DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #4279  autor: darco
 25 kwie 2005, 14:47
Co myslicie na temat go internet ,warto to wykupic,u mnie nie moge mniec zadnego stalego dostepu do netu (neostrada-tp zlodzieje),wiec sie zastanawiam nad czyms innym.Niech sie wypowei kto juz mam i korzysta.jak jest z prawdziwa predkoscia

 #4280  autor: Piotr
 25 kwie 2005, 14:55
Z tego co mi wiadomo to raczej ten dział nie służy do poruszania takich dyskusji...
A po drugie hmm... co to jest ten Go Internet bo chyba zielone jabłuszko jestem :-D

 #4283  autor: Piotr
 25 kwie 2005, 15:01
Szefie NO PROBLEM jeżeli chodzi o umieszczanie tutaj tego tematu - u nas Wituś jest odpowiedzialny za porządek 8) :wink:

A co do samego internetu hmm... ja osobiście sceptycznie patrzę na każdy dostęp do sieci przez radio a tutaj jeszcze te kombinacje ze satelitą itp. Uff aż głowa boli.
Piszesz, że w twoim przypadku Neostrada odpada bo za droga - OK. Jednak czy np. nie masz możliwości podłączenia się do Netii tam gdzie mieszkasz? Wziąść sobie najtańszą ADSLke bez limitów i gitarka gra.

No ale wybór pozostawiam tobie. Niech się jeszcze inni wypowiedzą.

Pozdrawiam serdecznie.

 #4285  autor: Piotr
 25 kwie 2005, 15:04
Popatrzyłem się jeszcze na cenniki i... nie powiem, że by ten GO Internet był taki tani...
Jak dla mnie np. za łącze 256kbps 132 zł z hakiem to rasowy kosmos :!: :shock:

Napisałeś, że Neostrada jest droga... hmm jak widać chyba nie za bardzo przeglądałeś cenny dostępu do sieci w TPSA. Szefie z całym szacunkiem nie warto się tam wybierać... tj. do GO Internet.

Pozdrawiam.

 #4417  autor: darco
 27 kwie 2005, 07:36
Nie chodzi mi o to ze jest drogo, ja wogole nie moge miec nic stalego ani neo ani nic z neti,,poprostu takie zadupie :lol: .Chcialem sie poprostu dowiedziec jakie prawdziwe predkosci sa na tym go internet i czy wogole warto

 #4422  autor: Piotr
 27 kwie 2005, 08:35
Nie wiem jak chodzi net w GO! Internet ale ceny mają kosmiczne... co sprawia, że ja osobiście nigdy bym do nich nie przystąpił.

Pozdrawiam.

 #4436  autor: darco
 27 kwie 2005, 09:53
Jeszcze sprawdze bluconect tylko sam nie wiem tam jest jeszcze wolniej :(

 #4437  autor: Piotr
 27 kwie 2005, 10:34
Z dwojga złego jeżeli miał bym coś doradzać to wziął bym BC... No ale wybór pozostawiam tobie. Pozdrawiam serdecznie.

 #4637  autor: xlord
 28 kwie 2005, 21:05
darco pisze:Jeszcze sprawdze bluconect tylko sam nie wiem tam jest jeszcze wolniej :(
Nie przesadzaj. Jesli jestes w zasiegu UMTS to to przeciez smiga jak po kablu. Probowalem, wiec wiem.

Pozdrawiam

 #4699  autor: Piotr
 29 kwie 2005, 16:30
Xlord tak z czystej ciekawości to jaki max. transfer udało ci się osiągnąć na BC?

Pozdrawiam.

PS. Na ich stronce pisze:
Automatyczny dobór najszybszej możliwej na danym obszarze prędkości;
- szerokopasmowy dostęp w Warszawie i okolicach (do 384 kbit/s) -systematycznie rozbudowywany
- dostęp w punktach HotSpot (do 54 Mbit/s);
- prędkości modemowe w pozostałej części kraju


Prawda to czy robią klientele w banana :smt031 :wink:

 #4716  autor: WitekT
 29 kwie 2005, 18:26
Z tymi 54 Mb/s w hotspocie to lekka przesada. Po pierwsze to te 54 Mb/s są dzielone na wszystkich aktualnie korzystających z tego punktu. Po drugie - z hotspotów idą radiolinie. Obstawiam 2 Mb/s albo 2x 2 Mb/s... :)

 #4717  autor: xlord
 29 kwie 2005, 18:27
Piotr pisze:Xlord tak z czystej ciekawości to jaki max. transfer udało ci się osiągnąć na BC?
...
Testowalem w Wawie. Klikam i juz jest to czego chce. Efekt jak dla mnie zadowalajacy, bo filmow z sieci nie sciagam. :)

Pozdrawiam

 #4733  autor: Piotr
 29 kwie 2005, 19:15
Czyli można wnioskować, że BC do samej poczty i przeglądania stron www jest idealny.

Teraz by się przydało poznać opinię kogoś kto testował to cacko na jakimś P2P :wink:

 #4735  autor: xlord
 29 kwie 2005, 19:35
Jak dla mnie smiga lepiej niz Neo i porownywalnie z kablem, ale oczywiscie tylko po UMTSie, bo tylo w tych warunkach testowalem.

