za to chodzi niesłyszalnie.

 #79549  autor: Tragedya
 13 cze 2006, 18:01
orB pisze:
Tragedya pisze:
Kaczy pisze:No fakt- Lite On robi dobre nagrywarki.

Sam mam taką, która wypaliła kilka tysięcy płyt i działa bez problemu.
Ja mam zle doswiadczenie z ta firma, bo monitor mi sie popsul po 5 miesiacach. Na szczescie naprawili na gwarancji, ale 2 tygodnie bez kompa bylem.
Mnie się monitor philipsa zepsuł też jakoś po pół roku, ale nadal uważam go za dobrą markę.
Ja wiem, ze nie powinno się porównywać produktow róznych typów jednego producenta. Tyle, że po prostu się troszke zraziłem do firmy, tym bardziej, ze to był pierszy produkt liteona jaki kupilem.
Z ASUSami mam za to bardzo dobre doświadczenia, więc mogę spokojnie polecić tą firmę.

PS. Z nagrywarka bym sie tak nie wyrywał, bo przecież niedlugo będa nielegalne w Polsce :P

 #79580  autor: Przemek
 13 cze 2006, 20:27
LG chodzą głośniej niż sam komputer.

Ja bym polecił jakiegoś LiteOna :D
Ja mam ten model tylko,że koloru czarnego :wink:
http://meritum.gda.pl/product_info.php?products_id=1564

Wypaliła już mnóstwo płytek i działa bez zarzutu i nie buczy jak LG :shock:

re

 #79583  autor: amadeo
 13 cze 2006, 20:37
Przemek pisze:LG chodzą głośniej niż sam komputer.

Ja bym polecił jakiegoś LiteOna :D
Ja mam ten model tylko,że koloru czarnego :wink:
http://meritum.gda.pl/product_info.php?products_id=1564

Wypaliła już mnóstwo płytek i działa bez zarzutu i nie buczy jak LG :shock:
bardzo dziwne..... ja jakos tego nie słyszę..... :roll:

Obrazek

 #79609  autor: pumba
 13 cze 2006, 22:02
Przemek pisze:LG chodzą głośniej niż sam komputer.

Ja bym polecił jakiegoś LiteOna :D
Ja mam ten model tylko,że koloru czarnego :wink:
http://meritum.gda.pl/product_info.php?products_id=1564

Wypaliła już mnóstwo płytek i działa bez zarzutu i nie buczy jak LG :shock:
A jakiego masz firmware'a w tej swojej nagrywarce? bo ja jak ją kupiłem to miałem LS0N - 2005/10/25 i zaktualizowałem sobie do LS0R - 2005/11/25 i nie wiem czy mi się wydaje czy po tej aktualizacji płytki minimalnie dłużej się wczytują trudno mi to stwierdzić bo aktualizacje robiłem prawie zaraz po zakupie i wcześniej odczytywałem tylko dwie płytki więc mogę się mylić bo praktycznie jedyne zmiany to tylko dodanie obsługi nowych nośników a może ty zauważyłeś coś podobnego? Teraz widzę że jest już nowszy firmware LS0W - 2006/03/24 ale narazie go nie wgrywam bo komp mi coś szwankuje i mam samoczynne resety więc nie chce uszkodzić nagrywarki :?

 #80508  autor: Shila
 19 cze 2006, 14:41
Ja bym nie poleciła nagrywarki DVD/CD liteona z lighstribem.. nie dość ze buczy, huczy i ogólnie wydaje sięże zaraz wybuchnie.. to ten lightscribe jest beznadziejny. Ja mam nagrywarke NEC (http://www.proline.pl/shop.php?prodid=N ... %2FGNB+IVO) i jest naprawde rewelacyjna, chodzi no tak sobie.. moze po prostu tak ja slysze bo mam ja praktycznie kolo glowy :P (komp stoi na biurku) ale czyta wszystkie plyty nawet ostatnio wlozylam jakis film porysowany w sumie dość mocno i bez problemu sie wlaczyl. No ale co osoba to inny komentarz, mi tam taka nagrywarka w zupelnosci wystarczy. Jest to moja pierwsza wiec nie mam porownania.
Polecam rowniez LG (mialam zwyklego cdroma 3 lata i nic sie nie zepsulo, SZOK.. potem znow 3 lata nastepny i do tej pory działa, lecz nie toleruje sie z nagrywarka..)

