DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #654724  autor: Secordon
 14 sie 2013, 10:03
Witam. Poszukuję jakiegoś laptopa bądź tabletu z Windowsem 7 bądź 8 w cenie do 100 funtów (500 zł na nasze). Siostra chce mi sprawić niespodziankę i coś kupić, sprawdzaliśmy na ebayu angielskim i polskim, znalazlem tam laptop z Vistą (też może być ten system, byle by nie zacinal) ale nie pamiętam już linku do aukcji, oraz tego czy byl sprawny. Zamiast laptopa może być tablet, nie ważna wielkość byle by ekran byl dobry, i koniecznie żeby byl Windows 7 bądź 8. Nie potrzebny mi Android bo już mam Galaxy S3 (chyba że przekonacie mnie do Androida na tablecie, chociaż ja nie widzę sensu). Jest ktoś kto orientuję się w cenach w Anglii, oraz żeby można bylo kupić coś dobrego za te 100 funtów? Dodam że chcialbym minimum 2gb ramu i dysk 500gb jeśli się coś znajdzie.

Argumenty w postaci ''Zaoszczędź sobie pieniądze'' nie są zależne ode mnie, bo pieniądze nie są moje ani siostry, a rodzice nie chcą dopłacić (nie mówiąc o ciotkach i wujkach)

Proszę o pomoc

 #654746  autor: galtom
 14 sie 2013, 10:58
Tabletu za tyle nie znajdziesz.
Windows 7 na tablecie jest cieki w uzywaniu na codzien bo interfejs jest do dotyku nie dostosowany.
Windows 8 jak napbardziej jest OK.
Mam hybryde (Vivo Tab TF810c) i bardzo fajnie sie to sprawdza do pracy i rozrywki, wczesniej mialem iPada i Glaxy Taba 10.1 i poza rozrywka brakowalo mi tej opcji, zeby czasem zrobic cos wiecej (praca).

Problemem jest Twoj budzet. Za taka cene mozesz szukac jedynie leptopa i to raczej tylko i wylaczenie uzywanego.
Patrzac na ceny w UK i u nas, to akurat u nas masz wieksze szanse cos trafic ale tak jak pisalem, kwota na zakup lapka w sensowym stanie moze byc za mala (zreszta sam zobacz co mozna miec za 500 zl na allegro czy 100 funtow na ebay - prosciej sie chyba nie da....) Jesli tam nie bedzie tzn. ze za budzet ktory masz sprzetu, ktory chcesz kupic sie nie da.

O dysku 500GB nawet za ta kase nie marz...

Pozdrawiam,
Galtom

 #654747  autor: Secordon
 14 sie 2013, 11:03
Okej, a czy jest jakiś sens kupowania tabletu z Androidem skoro już mam Galaxy S3 i Androida 4.0.1?
Może jednak coś się znajdzie z Windows 8?
Co do budżetu to wiem, ale urodzinki już niedlugo i nie uda mi się już tak szybko kasy uzbierać (tzn. siostrze hehe :P). Zawsze chcialem sobie kupić dobrego lapa/tableta, i z tego co się orientuję to by wystarczylo na Androida ale po co mi Andek ? :|

 #654750  autor: galtom
 14 sie 2013, 11:08
Na widndows 8 nie licz, nie za te pieniadze.
W tej cenie, tablet z Androidem to tez nie cos super - tylko II liga i jakies chinskie wynalazki lub poprzednia generacja bardziej markowych produktow. Ponownie - wejdz na ebay/allegro - okres budzet i bedziesz wiedzial co mozesz kupic za 500zl/100 funtow (to chyba dosc proste?
Wtedy mozesz nas pytac o wybor miedzy konkretnymi pozycjami.

A co do zasadnosci zakupu...
Dla mnie to wyrzucona kasa. Ale mnie tablet z Androidem nie jest do niczego potrzebny. Jesli tobie jest.. do gier czy filmow to co innego - wtedy to nie wyrzucone pieniadze. Natomiast jesli ci potrzebny do szkoly/nauki - pisania, drukowania, czytania to wg tez sie to nie nadaje - tzn. zrobi tyle samo co Twje S3 (przeciez to to samo!!!!) tylko na wiekszym ekranie.
Patrzac na budzet to spodziewam sie tez, ze twoj tablet bedzie znaczaco (w dol) odiegac parametrami od S3, ktore masz. Wiec jelsi S3 czasem ci laguje i sie zacina (moj tak robil) to tablet (slabszy sprzetowo) z androidem , bedzie tym bardziej.

Może jednak coś się znajdzie z Windows 8?
Naprawde my mamy za ciebie sprawdzac???

Pozdrawiam,
Galtom

 #654752  autor: Secordon
 14 sie 2013, 11:12
A myślisz że nie sprawdzalem? Jeśli nie tablet to laptop bądź coś innego. Ja zanim coś napiszę to sprawdzę, choć nie znam się na tabletach bo nigdy nie mialem żadnego i stąd się pytam.

