DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #4800  autor: Piotr
 30 kwie 2005, 20:07
WitekT pisze:Spoko, forum jest pod to, żeby rozmawiać. :)
Też tak uważam :wink:
WitekT pisze:
Piotr pisze:Niby mamy integralny adresik IP ale i tak na P2P jesteś pasiv.
Co masz na myśli mówiąć "integralny"?
Tj. swój jaki dostajesz od sieci. (w swojej wypowiedzi bardziej kierowałem się tym jak to wygląda np. w ADSLkach tj. przy połączeniu z siecią dostajesz swój integralny adres IP, które w danym momencie nie ma nikt - nie musisz się nim z nikim dzielić itp.)
WitekT pisze:
Piotr pisze:Może prędkości na BC są zawrotne. Może cena tego cacka jest konkurencyjna itp. ale co z tego jak niektóre serwery (nie mówię już nawet o sieciach P2P) traktują cię jak przysłowiowego człowieka z LANu.
tzn?
Jeżeli mówisz, że np. na P2P jesteś widziany jaki pasiv tj. LOW ID (czyli tak jak byś siedział w LANie) to będą w odległej przeszłości użytkownikiem jednego z kulawych LANów spotkałem się nie raz i nie dwa, że np. niektóre serwery FTP odrzucały twoje połączenie do nich jeżeli miałeś LOW ID. Myślę, że z podobną sytuacją będziemy mieli do czynienia na BC.
WitekT pisze:
Piotr pisze:BC na mój gust do oglądania stron, odbierania poczty itp. jest idealny ale do pełnego wykorzystania zasobów sieci się już raczej nie nadaje :wink:
No ciężko jest, ale można pokombinować i nie będzie źle. ;)
Czyli uważasz, że siedząc na BC możesz robić spustoszenie np. na Emule :wink:
WitekT pisze:Jak zawsze do usług. :)
A jak, że by inaczej :D

 #4801  autor: WitekT
 30 kwie 2005, 20:29
Piotr pisze:Jeżeli mówisz, że np. na P2P jesteś widziany jaki pasiv tj. LOW ID (czyli tak jak byś siedział w LANie) to będą w odległej przeszłości użytkownikiem jednego z kulawych LANów spotkałem się nie raz i nie dwa, że np. niektóre serwery FTP odrzucały twoje połączenie do nich jeżeli miałeś LOW ID. Myślę, że z podobną sytuacją będziemy mieli do czynienia na BC.
A to nie wiedziałem nawet... Ale za mało używam FTP. ;)
Piotr pisze:Czyli uważasz, że siedząc na BC możesz robić spustoszenie np. na Emule :wink:
Spustoszenie to może nie, ale awaryjnie będzie można coś pociągnąć. ;)
2GB są limitem tylko i wyłacznie "psychicznym" - od tego momentu zaczynają się przyglądać Twojemu abo i tyle. :) Jak "wybryk" raz na kilka miesięcy, to pewnie i przy 3-4GB nic Ci nie obetną... Poza tym jest szansa, że ten limit zostanie niedługo podwyższony - szczególnie, jeżeli Era nie wygra przetargu na nowe częstotliwości, a zarezerowowane pieniądze na opłaty koncesyjne przeznaczy na inwestycje. :)

 #4807  autor: Dragon
 30 kwie 2005, 22:40
tyhc piniedzy to chyba za duzo odlozonych nie maja, przeciez chybanajczesciej kredyt biora na takie inwestycje

 #4827  autor: WitekT
 01 maja 2005, 11:42
Kredyt kredytem, a poczukaj w wiadomościach na TELEPOLIS ile udziałowcy wypłacili sobie dywidendy i jakie były zyski... ;)))

 #4871  autor: Piotr
 01 maja 2005, 17:10
Jeżeli jesteśmy już przy wątku bezprzewodowego dostępu do sieci jaki świadczą operatorzy telefoni komórkowej chciałem się od was dowiedzieć jak to wygląda na zachodzie np. w Niemczech czy Francji. Jak w tych krajach przedstawia się cała infrastruktura itp. i co najważniejsze czy dużo ludzi korzysta tam z dostępu do sieci w taki sposób jaki oferuje swoim klientom np. ERA po przez BC?

Pozdrawiam serdecznie.

 #4875  autor: WitekT
 01 maja 2005, 17:55
Zachód... A po co zachód - wystarczy popatrzeć na naszych południowych sąsiadów, Czechów. ;) Eurotel, przy porównywalnych cenach, jednak szerszej ofercie dostępowej (także kablowo poprzez ADSL oraz bezprzewodowo po CDMA) nie daje żadnych limitów... :)

 #4907  autor: Piotr
 02 maja 2005, 11:53
No i co z tego wynika? Ludzie poszli na taką ofertę czy raczej sceptycznie do niej podchodzą?

Pozdrawiam.

 #4908  autor: WitekT
 02 maja 2005, 11:54
A nie wiem - oni to wprowadzili w kwietniu, kilka dni przed blue connect.

 #4910  autor: Piotr
 02 maja 2005, 13:29
Czyli na informację o tym jakie jest podejście naszych sąsiadów do tej usługi przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

 #4911  autor: WitekT
 02 maja 2005, 13:34
Wiesz - podejście podejściem, ale suche porównanie oferty i Era odpada w przedbiegach. ;)

 #4921  autor: Piotr
 02 maja 2005, 14:38
A masz może jakieś informacje (w j. polskim :wink: ) na temat usługi jaką świadczą nasi sąsiedzi?

Pozdrawiam.

PS. Może wtedy uda się zrobić jakieś porównanie.

 #4925  autor: Piotr
 02 maja 2005, 15:06
Tak jakoś nie wpadło mi to w oko :wink: Bardzo jednak dziękuję ci Witku za informację.

Pozdrawiam.

PS. Przeglądnąłem tak ową ofertę do której Wituś podałeś mi linka i stwierdzam, że to co mają do zaoferowania swoim klientom nasi sąsiedzi bije na łeb i na szyję BC w Erze. Nie wiem może się mylę ale jak dla mnie wprowadzenie tych pakietów internetowych to całkiem dobre rozwiązanie. Czy Era też zamierza coś takiego wprowadzić przy okazji pozbywając się tych limitów.