Telepolis.pl

 #80553  autor: pumba
 19 cze 2006, 19:57
Shila pisze:Ja bym nie poleciła nagrywarki DVD/CD liteona z lighstribem.. nie dość ze buczy, huczy i ogólnie wydaje sięże zaraz wybuchnie..
hmm huczy?! nie no chyba muszę iść do ucholisty, jak to moja siostra powiedziała jak była mała, bo ja mam liteona z lighscribe i mi on wogóle nie huczy wręcz przeciwnie chodzi cichutko więc nie wiem skąd te twoje wnioski Shila ;)

 #80682  autor: Przemek
 20 cze 2006, 17:18
pumba pisze:
Shila pisze:Ja bym nie poleciła nagrywarki DVD/CD liteona z lighstribem.. nie dość ze buczy, huczy i ogólnie wydaje sięże zaraz wybuchnie..
hmm huczy?! nie no chyba muszę iść do ucholisty, jak to moja siostra powiedziała jak była mała, bo ja mam liteona z lighscribe i mi on wogóle nie huczy wręcz przeciwnie chodzi cichutko więc nie wiem skąd te twoje wnioski Shila ;)
pumba u mnie rowniez wszystko ok,shila moze masz jakas zepsuta :?:

 #80706  autor: Shila
 20 cze 2006, 20:51
Ja mam NECa a nie Liteona.. ale moi znajomi pokupowali z lightsribem i naprawde glosno chodzi! No nie wiem moza jakas taka felerna linia produktow w Proline (tak samo jak bylo z felernymi kośćmi)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2006, 16:52 przez Shila, łącznie zmieniany 2 razy.

Telepolis.pl

 #80931  autor: pumba
 21 cze 2006, 16:53
Shila sorki chciałem zacytować twój posat a jakimś cudem go wyedytowałem ale juz przywróciłem go spowrotem ;)

Shila pisze:Ja mam NECa a nie Liteona.. ale moi znajomi pokupowali z lightsribem i naprawde glosno chodzi! No nie wiem moza jakas taka felerna linia produktow w Proline (tak samo jak bylo z felernymi kośćmi)
Ja swojego LiteOna z lightscribe kupiłem właśnie w prolinie i takich objawów nie mam, a znam ludzi którzy też mają tą nagrywarkę i mają tak samo jak ja więc Shila może twoi zanajomi mają jakieś inne nagrywarki a nie LiteOny? ;)

 #81542  autor: dawideo
 24 cze 2006, 11:07
Nie wiem kto coś tu miał do LiteONa. To że tania nie znaczy że zła. Asus i tym podobne są dobre ale też mają wyższą cene:/ Ja sam osobiście mamnagrywarke LiteOna ponad 2 lata napędLite ona a niedawno kupiłem Nagrywarke DVD oczywiście LiteOna i z żadnym nie miałem problemów. a w dodatku ą tanie.
Z własnego doświadczenia i kolegów nie poleciłbym LG, mają oni dobre monitory, TV ale ich napęty to porażka:/ osobiście nie znam człowieka który niemiałby problemów z tym napędem a to się zepsuję a to płytę przypali.

 #82523  autor: Shila
 28 cze 2006, 07:50
To u mnie jest jakos zupelnie odwrotnie ;)

Mialam 2x Lg przez 6 lat i bylo OK.
Najbardziej mnie wkurza jedno: ze do nagrywarki NECa sa tylko i wylacznie DVD z lableflashem :/ Kiedys kupilam CD z lightscribem ale nie mozna wypalic grafiki :/ Jeszcze jakby ceny spadly (tak jak ceny napedow..).. 7zl w podrzednej kafejce netowej a w proline chyba 5,5zl.. a plyta z lighs. 2,5 :)

Telepolis.pl