Co myślicie o takim laptopie?

http://www.ebay.co.uk/itm/Toshiba-Satel ... 1195344931

Wiem że Vista, ale zawsze można 7mkę zainstalować.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2013, 11:16 przez Secordon, łącznie zmieniany 1 raz.

 #654756  autor: Xy
 14 sie 2013, 11:16
Czy za te 100 funtów KONIECZNIE musi być laptop, netbook, tablet? Może coś innego? ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #654757  autor: galtom
 14 sie 2013, 11:16
No to skoro sprawdziles i nie ma - to czego od nas oczekujesz??? Napisalem ci ze jesli za ta kase na ebay/allegro nic nie znajdziesz tzn. ze nie da sie kupic tego co chcesz, za tyle ile masz KROPKA
Za 500 zl (jak juz pisalem) to mozesz gora kupic tablecik z androidem, prawdopodobnie w rozmiarze 7" i tyle (w Biedrokach kiedys cos bylo nawet ponizej 300 zl).

[ Dodano: 2013-08-14, 11:17 ]
Xy pisze:Czy za te 100 funtów KONIECZNIE musi być laptop, netbook, tablet? Może coś innego? ;-)
Fajny mikser mozna kupic, bo na maszynke do golenia z bajerami nie starczy.

Pozdrawiam,
Galtom

 #654761  autor: Secordon
 14 sie 2013, 11:20
Galtom, mi nie jest potrzebny nie wiadomo jak wielki tablet.

Xy, a co masz na myśli mówiąc coś innego?
Co myślicie o takim laptopie?

http://www.ebay.co.uk/itm/Toshiba-Satel ... 1195344931

 #654763  autor: galtom
 14 sie 2013, 11:27
Secordon: my wogole nie wiemy co ci jest potrzebne i do czego.
Zakladm, ze tak naprawde wogole ten sprzet ci nie potrzebny tylko lubisz takie zabawki i trafila sie kasa do wydania, to cie korci.
Jesli jednak jakies konkretne potrzeby i zastosowanie dla tego sprzetu przewidujesz to napisz.
Inaczej nie wiadomo pod jakim kontem mamy np. tego laptopa ogladac - czy ladny, czy wydajny, itd...

Ja napisze Ci jeszcze raz. Za 500 zl nic fajnego z andkiem nie kupisz a juz na pewno nie fajnierjszego od S3, ktory sam wiesz ile obecnie kosztuje (a jest tylko telefonem, a nie tabletem).

Moze rozwaz opcje: sprzedaja S3, dolozenia te 500 zl i szukaj Note/Note2? - ale nie wiemy co chcesz z tym sprzetem robic....

Ala laptop... sam widzisz - pisales o HDD 500GB a tu masz 80... jak przewidywalem za te pieniadze.

Za 700 - 1000 zl, mozesz znalezc dosc fajne poleasingowe laptopy. Jest sporo firm, ktore jes psprzedaja, jeszcze pol roku gwarancji dostaniesz... ale to troche wiecej kasy. (a sporzet bedzie miec 3-4 lata wiec mlodszy niz tra Toshiba z linka)

Pozdrawiam,
Galtom

 #654769  autor: Xy
 14 sie 2013, 11:31
Secordon pisze: Xy, a co masz na myśli mówiąc coś innego?
Wiesz... 100 funtów szału nie robi. To jest niecałe 500 złotych u nas i za takie pieniążki nie da się kupić dobrego sprzętu elektronicznego. Budżet do 500 złotych starczy na mizerny tablet z Androidem albo mocno używany laptop.
A jeśli ma być coś nowego to wybór jest w sumie dość duży. Możesz się zastanowić nad aparatem kompaktowym, radiem do auta, kilkoma płytami CD z muzyką... Skoro to ma być coś z Wielkiej Brytanii to może jakieś ubranie na przykład?
Widzisz, wybór jako taki jest tylko to ograniczenie finansowe... Bo za 100 funtów nie poszalejesz.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #654772  autor: Secordon
 14 sie 2013, 11:35
Otóż, na sprzęcie chcę robić to samo co na zwyklym komputerze (stąd Windows). Internet, te same programy. Po prostu Windows jest dla mnie najlepszym systemem.

Zastanawialem się tez nad iPadem, bo nigdy nie mialem iOS'a, i nie wiem nawet czy warto.

Co do kwestii budżetu to raczej nie uda mi się uzbierać kasy, rozważałem opcję sprzedania S3 ale nie wiem czy ktoś by zechciał kupić. Raz to nie mam czym zrobić jego zdjęcia, a dwa to ma jedno duże widoczne pękniecie po boku.

Co jeszcze sądzicie o takim laptopie? :

http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-N130- ... 232e533d1a

A zamiast 7mki i 8mki może być jeszcze tablet z Vistą

 #654775  autor: galtom
 14 sie 2013, 11:44
Secordon pisze:Otóż, na sprzęcie chcę robić to samo co na zwyklym komputerze (stąd Windows). Internet, te same programy. Po prostu Windows jest dla mnie najlepszym systemem.

