DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #710584  autor: Autumn81702
 15 kwie 2014, 23:53
Siema, mam pytanie, a mianowicie kończy nam się umowa z Netią (telefon i internet).

Korzystanie z internetu przez całe 4 lata współpracy z Netią to była MĘKA.
Najpierw 4 Mb/s - OK, może być, prędkość nie powala, ale starczy.
Potem 16 Mb/s - TRAGEDIA! Częste awarie, raz internetu nie było... 5 dni. Dopiero po ok. roku tych morderczych walk z awaryjnym internetem, ktoś kompetentny wydał polecenie wymiany scalaka w centrali, co oczywiście zaowocowało brakiem awarii internetu i w końcu stabilnym łączem.
Aktualnie 20 Mb/s, już w nowym mieszkaniu - wciśnięte przez konsultancika, stwierdził że "będzie 20", co najgorsze - dałem się nabrać na ten kit. TRAGEDIA - są awarie, typowa prędkość to 8 Mb/s (wyciągnięcie chociażby 10 lub więcej graniczy z cudem), ostatnio zdarza się że strony (nawet tak proste jak Google) ładują się w nieskończoność. Zdarza się, że pliki potrafię pobierać z prędkością... ~45 KB/s O_O. Wisienka na torcie - takie wrażenia w centrum Warszawy :lol: .
To by było na tyle, jeżeli chodzi o opis korzystania z internetu od N(i)etii.

Nagle gdzieś w połowie marca zaczęło się do nas dobijać Orange, że oferują internet 10 Mb/s z telefonem w sumie gdzieś za ok. 9 dych.
Natomiast dziś jak pytaliśmy się w Netii o rozwiązanie umowy, babka nagle zaoferowała internet z telefonem, też za ok. 9 dych. Nie powiedziała jednak jaka by była prędkość - podejrzewam że byłoby to MAX 8.

Internet na kablach Netii (a to ciekawe, wcześniej twierdzono że to na kablach tepsiarzy chodzi). Ciekawi mnie jednak, czemu wobec tego Netia nic nie zrobi, żeby usprawnić korzystanie ze swych łącz. Na pewno gdyby ulepszyć łącza, to korzystanie z internetu byłoby o niebo lepsze i nie byłoby rozmyślań nt. migracji do konkurencji.
W przypadku migracji, obecny nr. telefonu zostałby stracony. Dostałem w Netii informację, z której wynika że nawet gdyby skorzystać z usług pomarańczy, to i tak by ona działała na kablach Netii. Natomiast w Orange twierdzą, że to byłaby ich instalacja.

I teraz pytanie jeśli chodzi o tą migrację - bo zastanawiam się nad przejściem do Orange. Czy to ma w ogóle sens, pchać się w tą migrację? Żeby nie było że przejdę, a potem się okaże że znów wdepnąłem w g...o.
Ktoś korzysta z Orange? Warto przechodzić?
A może jest jakiś inny ISP warty uwagi?

Z góry dzięki za pomoc.

 #710631  autor: Precelos
 16 kwie 2014, 10:14
Jak masz mozliwosc to bierz jakas kablowke, wyzsze predkosci no i oczywiscie nowsze technologie przesylu niz pseudo adsl

Obrazek

 #710639  autor: KC-KARLOS
 16 kwie 2014, 10:46
Ja mam Multimedia Polska (MALBORK) - po przedłużeniu umowy na kolejne 12 MIESIĘCY za jedynie 39 zł, opcja 12 MB+ (12 mbit/s w dzień i do 20 mbit/s w nocy).
U siebie szukaj oferty np. z UPC. Internet z kablówki to naprawdę dobra sprawa.

WAŻNE: posiadając internet z kablówki, nie płacisz opłaty za utrzymanie linii oraz nie musisz brać telefonu stacjonarnego!
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2014, 10:56 przez KC-KARLOS, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #710642  autor: piotrek6
 16 kwie 2014, 10:50
Ja też bym się nie pchał! Weź kablówkę sam mam teraz netie i akurat nie mam problemów. Nie musisz się pchać w długą umowę, bo teraz są krótkie np. pół roku!

 #710788  autor: Autumn81702
 16 kwie 2014, 19:16
Pytałem w UPC o usługi, i niestety u mnie świadczona jest od nich tylko telewizja cyfrowa. Internet nie.

Jakiś inny operator? Nie mam pomysłu, komu zaufać.

 #712666  autor: Orange Ekspert
 24 kwie 2014, 18:42
Jeżeli faktycznie obecnie usługa działa na liniach Nenii trudno będzie sprawdzić, jakie możliwości techniczne będziesz miał w Orange. Nie sprawdzimy aktualnego tłumienia linii, odległości od centrali i marginesu SNR.
Proponuje jednak adres https://www.orange.pl/prt/service_availability_check gdzie wstępnie możesz określić dostępną opcję prędkości. Przesyłając zgłoszenie poprzez pomoc.orange.pl sprawdzimy to dokładniej.

 #713113  autor: buba1234
 25 kwie 2014, 22:01
Ile zuzywasz GB na miesiac?

Orange ma net mobilny 35GB +nolimit w nocy za 45zł/miesiac. T-mobile ma 40GB za 50zł [mozna dokupic nolimit nocny za 9zł]


Jak mieszkasz w Warszawie to najlepiej chyba kupic modem LTE, kupić starter Red bull mobile [to taryfa play] w Żabce i doladować 50zł. Wtedy mozesz odpalac 200GB/miesiac co miesiac, kasa nie jest zjadana z konta. Ładujesz 50zł co 100 dni czyli srednio 15zł/miesiac wychodzi, przy czym mozesz przelozyc karte do fona i wyrozmawiac zachomikowane złotówki. Promocja trwa do konca 2014, potem mozesz oblukac co zaoferują w abo tylko sim. W praktyce ta promocja finansuje zakup modemu lte.

DO takich rozwiazan mozna uzywac routerow z wejsciem usb [na modem] ja polecam Asus RT-N10U.

Ja się mieszczę w domu w 40-50GB na miesiac.

________________________________

 #714424  autor: Autumn81702
 30 kwie 2014, 23:06
Więc net mobilny lub kablówka.

Aha, jeszcze takie pytanie. Znalazłem u siebie w skrzynce ulotkę od firmy IMEDIA, która to oferuje internet w centrum Warszawy. Z mapy zasięgu wynika, że ich internet do mnie dojdzie.
I teraz pytanie - korzystał ktoś, jakieś zdanie? Bo jak spytałem wujka Google o opinie, to ten o dziwo milczy. O tyle dobrze, że mieszkam niedaleko budynku, w którym ta firma ma siedzibę...

 #715476  autor: abramek92
 06 maja 2014, 21:24
Autumn81702,

Chodzi o www.imedia.net.pl?
Mam w firmie od nich łącze, chodzi dobrze, pingi niskie, jak masz jakieś pytania to wal na priva ;-)