DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #790607  autor: Ryszard Lubicz
 14 mar 2015, 19:01
Od jakiegoś czasu mam taką sytuację:
Gdy chcę wejść na jakąś stronę to łączy się, łączy, trwa to kilkadziesiąt sekund, na koniec wyskakuje hasło , że trwało to za długo i się nie polączyłem. Dopiero za drugim razem gdy odświeżę stronę jest ok.
Myślaęłm , że to wina komputera ale ktoś mi powiedział , że to wina dostawcy netu.
Prawda?

Grażynko wybacz...
 #790620  autor: sa
 14 mar 2015, 20:16
Ryszard Lubicz pisze:Od jakiegoś czasu mam taką sytuację:
Gdy chcę wejść na jakąś stronę to łączy się, łączy, trwa to kilkadziesiąt sekund, na koniec wyskakuje hasło , że trwało to za długo i się nie polączyłem. Dopiero za drugim razem gdy odświeżę stronę jest ok.
Myślaęłm , że to wina komputera ale ktoś mi powiedział , że to wina dostawcy netu.
Prawda?
W neti to ..norma też mam dziwne wyniki i to na obu lapkach,a przecż to jest dość mało prawdopodobne żeby mieć mieć takich same dziwne zawiechy i zamrożenia, stąd wiem raczej na pewno że to wina dostawcy..Po prostu net z neti i jej córek to są "cuda".Co do tyć zamrożeń to też może być faktycznie wina sprzętu a dokładnie systemu ,ale też dostawcy, sprawdź na innym necie np. mobilnym jak te zawiechy znikna to znaczy ze wina dostawcy a jak nie.. to znaczy że sprzęt..
 #790659  autor: Ryszard Lubicz
 15 mar 2015, 06:04
Komputer mam w miarę nowy (1rok) a to dzieje mi się gdzieś od 2 miesięcy. Wyskakuje coś takiego:
Nie odnaleziono serwera
Firefox nie może odnaleźć serwera http://www.kurierkolejowy.eu.
Sprawdź, czy adres nie zawiera literówek jak np. ww.example.com zamiast http://www.example.com
Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, sprawdź swoje połączenie sieciowe.
Jeśli ten komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, sprawdź, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

Chciałbym to zgłosić do Netii ale nie wiem jak to opisać i wytłumaczyć bo znając życie to powiedzą abym sprawdził sprzęt bo po ich stronie jest wszystko ok.

Grażynko wybacz...
 #800343  autor: Ryszard Lubicz
 07 maja 2015, 07:37
Temat odświeżam bo staje się to coraz bardziej denerwujące. Już prawie na każdą stronę na którą chcę wejść muszę 2 - 3 krotnie odświeżać aby mi wskoczyła. Przyniosłem 2 inne komputery i to samo. Co robić?

Grażynko wybacz...
 #800469  autor: Ryszard Lubicz
 07 maja 2015, 14:07
Już wszystko działa . Zadzwoniłem do BOKu , przedstawiłem sprawę. Pani powiedziała , że musi mi zresetować Netia spot. Potrfało to z 10 minut. Jestem pozytywnie zaskoczony.

Grażynko wybacz...
 #801007  autor: Ryszard Lubicz
 10 maja 2015, 13:50
Jednak powstał jeden problem. Po tym resecie mój sygnał jest dostępny dla wszystkich , nie potrzeba wpisywać żadnego hasła i loginu. Czy mogę jakoś sam to zabezpieczyć czy muszę dzwonić do BOK?

Grażynko wybacz...
 #801034  autor: kamil1221
 10 maja 2015, 16:27
Na netia spocie masz naklejkę ze strona internetową oraz loginem i hasłem. Wejdź na nią i się zaloguj. Tam poszukaj zabezpieczeń sieci WLAN.