Zastanawialem się tez nad iPadem, bo nigdy nie mialem iOS'a, i nie wiem nawet czy warto
A co robisz na zwyklym komputerze. Haslo internet tez nic nie wyjasnia.
Ja np. musze robic sporo edycji Worpressa + pisac i Pad, ktorego z mysla o tym kupilem by pracowac czasem w weekend sie do tego zupelnie nie nadawal.

Nie wiemy jakich programow uywasz i czy planujesz pracowac poza domem, gdzie, jak dlugo.

W kazdym razie laptop za te pieniadze na bateri to pewnie pchodzi z 15 min, bedzie ciezki i biorac pod uwage wiek procesora (proces tech,) bedzie sie dosc mocno grzal (siedzenie z lapkiem na kolanach raczej odpada).
Kolejna sprawa to brak gwarancji i ewidentne slady uzywania.

Ja napisze jak kolega, jak chcesz prezent to moze aparat (napisales, ze nie masz) albo inna kategoria produktu. Na elektronike 500 zl to niestety bardzo malo (ewentualnie moze w swojego desktopa wsadz to kase - wymien grafika, doluz pamieci, kup Windows 8)... nie wiem) :-)

Pozdrawiam,
Galtom

 #654780  autor: Vieslav
 14 sie 2013, 11:49
Laptop, którego podałeś w linku jest to dość solidny sprzęt i wart uwagi, ale tylko do podstawowych zastosowań i nie wart więcej niż 500zł. Kupno używanego laptopa to jest ogromne ryzyko - nie wiesz kto i jak użytkował. Należy zacząć od prośby do sprzedawcy o podanie parametrów SMART dysku, bo to jedna z najczęstszych usterek (wiadomo - wstrząsy powodowane przenoszeniem nie służą dyskom), a nowy dysk to wydatek ponad 200zł (używanych się nie kupuje i chyba wyjaśniłem dlaczego). Druga sprawa screeny z testu pamięci, test pod obciążeniem i pomiary temperatur. Poza tym nie wiesz, czy ktoś nie grał na tym czy nie używał na pościeli/dywanie itp., może BGA było regenerowane w piekarniku lub suszarką (w myśl zasady - podziała jeszcze miesiąc to sprzedam czym prędzej). Koszt naprawy w tym przypadku zbliży się do wartości laptopa. Mając 500zł złożysz sobie co najwyżej peceta.

 #654782  autor: Secordon
 14 sie 2013, 11:50
Otóż chcialem robić to samo co na komputerze, mianowicie programy takie jak ipla, firefox, paint tool sai itd.

Co sądzicie o iPadzie? Wart jest kupowania? Po prostu potrzebuję jakiegoś urządzenia z dużym ekranem, ale nie wiem czy na iPadzie pójdzie taki Paint tool sai.

Jeśli nie ma niczego z Windowsem to może coś z systemem od Apple'a bądź Linuxa?

 #654783  autor: galtom
 14 sie 2013, 11:53
Vieslav pisze:Laptop, którego podałeś w linku jest to dość solidny sprzęt i wart uwagi,
Nie zgadzam sie calkowicie. To zwykly netbook a nie laptop!!! "Intel Atom N270 processor" - toz to wydajnosc ma straszna, filmy na YT beda sie na tym ciely :-(
Mam w domu dwa netbooki - Samsunga NC10 i kupionego niedawno Acera 725 i tez sobie z filmami nie radza :-(

iPad wg mnie nic nie wart, choc TV/Video na pewno lepiej na tym sie oglada niz takim netbooku - a da sie juz ipada za 500 zl kupic???

Pozdrawiam,
Galtom

 #654786  autor: Vieslav
 14 sie 2013, 11:56
Chodziło mi o Toshibe A200. Atomy to jakieś nieporozumienie. W swoim Acerze 756 mam Pentium 967 dzięki czemu mam pełnowartościowy, w pełni mobilny sprzęt. iPada nie da się kupić za 500zł.

 #654788  autor: Secordon
 14 sie 2013, 12:00
Ja widzialem iPad'a na allegro za 300 przed chwilą.
Nie wiem, muszę coś wybrać, cokolwiek związane z elektroniką. Nic nie poradzę na to że mam tylko tyle pieniędzy ile mam. Sprzedać w sumie też nie mam czego.

 #654792  autor: M a r c i n
 14 sie 2013, 12:09
Wziąć pieniądze i wsadzić w skarpetę. Domyślam się, że 18-stka wypada ??

Obrazek

 #654812  autor: Secordon
 14 sie 2013, 13:18
A mam pytanie. Jeżeli bym sprzedal SG3 i dolożyl te 100 funtów to starczyloby na jakiegoś dobrego laptopa/tableta z Windows 8?

 #654817  autor: Vieslav
 14 sie 2013, 13:30
Za 500zł masz używane PlayStation3 w wersji z mniejszym dyskiem.