Pozdrawiam

 #4738  autor: WitekT
 29 kwie 2005, 19:56
Z p2p jest ciężko, bo:
- masz prywatne IP, a więc low ID - czyli ściągasz tylko od ludzi, którzy mają high ID,
- zanim coś ściągniesz, to inni naciągną od Ciebie parę razy więcej - limit szybko pójdzie się [cenzura].... ;)

 #4781  autor: Piotr
 30 kwie 2005, 15:46
WitekT pisze:Z p2p jest ciężko, bo:
- masz prywatne IP, a więc low ID - czyli ściągasz tylko od ludzi, którzy mają high ID
:shock: Wituś z całym szacunkiem ale co ma stałe IP do występowania na programach P2P jako pasiv (low ID). Przecież to zupełnie inna bajeczka.

Dialog w ADSLkach też oferuje stały adres IP swoim klientom czyli z twoich słów można wnioskować, że użytkownicy netu oferowanego przez Dialog są pasivami i mają low ID. Coś chyba pokręciłeś.

Pozdrawiam.

 #4791  autor: WitekT
 30 kwie 2005, 19:35
Mały wykład. :)

Uogólniając - jednym z podziałów klas IP jest podział na klasę prywatną i publiczną. Klasa prywatna to 192.168.0.0-192.168.255.255, 10.0.0.0 - 10.255.255.255 i 172.*.*.* (tej ostatniej dokładnie nie pamiętam). ;) Są to adresy IP nieroutowalne w sieciach publicznych. Co to oznacza? Ano to, że między komputerem mającym IP w klasie prywatnej a Internetem musi być pewien "sprzęt", bramka umożliwiająca kontakt tego komputera z innymi sieciami / podsieciami.

Programy typu p2p potrzebują do poprawnej pracy otwartych pewnych portów tpc/udp. Na nich "słuchają" połączeń od innych komputerów. Mając IP w klasie prywatnej inny komputer w sieci p2p widzi nie Twój adres, a adres "sprzętu" i bramki, za którą jesteś. Żeby inny komputer w sieci p2p mógł ciągnąć coś z komputera z IP z klasy prywatnej, na bramce musi dostać informację jak dalej pchać pakiety, a dokładniej jaki port na tej bramce jest przekierowany na jaki port na Twoim komputerze z prywatnym IP. Jeżeli tego nie ma, to się nie dostanie.

Teraz co to jest low id i high id. High id dostajesz, jeżeli serwer może skomunikować się na odpowiednich portach z Twoim komputerem. Low id - jeżeli nie. Przyczyną low id jest najczęściej posiadanie IP z klasy prywatnej bądź źle ustawiony firewall, który nie puszcza ruchu na odpowiednich portach.

Komputery, które dostały high id mogą ściągać od komputerów i z high id, i od low id. Te, które dostały low id tylko od tych z high id. Czemu? Bo komputer z low id jest w stanie nawiązać połaczenie z dowolnym portem komputera high id. A dwa z low id nie są tego w stanie zrobić.

Teraz lekko podsumujmy.

1. Stały IP nie oznacza, że jest to IP prywatne czy publiczne.
2. Wszyscy operatorzy komórkowi przyznają w GPRSie IP z klasy prywatnej, a co za tym idzie -> low id.
3. Neostrada + adsl w netii mają adresy PUBLICZNE.
4. Mój wykład to pewne uogólnienie na potrzeby opisania problemu, więc proszę się nie czepiać. ;)

Czy mój wykład jest jasny? Jeżeli nie, to śmiało pytaj. :)

 #4797  autor: Piotr
 30 kwie 2005, 19:54
Jest OK. Nie potrzebnie nawet zabrałem głos w dyskusji. Na początku po prostu nie zrozumiałem do końca o co ci Witku chodziło. Niby mamy integralny adresik IP ale i tak na P2P jesteś pasiv.

Może prędkości na BC są zawrotne. Może cena tego cacka jest konkurencyjna itp. ale co z tego jak niektóre serwery (nie mówię już nawet o sieciach P2P) traktują cię jak przysłowiowego człowieka z LANu.
BC na mój gust do oglądania stron, odbierania poczty itp. jest idealny ale do pełnego wykorzystania zasobów sieci się już raczej nie nadaje :wink:

Pozdrawiam i dziękuję za szczegółowe informacje Witku.

 #4799  autor: WitekT
 30 kwie 2005, 19:58
Piotr pisze:Jest OK. Nie potrzebnie nawet zabrałem głos w dyskusji. Na początku po prostu nie zrozumiałem do końca o co ci Witku chodziło.
Spoko, forum jest pod to, żeby rozmawiać. :)
Piotr pisze:Niby mamy integralny adresik IP ale i tak na P2P jesteś pasiv.
Co masz na myśli mówiąć "integralny"?
Piotr pisze:Może prędkości na BC są zawrotne. Może cena tego cacka jest konkurencyjna itp. ale co z tego jak niektóre serwery (nie mówię już nawet o sieciach P2P) traktują cię jak przysłowiowego człowieka z LANu.
tzn?
Piotr pisze:BC na mój gust do oglądania stron, odbierania poczty itp. jest idealny ale do pełnego wykorzystania zasobów sieci się już raczej nie nadaje :wink:
No ciężko jest, ale można pokombinować i nie będzie źle. ;)
Piotr pisze:Pozdrawiam i dziękuję za szczegółowe informacje Witku.
Jak zawsze do usług. :)