DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #735996  autor: rafmik
 29 lip 2014, 21:45
Witam,

Kupiłem dzisiaj tablet Kiano Pro 10 Duo (Android 4.1) i mam problem z konfiguracją sieci 3g na zewnętrznym modemie.
Modem to Huwei E173 z SIMem od Multimedii - usługa MobilNet (na bazie zasięgu Play)

Czy ktoś wie, jakie APNy skonfigurować? Domyślnie tablet ustawia APN od Playa, ale niestety internetu nie ma :(

Dzwoniłem na pomoc techniczną Multimiedii, ale się wypieli - nie świadczą pomocy technicznej tego rodzaju :/

 #736006  autor: KC-KARLOS
 29 lip 2014, 22:07
rafmik, włącz obsługę transmisji danych w roamingu.

Nie mogę połączyć się z Internetem, czym to może być spowodowane?
- Upewnij się, że w miejscu w którym jesteś jest zasięg sieci [Słaba moc sygnału na pasku zasięgu: sprawdź co wskazuje pasek zasięgu: jeżeli jego moc jest mała lub jej nie ma, to znaczy że nie ma zasięgu, należy przenieść modem tak aby był zasięg.]

- Sprawdź czy prawidłowo jest ustawiony APN oraz numer dostępowy: (Aplikacja -> Narzędzia -> Opcje -> Zarządzanie profilami: powinno być tak: APN: Internet, Numer dostępowy: *99#)

- Upewnij się czy wyłączony jest serwer Proxy: (Explorer -> Narzędzie -> Opcje internetowe -> Połączenia -> Ustawienia sieci LAN: Odznaczyć: Użyj Sewera Proxy dla sieci LAN)

- Upewnij się czy modem jest prawidłowo zainstalowany i czy komputer go „widzi”. (Panel sterowania -> Menadżer urządzeń -> Porty (COM i LPT): powinna wyświetlić się nazwa producenta modemu)

- Upewnij się czy na karcie USIM są dostępne środki – limit danych do wykorzystania sprawdzisz na specjalnie do tego stworzonej stronie.

- Sprawdź czy karta USIM, która jest w modemie jest na pewno kartą Operatora – modem posiada SIMLOCK, przez co karty SIM oraz USIM z innych sieci nie będą z nim współpracowały.

ŹRÓDŁO: multimedia.pl - http://www.multimedia.pl/mobilNET_faq

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #736010  autor: rafmik
 29 lip 2014, 22:23
To wszystko to są ustawienia na PC.
W Androidzie nawet nie ma takiej pozycji jak numer dostępowy.

Dane w roamingu mam włączone.

 #736050  autor: KC-KARLOS
 29 lip 2014, 23:57
Spróbuj skasować profil z automatu wykrytego przez Androida. Nie odłączaj modemu.
W ustawieniach APN samodzielnie wpisz: nazwę profilu np. mobilFON MMP, nazwę APN: internet; inne pola pozostaw puste. Zapisz konfiguracje i zaznacz ten profil, aż opcja zaznaczy się kropką.
Po tej operacji wyłącz i włącz urządzenie, a następnie otwórz transmisję danych w polu powiadomień.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #736163  autor: rafmik
 30 lip 2014, 12:26
Niestety nie działa :(

 #736224  autor: KC-KARLOS
 30 lip 2014, 14:58
Sprawdź, czy masz odpowiednie sterowniki modemu. Czy jakieś pliki się pojawiły w Androidzie?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #736504  autor: rafmik
 31 lip 2014, 14:56
Częściowo rozwiązany problem.

Wg supportu Kiano modem powinien działać, wyszły też inne rzeczy (nie da się zainstalować nie których aplikacji z Google Play - mimo, że powinno się dać).
Nowy Tablet jedzie na gwarancję (a w zasadzie zwrot do sklepu, odstępuję od umowy).
 #736586  autor: Areek96
 31 lip 2014, 19:20
Witam, mam ten sam problem jak kolega wyżej. Potrzebuje tej konfiguracji APN na MobilNet z MultiMedii. Na komputerze normalnie działa, ale gdy chce podłączyć go pod tableta, nic się nie dzieje przez brak konfiguracji. Prosze o szybką odpowiedź.

 #736601  autor: cyanoone
 31 lip 2014, 20:06
Areek96, Może to głupie co teraz napiszę, ale sprawdź apn: Internet, tylko koniecznie z dużej litery. Dobrze rozumiem, że chcesz odpalić internet na tablecie? Jeśli tak i ta zmiana apn nie pomoże to zastosuj się do poniższej instrukcji:
1. Jeśli nie wiesz czy masz roota to sprawdź za pomocją aplikacji Root Checker. Jeśli pokaże, że masz roota to pomiń punkt 2, jeśli pokaże, że nie ma to nie pomijasz punktu drugiego ;)
2. Zrootuj tablet. Jak to zrobić znajdziesz na forum poświęconym Androidowi.
3. Pobierz aplikację PPP Widget.
4. Dodaj widget od nowo zainstalowanej apki na pulpit.
5. Aplikacja powinna wykryć modem.
6. Klikasz połącz/connect.
Pozdrawiam ;)
PS Napisz czy działa :D

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #736877  autor: Areek96
 01 sie 2014, 16:46
Dzięki zaraz wypróbuje ten sposób i dam znać :)

[ Dodano: 2014-08-01, 17:00 ]
http://darmowyinternet.net/forum/temat- ... droida_183

O to chodzi z tym rootem ? Jak zrobie wszystko tak jak w poradniku to będzie okey ? Bo ściągnąłem ten PPP Widget i pisz "Brak dostępu Roota".