DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #90035  autor: qchar
 30 lip 2006, 21:21
Wsadziłem do x700 kartę pamięci 512MB, i chyba już na wieki, bo nie wiem czy istnieje teraz sposób bezawaryjnego jej wyjęcia, niestety rozwiązanie gniazda pamięci w tym telefonie jest koszmarne.
Moje pytanie dotyczy jednak innej kwestii, czy zna ktoś może sposób wgrywania do tego super telefoniku mp3, zdjęć itp. bezpośrednio na kartę pamięci. Soft który jest na płytce, nawet po dossaniu z netu nowszej wersji, nie daje takiej możliwości.
Cholera mnie bierze jak chce wrzucić sobie do telefonu 20 mp3 i za każdym razem muszę robić to na raty, czyli najpierw wrzucać ok. 4 mp3 do pamięci telefonu (wbudowanej pamięci) a następnie już w telefonie przenosić te 4 mp3 na kartę pamięci, i tak w kółko.
To teraz wyobraźcie sobie że chcecie wrzucić ze 100 mp3, to zajmie cały dzień.

Jeżeli ktoś odkrył jakiś sposób na ten uciążliwy problem, niech się podzieli rozwiązaniem.

[ Komentarz dodany przez: Kaczy: 2006-08-02, 10:41 ]
Poprawiłem temat na zgodny z zasadami
Ostatnio zmieniony 02 sie 2006, 10:40 przez qchar, łącznie zmieniany 1 raz.

Qcharesso

 #90135  autor: henrixs
 31 lip 2006, 13:09
Aby wgrac coś na kartę pamięci musisz weść w 'menu' tela, puzniej 'ustawienia'/'ustawienia telefonu'/'ustawienia USB'/ 'pamięć masowa' i zapisz. a w komputerze bedzie go widział jako dysk wymienny-szukaj w 'mój komputer' oczywiśćie musi być tel połączony z kompem kablem! pamiętaj że przed pierwszym użyciem kartę należy ją sformatować.
no ażeby wyjąć pamięć musisz tą płytkę ciut wepchnąć i powinno ją samo wybić!
Pozdrawiam!

ktosikowski

 #90163  autor: Przemek
 31 lip 2006, 14:27
Najlepiej kupić sobie czytnik kart pamięci i wtedy bezpośrednio wgrywać na kartę wszystko co chcesz :wink:

 #90811  autor: Gela
 02 sie 2006, 14:42
henrixs pisze:Aby wgrac coś na kartę pamięci musisz weść w 'menu' tela, puzniej 'ustawienia'/'ustawienia telefonu'/'ustawienia USB'/ 'pamięć masowa' i zapisz. a w komputerze bedzie go widział jako dysk wymienny-szukaj w 'mój komputer' oczywiśćie musi być tel połączony z kompem kablem! pamiętaj że przed pierwszym użyciem kartę należy ją sformatować.
no ażeby wyjąć pamięć musisz tą płytkę ciut wepchnąć i powinno ją samo wybić!
Pozdrawiam!
Tak samo jest w D600. Na 100% działa. Jak ci sie nie wyświetla wymienny dysk to masz coś z kompem. Na dodatek dużo większa szybkość jest.

 #95341  autor: qchar
 15 sie 2006, 13:21
Właśnie wróciłem z urlopu i odczytałem wasze odpowiedzi. Wielkie dzięki, faktycznie po ustawieniu w telefonie opcji "pamięć masowa", w kompie widzę ją jako dodatkowy wymienny dysk. Mam jeszcze jedno pytanko, czy u was da się wyjąć kartę z telefonu, bo u mnie nie da się jej głębiej wepchnąć żeby odskoczyła z powrotem do góry, kombinowałem na różne sposoby i nic, zastanawiam się czy nie wybrać się z tym problemem do serwisu?

Qcharesso

 #95351  autor: tomico
 15 sie 2006, 13:34
Musi się dać wyciągnąć karte bo przecież ona nie jest na stałe, trzeba ją wepchnąć trochę mocniej i wtedy sama wyskoczy, a jak nie to mogła się zaklinować.

 #95364  autor: kosaz
 15 sie 2006, 14:12
tomico pisze:Musi się dać wyciągnąć karte bo przecież ona nie jest na stałe, trzeba ją wepchnąć trochę mocniej i wtedy sama wyskoczy, a jak nie to mogła się zaklinować.
pokombinuj albo sie sprezynka zblokowala - jakas penseta lub czyms takim pododbnym :) ew masz paznokcie to paznokciami

 #95812  autor: qchar
 16 sie 2006, 22:30
Tak przy okazji jeszcze jedno pytanko.
Może komuś też się to przydarzyło, przy dość długim czasie odtwarzania mp3 w telefonie z karty pamięci, nagle wyłącza się odtwarzacz, telefon pokazuje kartę ale nic na niej nie ma, dopiero po wyłączeniu telefonu i włączeniu ponownym wszystko wraca do normy.
To chyba nie są normalne objawy?

Qcharesso
 #96096  autor: ryslor
 17 sie 2006, 23:36
Witam kolegów pierwszy raz na tym forum.
Jak to sie mowi potrzeba mnie tu naprowadzila.
A więc problem zginął, wgrywanie z kompa dziala jak tu kolega opisal.

Ale mam pytanie czy jest sposób aby zmienić dźwięki dla smsów?
Pozdrawiam

 #96117  autor: tomico
 18 sie 2006, 00:31
Niestety, ale w tym samsungu nie da się zmienić na inne niż standardowe.

 #96209  autor: Neutrine Ray
 18 sie 2006, 11:08
Po pierwsze jest sposob na zmiane dziekow sms. Wystarczy edycja w ResManie plikow odpowiadajacych na sms oczywsie w odpowienim formacie - *.mid :]

Po drugie z karta, wkladaniem jej i wyjmowaniem, jak z jajkiem, zadnych gwaltownych posuniec. Tam jest mechanizm zatzraskowy i prowadzenia, delikatnie wciskamy karte do mementu gdy poczujemy klki i tak samo wyciagamy.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga
 #96961  autor: ryslor
 20 sie 2006, 20:35
[quote="Neutrine Ray"]Po pierwsze jest sposob na zmiane dziekow sms. Wystarczy edycja w ResManie plikow odpowiadajacych na sms oczywsie w odpowienim formacie - *.mid :]

Witam
Edycja w " ResManie" taktylko co to oznacza .
Dołączone oprogramowanie nic nie zmieni , co mi radzisz .
Jako laikowi pewnie mam sie z tym pogodzić?
Pozdrawiam

Serdecznie pozdrawiam

 #97014  autor: Neutrine Ray
 21 sie 2006, 00:12
ResMan to narzedzie programistyczne i konfiguracyjne umozliwiajace gleboka ingerencje w oprogramowanie phona, inkludowanie patchy etc.
W Twoim przypadku proponuje zmiane softu, a jesli masz z Orange to wspolczuje i zalecam natychmiastowa zmiane oprogramowania!
Szczegoly operacji na www.samsung-mobile.pl.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga
 #98226  autor: ryslor
 24 sie 2006, 17:03
Dzięki
X-700 mam z Ery.

A więc może ktoś z kolegów na forum poda mi namiar gdzie w okolicy Dąbrowy Gor. mogę zmienić soft . Oczywiście przez was polecany............
pozdrawiam

 #98304  autor: Neutrine Ray
 24 sie 2006, 22:19
zmienisz w kazdym wiekszym punkcie, najlepiej zabierz ze soba modowany soft na plytce i z nim do serwisowni. Zrobia to boxem lub na kompie.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga