DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #730475  autor: muchakk
 05 lip 2014, 21:30
grzegorz0plonka mam ten internet juz prawie miesiąc i żadnego lejka nie mam. Komu zakładają lejek? Paru osobom założyli i uogólniasz, że wszystkim zakładają

 #730479  autor: KR2615
 05 lip 2014, 21:48
Nie paru a wszystkim tym co korzystaja a nie posiadaja lacze tylko po to, by sprawdzic facebooka raz dziennie

 #730485  autor: muchakk
 05 lip 2014, 22:19
Korzystam z łącza dość intensywnie i problemów nie mam...

 #730509  autor: darkangel
 06 lip 2014, 04:30
masz jakiś program typu DuMeter czy inny miernik, który pokazuje ile miesięcznie GB zużywasz?

Jestem ciekaw czy osobą które zużywają mniej niż 150GB w miesiącu też limitują.

 #730561  autor: habish
 06 lip 2014, 12:20
krzys pisze:Nie paru a wszystkim tym co korzystaja a nie posiadaja lacze tylko po to, by sprawdzic facebooka raz dziennie
Gdzieś wyczytał takie bajki?

Chyba opowiedział Ci je grzegorz0plonka czy jak mu tam...

 #730580  autor: kaspeed
 06 lip 2014, 13:43
Powyżej 150gb mogą blokowac dostęp..Wiec ewidentnie blokują typowym ssaczom..W rozmowie znajomego pracownika cp z działem technicznym taki nius dostał i mi powiedzial...A co jak co 300gb itd to troszke nie haloo pobierać /wysylać..pasma nie są z gumy...Ja w sumie wziołem to lte na niego na salon i normalnie uzywam bez wysysania ton gb...I jak narazie mam 30gb pobrane/wysłane w sumie...I myslę że 150gb to maks będzie...I wole być bezpieczny z taką ilością gb niż potem odcięcie /spowolnienie..

 #730581  autor: habish
 06 lip 2014, 13:47
Na Plus forum pobierają po ponad 300, na bez kabli ponad 400... W obu przypadkach bez lejka. Więc dajcie sobie spokój z tym zgadywaniem jaka jest bezpieczna granica.

 #730593  autor: KR2615
 06 lip 2014, 15:37
Patryk7588 pisze:
krzys pisze:Nie paru a wszystkim tym co korzystaja a nie posiadaja lacze tylko po to, by sprawdzic facebooka raz dziennie
Gdzieś wyczytał takie bajki?

Chyba opowiedział Ci je grzegorz0plonka czy jak mu tam...
Sam jestem jedna z czterech osob przycietych w LTE. Lacznie przeslalem nieco ponad 200GB. Z pozostalych osob ktore znam najwiecej udalo sie przeslac niecale 300.

Edit: co do granicy to nie wiadomo na jakim jest poziomie. Chyba tu raczej chodzi o intensywnosc okupowania lacza. Mnie pierwszy raz przycieli podczas pobierania paczki obrazow ktora miala 60GB, za drugim razem po telefonie do BOKu udalo mi sie przeslac tylko 3,5GB
Ostatnio zmieniony 06 lip 2014, 15:40 przez KR2615, łącznie zmieniany 1 raz.

 #730594  autor: habish
 06 lip 2014, 15:38
Wlkp - skąd jesteś dokładniej?

 #730597  autor: kaspeed
 06 lip 2014, 15:47
Cichą granicą jest 150gb i to jest oficjalne/nie oficjalne info z działu technicznego CP...W rozmowie padło coś mniej więcej takiego'' jeśli klient wykozystuje 24/7 i sciąga cały czas/wysyła to system jest tak ustawiony że po 150gb jeśli stacja jest obciązana w iluś tam % może nastąpić przycięcie transferu dla takiego klienta...A to że 300gb ktoś pobrał czy 200gb i dopiero odcieło to jest tylko system....I jak widział że obciązenie przekroczyło jakiś tam limit ( 150gb) i dużo klientów tak użytkuje a stacja ma małe radio/swiatło to obcina...proste jak but...

 #730599  autor: habish
 06 lip 2014, 15:51
kaspeed pisze:Cichą granicą jest 150gb i to jest oficjalne/nie oficjalne info z działu technicznego CP...
Oficjalnie nie oficjalnie info.... Geniusz :-)

 #730600  autor: KR2615
 06 lip 2014, 15:54
kaspeed pisze:...proste jak but...
Czy az takie proste to nie wiem. Buty sa zwykle lekko zakrzywione, zeby uniknac plaskostopia :) Jak sam napisales, "system" wykorzystuje dosc skomplikowany algorytm uwzgledniajacy sporo zmiennych. Ludzie na wielu forach oczekuja konkretnej liczby, po ilu GB nastapi zwolnienie w LTE. Ja natomiast pokaze wam dwa wykresy zuzycia lacza:

Obrazek

Obrazek

Pierwszy rownomiernie wykorzystuje lacze, drugi natomiast robi tzw piki, czyli chwilowo w znaczacy sposob obciaza siec. Prawdopodobnie Plus wczesniej odcialby tego drugiego. Takie sa moje przypuszczenia. Fakty sa natomiast takie, ze ten pierwszy user jest w stanie pobrac miesiecznie prawie 0,5TB, drugi w ok 100GB

 #730603  autor: kaspeed
 06 lip 2014, 16:22
Raczej w wypadku techników cp mam większe zaufanie zwłaszcza że swego czasu mialem tą przyjemnośc mieć praktyki informatyczne w pewnej firmie która odpowiadała za utrzymanie tam sieci...Więc te 150gb traktuj jaki cichy limit ale jak już napisałem może i być więcej....co pokazuje praktyka tych userów co wyssali 200-300gb...Ale to że ktoś liczył na prawdziwy no limit i chciał tanim sposobem pobierąc tb czy ileś gb ponad zdrową logikę to gratuluję...Ma co chciał obciązał sieć musiał liczyć się z tym że zostanie mu zgodnie z regulaminem zwolniona predkość. Jako że nie wykorzystuję więcej niż 140gb miesięcznie napewno nie będę na siłę cudzej karty obciązał specjalnie by sprawdzić ile potrwa zanim zablokują mi prędkosci....To jak system rozlicza to nie jest takie cięzkie...Ja wiem tyle że 150gb spokojnie możesz w miesiącu użyć powyżej wszystko zależy od czynników typowo technicznych od obciązenia stacji od ilości danych które wysysasz od tego jaki ruch generujesz czy obciazasz stację na tyle że inni mają pasmo mniejsze...A to że wyssałeś 200 czy 300gb i cie nie odcieło to też istotne czy pobierałeś cały czas czy sesjami po 3-4gb czy 40gb na raz :P Po częsci masz rację że nie wiadomo do konca jak jest to dzielone ale skoro ktoś mnie informuje pół oficjalnie jak sprawa z ilością gb wygląda to ja jednak trzymam się że ten no limit to naprawde limit ale znosny!! skoro wspomnial o 150gb poniżej tych widełek na 99% nikogo nie odetnie aczkolwiek pod warunkiem że nie wyssa tych 150gb w ciagu jednego dnia czy tam jednej sesji...

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:

 #730610  autor: MaciejM
 06 lip 2014, 16:54
krzys, w końcu jakieś konkretne info. Nielimitowany internet raczej nie jest nielimitowany, ale mniejsza o to, jak za taką cenę poniżej 100 zł m/c nawet te 150 GB to bardzo duża ilość transferu.

Na plusforum specjalnie uwierzyć nie chcieli, ba dostałem nawet warna za pisanie nieprawdy.

 #730615  autor: kaspeed
 06 lip 2014, 17:18
Przecież nikt nie napisze oficjalnie słuchajcie mamy limity 150gb a jak 200-300gb wyssasz to masz kuku...Oferta jest też formą sprawdzenia czy się przyjmie wsród normalnych ludzi...Może i będzie tak że te no limit co teraz macie zmienią na przykładowe 150-200gb miesięcznie za kwotę 89zł....Swego czasu w wewnętrznych systemach był regulamin który miał limity po 50-80 120gb ....w normalnych cenach...Ale to był ''błąd systemu'' Więc kto wie czy nie pójdą tą drogą...Mi to wisi bo współpracę z podmiotami które obsługiwaly cp/plus nie mam już nic wspólnego poza abonamentem pracowniczym na tv...Internet?? narazie testuję simkę z APSU więc możliwe że ma inne prio etc ale zanim wziołem rozmawiane było z technikami...by wybadac sytuację...Sami zauważcie że 200gb to jest sporo ja wiem co ktoś to powie 100-200 to mało...i wysysa jak dureń a potem blokada i zaraz jaki to Polsat/Plus jest nie dobry...Osoba która obciąza siec powoduje straty a to operator musi ukrócić...To jest internet mobilny typowo więc nikt nie powinien teoretycznie wysysać tak łącza a kto wysysa to po to mamy regulamin co może sie stać...Nie bronię Polsatu ani tych co nadużywają tej oferty...Wszystko jest dla ludzi , Proponuję każdemu normalnemu użytkownikowi program do monitorowania ruchu w swojej domowej sieci i sprawdzić ile miesięcznie idzie gb...ja nie powiem na miesiac 4-5filmow pobiorę po 10gb w hd to mam jakies 50gb na same filmy ale do tego jakiś jutjube etc kolejne 10gb reszta to radia internetowe stream iptv i inne kolejne 20gb 80gb jak porządnie się rozbuja na 2 pc to wyjdzie te 140gb maksymalnie. Limit jaki mam obecnie w radiowce to 150gb przy prędkosci 10mega ( realnie 9,6 bo obciązone stacje) i gdyby nie hamulce limitowe na gb pewnie 20-40 ludzi z pelnym speed by wysysało całą przepustowość stacji bazowej...owszem można iść tędy że modernizacja zwiększanie dosyłu ale to generuje też spore koszty bardzo często...A tak normalny czlowiek 150gb często nie przekroczy...Znam ludzi co może 20gb na miesiac wyssają;) W pracy mam neo 10mega bez limitu i miesięcznie na 5 pc wychodzi jakies 110gb .

Panowie te 150gb w CP które technik wspomniał nie znaczy że jest to limit pewny bo sam wspomniał że to zmienne jest ale dał niejako słowną sugestię o tych 150gb że można spokojnie spać...Nie można nic powiedzieć wprost bo by to była ich porażka tej oferty''no limit''

 #731567  autor: mikkel
 10 lip 2014, 08:55
Z tym nolimitem jest trochę tak jak z nolimitem głosowym. Na początku dużo ludzi wydzwaniało ile tylko mogło a teraz to już prawie każdy ma taką ofertę i dzwoni "normalnie" czyli tyle ile potrzebuje. Tutaj też pewnie tak będzie że ludzie się przyzwyczają i stwierdzą że nie ma takiej potrzeby zasysania całego internetu, sprawa się unormuje.
Plus musiał wprowadzić jakiś algorytm przycinający transfer sieć nie jest z gumy i przez takich zasysaczy cierpieli by pozostali.
Mam jeszcze takie pytanie, jakie prędkości osiągacie po przekroczeniu pakietu?
Czy są one zbliżone to podanych w ofercie czy dużo niższe? Szczególnie interesuje mnie sytuacja gdzie poziom sygnału nie stanowi problemu i pozwala na osiąganie wyższej prędkości.

 #735350  autor: grzegorz0plonka
 27 lip 2014, 14:50
Wreszcie i wreszcie opisali o power LTE http://www.telepolis.pl/artykuly/power- ... 3,711.html

O to właśnie gdzieś prosiłem aby opisali rzetelnie jak to naprawdę wygląda bez limitów.

Powiem szczerze, ze bardzo ładnie opisali i rzetelnie. Już teoretycznie wszystko rozumiem na tym polega bez limitów power LTE.

Dziękuję.

 #735387  autor: mikkel
 27 lip 2014, 18:33
Ja z tego tekstu niczego nowego się nie dowiedziałem. O tym wszystkim już od dawna dobrze zdaję sobie sprawę. Należy dodać że tekst jest czysto teoretyczny i wnosi tylko i wyłącznie to co każdy może przeczytać w regulaminie. Prawdę mówiąc to się zacząłem zastanawiać czy to nie jest tekst sponsorowany cichaczem ale mam nadzieje że telepolis takich rzeczy nie robi.

Najbardziej byłoby interesujące zamieszczenie tekstu na temat doświadczeń użytkowników tudzież własnych testów na temat ewentualnych odcięć i parametrów w różnych warunkach, lokalizacjach i czasie. Coś takiego byłoby ciekawe.

No a tak to jest pisanie o regulaminie i odpowiedź plusa która też niczego nie wnosi bo co ma wnieść? Mają powiedzieć że tną transfer do 32kbps po LTE bo tak się im podoba? Że internet bez limitu ma limity? Że to wszystko jest marketingowa papka?

 #735449  autor: kaspeed
 27 lip 2014, 22:12
Limit jest własnie przekroczyłem 156gb i lejek do 1 sierpnia...:) Czyli to co wiem się sprawdziło.W sierpniu oddaję koledze sim do apsu i biorę umowę na siebie.Mi 150gb nawet ciche limit wystarczy..

 #735452  autor: Sig
 27 lip 2014, 22:22
Wszystko rozbija się o regulamin. Uczciwym podejściem byłoby w regulaminie nielimitowanej usługi napisać, że do np. 150, 200, czy tam 250GB usługa jest świadczona zgodnie z parametrami wybranej opcji, a po przekroczeniu tej opcji MOŻE, ale NIE MUSI pojawić się zwolnienie do prędkości lejka... Dzięki temu płaczki internetowe nie miałyby powodu do narzekań, że ktoś im kopiowanie internetu w nielimitowanej usłudze uniemożliwił, a operator zostawiłby sobie furtkę do regulacji sieci, którą stosowałby tam, gdzie zaczęłoby mu brakować pasma. Nie zmieniłoby się w praktyce NIC w porównaniu z tym co jest teraz, poza tym, że klient miałby gwarancję, że pełna przepustowość będzie do podanego limitu, a po jejego przekroczeniu - może pojawić się spowolnienie, o ile uwarunkowania techniczne zmuszą do tego operatora...
Wilk cały i owca cała, ale po co, lepiej wystawiać się na czarny PR konkurentów, których ta oferta, szczególnie w połączeniu ze Smartdomem znokautowała...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.